Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288340 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1260 Dátum: 2020. Január 20. - 16:58:39 »

Nekem mindég nagytestű, robusztus fejű vizsláim voltak, és ahogy gyerekkoromra visszaemlékszek ezek voltak mindenfelé. A hatvanas évek végén, a hetvenes évek elején egy két saját magát tenyésztőnek kikiáltó vizsla szakosztályi vezető (Farkasházi, Farkas, Dudás, ...) kitalálta, hogy az igazi magyar vizsla az akkor Amerikában tenyésztett kis termetű, "baltafejű" egy száll belű, pengemellű, ideggyenge, remegő vizsla az igazi, és  elkezdték ezeket ezerrel tenyészteni. Mivel ők diktáltak, átdolgozták a küllemi követelményeket is. Volt is rá igény, mivel akkoriban volt divatja az ölebként tartott vizsláknak a városokban, a nem vadász családokban.   Mire a vizsla szakosztály elzavarta őket, addigra csak elvétve lehetett nagytestű vizslákat találni, és ezek nagy része törzskönyv nélküli, küllemileg nem megfelelő kutyaként lettek elbírálva!  Az én vizsláimnak 6-12 kilós apportfájuk volt, és a vizsgákon lazán apportírozták a kifejlett rókát is. Mostanában már ismét látni nem egy, nagyon jó küllemű, igen erős felépítésű magyar vizslát vadászatokon. 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1261 Dátum: 2020. Január 20. - 19:46:52 »

Az első magyar vizslánkat 74-ben vettük. Ezek a maiak szinte a hasa alatt eljárnának. Az őzsutát is áthúzta a Taktán.  Tizenhat évet élt. Utána apám német vizslát vett, mert csak ilyen csiger magyar vizslákat talált. Aztán csak visszatért a magyar vizslához, de már csak szukákat vett. Na azoktól mentsen meg a jóisten. Mind a kettő, olyan habókos, hisztis picsa, hogy borzasztó. Ennek a mostaninak naponta igérem meg, hogy agyonverem.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1262 Dátum: 2020. Január 21. - 09:17:13 »

Az első magyar vizslánkat 74-ben vettük. Ezek a maiak szinte a hasa alatt eljárnának. Az őzsutát is áthúzta a Taktán.  Tizenhat évet élt. Utána apám német vizslát vett, mert csak ilyen csiger magyar vizslákat talált. Aztán csak visszatért a magyar vizslához, de már csak szukákat vett. Na azoktól mentsen meg a jóisten. Mind a kettő, olyan habókos, hisztis picsa, hogy borzasztó. Ennek a mostaninak naponta igérem meg, hogy agyonverem.

Nagy ügy lenne belőle mint ebből is . Pedig a különböző feladatra alkalmas fajták így alakultak ki . A mód a módszer persze elítélendő de hány és hány alkalmatlan kutyától szabadulnak meg ha nem is ilyen drasztikus eszközökkel . Egyszerű ember egyszerű módon rendezte -"nem alkalmas - nem etetem tovább" .

https://www.blikk.hu/aktualis/krimi/felakasztotta-kolcsonkert-kutyat-egy-baranyai-ferfi-nem-volt-jo-baranyai-terelesere/srflwgb
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1263 Dátum: 2020. Január 21. - 12:55:43 »

Nagy ügy lenne belőle mint ebből is . Pedig a különböző feladatra alkalmas fajták így alakultak ki

Asszem Horthy Jenő írja le, hogy Afrikában sebzett vadja után futottak a négerek, és erre írt valami ilyesmit, hogy "ilyen fekete agarat se láttam még, bár Szatmárban gyorsan kútgémre került volna, mert borzalmasan kertelt"

Szóval anno azon a szatmári kútgémen is egy darab madzag volt szerintem...

"nem alkalmas - nem etetem tovább"

Mire egy-egy fajta kialakult, addigra sok-sok alkalmatlan egyed szelektálódott ki.
A hogyanon csak az csodálkozik, aki nem gondolt még sose bele, vagy nem is akar.
Valahol ez természetes dolog, mint a gabonaaratás.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1264 Dátum: 2020. Január 22. - 13:25:00 »


Nagyon tetszik és megtalálhatók a vadászaprón .    Emelem

Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1265 Dátum: 2020. Január 22. - 15:58:05 »

Nagyon tetszik és megtalálhatók a vadászaprón .    Emelem


Persze, mert minden kiskutya aranyos...
Attila véleményét osztom, hozzászólását lájkolom, a szülők nélkül felejtős, szerintem is semmirevaló egereket csináltak dilettánsok a fajtából és még minket hívnak "szaporítónak"...
A Magyar Vizsla egy robusztus, erős, vastagcsontú kutya kell legyen.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1266 Dátum: 2020. Január 22. - 16:51:50 »

Persze, mert minden kiskutya aranyos...
Attila véleményét osztom, hozzászólását lájkolom, a szülők nélkül felejtős, szerintem is semmirevaló egereket csináltak dilettánsok a fajtából és még minket hívnak "szaporítónak"...
A Magyar Vizsla egy robusztus, erős, vastagcsontú kutya kell legyen.

 Emelem

Egyértelmű ! A szülőket látni kell !
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1267 Dátum: 2020. Január 22. - 18:27:16 »

Egyértelmű ! A szülőket látni kell !

Ez így igaz!
Egy volt egyetemi évfolyamtársamtól hoztam a mostani kutyámat.
A nagyapja 12 évig vadászott a Barátommal.
Hatalmas termetű kan volt, a nyulat fordulás közben vette fel még 11 évesen is.
Az enyém valamivel kisebb lett, mint az alomtestvérei, de gyors, erős csontú kutya.
Szuka létére 26 kg... Stoel

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1268 Dátum: 2020. Január 27. - 09:49:00 »

Ha a kenel fala 2 méter magas tégla, vagy betonfal, akkor talán bent tudod tartani.
A drótkerítésen átmászik, vagy addig gyepálja, amíg enged valahol.
A párom fiának van egy 5 év körüli vizslája, annak félholdas udvar is kevés. Úgy mászik át a 150 cm-es drótkerítésen, mint a macska. Az még a jobbik eset, ha a szomszédba megy át, az utca már veszélyesebb.
Ez a technikai oldala.
A rendkívüli mozgásigény a másik. Lohol egész nap, mint a versenyló. Nagyjából annyit is eszik, csak nem szénából, hanem tápból, ételmaradékból. A múltkor nagyobb létszámú vadászcsapat volt nálam vendégségben. Én is készültem kajával, ők is hoztak. Megmaradt egy 3 literes lábas púposan pörkölt-pejsli-zúzamártás vegyes koszttal. Kellett az edény, kiöntöttem a táljaiba az egészet. Ez volt kora délután, estére fényesre volt nyalva mindkét edény, reggel pedig már nézegetett be az ablakon, hogy mi is lesz reggelire.
Régebben nekem is volt egy magyar vizslám, anyósom szokta mondani, hogy két malacot felhízlalna évente azon a koszton, amit megeszik.
Szóval, ha nem apróvadas területen vadászol, ahol feltétlenül kell a vizsla, szerintem válassz valami "elfekvősebb" fajtát.

 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1269 Dátum: 2020. Január 27. - 10:23:00 »

Ha a kenel fala 2 méter magas tégla, vagy betonfal, akkor talán bent tudod tartani.
A drótkerítésen átmászik, vagy addig gyepálja, amíg enged valahol.
A párom fiának van egy 5 év körüli vizslája, annak félholdas udvar is kevés. Úgy mászik át a 150 cm-es drótkerítésen, mint a macska. Az még a jobbik eset, ha a szomszédba megy át, az utca már veszélyesebb.
Ez a technikai oldala.
A rendkívüli mozgásigény a másik. Lohol egész nap, mint a versenyló. Nagyjából annyit is eszik, csak nem szénából, hanem tápból, ételmaradékból. A múltkor nagyobb létszámú vadászcsapat volt nálam vendégségben. Én is készültem kajával, ők is hoztak. Megmaradt egy 3 literes lábas púposan pörkölt-pejsli-zúzamártás vegyes koszttal. Kellett az edény, kiöntöttem a táljaiba az egészet. Ez volt kora délután, estére fényesre volt nyalva mindkét edény, reggel pedig már nézegetett be az ablakon, hogy mi is lesz reggelire.
Régebben nekem is volt egy magyar vizslám, anyósom szokta mondani, hogy két malacot felhízlalna évente azon a koszton, amit megeszik.
Szóval, ha nem apróvadas területen vadászol, ahol feltétlenül kell a vizsla, szerintem válassz valami "elfekvősebb" fajtát.

 

Lehetőleg ne labradort. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1270 Dátum: 2020. Január 27. - 18:16:08 »

Lehetőleg ne labradort. Ördög

Pedig az egy kicsit nyugodtabb fajta. Vigyorog
Nyugodtabb tempóban csinálja a disznóságokat... Ördög
Ugrósdy Peti barátunk labradorja is nagy csínytevő volt kölyökkorában.
Egyszer sem Éva néni, sem pedig Peti nem volt otthon.
Mire hazaértek a 30 méteres slag könnyen elrakható 20-30 cm-es darabokra volt szeletelve...
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1271 Dátum: 2020. Január 27. - 20:23:18 »

Pedig az egy kicsit nyugodtabb fajta. Vigyorog
Nyugodtabb tempóban csinálja a disznóságokat... Ördög
Ugrósdy Peti barátunk labradorja is nagy csínytevő volt kölyökkorában.
Egyszer sem Éva néni, sem pedig Peti nem volt otthon.
Mire hazaértek a 30 méteres slag könnyen elrakható 20-30 cm-es darabokra volt szeletelve...
Kölyökkorban minden kutya egykutya. Ördög Volt németvizslám és labradorom egyszerre. Tökéletesen fel tudták baszni az agyamat külön-külön és együtt meg pláne. (A slag az slágertermék,de a legszebb magyar körmondatokat ki tudja hozni az emberből az is, amikor a szétrágott kátrányos flakonból a térköves udvarra folyik a feltakaríthatatlan cucc,vagy amikor egy-egy óvatlan szomszédkedvenc mellénynekvalót vagy tüskebökit kell elföldelni a kert végében a betonkemény földben... Fejvakarás )
Állatorvos tesztelte,hogy a kölyökvizslája 48 csirkefejet simán be bírt vágni. Inkább az a kérdés,hogy mennyi az optimális.
A kutyák etetése rém egyszerű: a jó minőségű tápokból (nagyjából 800 ft/kg kategóriánál kezdődik) a megfelelő adagot kimérve nem szokott baj lenni. Téli felerősítésre nekem a baromfialkatrészek váltak be:csirke/kacsafarhát,nyak,szív. Belsőségek,zöldségek és rizs. Ezeket szoktam kombinálni. A labradorom jelenleg is kiállítási formában van,de a szegény vizslámnak sem voltak kondicionális gondjai.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1272 Dátum: 2020. Január 27. - 21:38:12 »

Pedig az egy kicsit nyugodtabb fajta. Vigyorog
Nyugodtabb tempóban csinálja a disznóságokat... Ördög
Ugrósdy Peti barátunk labradorja is nagy csínytevő volt kölyökkorában.
Egyszer sem Éva néni, sem pedig Peti nem volt otthon.
Mire hazaértek a 30 méteres slag könnyen elrakható 20-30 cm-es darabokra volt szeletelve...

Az étvágyára gondoltam. Eszméletlen. Párhuzamosan van mindkét kutyám. Csak jelenthet neki a vizslám. Olyan étel még nem fordult meg a szeme előtt, amiből ne kért volna. De olyan ember sem, akitől ne kapott volna. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #1273 Dátum: 2020. Január 28. - 08:44:42 »

Az étvágyára gondoltam. Eszméletlen. Párhuzamosan van mindkét kutyám. Csak jelenthet neki a vizslám. Olyan étel még nem fordult meg a szeme előtt, amiből ne kért volna. De olyan ember sem, akitől ne kapott volna. Vigyorog

Azt hiszem az atlantai olimpia után tették közzé azt a rangsort, amely tartalmazta hogy a tv közvetítésekből mennyi időtartamot vásároltak meg sportáganként a világ tv szolgáltatói. Az utolsó ötben volt a kajak-kenu, öttusa és a vízilabda is.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1274 Dátum: 2020. Január 28. - 08:47:45 »

Az étvágyára gondoltam. Eszméletlen. Párhuzamosan van mindkét kutyám. Csak jelenthet neki a vizslám. Olyan étel még nem fordult meg a szeme előtt, amiből ne kért volna. De olyan ember sem, akitől ne kapott volna. Vigyorog

 A labi    Okos
Naplózva
Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: