Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288345 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1245 Dátum: 2020. Január 09. - 15:30:06 »

Üdv vadásztársak.

Komoly ügyről van szó, nagy a probléma.
Két drótszőrű magyar vizsla van  háznál, az öreg 12 éves, valamint a stafétát lassan átvevő ifjú másfél éves.
Együtt laknak, együtt alszanak - bár mindkettőnek van külön háza - és együtt csinálnak mindent.
Az ifjabb rászokott először, hogy az udvarba beálló bármilyen kocsi kerekeit megjelöli. Ez is kellemetlen, de elmegy.
Utóbbi időben viszont a ház sarkait, a garázs ajtófélfáit, illetve mindent kiálló objektumot jelöl.
Az asszony a nemesebbik szerv levágásával fenyegeti hol a kutyát hol engem. Vagy válasszak, hogy ő vagy a kutyák.
Van kennel, de nem túl nagy, meg nem is szeretem bezárva tartani a kutyát. Illetve nem is végzi el bent semmilyen dolgát ha időlegesen be is vannak zárva. Így ez nem opció.

Legyetek szívesek adjatok tanácsot a problémára, nem szeretnék sem kasztrálást, sem új helyet keresni neki, egész jól főz.  Vigyorog






Mi a kérdés?  Légy uriember, segíts neki becsomagolni. Nyihi Röhög 
Nekem a feleségem (hálistennek feltételes módba) egyszer megkérdezte, hogy mi lenne ha választanom kellene Ő és a vadászat között. Szerintem többet nem kérdezi meg... Mosolyog
Nem fogod tudni leszoktatni a kutyát a területjelölésről. Természetes ösztöne a jelölés. A kutyaudvar tényleg jó megoldás lehet.
Naplózva

Jó szelet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1246 Dátum: 2020. Január 09. - 18:44:19 »

Kezdj el te is jelölni és szorítsd be egy sarokba.
Egyébként is, igen sötétzöld exbarátnőm elmondta, hogy környezettudatos kert tulajdonos mindíg kint pisil és nem pocsékol el minden üveg sör mellé 8 liter vizet.
 Röhög


A környezettudatos ívó csak a nyolcadik sör után megy hu@@yozni - de akkor csobog is ám !   Röhög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1247 Dátum: 2020. Január 09. - 19:05:49 »

Üdv vadásztársak.

Komoly ügyről van szó, nagy a probléma.
Két drótszőrű magyar vizsla van  háznál, az öreg 12 éves, valamint a stafétát lassan átvevő ifjú másfél éves.
Együtt laknak, együtt alszanak - bár mindkettőnek van külön háza - és együtt csinálnak mindent.
Az ifjabb rászokott először, hogy az udvarba beálló bármilyen kocsi kerekeit megjelöli. Ez is kellemetlen, de elmegy.
Utóbbi időben viszont a ház sarkait, a garázs ajtófélfáit, illetve mindent kiálló objektumot jelöl.
Az asszony a nemesebbik szerv levágásával fenyegeti hol a kutyát hol engem. Vagy válasszak, hogy ő vagy a kutyák.
Van kennel, de nem túl nagy, meg nem is szeretem bezárva tartani a kutyát. Illetve nem is végzi el bent semmilyen dolgát ha időlegesen be is vannak zárva. Így ez nem opció.

Legyetek szívesek adjatok tanácsot a problémára, nem szeretnék sem kasztrálást, sem új helyet keresni neki, egész jól főz.  Vigyorog





Van több tabletta amiből napi egyet kell adni a kutyának, amitől a vizeletének nincs szaga, és nem pusztulnak ki a növények amelyiket lepisili!

https://www.google.com/search?q=Tabletta+kutyapisi&rlz=1C1WPZC_enHU871HU871&oq=Tabletta+kutyapisi&aqs=chrome..69i57j0.8237j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1248 Dátum: 2020. Január 09. - 22:18:13 »

Egyszer a Zasszonyról kiderült, hogy alergiás a kutyaszőrre, akkori lakásunknak volt udvara, de a vizslánk fenn lakott a teraszon, az orvos közölte Vele hogy beszéljen velem: a vizsla vagy Ő.
Erre felháborodott: Na de doktor Űr! Nem gondolja hogy a férjem engem választana? Én nem hozom ki a vadkacsát a jeges vízből!!!
Nagy derű volt a rendelőben...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1249 Dátum: 2020. Január 11. - 17:52:05 »


Erre felháborodott: Na de doktor Űr! Nem gondolja hogy a férjem engem választana? Én nem hozom ki a vadkacsát a jeges vízből!!!
Nagy derű volt a rendelőben...

 

 Röhög

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1250 Dátum: 2020. Január 12. - 10:12:00 »

Pár napja megjött a canicom 1500-as.  Igen
Azt hiszem kidobott pénz volt, mert ahogy feltettem a nyakára azóta nagyon precízen csinál mindent Vigyorog Nagyon tudja mivan a nyakába Vigyorog Ki sem tudom próbálni csak magamon. Egyszer kellett a hangot használni és valószínűleg előjöttek neki a régi emlékek. Már bánom, hogy nem faragtam neki egyet fából az is jó lett volna Röhög
Amúgy tartós jó cuccnak látszik. Az adója kicsit bumszli, de ötletes . Rezgés nincs rajta. Hang, rövid sokk, hosszú sokk, booster sokk (külön programozható vészhelyzetekre) 4 kutyát lehet vele irányítani.
Naplózva

Jó szelet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1251 Dátum: 2020. Január 12. - 15:39:26 »

Pár napja megjött a canicom 1500-as.  Igen
Azt hiszem kidobott pénz volt, mert ahogy feltettem a nyakára azóta nagyon precízen csinál mindent Vigyorog Nagyon tudja mivan a nyakába Vigyorog Ki sem tudom próbálni csak magamon. Egyszer kellett a hangot használni és valószínűleg előjöttek neki a régi emlékek. Már bánom, hogy nem faragtam neki egyet fából az is jó lett volna Röhög
Amúgy tartós jó cuccnak látszik. Az adója kicsit bumszli, de ötletes . Rezgés nincs rajta. Hang, rövid sokk, hosszú sokk, booster sokk (külön programozható vészhelyzetekre) 4 kutyát lehet vele irányítani.

Na ezért lett volna elég a Kínai Tyin-tyin .  Annyiba kerül mint a nadrágszíj és a deszka amiből megácsoltad volna és ez is csipog ,zümmög és üt is . Hogy meddig  ?  Vállat von
Van egy márkás is ami kb 7-8 éves az akkui felmondták a szolgálatot és annyiért kaptam volna hozzá akkumulátorokat hogy két ilyen kínai szettet is adnak annyiért .

https://aliexpress.ru/item/33033429095.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4f372a59qdwLx3&algo_pvid=81515e6c-89fa-471c-96d2-c3897b9509ba&algo_expid=81515e6c-89fa-471c-96d2-c3897b9509ba-2&btsid=fc53388c-4216-46c9-9167-d0f83217cb65&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_6,searchweb201603_53
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1252 Dátum: 2020. Január 12. - 16:53:36 »

Na ezért lett volna elég a Kínai Tyin-tyin .  Annyiba kerül mint a nadrágszíj és a deszka amiből megácsoltad volna és ez is csipog ,zümmög és üt is . Hogy meddig  ?  Vállat von
Van egy márkás is ami kb 7-8 éves az akkui felmondták a szolgálatot és annyiért kaptam volna hozzá akkumulátorokat hogy két ilyen kínai szettet is adnak annyiért .

https://aliexpress.ru/item/33033429095.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4f372a59qdwLx3&algo_pvid=81515e6c-89fa-471c-96d2-c3897b9509ba&algo_expid=81515e6c-89fa-471c-96d2-c3897b9509ba-2&btsid=fc53388c-4216-46c9-9167-d0f83217cb65&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_6,searchweb201603_53

Valóban elég lett volna.  Emelem   
Az elemes mivolta miatt döntöttem ez mellett.  Az aksissal az volt a bajom, hogy trehány voltam és nem figyeltem oda arra, hogy félig töltve kellett volna tárolni. Mivel feltehetőleg a jövőt illetőleg ugyanilyen trehány leszek, ezért nekem az aksis nem való.  Mosolyog Mivel mindig volt kutyám, kutyáim és lesznek is, ezért ruháztam be egy ilyenre, amiben ha kell kicserélem az elemet és már működik is. Nem a kínaival van a baj, hanem velem.. OOO  Wave
Naplózva

Jó szelet!
Nagant24
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #1253 Dátum: 2020. Január 18. - 15:43:35 »

Tisztelt Vadásztársak!
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok,hogy mennyire alkalmas a fajta kennelben való tartásra? Nyilván a lehető legtöbb időt a kutyával tölteném, de munkaidőben ez nem kivitelezhető. Azt sem szeretném,hogy szenvedjen, ezért ha nem érezné jól magát egy nagy méretűre elkészített kennelben, akkor ejtem az ötletet a kutya érdekében.
Illetve érdekelne az is, hogy ha a kennel megfelelő, jobb kettő kutyát együtt tartani, hogy ne legyenek magányosak vagy egyedül is megfelelő?
A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm!
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #1254 Dátum: 2020. Január 18. - 22:00:53 »

Tisztelt Vadásztársak!
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok,hogy mennyire alkalmas a fajta kennelben való tartásra? Nyilván a lehető legtöbb időt a kutyával tölteném, de munkaidőben ez nem kivitelezhető. Azt sem szeretném,hogy szenvedjen, ezért ha nem érezné jól magát egy nagy méretűre elkészített kennelben, akkor ejtem az ötletet a kutya érdekében.
Illetve érdekelne az is, hogy ha a kennel megfelelő, jobb kettő kutyát együtt tartani, hogy ne legyenek magányosak vagy egyedül is megfelelő?
A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm!

Szerinten ez nem fajta specifikus dolog.
Szerintem az, hogy napközben kennelben van vagy bent a házban lényegtelen ha nem vagy otthon akkor alaszik,és ha van egy kényelmes helye akor elvan. A lényeges az amikor hazaérsz mennyit foglalkozol vele. Sajnos sok esetben látom (például a szomszédokhan is Szomorú ) , hogy az elején még megy a foglalkozás aztán a már egyre kevesebbet max az udvarra is ki van engedve a kennelből de nem foglalkoznak vele. Itt ugye nem a nyári időszak a kritikus hanem a tél amikor rossz az idő és hamar sötétedik. Emiatt én sokkal jobbnak gondolom ha a kutyus a házban van mert akkor biztos foglalkozol vele. Ez persze lehet úgy hogy nappal kennelben de ha otthon vagy akkor legyen veled amennyit lehet. Egy kutya főleg egy olyan akivel vadászni is szeretnél nem kerti dísz nagyon sok foglalkozást igényel emiatt én azt gondolom, hogy csak akkor érdemes erre rászánni magunkat ha hajlandóak vagyunk erre időt fordítani. Az pedig, hogy ketten jobban elvannak szerintem csak részben igaz, ha ketten unatkoznak együtt kreatívabbak Mosolyog . Szerinten az a kegjobb ha téged/családod telint ársának és veled foglalja le magát nem pedig másik kutyával. Persze ha két kutyával is tudsz foglalkozni akkor semmi akadálya.Ez persze csak egy vélemény a sok közül.

 Emelem

Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1255 Dátum: 2020. Január 19. - 08:36:39 »

Tisztelt Vadásztársak!
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok,hogy mennyire alkalmas a fajta kennelben való tartásra? Nyilván a lehető legtöbb időt a kutyával tölteném, de munkaidőben ez nem kivitelezhető. Azt sem szeretném,hogy szenvedjen, ezért ha nem érezné jól magát egy nagy méretűre elkészített kennelben, akkor ejtem az ötletet a kutya érdekében.
Illetve érdekelne az is, hogy ha a kennel megfelelő, jobb kettő kutyát együtt tartani, hogy ne legyenek magányosak vagy egyedül is megfelelő?
A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm!

Úgy tudom már az állatvédők megalkották a törvényt hogy milyen méretű kutyának mekkora a minimum kennel mérete .  Nekem nincs kennelem az udvarban vannak a kutyák ( 3 tacskó 1 labi ) néha jó lenne persze egy olyan rész ahova tuti biztosan bezárhatom őket  szilveszterkor vagy udvari munkák alkalmával de hogy egy ilyen kis helyre bezárjam őket az nem tetszik . Egyébként lehet hogy jobb választás lenne a labrador mert nincs nagy mozgásigénye , rendkívüli módon viseli a bezártságot , nagyon alkalmazkodó állat . Éppen ezért alkalmas pl. vakvezetőnek is .  Persze egy jó magyar vizsla is kitűnő társ de én spec. kevés igazi robosztus kutyát látok e fajtából . Pedig gyerek koromba minden vadásznak ilyen jó hátas vizslája volt . A mai sárga egereket elnézve   Csodalk  azon gondolkodom hogy hogyan ölnék meg és apportíroznák a rókát ezek a 12 kilós kutyák . Tisztelet a kivételnek mert azért néha látni még jól fejlett példányt is .( Igaz nem kiállításokon )   Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1256 Dátum: 2020. Január 19. - 09:03:10 »


Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok,hogy mennyire alkalmas a fajta kennelben való tartásra?

 Emelem
 Az óriási mozgásigénye miatt nem nagyon.
Arra, hogy naponta eleget mozogjon egy nagy udvar vagy egy egész telek kell.
Nekem  egy tizenvalahány négyzetméteres kennel van, de annak csak az a szerepe, hogy ott van a kutyának
a háza és ott kap enni-inni. Ja! Néhány kivételtől eltekintve állandóan nyitva van az ajtó.
Nap közben -amikor nem vagyunk itthon- csak a belső udvarból van kicsukva a kutya, egyébként kedvére közlekedhet
az egész portán.
Hétvégeken -ha éppen nem vadászunk- teljesen szabadon lehet az egész portán.
 Ha két kutya van, akkor jobban érzik magukat, kevésbé unatkoznak és nem ugatnak annyit (a szomszédok nagy örömére Ördög), viszont minden disznóságra
ketten vannak. Vigyorog
Mondjuk az egyedül levő és unatkozó kutya is tud meglepetéseket okozni... Ördög
Ha nem tudsz nagy mozgásteret biztosítani, akkor inkább ne vizslát válassz, hanem valami kevésbé vehemens fajtát.

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1257 Dátum: 2020. Január 19. - 12:21:26 »

Úgy tudom már az állatvédők megalkották a törvényt hogy milyen méretű kutyának mekkora a minimum kennel mérete . 

Ezt találtam   .  14 § (5)17 Tilos

a) kistestű ebet 10 m2-nél, közepes testű ebet 15 m2-nél, nagytestű ebet 20 m2-nél kisebb területen tartósan,

b)18

c) gerinces állatot kör alapú kalitkában vagy gömb alakú akváriumban,

d) gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb űrtartalmú térben

tartani.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1258 Dátum: 2020. Január 20. - 15:11:23 »

Persze egy jó magyar vizsla is kitűnő társ de én spec. kevés igazi robosztus kutyát látok e fajtából . Pedig gyerek koromba minden vadásznak ilyen jó hátas vizslája volt . A mai sárga egereket elnézve   Csodalk  azon gondolkodom hogy hogyan ölnék meg és apportíroznák a rókát ezek a 12 kilós kutyák . Tisztelet a kivételnek mert azért néha látni még jól fejlett példányt is .( Igaz nem kiállításokon )   Emelem

Teljesen egyetértek. Lehet még találni nagy testüt, de nagyon ritka.  Azt a régi nagyfejűt meg szinte lehetetlen. Tőlünk nem messze egy kertben van 2 kan, brutálisan néznek ki. Az enyém a  standard-ba épphogy  belefér tehát nem kicsi, de ezek még erősebbek, nagyobbak. Biztos nem lehet őket kiállításra vinni mert túlméretesek, de kit érdekel. Alig várom, hogy találkozzak a gazdával, és megkérdezzem hogy honnan vette őket. Ha vadászvonalas kutyák, akkor az utódot biztos onnan szerzem be.
 De tényleg ezek a kisfejű csököttek vannak  manapság , ritka az az igazi szép robosztus nagyfejű melles ,hátas magyarvizsla.
Naplózva

Jó szelet!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1259 Dátum: 2020. Január 20. - 15:20:27 »

ritka az az igazi szép robosztus nagyfejű melles ,hátas magyarvizsla.

Ha jól emlékszem Pocok fórumtárs vizslája ilyen.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: