Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288106 alkalommal)
NAPE
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97



« Új üzenet #1125 Dátum: 2016. November 16. - 20:22:04 »

« Utoljára szerkesztve: 2016. November 17. - 05:14:00 írta Sakac » Naplózva
NAPE
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97



« Új üzenet #1126 Dátum: 2016. November 16. - 20:24:15 »



A képeket felraktam, elérhetőséget majd emailben... Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1127 Dátum: 2016. November 16. - 22:35:52 »

Szerintem szép kuty lesz belőle, csak el fogja szorítani a mellkasát a mellény.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
NAPE
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97



« Új üzenet #1128 Dátum: 2016. November 17. - 06:18:27 »

Köszönöm a Modinak a képrendezèst. Kacsint
Naplózva
NAPE
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97



« Új üzenet #1129 Dátum: 2016. November 27. - 13:43:21 »


A képeket felraktam, elérhetőséget majd emailben... Emelem


friss infó:

A vizsla kölyök szerető gazdira lelt  Mosolyog Mosolyog Mosolyog

 Emelem
Naplózva
Helle365
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #1130 Dátum: 2017. Január 06. - 10:44:40 »

Üdvözlet Vadásztársak

Tanácsot szeretnék kérni egy magyar vizsla oktatásával kapcsolatban. 4 hónapos kora óta foglalkozom egy magyar vizsla szukával. Most 1 éves. Apróvad vadászatán szeretném, hogy társam legyen. Az egyik gondom az, hogy bizonyos lövésszám után besokal és a hátam mögött keres menedéket. A másik probléma, hogy az apportírozással nem igazán sikerült megnyugtató eredményt elérni. Miután nagyon éhenkórász, próbáltam a jutalom falatos megoldással képezni alapvető engedelmes munkára és az apportírozásra is. Megteszi kelletlenül, de semmi más nem érdekli csak.a jutifalat. Hol rontottam el? Tisztelettel: Krisztián
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 06. - 10:50:58 írta Voldi » Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1131 Dátum: 2017. Január 06. - 11:30:07 »

Üdvözlet Vadásztársak

Tanácsot szeretnék kérni egy magyar vizsla oktatásával kapcsolatban. 4 hónapos kora óta foglalkozom egy magyar vizsla szukával. Most 1 éves. Apróvad vadászatán szeretném, hogy társam legyen. Az egyik gondom az, hogy bizonyos lövésszám után besokal és a hátam mögött keres menedéket. A másik probléma, hogy az apportírozással nem igazán sikerült megnyugtató eredményt elérni. Miután nagyon éhenkórász, próbáltam a jutalom falatos megoldással képezni alapvető engedelmes munkára és az apportírozásra is. Megteszi kelletlenül, de semmi más nem érdekli csak.a jutifalat. Hol rontottam el? Tisztelettel: Krisztián


Még szerintem sehol.
A legutóbbi magyar vizslám januári születésű volt. Gerlézések alkalmával úgy elrohant a lövéstől, hogy alig lehetett megfogni. Első fácánozáson ugyanez, mint neked. Végig a sarkamban jött. A vadászat végén a terítékről egy madarat elrejtettem bokor alá, és ott játszottunk vele. Már kis játék után is látszott, kezdi kapisgálni...Még abban a szezonban dolgozott, és jól. Lehet ez nagyon szakmai alapokra is helyezni, de szerintem csak vidd, és hagyd dolgozni. Alap fegyelmezés persze kötelező, hogy ne 100 m-rel előtted menjen ha már felbátorodik, stb. Rá egy évre alföldön úgy dolgozott nyúl vadászaton, hogy figyelembe véve a korát tanárinak lehetett mondani.  Minden ami a vadászat örökölt része, az elő fog jönni. Lehet megköveznek érte szakértő kutyatartók, de a magyarvizslának alap fegyelmező dolgokat kell csak megtanítani. Apportot nem tudom, nekem még 10 évesen is mint egy idióta kölyök képes volt oda hozni a botot 100x is akár, és kölyök korában közel sem toltam túl ezt az apoortírozás kérdést se. Ne légy türelmetlen, és ne agyald túl. Szerintem. Persze lehet csak nekem volt rohadt nagy mákom. Hozzáteszem, jutifalat nálam soha nem volt, egyik kutyámnál sem. Habár Bicska a "kiképző tisztjétől" tuti kapott  Ördög Mondjuk ő most tacskókopó. Tavasszal jön a vizsla társ, az már szinte biztos  Táncol
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1132 Dátum: 2017. Január 08. - 09:43:52 »

Üdvözlet Vadásztársak

Tanácsot szeretnék kérni egy magyar vizsla oktatásával kapcsolatban. 4 hónapos kora óta foglalkozom egy magyar vizsla szukával. Most 1 éves. Apróvad vadászatán szeretném, hogy társam legyen. Az egyik gondom az, hogy bizonyos lövésszám után besokal és a hátam mögött keres menedéket. A másik probléma, hogy az apportírozással nem igazán sikerült megnyugtató eredményt elérni. Miután nagyon éhenkórász, próbáltam a jutalom falatos megoldással képezni alapvető engedelmes munkára és az apportírozásra is. Megteszi kelletlenül, de semmi más nem érdekli csak.a jutifalat. Hol rontottam el? Tisztelettel: Krisztián

Üdv
Szerintem Uzbencének igaza van.
Zsivány is pont így viselkedett lövésre.
Aztán mikor végre sikerült egy fácánt ,,elélőnöm", hogy összekapcsolja a hangot a madárral, akkor minden megváltozott...
Üdv
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1133 Dátum: 2017. Január 09. - 09:46:24 »

Üdv
Szerintem Uzbencének igaza van.
Zsivány is pont így viselkedett lövésre.
Aztán mikor végre sikerült egy fácánt ,,elélőnöm", hogy összekapcsolja a hangot a madárral, akkor minden megváltozott...
Üdv

Nem ugyan magyar vizslával,hanem labradorral,de ugyanez történt. Két éves elmúlt,amikor összerakta a dolgot. Felzavarta a kakast, én meglőttem, ő meg megkereste,de előtte állt pár másodpercet és láttam rajta,hogy most áll össze benne minden. onnantól tudta mit keresünk,miért és mi vele a dolga.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1134 Dátum: 2017. Január 10. - 11:09:06 »

Kedves Helle!

Ez mint elírták előttem is ,nem elrontás, hanem a folyamat eleje.
Nekem vizslám, és a labim is ugyanezt csinálta. Csak a korukban volt különbség.

Csak egy pl.: A viszlám nekem sem akart apportírozni madarat. A fadarabot, labdát stb.-t hozta. Kettő éves korára ez oda fejlődött, hogy a süni is hozta nekem.
Képzeld mi jó volt tőle elkérni, nem szűrt.... á nem... Ördög Ördög Röhög Röhög Meglepődött Vigyorog Emelem

Naplózva

Üdv End
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1135 Dátum: 2017. Május 02. - 16:18:16 »

Tisztelt Fórumtársak!
Megint szeretném a segítségeteket kérni,mert túl vagyunk az első VAV vizsgánkon,ami elég gyorsan le is zárult.
A nyúl csapázása és apportírozása volt a fő mumusom,természetesen ezzel is kezdtük a vizsgát,a csapázás gyönyörűen ment,a nyúl elhozatalához kellett egy kis rábeszélés részemről,de ezt is megoldotta Cinka kutyám,szépen hozta,sőt ő volt a vizsga során az egyetlen kutya amelyik ülve adta át a vadat,itt vesztettünk pontot mert bizonytalankodott a nyúl felvételénél,de sikeres volt. A fácánnal viszont felsültünk,a keresés itt is tökelétes volt ( a vizsgáztatók meg is jegyezték,hogy az eddigi hat kutyából Cinka tartotta legjobban a csapát) viszont mikor megtalálta a fácánt egyszerűen nem volt hajlandó felvenni... Utána még kétszer megkíséreltem az indítást,de utána már a csapa sem érdekelte. Bevallom ez elég nagy törés volt számomra,hogy pont vizsgán nem érdekelte a fácán,pedig azzal gyakoroltunk a legtöbbet és soha nem volt vele gond,kereste hozta,nemrágta. Ezt a gyakorlatot csináltuk fácánszárnnyal,fácánnyúzattal,amikor volt itthon elejtett kakas azzal is,mindig sikeresen teljesítette,pedig nem egyszer húztam neki 200 méter hosszú csapát több élet töréssel is. Fogollyal is gyakoroltunk,érdekes módon azt még a fácánnál is nagyobb vehemenciával kereste. Szóval nem tudom,hogy én rontottam e el valamit vagy a vizsgán apportra szánt fácántyúkkal volt e valami gond (érdekes módon miután a vizsgáztatókkal beszélgettünk,akkor sem mutatott nagy érdeklődést a vizsgatyúk iránt,pedig sajnos az aggatékon lógó fácán is igen erős érdeklődést vált ki belőle mindig). A többi vizsgarésszel nem gondolnám,hogy bajunk lesz a következő alkalmakkor,mert télen voltunk libázni,ott kb. 15 perc után megértette azt hogy mire és hogyan vadászunk,szóval figyelte a libákat,de nem mozdult (sőt már a vége felé elég volt már csak a kutyát figyelnem,mert mutatta,honnan is várható a legközelebbi csapat). Jelenleg eléggé el vagyok bizonytalanodva ,meg bevallom igen csalódott vagyok még most is (azt már megszoktam,hogy magamban csalódok,de hogy a kutyában...). A továbbiakban folytatjuk a gyakorlást,de kérem,ha valakinek van ötlete,hogy a vizsgán mit rontottam el,kérem írja le. Köszönöm szépen a segítségeteket! Annyi érdekesség még,hogy alig értünk haza,otthon el sem tudtam mozdítani a kutyát a "mozi" elől,mert az előnevelt csirkéket órákon át képes volt állni és figyelni...
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1136 Dátum: 2017. Május 04. - 13:01:25 »

Tisztelt Fórumtársak!
Megint szeretném a segítségeteket kérni,mert túl vagyunk az első VAV vizsgánkon,ami elég gyorsan le is zárult.
A nyúl csapázása és apportírozása volt a fő mumusom,természetesen ezzel is kezdtük a vizsgát,a csapázás gyönyörűen ment,a nyúl elhozatalához kellett egy kis rábeszélés részemről,de ezt is megoldotta Cinka kutyám,szépen hozta,sőt ő volt a vizsga során az egyetlen kutya amelyik ülve adta át a vadat,itt vesztettünk pontot mert bizonytalankodott a nyúl felvételénél,de sikeres volt. A fácánnal viszont felsültünk,a keresés itt is tökelétes volt ( a vizsgáztatók meg is jegyezték,hogy az eddigi hat kutyából Cinka tartotta legjobban a csapát) viszont mikor megtalálta a fácánt egyszerűen nem volt hajlandó felvenni... Utána még kétszer megkíséreltem az indítást,de utána már a csapa sem érdekelte. Bevallom ez elég nagy törés volt számomra,hogy pont vizsgán nem érdekelte a fácán,pedig azzal gyakoroltunk a legtöbbet és soha nem volt vele gond,kereste hozta,nemrágta. Ezt a gyakorlatot csináltuk fácánszárnnyal,fácánnyúzattal,amikor volt itthon elejtett kakas azzal is,mindig sikeresen teljesítette,pedig nem egyszer húztam neki 200 méter hosszú csapát több élet töréssel is. Fogollyal is gyakoroltunk,érdekes módon azt még a fácánnál is nagyobb vehemenciával kereste. Szóval nem tudom,hogy én rontottam e el valamit vagy a vizsgán apportra szánt fácántyúkkal volt e valami gond (érdekes módon miután a vizsgáztatókkal beszélgettünk,akkor sem mutatott nagy érdeklődést a vizsgatyúk iránt,pedig sajnos az aggatékon lógó fácán is igen erős érdeklődést vált ki belőle mindig). A többi vizsgarésszel nem gondolnám,hogy bajunk lesz a következő alkalmakkor,mert télen voltunk libázni,ott kb. 15 perc után megértette azt hogy mire és hogyan vadászunk,szóval figyelte a libákat,de nem mozdult (sőt már a vége felé elég volt már csak a kutyát figyelnem,mert mutatta,honnan is várható a legközelebbi csapat). Jelenleg eléggé el vagyok bizonytalanodva ,meg bevallom igen csalódott vagyok még most is (azt már megszoktam,hogy magamban csalódok,de hogy a kutyában...). A továbbiakban folytatjuk a gyakorlást,de kérem,ha valakinek van ötlete,hogy a vizsgán mit rontottam el,kérem írja le. Köszönöm szépen a segítségeteket! Annyi érdekesség még,hogy alig értünk haza,otthon el sem tudtam mozdítani a kutyát a "mozi" elől,mert az előnevelt csirkéket órákon át képes volt állni és figyelni...


A vizsga sikerült ? Milyen vizsgákra akarod még vinni ?
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1137 Dátum: 2017. Május 04. - 14:29:55 »

Nem sikerült a VAV,mert nem vette fel a fácánt. Más vizsgát nem szeretnék letenni vele,csak a VAV-ot,hogy együtt vadászhassunk. A többi vizsgától elvette a kedvem az,hogy szó nélkül ráírták a papírjaira,hogy keverék kutya (tény,hogy nincs törzskönyve,de akkor is magyar vizsla,még az állatorvos is magyar vizsla jellegű kutyaként regisztrálta anno). Szóval eléggé elvették a kedvem minden féle vizsgától (továbbtenyésztés nem célom),versenytől,igaz ehhez az is hozzátartozik,hogy anno Apám kutyájának sem sikeredtek a vizsgái,mert a vizsgabiztosok nagyon lehúzták az ebet,mert az tényleg pointer formájú meghatározhatatlan keverék volt,versenyezni anno nem is engedték törzskönyv nélkül,az mellékes volt,hogy a kutya egész életében a tatai állami területen dolgozott és akkor még volt is munka a kutyának nem kevés.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1138 Dátum: 2017. Május 04. - 16:25:14 »

Ne vedd a szívedre, pénzlehúzás az egész... Rííí SIRALMAS ami ebben az országban folyik...  Nem

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1139 Dátum: 2017. Május 05. - 12:20:43 »

Nem sikerült a VAV,mert nem vette fel a fácánt. Más vizsgát nem szeretnék letenni vele,csak a VAV-ot,hogy együtt vadászhassunk. A többi vizsgától elvette a kedvem az,hogy szó nélkül ráírták a papírjaira,hogy keverék kutya (tény,hogy nincs törzskönyve,de akkor is magyar vizsla,még az állatorvos is magyar vizsla jellegű kutyaként regisztrálta anno). Szóval eléggé elvették a kedvem minden féle vizsgától (továbbtenyésztés nem célom),versenytől,igaz ehhez az is hozzátartozik,hogy anno Apám kutyájának sem sikeredtek a vizsgái,mert a vizsgabiztosok nagyon lehúzták az ebet,mert az tényleg pointer formájú meghatározhatatlan keverék volt,versenyezni anno nem is engedték törzskönyv nélkül,az mellékes volt,hogy a kutya egész életében a tatai állami területen dolgozott és akkor még volt is munka a kutyának nem kevés.


Hozd el egy Tolna - megyei vizsgára ! Itt nem "piszkoskodnak" inkább megértően segítőkészen állnak a vizsgázó(k)hoz.  Egy vizsgabiztosnak a VAV -on látni kell hogy az a kutyának csak pillanatnyi zavara vagy soha nem lesz belőle semmi. Amelyik a nyulat felvette és behozta azt nem kellett volna a fácán miatt kizárni . Igazából a lövésfélőség a behívhatatlanság és a teljes érdektelenség miatt láttam sikertelen VAV vizsgát . ( A tenyésztés és verseny miatti szigor - más vizsgákon az érthető . )  Tényleg megértőnek is kell lenniük mert mikor pl. már a tizedik kutya nyálazza össze a nyulat akkor a bírók is mondják már előre hogy nem biztos hogy egy "kényesebb" kutya felveszi .  Ue. szitu lehetett a fácános eseted .       Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: