Oldalak: 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288312 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1110 Dátum: 2016. Június 11. - 10:44:21 »

Sziasztok!

Egy sajnálatos haláleset miatt, egy elhunyt vadásztársam magyar vizslája elajándékozásra kerülne.
Az örökösök nem szeretnék menhelyre vinni, de nem tudják gondozni.

Kis termetű, fajtatiszta, rövid szőrű magyar vizsla szuka, kettő éves, oltva, chippelve.
Vadászni nem nagyon vadászott, Apja vadászik most is és nagyon jó kuty.

Kérlek ha valakit érdekel, engem keressen érthető okokból.
+36 20 453 6696

Előre is köszönöm,

Endre  Emelem
Naplózva

Üdv End
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1111 Dátum: 2016. Július 02. - 10:09:20 »

Kutya meleg van... Vigyorog
Vízfogyasztás: napi 8-10 liter...
Ma 3 éves a családi kedvenc.
Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1112 Dátum: 2016. Július 02. - 18:47:05 »

Nagyon szép!  Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1113 Dátum: 2016. Július 02. - 19:22:09 »

Nagyon szép!  Igen

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1114 Dátum: 2016. Szeptember 27. - 13:38:41 »

Tisztelt kutyás Fórumtársak!
Mostanság eléggé belekeveredtem a kutyázás törvényi hátterébe... Szóval a VAV vizsgáról lenne annyi kérdésem,hogy 2 évesnél fiatalabb kutyával megjelenhetek e társas vadászaton VAV vizsga nélkül,vagy csak és kizárólag VAV vizsgával rendelkező kutyával jelenhetek meg társas vadászaton?
A kutyáról annyit,hogy nagy bánatomra az idei évet megúsztam gerlézés nélkül,pedig nagyon szerettem volna már neki ilyen jellegű munkát.
Jelenleg ott tartok,hogy a kutya folyamatos kontaktust tart velem,nem hajlandó bizonyos távolságnál messzebb elmenni,csak ha oka van rá. Keres,ahogy kell,sőt túl jól is,mert ha nem érzi a madár szagát,akkor be sem lehet parancsolni a nádasba,viszont ha szagot fog,akkor bármi lehet ott,ő megy és keresi. A vadat akkor állja,ha meglapul előtte,ha nem akkor húz utána és kelti.
Azt a szokását még nem tudtam megérteni,hogy ha messzebb bukkan (50-60 méter)fácánra,akkor azt nem előre kelti,hanem megpróbál úgy helyezkedni,hogy a madár felém szálljon,ezt teljesen magától csinálja,először azt gondoltam,hogy szerencsés véletlen,de ahogy egyre sűrűbben ismétlődik,úgy gondolom tudatos cselekvés.
A behívással nincsen baj,minden vadról vissza tudom hívni ha beugrik,az őzet is maximum 3-4 ugrásig követi,utána jön vissza lábhoz. Az elfektetéssel még vannak gondok,mert csak addig marad elfektetve,amíg lát,ha kikerülök a látóteréből,azonnal siet utánam,viszont nyílt helyen 150-200 méterre is fekve marad,csak láthasson. Ha pórázzal lekötöm valahova,egy hangja sincs,még a behívott őz közeledtére sem nagyon reagál,csak érdeklődve figyel. A vízimunkát is kezdjük gyakorolni,sajnos ott eléggé szemre keres,de ha nem találja az apport tárgyat,akkor egy idő után elkezd szabályosan orral keresni és elő is szedi amit eldobtam neki. Jelenleg nem érzem késznek magunkat a VAV vizsgára,jó lenne,ha egy idényt tudnánk dolgozni még mielőtt vizsgára kerülne a sor. A segítségeteket előre is köszönöm!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1115 Dátum: 2016. Szeptember 29. - 06:32:25 »

Tisztelt kutyás Fórumtársak!
Mostanság eléggé belekeveredtem a kutyázás törvényi hátterébe... Szóval a VAV vizsgáról lenne annyi kérdésem,hogy 2 évesnél fiatalabb kutyával megjelenhetek e társas vadászaton VAV vizsga nélkül,vagy csak és kizárólag VAV vizsgával rendelkező kutyával jelenhetek meg társas vadászaton?
A kutyáról annyit,hogy nagy bánatomra az idei évet megúsztam gerlézés nélkül,pedig nagyon szerettem volna már neki ilyen jellegű munkát.
Jelenleg ott tartok,hogy a kutya folyamatos kontaktust tart velem,nem hajlandó bizonyos távolságnál messzebb elmenni,csak ha oka van rá. Keres,ahogy kell,sőt túl jól is,mert ha nem érzi a madár szagát,akkor be sem lehet parancsolni a nádasba,viszont ha szagot fog,akkor bármi lehet ott,ő megy és keresi. A vadat akkor állja,ha meglapul előtte,ha nem akkor húz utána és kelti.
Azt a szokását még nem tudtam megérteni,hogy ha messzebb bukkan (50-60 méter)fácánra,akkor azt nem előre kelti,hanem megpróbál úgy helyezkedni,hogy a madár felém szálljon,ezt teljesen magától csinálja,először azt gondoltam,hogy szerencsés véletlen,de ahogy egyre sűrűbben ismétlődik,úgy gondolom tudatos cselekvés.
A behívással nincsen baj,minden vadról vissza tudom hívni ha beugrik,az őzet is maximum 3-4 ugrásig követi,utána jön vissza lábhoz. Az elfektetéssel még vannak gondok,mert csak addig marad elfektetve,amíg lát,ha kikerülök a látóteréből,azonnal siet utánam,viszont nyílt helyen 150-200 méterre is fekve marad,csak láthasson. Ha pórázzal lekötöm valahova,egy hangja sincs,még a behívott őz közeledtére sem nagyon reagál,csak érdeklődve figyel. A vízimunkát is kezdjük gyakorolni,sajnos ott eléggé szemre keres,de ha nem találja az apport tárgyat,akkor egy idő után elkezd szabályosan orral keresni és elő is szedi amit eldobtam neki. Jelenleg nem érzem késznek magunkat a VAV vizsgára,jó lenne,ha egy idényt tudnánk dolgozni még mielőtt vizsgára kerülne a sor. A segítségeteket előre is köszönöm!

Ilyen kutyával nyugodtan mehet VAV -ra !     Emelem
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1116 Dátum: 2016. Szeptember 29. - 13:41:05 »

Köszönöm a véleményt!
Nem sok emberrel tudtam beszélni aki mostanság csinálta a kutyájával a VAV vizsgát. Aki meg tavaly csinálta az eléggé megrémített,mert neki is másfél éves bevadászott drótos magyar vizsla kanja volt,láttam dolgozni,öröm volt nézni. Viszont a vizsgán a mezei nyúl elhozásnál majdnem megjárta,mert a kutyája alig akarta felvenni (igaz,megértettük a kutyát,mert az előtte induló kutya szépen megjelölte az apport nyulat). Sajnos a szőrmés apróvaddal nem sok tapasztalata van az ebnek,igaz,azzal a gazdája sem különösebben szerencsés (mezei nyulat még soha nem bírom eltalálni),viszont idén hoztam haza elejtett üregit,azt valamiért el akarta ásni   Csodalk ,igaz akkor épp a háznál volt egy másik kutya is,attól meg egészséges szinten féltette a vadat (csak megmorogta,jelzésképpen a másik ebet).
Akkor körbenézek merre lesz rövid időn belül vizsga aztán nekifutunk,mert nem szeretem ha nincsenek rendben a papírok.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1117 Dátum: 2016. Október 08. - 08:23:27 »

Köszönöm a véleményt!
Nem sok emberrel tudtam beszélni aki mostanság csinálta a kutyájával a VAV vizsgát. Aki meg tavaly csinálta az eléggé megrémített,mert neki is másfél éves bevadászott drótos magyar vizsla kanja volt,láttam dolgozni,öröm volt nézni. Viszont a vizsgán a mezei nyúl elhozásnál majdnem megjárta,mert a kutyája alig akarta felvenni (igaz,megértettük a kutyát,mert az előtte induló kutya szépen megjelölte az apport nyulat). Sajnos a szőrmés apróvaddal nem sok tapasztalata van az ebnek,igaz,azzal a gazdája sem különösebben szerencsés (mezei nyulat még soha nem bírom eltalálni),viszont idén hoztam haza elejtett üregit,azt valamiért el akarta ásni   Csodalk ,igaz akkor épp a háznál volt egy másik kutya is,attól meg egészséges szinten féltette a vadat (csak megmorogta,jelzésképpen a másik ebet).
Akkor körbenézek merre lesz rövid időn belül vizsga aztán nekifutunk,mert nem szeretem ha nincsenek rendben a papírok.


Bocs most néztem rá a topikra. Voltam néhány VAV -on és elég probléma szokott lenni a nyúl felvétele ( Főleg ha csak egy mezeit hoznak és már a tizedik nyálazza össze Nem szól szám )  Nekem fórumtársi segítséggel sikerült nyúlbőrt szerezni és megszokatni hogy azt is apportírozza . Szintén fórumtársi segítséggel hozzájutottam egy üregihez néhány nappal a verseny előtt és így semmi gond nem volt Döme kutyám vizsgáján. Minden képen próbálj nyúlbőrt szerezni! - Tudod az indiánok abban tartják a nyulat .  Kacsint Emelem
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1118 Dátum: 2016. Október 08. - 13:52:03 »

"Tudod az indiánok abban tartják a nyulat ."

B+  OOO
 Ördög Ördög Ördög
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1119 Dátum: 2016. Október 08. - 19:34:11 »

Köszönöm a véleményt!
Nem sok emberrel tudtam beszélni aki mostanság csinálta a kutyájával a VAV vizsgát. Aki meg tavaly csinálta az eléggé megrémített,mert neki is másfél éves bevadászott drótos magyar vizsla kanja volt,láttam dolgozni,öröm volt nézni. Viszont a vizsgán a mezei nyúl elhozásnál majdnem megjárta,mert a kutyája alig akarta felvenni (igaz,megértettük a kutyát,mert az előtte induló kutya szépen megjelölte az apport nyulat). Sajnos a szőrmés apróvaddal nem sok tapasztalata van az ebnek,igaz,azzal a gazdája sem különösebben szerencsés (mezei nyulat még soha nem bírom eltalálni),viszont idén hoztam haza elejtett üregit,azt valamiért el akarta ásni   Csodalk ,igaz akkor épp a háznál volt egy másik kutya is,attól meg egészséges szinten féltette a vadat (csak megmorogta,jelzésképpen a másik ebet).
Akkor körbenézek merre lesz rövid időn belül vizsga aztán nekifutunk,mert nem szeretem ha nincsenek rendben a papírok.


Lassan elkezdődik az "üsdelak.anyját" (vadászidény) Lesz az utakon mindenféle, jobb is, nyúzottabb is. Még válogathatik is az ember!  Wave
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1120 Dátum: 2016. Október 10. - 16:28:12 »

Köszönöm a tippeket!
Az igazság az,hogy mezei nyulat már mutattam neki,de akkor még nagyon gyerek volt (szűk 7 hónapos),szóval nem igazán tudott rajta akkor fogást találni,a nyúl bőre meg sajnos megromlott,mert nem sóztam le időben és hirtelen jött az enyhülés. Erősen figyelem az utak szélét,illetve szólok a bővebb vadászati lehetőséggel megáldott barátaimnak,hogy a nyúlbőr ügyben gondoljanak rám.
Ahogy nézem eléggé későn kaptam észbe VAV vizsga terén,szóval lehet,hogy csak a tavaszi vizsgákra tudunk eljutni. Ott ugye nem korlátozó tényező a kutya kora?
Naplózva
NAPE
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97



« Új üzenet #1121 Dátum: 2016. Október 10. - 20:43:11 »

Szia Serg!
Amennyiben még aktuális  tudok adni 1 db egyszer sem használt nyúlbőrt. Az előző szezonban tettünk félre kettőt, de nem tudtam sajnos felhasználni, az új jövevény pedig még kicsi...
Heves megye- Hatvan

 Emelem
Naplózva
NAPE
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97



« Új üzenet #1122 Dátum: 2016. Október 10. - 20:45:03 »

Természetesen ingyen  Kacsint
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1123 Dátum: 2016. Október 14. - 16:17:24 »

Köszönöm a felajánlást,de sajnos nem tudok élni vele,mert Hatvan igencsak kiesik a jelenlegi mozgáskörzetünkből. Holnap megint megyek le Szegedre az egyetemre,csak látok azon a szűk 150kmes távon legalább egy használható elütött nyulat. Amúgy ma is bemutatta,hogy tud apportírozni,szépen hozta a kb 2,5 kg tömegű brojlercsirkét  Ördög de nem szenvedett károsodást a madár,csak kicsit nyálas lett Nevet
Naplózva
NAPE
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97



« Új üzenet #1124 Dátum: 2016. November 16. - 20:17:38 »

Sziasztok!

Most kaptam egy ismerőstől egy telefont, hogy vizslamentőtől elvihető egy fajtatiszta, de nem törzskönyves 9 hetes vizsla kisfiú, oltás áráért - 4000,-Ft.

Heves Megye - Apc-ről

Ha vkit érdekel, dobjon nekem egy emailt és elküldöm neki a képeket-elérhetőséget.
bogyoka60@gmail.com

 Emelem
Péter
Naplózva
Oldalak: 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: