Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288379 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1185 Dátum: 2018. November 24. - 16:40:36 »

Jobbulást a nègylábúnak! A Bravectot jó,de az egyik kullancsfaj ellen csak 8 hètig nyújt vèdelmet. Cinka 12 hetente megkapja,mert amerre èlünk ott kullancsdömpimg van,igaz alacsony lehet a fertőzöttsèg,mert a kóborló kutyák nem hullanak ( a helyi vadőr meg nem lő kutyára...). Nekünk eddig nem törtènt baj,pedig èvetne 2-3 vadászaton Győr környèkèn is megfordultunk,itt pedig elèg erősen fertőzött a terület,sajnos egy kedves barátom idèn vesztette el idős bajor vèrebèt babesia miatt... Amúgy nagyon èrdemes figyelni a megelőzèsre,mert Cinka állatorvosa találkozott már imidazol rezisztens babesiával is ,eddig szerencsère csak nagyon szűk területen (konkrètan egy utcában fordult elő),de onnan minden fertőzès eddig halálos kimenetelű volt.
A Bravecto jó,ha odafigyelünk a hatékonysági idejére. Vagy fél éve Simparica-t használok,ez a szőrtüsző atkára is jó,azért vettem.
Peti! Jobbulást a kutyának!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1186 Dátum: 2018. November 24. - 17:07:57 »





Embertelen mennyiségű kullancs van, vigyázzatok!

Peti! Emelem

Jobbulást kívánok Rozinak! Igen
A vadásztársaimmal mi is ez miatt aggódunk állandóan.
Az enyémen még nyakörv is van és reggeli indulás előtt a hajlatokat és a mellkasát befújom Naturland-os kullancsriasztóval.
Ennek ellenére két hete mire hazaértünk már benne volt a kullancs. OOO
Aznap a vadásztársam kutyájáról 8!! kullancsot szedtünk le a vadászat végén.
Több vadásztársam Bravecto-val kezeli a kutyáját, eddig jónak bizonyult. (Nem reklámozni akarom.)

 Emelem

Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #1187 Dátum: 2018. November 24. - 18:29:57 »

Jobbulást kívánok Rozinak!  Emelem Sajnos rengeteg kullancs van. Türelmetlenül
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1188 Dátum: 2018. November 24. - 19:58:20 »

Péter! Jobbulást neki!   Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #1189 Dátum: 2018. November 25. - 11:09:36 »

Jobbulást a kutyusnak, tavaly mi is hadakoztunk a betegséggel,két hétig nem volt alvás, de sikerült megmenteni az ir terrier kankutyánkat.

Üdv.          Gyuri  Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1190 Dátum: 2018. November 25. - 16:41:48 »

Köszönöm Urak!

Úgy néz ki, rendben leszünk. Az imént lement az utolsó infúzió. Rozi kezd a régi lenni, bár a vérszegénység miatt még gyenge és fáradékony.
A labor majd megmondja károsodott-e a veséje, bízom benne, hogy megússzuk nagyobb baj nélkül.

Márciusban, júniusban és szeptemberben kapott Bravecto-t, nem gondoltam, hogy kevés lesz...

Balázs! Erről a Simparica-ról még nem hallottam. Tapasztalt milyen? Beszerzés? Ár?

Kösz, Péter
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1191 Dátum: 2018. November 25. - 17:05:35 »

Örülök, hogy Rozi javulóban van! Ma sajnos Cinka is lesèrült vadászaton,az első hajtásban egy fadarab ment a lábába... Úgy kellett kihúznom,kèt nyüsszentèsen kívül nem volt más reakciója... Ennek a hajtásnak a vègèn előszedett egy szèp nagy sebzett nyulat,majd felvett egy gerlèt (80-90 mèterre esett le tőlünk,kilőtt először szemre,majd orral kereste ès hozta nekem),az utolsó hajtásban meg előszedett egy ellábalt kakast. Hazaèrve jobban megnèztem a lábát,az állatorvossal telefonon konzultálva,megpróbáltam kitisztítani a sebet,akkor eltört a mècses,volt ám fájdalomvonyítás, szerintem sokkot is kapott a fájdalomtól,ezután elkezdett feldagadni a lába,de èszrevettem egy kemèny kis csomót,mivel itthon vagyunk Győrben hiába is fogadott volna az állatorvosunk egy óra múlva nem èrtünk volna oda,így Győrben nagy nehezen találtunk egy elèrhető állatorvost... Kiderült beletört egy darab fa... Majdnem átszúrta alulról az egèsz lábát,de vègigdolgozta az összes hajtást. Sajnos idènre már nekünk vège a szezonnak,de remèlem problèmamentes lesz a gyógyulása. Bevallom nagyon bánt a dolog,de nem èszleltem ilyen súlyosnak a sèrülèst. Holnap termèszetesen megmutatjuk az ellátó állatorvosnak is. Remèlem azèrt ez a baleset nem hat majd ki a lelkesedèsère,mert úgy èrzem van vègre egy vadász kutyám.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1192 Dátum: 2018. November 25. - 18:23:24 »

.....Remèlem azèrt ez a baleset nem hat majd ki a lelkesedèsère,mert úgy èrzem van vègre egy vadász kutyám.


Nem fog!  Ha ilyen sérüléssel végig dolgozta a napot, akkor nincs okod aggodalomra.  Igen
 Szerintem hamarabb rendbe jön mint gondolnád, és még fogtok együtt vadászni ebben az idényben is! Addig meg:   Eb a vadász

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1193 Dátum: 2018. November 25. - 20:59:10 »

Remènykedem benne,mert igen stramp kiskutya. Mire hazaèrtünk Győrből,addigra kipihente a hódítása,jó ètvággyal megvásárolt,csak nagyon rossz látni,ahogy három lábon botorkál. Igaz az ágyra úgy megy fel,ahogy illik (igaz,ezen nem csodálkozom,mert ivartalanítás után is felküzdötte magát mikor fèlre nèztem,pedig akkor a hasa volt felsliccelve). Remèlem mostmár èlete vègèig megússzuk az ilyen bajokat,mert eddig egy ismerős kutyájával sem törtènt ilyesmi... Amúgy azzal nincs gondom,hogy megkeressem a saját vadjaim,hisz majd 10 èvet apróvadaztam saját kutya nèlkül,de a társasága,meg a megnyilvánulásai azok már nagyon a szívemhez nőttek,főleg az amikor a lőtudatlanságomat minősíti... Az valami utánozhatatlan,kontkrètan úgy nèz rám,hogy szinte szègyellem magam  Vigyorog
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1194 Dátum: 2018. November 25. - 21:56:40 »

Köszönöm Urak!

Balázs! Erről a Simparica-ról még nem hallottam. Tapasztalt milyen? Beszerzés? Ár?

Kösz, Péter
Állatorvos is ajánlotta,márciustól használom,1 tabletta 5 hétre elég,darabonként nincs 3000 ft. Eddig jó.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1195 Dátum: 2018. November 25. - 22:02:14 »

Remènykedem benne,mert igen stramp kiskutya. Mire hazaèrtünk Győrből,addigra kipihente a hódítása,jó ètvággyal megvásárolt,csak nagyon rossz látni,ahogy három lábon botorkál. Igaz az ágyra úgy megy fel,ahogy illik (igaz,ezen nem csodálkozom,mert ivartalanítás után is felküzdötte magát mikor fèlre nèztem,pedig akkor a hasa volt felsliccelve). Remèlem mostmár èlete vègèig megússzuk az ilyen bajokat,mert eddig egy ismerős kutyájával sem törtènt ilyesmi... Amúgy azzal nincs gondom,hogy megkeressem a saját vadjaim,hisz majd 10 èvet apróvadaztam saját kutya nèlkül,de a társasága,meg a megnyilvánulásai azok már nagyon a szívemhez nőttek,főleg az amikor a lőtudatlanságomat minősíti... Az valami utánozhatatlan,kontkrètan úgy nèz rám,hogy szinte szègyellem magam  Vigyorog

Minden vadász, egy jó kutyától csak jobban megtanul vadászni! Kacsint 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1196 Dátum: 2018. November 26. - 12:07:35 »

Örülök, hogy Rozi javulóban van! Ma sajnos Cinka is lesèrült vadászaton,az első hajtásban egy fadarab ment a lábába... Úgy kellett kihúznom,kèt nyüsszentèsen kívül nem volt más reakciója... Ennek a hajtásnak a vègèn előszedett egy szèp nagy sebzett nyulat,majd felvett egy gerlèt (80-90 mèterre esett le tőlünk,kilőtt először szemre,majd orral kereste ès hozta nekem),az utolsó hajtásban meg előszedett egy ellábalt kakast. Hazaèrve jobban megnèztem a lábát,az állatorvossal telefonon konzultálva,megpróbáltam kitisztítani a sebet,akkor eltört a mècses,volt ám fájdalomvonyítás, szerintem sokkot is kapott a fájdalomtól,ezután elkezdett feldagadni a lába,de èszrevettem egy kemèny kis csomót,mivel itthon vagyunk Győrben hiába is fogadott volna az állatorvosunk egy óra múlva nem èrtünk volna oda,így Győrben nagy nehezen találtunk egy elèrhető állatorvost... Kiderült beletört egy darab fa... Majdnem átszúrta alulról az egèsz lábát,de vègigdolgozta az összes hajtást. Sajnos idènre már nekünk vège a szezonnak,de remèlem problèmamentes lesz a gyógyulása. Bevallom nagyon bánt a dolog,de nem èszleltem ilyen súlyosnak a sèrülèst. Holnap termèszetesen megmutatjuk az ellátó állatorvosnak is. Remèlem azèrt ez a baleset nem hat majd ki a lelkesedèsère,mert úgy èrzem van vègre egy vadász kutyám.


A német vizslám komoly sérüléseket szenvedett de 3 hétnél többet nem kellett várni a következő bevetésre . Nem azért mert nem akartam kímélni hanem indokolatlan lett volna otthon hagyni . Egy vadkan miatt majdnem elvérzett és egyszer kb 20 centi hosszan a bordák és a bőre között felcsúszott egy élesen letört úgy 4 centi vastag nyárfa karó .  Úgy nézett ki mintha 5 lába lenne .  Minden sérülésnél még dolgozni akart tovább .   Mielőbbi gyógyulást a Tiédnek is .    Emelem
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1197 Dátum: 2018. November 26. - 17:05:23 »

Jobbulást a kutyádnak.  Emelem
Naplózva

Jó szelet!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1198 Dátum: 2018. November 28. - 02:32:27 »

Állatorvos is ajánlotta,márciustól használom,1 tabletta 5 hétre elég,darabonként nincs 3000 ft. Eddig jó.

Nekem a Nexguard Spectrat ajánlotta, az szívférgességre is jó.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
muflonvadasz
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #1199 Dátum: 2018. November 28. - 04:18:26 »

Jo reggelt kivánok mindenkinek Tamasnak hivnak nem irtam meg hozzaszolast de nekem is voltak es vannak kutyaim es küzdöttem töbekközt a kullancsokal. A simparicat javasolnam en is mert kisseb a hatoanyag dozis mint a bravectoban  egyszerre kisseb terheles a kutya szervezetere nekem az allatorvos javasolta eszervekkel alatamasztva mikor forgalomba került. Mondta probáljam ki figyeljem négy hét utan mennyi mikor latni először kullancsot a kutyan. Az öt het kitolodott hat-hét hétre mikor először találtam bennük kullancsot.Az orvos javaslatara nem folyamatosan adom nekik hogy ne legyen a szervezeteben állandoan gyogyszer.Figyelem tavasztol a fagyokig hogy mennyi kullancs van, tavasszal nedves időben álltalában nagyon sok van de a nagyon szaraz es meleg időben kevesebb vagy egyáltalán nemis látok kullancsot.Volt hogy korabban majdnem belehalt nekemis kutyam a kullancscsipésbe.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: