Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288104 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1080 Dátum: 2015. December 20. - 16:58:40 »

Sziasztok
Volt már valakinek lövésfélő vizslája? Vagy nem is tudom, lövésfélő-e. Lövésre nem rezzen össze, nem akar menekülni. Épp ellenkezőleg, eldörren pár lövés, és utána nem tudom előreküldeni, csak mellettem sétál. Múltkor, mikor a nyulat hozta, azután is ez volt fél óráig, azt hittem a nyúl miatt a táskában. De sajnos nem. Ma az első pár lövés után már nem keresett...Arra gondoltam, hogy talán majd idővel összeköti a lövést a vaddal, de abból az egy nyúlból ez még nem jött össze neki.
El vagyok keseredve, mert egyébként fegyelmezett, jó orrú kutya a Zsivány.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1081 Dátum: 2015. December 20. - 17:47:41 »

Sziasztok
Volt már valakinek lövésfélő vizslája? Vagy nem is tudom, lövésfélő-e. Lövésre nem rezzen össze, nem akar menekülni. Épp ellenkezőleg, eldörren pár lövés, és utána nem tudom előreküldeni, csak mellettem sétál. Múltkor, mikor a nyulat hozta, azután is ez volt fél óráig, azt hittem a nyúl miatt a táskában. De sajnos nem. Ma az első pár lövés után már nem keresett...Arra gondoltam, hogy talán majd idővel összeköti a lövést a vaddal, de abból az egy nyúlból ez még nem jött össze neki.
El vagyok keseredve, mert egyébként fegyelmezett, jó orrú kutya a Zsivány.
 Emelem

Szerintem ez a megoldás kulcsa , össze kell kösse hogy a durranás után kellemes dolog jön . Lehet hogy fel kell áldozz egy - két kacsát vagy fácánt . Én azt csinálnám hogy kint a területen eldobnám neki a madarat többször és még jutalmat is kapjon mikor visszahozza aztán segítővel a dobást  a lövést és a jutalmat összekapcsolni .  Lúd Vadász Okos  Amit írsz az szerencsére nem tipikus lövésfélőség . Egy kicsit megszeppen és nem tudja mi van . A lövésfélő elszalad behúzott farokkal menekül , vagy még ennél is roszabb .        Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1082 Dátum: 2015. December 20. - 17:59:28 »

Szerintem ez a megoldás kulcsa , össze kell kösse hogy a durranás után kellemes dolog jön . Lehet hogy fel kell áldozz egy - két kacsát vagy fácánt . Én azt csinálnám hogy kint a területen eldobnám neki a madarat többször és még jutalmat is kapjon mikor visszahozza aztán segítővel a dobást  a lövést és a jutalmat összekapcsolni .  Lúd Vadász Okos  Amit írsz az szerencsére nem tipikus lövésfélőség . Egy kicsit megszeppen és nem tudja mi van . A lövésfélő elszalad behúzott farokkal menekül , vagy még ennél is roszabb .        Emelem
Köszönöm, kicsit megnyugtattál.
Akkor jön a fácánvásárlás, meg a riasztópisztoly, mert nem vagyok területes. Meg egy-két vadészat, hétha tudnék elélőni fácánt, hogy lássa, mikor esik.
Azért lepett meg a dolog, mert kiskorától volt velem párszor lőtéren, és rá se b....ott a lövésekre. Tán még a korongot is visszahozta volna. Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1083 Dátum: 2015. December 20. - 18:06:18 »


Volt már valakinek lövésfélő vizslája?

Volt. Rííí
Egy szobor-szépségű drótos szuka volt.
A tenyészszemlén kicsinálták a riasztópisztollyal, amit vagy hatszor sütöttek el közvetlenül a füle mellett.
Gyorsan "összekapcsolta" a lőporfüstöt és a - szerintem fizikai fájdalmat (is) okozó - dörrenéseket.
Aztán még vagy 7 évig szép, kedves, de munkára alkalmatlan "házi kedvenc" maradt.

Szerintem ez a megoldás kulcsa , össze kell kösse hogy a durranás után kellemes dolog jön . Lehet hogy fel kell áldozz egy - két kacsát vagy fácánt . Én azt csinálnám hogy kint a területen eldobnám neki a madarat többször és még jutalmat is kapjon mikor visszahozza aztán segítővel a dobást  a lövést és a jutalmat összekapcsolni .  Lúd Vadász Okos  Amit írsz az szerencsére nem tipikus lövésfélőség . Egy kicsit megszeppen és nem tudja mi van . A lövésfélő elszalad behúzott farokkal menekül , vagy még ennél is roszabb .        


Stefi csupa jó és használható tanácsot írt! Igen
Ne add fel és türelem!
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1084 Dátum: 2015. December 20. - 19:50:04 »

Volt. Rííí
Egy szobor-szépségű drótos szuka volt.
A tenyészszemlén kicsinálták a riasztópisztollyal, amit vagy hatszor sütöttek el közvetlenül a füle mellett.
Gyorsan "összekapcsolta" a lőporfüstöt és a - szerintem fizikai fájdalmat (is) okozó - dörrenéseket.
Aztán még vagy 7 évig szép, kedves, de munkára alkalmatlan "házi kedvenc" maradt.
 

Stefi csupa jó és használható tanácsot írt! Igen
Ne add fel és türelem!
 Emelem

Sajnálom, hogy vadászatilag tönkrelőtték a vizsládat. Nem biztos, hogy bírtam volna pofon nélkül.
Köszönöm a bíztatást. Feladásról szó sincs, mert nem szeretnék több vizslát, viszont vizslával szeretnék vadászni. Nekem az apróvad vadászatban a kutya a legfontosabb.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9914



« Új üzenet #1085 Dátum: 2015. December 21. - 04:27:37 »

Volt. Rííí
Egy szobor-szépségű drótos szuka volt.
A tenyészszemlén kicsinálták a riasztópisztollyal, amit vagy hatszor sütöttek el közvetlenül a füle mellett.
Gyorsan "összekapcsolta" a lőporfüstöt és a - szerintem fizikai fájdalmat (is) okozó - dörrenéseket.
Aztán még vagy 7 évig szép, kedves, de munkára alkalmatlan "házi kedvenc" maradt.
 
 Emelem


A szilveszteri 3-4 napos petárdázás...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1086 Dátum: 2015. December 21. - 08:01:16 »

Sziasztok
Volt már valakinek lövésfélő vizslája? Vagy nem is tudom, lövésfélő-e. Lövésre nem rezzen össze, nem akar menekülni. Épp ellenkezőleg, eldörren pár lövés, és utána nem tudom előreküldeni, csak mellettem sétál. Múltkor, mikor a nyulat hozta, azután is ez volt fél óráig, azt hittem a nyúl miatt a táskában. De sajnos nem. Ma az első pár lövés után már nem keresett...Arra gondoltam, hogy talán majd idővel összeköti a lövést a vaddal, de abból az egy nyúlból ez még nem jött össze neki.
El vagyok keseredve, mert egyébként fegyelmezett, jó orrú kutya a Zsivány.
 Emelem

Mennyi idős?
Nekem a legutóbbi vizsla januári születésű volt (ennek már 14 éve... Rííí). Gerlézéskor az első lövések után ki akart szaladni a világból...Aztán eljött a fácánozás (közte nem is volt vele vadászva, gyakorolva a lövéshez szoktatás). Első vadászat alatt behúzott fülekkel, farokkal végig a sarkamban. Vadászat után kicsit egy madárral "eljátszadoztunk". Bokor alá elrejtettem, kerestettem, arra nem is emlékszem, hogy levegőbe lőttünk volna  neki. Kb. negyed óra és már láthatóan élvezte. Szerintem a 3-4. vadászaton már semmi gond nem volt, de lehet már a következőn sem (korához képest persze).  Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1087 Dátum: 2015. December 21. - 09:14:27 »

Mennyi idős?
Nekem a legutóbbi vizsla januári születésű volt (ennek már 14 éve... Rííí). Gerlézéskor az első lövések után ki akart szaladni a világból...Aztán eljött a fácánozás (közte nem is volt vele vadászva, gyakorolva a lövéshez szoktatás). Első vadászat alatt behúzott fülekkel, farokkal végig a sarkamban. Vadászat után kicsit egy madárral "eljátszadoztunk". Bokor alá elrejtettem, kerestettem, arra nem is emlékszem, hogy levegőbe lőttünk volna  neki. Kb. negyed óra és már láthatóan élvezte. Szerintem a 3-4. vadászaton már semmi gond nem volt, de lehet már a következőn sem (korához képest persze).  Emelem
Szeptember 29-én töltötte a kettőt, de ez csak a második vadászata volt. A lövés előtti munkát mindig gyakoroltuk vele, csak hát a lövés utánit nem tudtuk élesben. Ennek ellenére a nyulat szépen hozta első vadászatán. Bízom benne, hogy alakulni fog a dolog, ha jobban ráérez a dolog ízére. Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1088 Dátum: 2015. December 21. - 12:43:23 »

Szeptember 29-én töltötte a kettőt, de ez csak a második vadászata volt. A lövés előtti munkát mindig gyakoroltuk vele, csak hát a lövés utánit nem tudtuk élesben. Ennek ellenére a nyulat szépen hozta első vadászatán. Bízom benne, hogy alakulni fog a dolog, ha jobban ráérez a dolog ízére. Emelem

Bízom benne hogy több lehetőségetek lesz társas vadászaton dolgozni .  Évi két vadászat nagyon kevés ahhoz hogy jó apróvadas legyen így mindenképpen a gyakorlás a megoldás .
Viszont megéri mert gyakran a jó kutya miatt is elhívják az embert olyan vadászok ahol nincs vagy kevés a kutya. Minden lehetőséget ki kell hogy használj .      Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1089 Dátum: 2015. December 21. - 13:24:09 »

Szeptember 29-én töltötte a kettőt, de ez csak a második vadászata volt. A lövés előtti munkát mindig gyakoroltuk vele, csak hát a lövés utánit nem tudtuk élesben. Ennek ellenére a nyulat szépen hozta első vadászatán. Bízom benne, hogy alakulni fog a dolog, ha jobban ráérez a dolog ízére. Emelem

Türelem, kitartás, ha lehet egyedül próbálgatni elsőnek, szoktatni, ha lehet csak 2-3 puska, és esetleg még egy kuty, és utána jöhet a nagy vadászat is.
Az enyémnél ez volt a recept. Csak utána egy kicsit elengedtem, és vissza kellett törni, mert élveztem, hogy elmegy a sebzett fácán után a világba, és még vissza is hozza. Ennek persze az lett a következménye, hogy ha csak kicsit is billent a madár, már akkor is kitört, és nem bírtam megállítani...
A végét csak azért írom, mert én belegyalogoltam ebbe, és hátha segít. Mert én átbillentem, mikor megnyugodtam, hogy nem a lábamat tapossa, és kicsit elengedtem.

 Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1090 Dátum: 2015. December 21. - 16:35:11 »

Sikeresen túlesett Cinka kutyám a tűzkeresztségen!
Jól állja a lövést,az első alkalommal kicsit megugrott,de utána már nem érdekelte a lövés... A legnagyobb megdöbbenés akkor ért,amikor a segítőm,mondta,hogy ne csak Ő lőjön,lőjek én is a kutyának.
Én a lövésre figyeltem a kutya meg tőlem 2 méterre állt,s figyelt. Miután a puskát levettem a vállból,kérdeztem a segítőmet,hogy már vissza is jött a kutya? Nem,nézte,hogy Te mit csinálsz!
Utána egy kis dúvadazós bokrászást tartottunk. A fácánokat szépen kellette,a nyulakat is. Az egyik nyúl a lába alól kelt,s pár méteren a nyomában maradt,de a Vissza! parancsra felhagyott az üldözéssel.
Sajnos az egyetlen elejtett szajkót a jó égnek nem akarta hozni... Csak próbálkozott vele,szemre úgy tűnt,hogy durván fogta meg,ezért kíváncsiságból megnyúztam,nem volt semmi fognyom rajta.
 Azóta bekerült a lakásba egy kölyökmacska is,most azon gyakorolja,hogy kell hozni a vadat.az elején voltak félreértések (a fülénél megemelt macska igencsak hangos tud lenni... Vigyorog ),de aztán rájött,hogy kell megfogni.
A szárnyasokon nem találja még a fogást. Legutóbb egy selejt csirkét hozattam el vele (baromfi telepen dolgozom),ott is volt probléma,hogy hozza oda nekem,végül a szárnya hegyénél fogva hozta. Szóval még az apport munkán van mit dolgozni,de eddig nincs nagy baj vele.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1091 Dátum: 2015. December 21. - 17:10:36 »

Szia Serg! Emelem

Fogd meg a madár elejét és hátulját, és úgy add a szájába a kutyának. Nagyon hanar rájön egyébként magától is a súlyelosztásra, de ezzel meggyorsíthatod a tanulást. Én így tanítottam meg, hogy a hátánál fogja és ne a mellinél, mert sokszor a szárny eltakarta a kutya szemét az meg zavarta. Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1092 Dátum: 2015. December 22. - 09:23:04 »

Szia Serg! Emelem

Fogd meg a madár elejét és hátulját, és úgy add a szájába a kutyának. Nagyon hanar rájön egyébként magától is a súlyelosztásra, de ezzel meggyorsíthatod a tanulást. Én így tanítottam meg, hogy a hátánál fogja és ne a mellinél, mert sokszor a szárny eltakarta a kutya szemét az meg zavarta. Vigyorog


 Igen A nyúlbőrt meg jó súlyú fára kell ráerősíteni és ha nem középtájon fogja akkor nagyon kellemetlenül feszíti a pofáját . Kacsint
Naplózva
Jingo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Új üzenet #1093 Dátum: 2016. Január 23. - 00:45:49 »

5 éves,Vadászatra kiképzett magyar vizsla kan,Mohó keres gazdát a székesfehérvári ASKA Alapítvány menhelyén.Sípszóra dolgozik.Vadászok,lehet érte jelentkezni annak,aki vadásztársat,barátot keres!
Naplózva
NAPE
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97



« Új üzenet #1094 Dátum: 2016. Március 03. - 10:01:02 »

Sziasztok!
Sajnos a hétvégén tragikus körülmények között elhunyt hű vadásztársam, nehéz róla még bármit is írni, mondani. Iszonyat nagy űrt hagyott, ezért is szeretnék egy rövid szőrű kan magyar vizslát.Kölyöktől - 2 éves korig. A nagyobbaknál előny ha alapbevadászva lenne. Törzskönyvet a kicsihez szeretnék, nagyobbhoz nem feltétel.

Ha van olyan kenel, amit ajánlotok, kerlek azt is osszátok meg velem mailben.

Előre is köszönöm segitségetek
 Emelem
Emailem:   bogyoka60@gmail.com
Naplózva
Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: