Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 287466 alkalommal)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1065 Dátum: 2015. Szeptember 08. - 10:02:32 »

Pár napot nem néztem a fórumot, volt mit olvasnom, köszönöm.  Emelem

Ha a vizsla export mellett döntenek a barátaim, akkor majd segítséget kérnék, merre van alom, ahonnan választhatnak.
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
RDani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54



« Új üzenet #1066 Dátum: 2015. Szeptember 12. - 15:23:10 »

Aszú kutyám tegnap volt 5hónapos, 19,5 kg 47cm marmagasságal.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1067 Dátum: 2015. Szeptember 12. - 19:26:56 »

Aszú kutyám tegnap volt 5hónapos, 19,5 kg 47cm marmagasságal.

Szerintem el fogja bírni a nyulat.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1068 Dátum: 2015. Szeptember 15. - 14:00:20 »

 "Szerintem el fogja bírni a nyulat."
Ördög Röhög Ördög Röhög

Szép kiállása van. Nékem is volt egy hasonló fizimiskájú nagytestű Brúnó nevezetű ebem, az bizony még a rókát is hozta akárhogy próbáltam róla lebeszélni.
"Sajnos" a sebzett nyulat megrázta egyből, egy gerinctörésre, nem kellett tarkózni, meg az a rohadt babézia...

Naplózva

Üdv End
hzoli61
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #1069 Dátum: 2015. Október 25. - 08:06:28 »

Elveszett a másfél éves, szuka, vágott farkú és kis termetű magyar vizsla kutyám Mártély és Vajhát között. Aki látná, kérem a 0630/ 823-7706 telefonszámon jutalom ellenében szóljon. Várható felbukkanási helye a Bodzási út és a Tisza hullámtere.
Naplózva
hzoli61
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #1070 Dátum: 2015. November 07. - 18:23:05 »

Elveszett a másfél éves, szuka, vágott farkú és kis termetű magyar vizsla kutyám Mártély és Vajhát között. Aki látná, kérem a 0630/ 823-7706 telefonszámon jutalom ellenében szóljon. Várható felbukkanási helye a Bodzási út és a Tisza hullámtere
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1071 Dátum: 2015. November 15. - 19:23:09 »

Tapasztaltabb kutyás fórumtársak segítsetek!
Adott egy kifejezetten jó pedigrével rendelkező 5 (!) éves törzskönyvezett,jó kiállású drótszőrű szuka. Néha vadásztak is vele,elsősorban kacsára. (Nem vadászik a tulaj,csak egy barátja.) Most eladó,kölyök árában. Érdemes lehet egy ilyen kutyával foglalkozni??
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1072 Dátum: 2015. November 15. - 21:29:56 »

Tapasztaltabb kutyás fórumtársak segítsetek!
Adott egy kifejezetten jó pedigrével rendelkező 5 (!) éves törzskönyvezett,jó kiállású drótszőrű szuka. Néha vadásztak is vele,elsősorban kacsára. (Nem vadászik a tulaj,csak egy barátja.) Most eladó,kölyök árában. Érdemes lehet egy ilyen kutyával foglalkozni??
A vadászó szülők sokkal fontosabbak, mint hogy milyen pedigrét tud felvonultatni. Fiatalabb kutyát jobban a saját szád íze szerint tudsz betanítani, míg egy felnőtt már makacs és keményfejű tud lenni. Mellékesen még egy VAV is kell ha nincs, és mire összeszoktok és kezdenétek belejönni addigra lassan ki is öregszik. Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1073 Dátum: 2015. November 15. - 23:37:44 »

Tapasztaltabb kutyás fórumtársak segítsetek!
Adott egy kifejezetten jó pedigrével rendelkező 5 (!) éves törzskönyvezett,jó kiállású drótszőrű szuka. Néha vadásztak is vele,elsősorban kacsára. (Nem vadászik a tulaj,csak egy barátja.) Most eladó,kölyök árában. Érdemes lehet egy ilyen kutyával foglalkozni??

Én rövidebben mondom.
Nem.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1074 Dátum: 2015. November 15. - 23:49:07 »

Köszönöm  mindenkinek!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1075 Dátum: 2015. November 22. - 13:26:45 »

Kedves Fórumtársak!
Idén nyáron teljesült a régi vágyam,megvan az első saját vadászkutyám. A jelenlegi lehetőségeimhez igazítva a magyar vizslára esett a választás,eredetileg drótszőrűt szerettem volna,de amikor én kerestem,égen-földön nem lehetett kapni sehol számomra elérhető áron,szóval felemás megoldás született,az apja drótos volt,az anyja nem. Most 5 hónaposan nem sok látszik a drótszőrű felmenőből,de már nem bánom a dolgot. Eddig a jelentéktelen vizslás tapasztalataimhoz mérten (tacskónk mindig volt a háznál,de az teljesen más),szóval az alapkiképzéssel haladgatunk,a területen is kezd otthonosan mozogni,nagy kedvvel keresi a fácánokat és a nyulakat. A lövéshez szoktatáshoz szeretnék tanácsot kérni,illetve a beugrásról hogy lehet leszoktatni? Mert eddig nem volt gond a beugrással,de mostanság elkezdett rohanni a kelő madarak után,a nyulakkal szintén ez a helyzet (legrosszabb esetben 3. felszólításra azonnal visszajön). Szóval minden nálam tapasztaltabb kutyás vadásztárs tanácsait szívesen fogadom!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1076 Dátum: 2015. December 03. - 07:26:20 »

Kedves Fórumtársak!
Idén nyáron teljesült a régi vágyam,megvan az első saját vadászkutyám. A jelenlegi lehetőségeimhez igazítva a magyar vizslára esett a választás,eredetileg drótszőrűt szerettem volna,de amikor én kerestem,égen-földön nem lehetett kapni sehol számomra elérhető áron,szóval felemás megoldás született,az apja drótos volt,az anyja nem. Most 5 hónaposan nem sok látszik a drótszőrű felmenőből,de már nem bánom a dolgot. Eddig a jelentéktelen vizslás tapasztalataimhoz mérten (tacskónk mindig volt a háznál,de az teljesen más),szóval az alapkiképzéssel haladgatunk,a területen is kezd otthonosan mozogni,nagy kedvvel keresi a fácánokat és a nyulakat. A lövéshez szoktatáshoz szeretnék tanácsot kérni,illetve a beugrásról hogy lehet leszoktatni? Mert eddig nem volt gond a beugrással,de mostanság elkezdett rohanni a kelő madarak után,a nyulakkal szintén ez a helyzet (legrosszabb esetben 3. felszólításra azonnal visszajön). Szóval minden nálam tapasztaltabb kutyás vadásztárs tanácsait szívesen fogadom!

Ez már jó alap ! Jutalmazni is próbáld meg ha a beugrást meg tudod fogni . Járható út az elektromos nyakörv de ha anélkül menne a képzés akkor azt próbáld.Esetleg kölcsön nyakörvvel csak arra az időre míg megszilárdítod a visszahívást. Droppoltatni és nem tanítottam egyik kutyát sem .  Lövéshez szoktatáshoz először kérj társat aki távolabb lő és te nyugtatni tudod (ha kell) a kutyát. Én tavaly megijedtem a labimmal mert úgy tűnt nem lesz lövésálló . De az éhség nagy úr !
Reggel mikor kaját kapott egy csettintéssel (riasztó pisztoly) kezdtem és összekötötte hogy azt kellemes dolog követi.
A lényeg hogy ne hirtelen és ne erőszakkal és ne azonnali eredményt akarj.    Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1077 Dátum: 2015. December 03. - 09:07:45 »

Szervusz Serg! Emelem

Én a kutyáimat úgy szoktattam le a "beugrásról",hogy egy 15-20 méteres pórázt használtam. Ha beugrott, kétszer hívtam, aztán hagytam még a póráz megfeszül és pofára esik. Ez sem igazán humánus, de hatásos!

Fektetés vadkeléskor: Valamikor követelmény volt a vizsgán, de tudtommal már nem az. Minden kutyámat úgy tanítottam, hogy vadkelésre feküdjön. Igazán nem nehéz rászoktatni, nagyon jó fegyelmező, aztán amikor már nem ugrik be, van miből engedni. Úgy voltam a "fegyelmező alapidomítással", hogy max megköveteltem mindent, (első szóra-sípra ülni, feküdni, visszajönni,stb. kellett neki gondolkodás nélkül) aztán ahogy érett, korosodott a kutya úgy lehetett lazítani. Ami nekem nagyon fontos volt a fekvés, illetve az elfektetés!  Nagyon vigyázz arra, hogy ne dresszírozd túl a kutyát, mert az elveheti a kedvét az egész munkától!

Vadászüdvözlettel: Attila  Wave

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1078 Dátum: 2015. December 03. - 17:49:38 »

Köszönöm a segítséget!  Emelem
Most így egy picit megnyugodtam. A beugrások hossza nem szokta elérni a 20 métert sem,mert elkezd ívben visszafordulni. Épp múlt hétvégén sikerült két nyulat is ugrasztani vele,mindkettő láb alól rajtolt,mindkét esetben le lehetett parancsolni az üldözésről (első esetben 15 méter volt kb. a másodikban már az első 5 méteren visszafordult),igaz,miután visszajött,hagytam,hogy a csapát kidolgozza a saját örömére (meg az enyémre).
Próbálom nem elvenni a kedvét a munkától. Mióta elhoztam azóta csak úgy sétáltatom,hogy vadászgúnyába öltözöm,így a zöld ruhát már összekötötte a jó dolgokkal. Amikor a munka miatt nem tudunk pár napig kimenni gyakorolni,akkor az első 2-3 km séta arról szól,hogy kedvére kiszaladgálhassa magát (igaz,akkor sem engedem neki,hogy bármit is üldözzön,mert ebből nem engedek),s utána kezdünk el foglalkozni a munkával.
 Attila,Stefi köszönöm a tanácsokat! Beszámolok,hogy haladunk a tanulásban!
 
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1079 Dátum: 2015. December 06. - 08:51:16 »

Sziasztok
Tegnap megvolt Zsivány első vadászata. A lövés pocsékul ment, a terítéken így mindössze 2 nyúl és egy kakas feküdt.
De: Zsivány szépen dolgozott, fegyelmezett volt. Mikor felugrott mellettem egy nyúl, hasalt. A nyulat meglőttem, és érte küldtem Zsiványt. Kicsit küzdött, hogy hogyan is kéne megfogni, de aztán szépen elhozta, én meg nagyon örültem neki. Nem a nyúlnak, hanem a kutyámnak Taps Táncol
Hasonló szépeket mindenkinek mikulásra. Emelem
Ui.: Nem a kiskutya Zsivány, mert ő Füge, és kisebb, mint a nyúl. Ördög
 S.Peti
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: