Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288381 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1170 Dátum: 2018. November 15. - 17:28:36 »





Amúgy papíros kutya  Figyelmes olvasás, szerintem jól is néz ki. Kézjelekre, és sípjelekre is működik, tényleg mindent megcsinál amit elvárhatok tőle. Ezzel a dominanciával Vállat von nem tudok mit kezdeni
Naplózva

Jó szelet!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1171 Dátum: 2018. November 15. - 19:32:20 »





Amúgy papíros kutya  Figyelmes olvasás, szerintem jól is néz ki. Kézjelekre, és sípjelekre is működik, tényleg mindent megcsinál amit elvárhatok tőle. Ezzel a dominanciával Vállat von nem tudok mit kezdeni
Tudsz vele kezdeni. A kérdés hogy akarsz-e? Elviheted 100 ezerért egy kiképzőhöz vagy te próbálkozol. A módszer azonos!
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1172 Dátum: 2018. November 15. - 19:32:46 »

Tanulgatunk... (3 hónaposan)






Sanyi! Emelem

 Taps Taps
Nagyon aranyos!
Van vér és tehetség az új társadban! Igen
Sok-sok közös élményt kívánok vele!

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1173 Dátum: 2018. November 15. - 20:13:50 »

Tudsz vele kezdeni. A kérdés hogy akarsz-e? Elviheted 100 ezerért egy kiképzőhöz vagy te próbálkozol. A módszer azonos!
 Emelem

És mi lenne az a módszer? Igen szeretnék, mert bár a vadásztársak már tudják ezt a rossz szokását, és csak mosolyognak, de amikor máshova viszem vadászni, bizony ez elég kellemetlen. Beadni kiképzőhöz nem akarom, de a módszert szívesen venném, hátha ki tudnám ezt nevelni belőle.
Naplózva

Jó szelet!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1174 Dátum: 2018. November 15. - 20:51:40 »

És mi lenne az a módszer? Igen szeretnék, mert bár a vadásztársak már tudják ezt a rossz szokását, és csak mosolyognak, de amikor máshova viszem vadászni, bizony ez elég kellemetlen. Beadni kiképzőhöz nem akarom, de a módszert szívesen venném, hátha ki tudnám ezt nevelni belőle.

A kutyám olyan jámbor, hogy az már túlzás, de ha másik kutya rámorog rögtön támad! Fizettem már állatorvosi költséget emiatt! Nem tudom ezeket a szokásokat ki lehet-e nevelni belőlük, de kétlem.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1175 Dátum: 2018. November 15. - 20:54:00 »



A kutyám.  5 éves nagytestű kan...Próbáltam  és próbálom szocializálni, sokat van más kutyákkal, de a kanokra morog. Lehet ezzel kezdení valamit?
5 évesen már nehéz. Kiképző sem biztos,hogy vállalná.Egy vadásztársam verekedős kanját kiherélték,de így is nagyon kemény.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1176 Dátum: 2018. November 16. - 05:56:59 »

A kutyám olyan jámbor, hogy az már túlzás, de ha másik kutya rámorog rögtön támad! Fizettem már állatorvosi költséget emiatt! Nem tudom ezeket a szokásokat ki lehet-e nevelni belőlük, de kétlem.

Ezt szeretném elkerűlni. Bár eddig még nem támadt rá egy kutyára sem, de az ördög nem alszik. Egy komolyabb verekedés volt, de az nem vadászaton hanem sétáltatás közben szintén egy kan vizslával. Egy idős házaspár sétáltatta szabadon, és nem tudták visszahívni, az enyém már pórázon volt, megkötöttem.. Rrégóta örök ellenségek ezzel a kannal, és rátámadt a kutyámra. Szerencsére nem sérült meg, de a másik kutyát varni kellet a szeme fölött. Más verekedés még nem volt, és itt is csak védekezett.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1177 Dátum: 2018. November 16. - 06:15:22 »

5 évesen már nehéz. Kiképző sem biztos,hogy vállalná.Egy vadásztársam verekedős kanját kiherélték,de így is nagyon kemény.

Akiket megkérdeztem sajnos mind ezt mondták. A parforce módszerek sem segítenek álítólag ebben az esetben. Ivartalanítani nem akarom.  Azt megfigyeltem, hogy a közelemben, vagy pórázon ez a dolog fokozódik. A vadászat alatt, már nem szokott gond lenni.  A probléma az eligazításon, a traktoron, és a terítéknél jelentkezik. 
Naplózva

Jó szelet!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1178 Dátum: 2018. November 16. - 20:16:15 »

Akiket megkérdeztem sajnos mind ezt mondták. A parforce módszerek sem segítenek álítólag ebben az esetben. Ivartalanítani nem akarom.  Azt megfigyeltem, hogy a közelemben, vagy pórázon ez a dolog fokozódik. A vadászat alatt, már nem szokott gond lenni.  A probléma az eligazításon, a traktoron, és a terítéknél jelentkezik. 

Ez a kutya magányos vadászatra való, az a vizslázás csúcsa amúgy is!  Igen
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1179 Dátum: 2018. November 18. - 19:46:56 »



A kutyám.  5 éves nagytestű kan. Nagyon szépen normális távolságon dolgozik, engedelmes, az apportja, vizimunkája  kíváló. Egy dologgal nem tudok mit kezdeni, és ebben kérném a tanácsotokat. A többi kanra morog, túlságosan dominál. Kérdeztem már pár kutyást, hogy ezt hogy tudnám belőle kinevelni, de azt mondták sehogy, ő ilyen, ne foglalkozzak vele. Eligazításon roppant kellemetlen. Ha pórázon van, akkor jobban biztonságban érzi magát, még rosszabb a helyzet. Amikor már megy a vadászat, akkor normális, egy két esettől eltekintve, amikor elveszi kissebb társaitól a madarat. A traktorra utolsónak kell felszállnunk, mert ha ő az első kutya a traktoron akkor azt gondolja, hogy az övé. A teríték elött lefekszik, sajátjának érzi, és ha másik kutya közelmegy megbolondúl. Verekedés nem szokott belőle lenni mert a többiek általában ráhagyják. Végül is nem verekedős, csak a pofája nagy. Próbáltam  és próbálom szocializálni, sokat van más kutyákkal, de a kanokra morog. Lehet ezzel kezdení valamit?

Elég tipikus ! Legalább is gyakori hogy a gyülekezőn morognak támadják egymást .  Vállat von  Amelyik nagyon hevest azt az autóba kell hagyni addig . A vadászaton ritkán veszekednek illetve azt nem kell nem szabad társasra vinni . A traktorra meg szállj fel utoljára .     Emelem
Naplózva
tam1949
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új üzenet #1180 Dátum: 2018. November 19. - 16:07:19 »

Akiket megkérdeztem sajnos mind ezt mondták. A parforce módszerek sem segítenek álítólag ebben az esetben. Ivartalanítani nem akarom.  Azt megfigyeltem, hogy a közelemben, vagy pórázon ez a dolog fokozódik. A vadászat alatt, már nem szokott gond lenni.  A probléma az eligazításon, a traktoron, és a terítéknél jelentkezik. 
[ /quote]
Szia. NAT. GEO. Ceasar Miller kutyadoki H-P 9h. Szerintem érdemes egy két részt megnézni!
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1181 Dátum: 2018. November 19. - 16:49:32 »

Elég tipikus ! Legalább is gyakori hogy a gyülekezőn morognak támadják egymást .  Vállat von  Amelyik nagyon hevest azt az autóba kell hagyni addig . A vadászaton ritkán veszekednek illetve azt nem kell nem szabad társasra vinni . A traktorra meg szállj fel utoljára .     Emelem

Igen sajnos nem nagyon tudok mást csinálni.  Emelem
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1182 Dátum: 2018. November 19. - 16:50:17 »

Akiket megkérdeztem sajnos mind ezt mondták. A parforce módszerek sem segítenek álítólag ebben az esetben. Ivartalanítani nem akarom.  Azt megfigyeltem, hogy a közelemben, vagy pórázon ez a dolog fokozódik. A vadászat alatt, már nem szokott gond lenni.  A probléma az eligazításon, a traktoron, és a terítéknél jelentkezik. 
[ /quote]
Szia. NAT. GEO. Ceasar Miller kutyadoki H-P 9h. Szerintem érdemes egy két részt megnézni!

Köszönöm utánanézek Igen
Naplózva

Jó szelet!
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1183 Dátum: 2018. November 24. - 15:34:16 »

Tegnap este a rendelőben:



Ma hajnalban itthon:



Babesiozis, pedig háromszor kapott Bravecto-t az idén.

Embertelen mennyiségű kullancs van, vigyázzatok!
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1184 Dátum: 2018. November 24. - 16:27:21 »

Jobbulást a nègylábúnak! A Bravectot jó,de az egyik kullancsfaj ellen csak 8 hètig nyújt vèdelmet. Cinka 12 hetente megkapja,mert amerre èlünk ott kullancsdömpimg van,igaz alacsony lehet a fertőzöttsèg,mert a kóborló kutyák nem hullanak ( a helyi vadőr meg nem lő kutyára...). Nekünk eddig nem törtènt baj,pedig èvetne 2-3 vadászaton Győr környèkèn is megfordultunk,itt pedig elèg erősen fertőzött a terület,sajnos egy kedves barátom idèn vesztette el idős bajor vèrebèt babesia miatt... Amúgy nagyon èrdemes figyelni a megelőzèsre,mert Cinka állatorvosa találkozott már imidazol rezisztens babesiával is ,eddig szerencsère csak nagyon szűk területen (konkrètan egy utcában fordult elő),de onnan minden fertőzès eddig halálos kimenetelű volt.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: