Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288341 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1200 Dátum: 2018. November 28. - 11:56:02 »

Nem árt utánaolvasni ezeknek a szereknek.
Jók, viszont egynéhány májkárosító.
Igénylik a májvédő kezelést.




 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1201 Dátum: 2018. November 28. - 12:18:24 »

Nem árt utánaolvasni ezeknek a szereknek.
Jók, viszont egynéhány májkárosító.
Igénylik a májvédő kezelést.

 S.Peti
Végiggondoltam amikor elkezdtem,de más módja nincs,hogy megóvjam. Esetenként 15-20 kullancsot találok rajta. Inkább ez,mint egy korai halál,vagy élethossznyi nyomorúság.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #1202 Dátum: 2018. November 28. - 14:51:14 »

Végiggondoltam amikor elkezdtem,de más módja nincs,hogy megóvjam. Esetenként 15-20 kullancsot találok rajta. Inkább ez,mint egy korai halál,vagy élethossznyi nyomorúság.

Az "ölebem" a nyári-nyáreleji nexgard hiány miatt a tartalékok (2 db tabletta) elfogyása óta nem kapott semmiféle kullancsellenes szert, igaz az aszfalton azért még mindig kevesebb az esélye a kullancsok megjelenésének. Az elmúlt napok fórumolvasása kapcsán kerestem rá, van-e valamilyen nem májkárosító, de stabil szer (a kullancson túl pl. szívférgesség). Amit találtam azoknál a hozzászólók szinte mind kiemelték, hogy XY szer kiváló "másodlagos védekelemre", naponta fújják a kutyát, stb. Azt senki nem írta oda, hogy az elsődleges védelemre mit használ.
Így tegnap a veszettségoltáskor vettem újra nexgardot és beadtam (igaz van ízlése, mert háromszor kiköpte, de azért vagyok 80 kiló, hogy 8,2 kilóval ne lehessen kibabrálni velem Igen).
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1203 Dátum: 2018. November 28. - 14:57:23 »

Nem árt utánaolvasni ezeknek a szereknek.
Jók, viszont egynéhány májkárosító.
Igénylik a májvédő kezelést.

Abszolút igazad van!

Rozikutya Legalon 140-et kap, negyedelve, máj- és veseregenerálás céljából. A veszedelemkor napi egy volt az adag.
A következő labor majd eldönti, hogy megy-e így tovább, vagy csökkentjük.

A Legalon gyakorlatilag gyógynövény - máriatövis hatóanyagú szer.

Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1204 Dátum: 2018. November 28. - 15:01:26 »

Az "ölebem" a nyári-nyáreleji nexgard hiány miatt a tartalékok (2 db tabletta) elfogyása óta nem kapott semmiféle kullancsellenes szert, igaz az aszfalton azért még mindig kevesebb az esélye a kullancsok megjelenésének. Az elmúlt napok fórumolvasása kapcsán kerestem rá, van-e valamilyen nem májkárosító, de stabil szer (a kullancson túl pl. szívférgesség). Amit találtam azoknál a hozzászólók szinte mind kiemelték, hogy XY szer kiváló "másodlagos védekelemre", naponta fújják a kutyát, stb. Azt senki nem írta oda, hogy az elsődleges védelemre mit használ.
Így tegnap a veszettségoltáskor vettem újra nexgardot és beadtam (igaz van ízlése, mert háromszor kiköpte, de azért vagyok 80 kiló, hogy 8,2 kilóval ne lehessen kibabrálni velem Igen).
Lassan két éve tartom a két vahurt. A Bravecto jól teljesített,de a Simparica kiegészítő hatása miatt inkább azt használom. Árban kb. ugyanaz a kettő,hiszen a Bravecto 3 hónapig tart,kb 8000-ért, a Simparica 5 hetet bír 2700-ért. A Nexguardot még nem próbáltam.Kiegészítő cucc ezek mellé nem releváns.Tudom,hogy árt a kutyának,de a korai halálnál minden jobb.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1205 Dátum: 2018. November 29. - 16:05:45 »

Az "ölebem" a nyári-nyáreleji nexgard hiány miatt a tartalékok (2 db tabletta) elfogyása óta nem kapott semmiféle kullancsellenes szert, igaz az aszfalton azért még mindig kevesebb az esélye a kullancsok megjelenésének. Az elmúlt napok fórumolvasása kapcsán kerestem rá, van-e valamilyen nem májkárosító, de stabil szer (a kullancson túl pl. szívférgesség). Amit találtam azoknál a hozzászólók szinte mind kiemelték, hogy XY szer kiváló "másodlagos védekelemre", naponta fújják a kutyát, stb. Azt senki nem írta oda, hogy az elsődleges védelemre mit használ.
Így tegnap a veszettségoltáskor vettem újra nexgardot és beadtam (igaz van ízlése, mert háromszor kiköpte, de azért vagyok 80 kiló, hogy 8,2 kilóval ne lehessen kibabrálni velem Igen).

A tacskónak se igen fűlik hozzá a foga, de eddig még mindig győztem.  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #1206 Dátum: 2018. November 30. - 09:19:17 »

A tacskónak se igen fűlik hozzá a foga, de eddig még mindig győztem.  Ördög

Úgy látszik, fajta jellemző  Vigyorog. Róla van szó, Ő az "ölebem":



Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1207 Dátum: 2018. November 30. - 20:17:57 »

Egy vadásztársam verekedős kanját kiherélték,de így is nagyon kemény.

Azóta a szukákra is morog.  Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1208 Dátum: 2018. November 30. - 20:48:10 »

Azóta a szukákra is morog.  Vigyorog
Kikell próbálni a Makarenko módszert, vagy meg kell kérdezni egy sólymászt, hogyan lehet rendre tanítani egy engedetlen kutyát.
 Stoel
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1209 Dátum: 2018. November 30. - 21:32:47 »

Azóta a szukákra is morog.  Vigyorog
Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1210 Dátum: 2018. December 10. - 20:47:42 »

Hètvègèn Cinkát teljesen gyógyultnak nyílvánítottam,szerencsère nem bántam meg,mert jelentősen hozzájárult a terítèk gyarapításához a munkájával,7 kakasból ötöt ő segített terítèkre hozni,illetve 3 apportírozott. Sajnos èn csak egy összelövèst hoztam össze,de annyira,hogy teljesen egyszerre szólt a kèt puska,illetve egy rucát is elejtettem,de sajnos a Rábca túloldalán a szomszèdos társaság területère esett tőlünk 70-80 mèterre,Cinka nem látta őket,így nem tudtam átküldeni a túlpartra. Ez sajnos az èm hibám,nem a kutyáè. Szóval működik az eb,ahogy kell. Mosolyog
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1211 Dátum: 2018. December 11. - 15:50:20 »

Probálkozunk...  Vigyorog




Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1212 Dátum: 2018. December 11. - 19:24:27 »

Probálkozunk...  Vigyorog






Ez már rendes "munka", nem próbálkozás. Igen
Már ha a kutya szemszögéből munkának nevezzük, amikor a vadászik. Vigyorog
A legtöbb négylábú vadásztárs örömmel teszi, amit tesz.
 Emelem
 
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1213 Dátum: 2018. December 11. - 20:20:15 »

Probálkozunk...  Vigyorog

TÁS-lesz vacsorára?  Kacsint
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1214 Dátum: 2018. December 11. - 21:28:07 »

Probálkozunk...  Vigyorog


 Taps Taps Taps Taps Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: