Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288389 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1230 Dátum: 2020. Január 02. - 08:58:14 »

Ismeri valaki a NumAxes Canicom 1500-as nyakörvet?
Minden kutya életében eljön az a pillanat....    
A legutóbbi vadászaton elég agyas volt az amúgy fegyelmezett kutyám. Eldöntöttem, hogy kap egyet, mert nem akarom, hogy ezt megszokja. Valószínűleg csak rossz napja volt, de akkor is.
Naplózva

Jó szelet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1231 Dátum: 2020. Január 02. - 15:29:02 »

Ismeri valaki a NumAxes Canicom 1500-as nyakörvet?
Minden kutya életében eljön az a pillanat....    
A legutóbbi vadászaton elég agyas volt az amúgy fegyelmezett kutyám. Eldöntöttem, hogy kap egyet, mert nem akarom, hogy ezt megszokja. Valószínűleg csak rossz napja volt, de akkor is.


Az aliexpressen sokkal olcsóbban kapsz és nem biztos hogy rosszabb vagy nem ugyan az .  Én is vettem nem nagy szükség volt rá de a nevelt fácán meg tudja hülyíteni még a jó kutyát is .
Én  Ipets-t rendeltem  tök jó  ( hang ,rezgés , villám )  a villámot egyszer használtam  megelőzte a hangjelzés  azóta a hang bőven elég cca 1 vadászaton  1-2 x  .  Emelem
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1232 Dátum: 2020. Január 02. - 16:12:09 »

Az aliexpressen sokkal olcsóbban kapsz és nem biztos hogy rosszabb vagy nem ugyan az .  Én is vettem nem nagy szükség volt rá de a nevelt fácán meg tudja hülyíteni még a jó kutyát is .
Én  Ipets-t rendeltem  tök jó  ( hang ,rezgés , villám )  a villámot egyszer használtam  megelőzte a hangjelzés  azóta a hang bőven elég cca 1 vadászaton  1-2 x  .  Emelem

Nekem is volt kínai easypet de nem sokáig bírta az aksi. Beépített akkumulátoros volt és nem tolerálta, hogy hagytam lemerűlni és sokáig nem használtam.
Ilyen volt, ha jól emléxem 28000-ért vettem
https://www.amazon.com/EasyPet-Training-Rechargeable-Waterproof-Vibrating/dp/B014P2AZOO%3Fpsc%3D1%26SubscriptionId%3D1FXQMAKGJ102HG0HJ602%26tag%3Dratingsnet-20%26linkCode%3Dsp1%26camp%3D2025%26creative%3D165953%26creativeASIN%3DB014P2AZOO
Mondjuk amíg jó volt addig tökéletesen működött.

A Numaxes elemes, ezért elméletileg örök darab.... Most a dechatlonba normális áron 59900-ért lehet venni (rendelni)
https://www.decathlon.hu/idomito-nyakorv-canicom-1500-id_8525225.html
Nem tudom, hogy jónak számít, vagy sem? És hogy milyen minőséget képvisel? Ennél többet viszont nem is költenék rá. Tudom van Garmin meg társai amik biztos jobbak de alkalmi használatra feleslegesnek tartom. Vállat von


Naplózva

Jó szelet!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1233 Dátum: 2020. Január 02. - 16:29:11 »

Az ilyesmihez azért nehéz hozzászólni,mert van akinek a kínai bigyó is egy örök élet,de itt a fórumon is van olyan aki végigpróbálta a nyakörvpalettát,aztán a drága lett az igazi.
Én Dogtra 1200 ARC-t használtam. Az jó.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1234 Dátum: 2020. Január 02. - 17:28:46 »

Az ilyesmihez azért nehéz hozzászólni,mert van akinek a kínai bigyó is egy örök élet,de itt a fórumon is van olyan aki végigpróbálta a nyakörvpalettát,aztán a drága lett az igazi.
Én Dogtra 1200 ARC-t használtam. Az jó.

Azt elhiszem.
Naplózva

Jó szelet!
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #1235 Dátum: 2020. Január 02. - 19:19:37 »

Szia Csaba!

Én a Canicom 250 -et használom, már vagy öt éve. Megbízható, nem ázik be, pedig sokat megy a kutya vízbe. Ár -érték arányban kitűnő. Évente egyszer cserélek elemet a távirányítóban és a nyakörvben. Én tudom ajánlani ezt a márkát nyugodt szívvel.

Üdv, Gábor
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1236 Dátum: 2020. Január 02. - 19:35:32 »


A legutóbbi vadászaton elég agyas volt az amúgy fegyelmezett kutyám. Eldöntöttem, hogy kap egyet, mert nem akarom, hogy ezt megszokja. Valószínűleg csak rossz napja volt, de akkor is.


 Emelem
Nekem tüzelés előtt szokott "elszállni", olyankor lehet mérgelődni meg káromkodni... Ördög
Egyébként lehet rossz napja a kutyának is.
A mi társaságunknál sok kutyán van valamilyen elektromos nyakörv, de nem túl gyakran használják a gazdák.
Nekem nincs, bár az én kutyám az idén jóval kevesebbet vadászott, mint eddig.

 Emelem

Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1237 Dátum: 2020. Január 02. - 20:44:12 »

Szia Csaba!

Én a Canicom 250 -et használom, már vagy öt éve. Megbízható, nem ázik be, pedig sokat megy a kutya vízbe. Ár -érték arányban kitűnő. Évente egyszer cserélek elemet a távirányítóban és a nyakörvben. Én tudom ajánlani ezt a márkát nyugodt szívvel.

Üdv, Gábor

Köszönöm a hasznos infót és a megerősítést. Igen Már meg is rendeltem.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1238 Dátum: 2020. Január 02. - 20:50:05 »

Emelem
Nekem tüzelés előtt szokott "elszállni", olyankor lehet mérgelődni meg káromkodni... Ördög
Egyébként lehet rossz napja a kutyának is.
A mi társaságunknál sok kutyán van valamilyen elektromos nyakörv, de nem túl gyakran használják a gazdák.
Nekem nincs, bár az én kutyám az idén jóval kevesebbet vadászott, mint eddig.

 Emelem



Kicsit elöl dolgozott a nevelt fácánnál is, és beugrott a nyúlra is. Még kezelhető volt ugyan a dolog, de nem akarom, hogy felvegyen rossz szokásokat. Emelem
Naplózva

Jó szelet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1239 Dátum: 2020. Január 03. - 11:40:56 »


A mi társaságunknál sok kutyán van valamilyen elektromos nyakörv, de nem túl gyakran használják a gazdák.



Maga a szerkezet felhelyezése is általában rendre inti a kutyát , hát még ha tudatjuk vele hogy működik is ( csipogás)   .    Emelem


Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1240 Dátum: 2020. Január 09. - 09:19:30 »

Üdv vadásztársak.

Komoly ügyről van szó, nagy a probléma.
Két drótszőrű magyar vizsla van  háznál, az öreg 12 éves, valamint a stafétát lassan átvevő ifjú másfél éves.
Együtt laknak, együtt alszanak - bár mindkettőnek van külön háza - és együtt csinálnak mindent.
Az ifjabb rászokott először, hogy az udvarba beálló bármilyen kocsi kerekeit megjelöli. Ez is kellemetlen, de elmegy.
Utóbbi időben viszont a ház sarkait, a garázs ajtófélfáit, illetve mindent kiálló objektumot jelöl.
Az asszony a nemesebbik szerv levágásával fenyegeti hol a kutyát hol engem. Vagy válasszak, hogy ő vagy a kutyák.
Van kennel, de nem túl nagy, meg nem is szeretem bezárva tartani a kutyát. Illetve nem is végzi el bent semmilyen dolgát ha időlegesen be is vannak zárva. Így ez nem opció.

Legyetek szívesek adjatok tanácsot a problémára, nem szeretnék sem kasztrálást, sem új helyet keresni neki, egész jól főz.  Vigyorog




Naplózva

Üdv: Bence
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1241 Dátum: 2020. Január 09. - 09:28:46 »

Üdv vadásztársak.

Komoly ügyről van szó, nagy a probléma.
Két drótszőrű magyar vizsla van  háznál, az öreg 12 éves, valamint a stafétát lassan átvevő ifjú másfél éves.
Együtt laknak, együtt alszanak - bár mindkettőnek van külön háza - és együtt csinálnak mindent.
Az ifjabb rászokott először, hogy az udvarba beálló bármilyen kocsi kerekeit megjelöli. Ez is kellemetlen, de elmegy.
Utóbbi időben viszont a ház sarkait, a garázs ajtófélfáit, illetve mindent kiálló objektumot jelöl.
Az asszony a nemesebbik szerv levágásával fenyegeti hol a kutyát hol engem. Vagy válasszak, hogy ő vagy a kutyák.
Van kennel, de nem túl nagy, meg nem is szeretem bezárva tartani a kutyát. Illetve nem is végzi el bent semmilyen dolgát ha időlegesen be is vannak zárva. Így ez nem opció.

Legyetek szívesek adjatok tanácsot a problémára, nem szeretnék sem kasztrálást, sem új helyet keresni neki, egész jól főz.  Vigyorog
Nekem nagy udvarom van,így könnyen beszélek:
Az ilyen esetek elkerülése végett építtettem egy dupla kennelt,illetve a kennel elé "kutyaudvart" -baromfiudvar mintájára. Kennelben tartom,ha szükséges,de napközben a nyitott kennelből kijár a kutyaudvarra. Amikor otthon vagyunk,felengedem a középső udvarra,illetve a játék is ott zajlik. (apport) A dolgát a kutyaudvaron végzi.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1242 Dátum: 2020. Január 09. - 11:09:32 »

Üdv vadásztársak.

Komoly ügyről van szó, nagy a probléma.
Két drótszőrű magyar vizsla van  háznál, az öreg 12 éves, valamint a stafétát lassan átvevő ifjú másfél éves.
Együtt laknak, együtt alszanak - bár mindkettőnek van külön háza - és együtt csinálnak mindent.
Az ifjabb rászokott először, hogy az udvarba beálló bármilyen kocsi kerekeit megjelöli. Ez is kellemetlen, de elmegy.
Utóbbi időben viszont a ház sarkait, a garázs ajtófélfáit, illetve mindent kiálló objektumot jelöl.
Az asszony a nemesebbik szerv levágásával fenyegeti hol a kutyát hol engem. Vagy válasszak, hogy ő vagy a kutyák.
Van kennel, de nem túl nagy, meg nem is szeretem bezárva tartani a kutyát. Illetve nem is végzi el bent semmilyen dolgát ha időlegesen be is vannak zárva. Így ez nem opció.

Legyetek szívesek adjatok tanácsot a problémára, nem szeretnék sem kasztrálást, sem új helyet keresni neki, egész jól főz.  Vigyorog


Szia! Ivartalanítani már felesleges, ugyanúgy jelölni fog utána is.  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1243 Dátum: 2020. Január 09. - 11:23:30 »

Üdv vadásztársak.

Komoly ügyről van szó, nagy a probléma.
Két drótszőrű magyar vizsla van  háznál, az öreg 12 éves, valamint a stafétát lassan átvevő ifjú másfél éves.
Együtt laknak, együtt alszanak - bár mindkettőnek van külön háza - és együtt csinálnak mindent.
Az ifjabb rászokott először, hogy az udvarba beálló bármilyen kocsi kerekeit megjelöli. Ez is kellemetlen, de elmegy.
Utóbbi időben viszont a ház sarkait, a garázs ajtófélfáit, illetve mindent kiálló objektumot jelöl.
Az asszony a nemesebbik szerv levágásával fenyegeti hol a kutyát hol engem. Vagy válasszak, hogy ő vagy a kutyák.
Van kennel, de nem túl nagy, meg nem is szeretem bezárva tartani a kutyát. Illetve nem is végzi el bent semmilyen dolgát ha időlegesen be is vannak zárva. Így ez nem opció.

Legyetek szívesek adjatok tanácsot a problémára, nem szeretnék sem kasztrálást, sem új helyet keresni neki, egész jól főzVigyorog






Pedig igazán megnyugtató megoldásnak ez tűnik. Ördög Stoel

Viszont amit Balázs ír az nagyon jó. Nálam is így van. Van egy kisebb leválasztott (de nem kicsi) udvarrész, ahol az óla van és éjjelre (vagy amikor szükséges) bezáródik, napközben pedig kinn van a nagy udvaron. Tényleg nem végzi  kinn a dolgát semmikor.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1244 Dátum: 2020. Január 09. - 12:09:24 »

Üdv vadásztársak.

Komoly ügyről van szó, nagy a probléma.
Két drótszőrű magyar vizsla van  háznál, az öreg 12 éves, valamint a stafétát lassan átvevő ifjú másfél éves.
Együtt laknak, együtt alszanak - bár mindkettőnek van külön háza - és együtt csinálnak mindent.
Az ifjabb rászokott először, hogy az udvarba beálló bármilyen kocsi kerekeit megjelöli. Ez is kellemetlen, de elmegy.
Utóbbi időben viszont a ház sarkait, a garázs ajtófélfáit, illetve mindent kiálló objektumot jelöl.
Az asszony a nemesebbik szerv levágásával fenyegeti hol a kutyát hol engem. Vagy válasszak, hogy ő vagy a kutyák.
Van kennel, de nem túl nagy, meg nem is szeretem bezárva tartani a kutyát. Illetve nem is végzi el bent semmilyen dolgát ha időlegesen be is vannak zárva. Így ez nem opció.

Legyetek szívesek adjatok tanácsot a problémára, nem szeretnék sem kasztrálást, sem új helyet keresni neki, egész jól főz.  Vigyorog





Kezdj el te is jelölni és szorítsd be egy sarokba.
Egyébként is, igen sötétzöld exbarátnőm elmondta, hogy környezettudatos kert tulajdonos mindíg kint pisil és nem pocsékol el minden üveg sör mellé 8 liter vizet.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: