Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288306 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1050 Dátum: 2015. Szeptember 03. - 11:58:57 »



Sajnos az alapvető fegyelemre/engedelmességre még sokan cirkuszi mutatványként tekintenek. Pedig ennek hiánya a Vav vizsga meglétét is kizárja, ami ugye kötelező lenne minden vadászkutya számára!
.

( Jelenleg kilenc kutya van nálam. Mind származsi lapos, hétnek van , vav, munka és teljesítmény vizsgája. Nem vagyok kynológus, csak egyszerűen imádom a vadászkutyákat és szeretek dolgozni velük.)

Nem tagadom én a fegyelem rendkívüli fontosságát . Mivel sokat láttam olyat hogy a kutya fegyelmezett ( a kertben ) és valahogy meg is kapta VAV-ot de vadászkutyának egyáltalán nem volt nevezhető  és sajnos itt már becsúszik az üzlet . A következő történetnek tanúja volt egy fórumtárs is . A vadászaton megjelent egy jólszituált tenyésztő a Weimari vizsláival . Már akkor mondtam társamnak hogy ezekből ritkán láttam jól dolgozót de drágát sokat . ( Magánvélemény és tisztelet azoknak akiknek jó ilyen fajtájú vadászkutyája van.) A vadászaton lófa@t se dolgoztak össze vissza rohangáltak . A vadászat végén volt a fotózkodás : Nyolc -tíz kakas az előtérben ( holott még a terítékkészítésnél a nekik dobott döghöz sem nyúltak !  Röhög Ördög  ) a "tenyésztő" különböző pózokban amiket a kutya tökéletesen végrehajtott fotóztatta a semmitérő vahúrokat szép farokfelemelős reklámfotókkal is .  Röhög  Hányni tudtam volna . Biztos ezek a fotók is hozzájárultak a borsos árakhoz . Még van egy két hasonló történetem .      Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1051 Dátum: 2015. Szeptember 03. - 12:03:35 »

Nem tagadom én a fegyelem rendkívüli fontosságát . Mivel sokat láttam olyat hogy a kutya fegyelmezett ( a kertben ) és valahogy meg is kapta VAV-ot de vadászkutyának egyáltalán nem volt nevezhető  és sajnos itt már becsúszik az üzlet . A következő történetnek tanúja volt egy fórumtárs is . A vadászaton megjelent egy jólszituált tenyésztő a Weimari vizsláival . Már akkor mondtam társamnak hogy ezekből ritkán láttam jól dolgozót de drágát sokat . ( Magánvélemény és tisztelet azoknak akiknek jó ilyen fajtájú vadászkutyája van.) A vadászaton lófa@t se dolgoztak össze vissza rohangáltak . A vadászat végén volt a fotózkodás : Nyolc -tíz kakas az előtérben ( holott még a terítékkészítésnél a nekik dobott döghöz sem nyúltak !  Röhög Ördög  ) a "tenyésztő" különböző pózokban amiket a kutya tökéletesen végrehajtott fotóztatta a semmitérő vahúrokat szép farokfelemelős reklámfotókkal is .  Röhög  Hányni tudtam volna . Biztos ezek a fotók is hozzájárultak a borsos árakhoz . Még van egy két hasonló történetem .      Emelem

Én eddig weimar-it csak ideggyenge, labilis "változatban" láttam. Biztos van  belőlük jó is, de...  Vállat von
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1052 Dátum: 2015. Szeptember 03. - 12:12:30 »

Én eddig weimar-it csak ideggyenge, labilis "változatban" láttam. Biztos van  belőlük jó is, de...  Vállat von
Nem szabad weimarizni... Ördög Láttam én már gyenge magyar vizslát,németet is. Életem csalódása volt két pointer,ami rohangáláson kívül mindenre alkalmatlan volt,de előkelő gazdájuk előkelő kutyákat kívánt. Rettenetes goldenek és sorolhatnám.
Sok gazda megveszi a kutyát,mert van helye,de ennyi a gondoskodás és a betanítás... A vadászaton meg nem lehet neki szólni,mert öreg/gazdag/ gazdag és öreg/ ő az elnök/ ő a főfődbirtokos... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1053 Dátum: 2015. Szeptember 03. - 12:20:12 »

Nálunk a gróf úrnak vót Weimari vizslája ami szépen dolgozott, én láttam...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1054 Dátum: 2015. Szeptember 03. - 12:22:18 »

Nálunk a gróf úrnak vót Weimari vizslája ami szépen dolgozott, én láttam...
 Emelem

Akkor mégiscsak van jó abból is...
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1055 Dátum: 2015. Szeptember 03. - 12:32:51 »

Megkérdezem ha érdekel, szoktak lenni kölykök...
Szépek-szépek de szerintem egy jó Magyar vizsla mindent visz...

 Emelem

Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1056 Dátum: 2015. Szeptember 03. - 12:40:58 »

Megkérdezem ha érdekel, szoktak lenni kölykök...
Szépek-szépek de szerintem egy jó Magyar vizsla mindent visz...
Emelem

Weimari egyáltalán nem érdekel, ha netán tőlem kérded, de sajnos most amúgy sem olyan lakásban lakom, hogy nyugodt szívvel tudnék kutyát tartani. A magyar vizsla szerintem is ütős, bár esetleg egy német szálkást lehet egyszer még "kipróbálnék"... kicsit keményfejűbb ugyan, de én úgy vettem észre, hogy nehezebben is fárad el, mint a magyar vizsla, meg kevésbé fázós is...
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1057 Dátum: 2015. Szeptember 03. - 13:01:35 »

Nekem rövid szőrű Magyar vizsláim voltak, mindegyik kihozta a jég alól is a vadkacsát...
Igaz, a lakásba még az orrukat se dughatták be...
A 90-es években kiderült, hogy a Zasszony allergiás a kutyaszőrre, és mondta Neki a Doki, hogy a férje válasszon Ő vagy a Vizsla,
mire Ő: Doktor úr, én nem hozom ki a jeges vízből a vadkacsát, nem gondolja hogy engem választ!  A doki állítólag behu a röhögéstől... Nyihi

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1058 Dátum: 2015. Szeptember 03. - 14:20:51 »

Nekem rövid szőrű Magyar vizsláim voltak, mindegyik kihozta a jég alól is a vadkacsát...
Igaz, a lakásba még az orrukat se dughatták be...
A 90-es években kiderült, hogy a Zasszony allergiás a kutyaszőrre, és mondta Neki a Doki, hogy a férje válasszon Ő vagy a Vizsla,
mire Ő: Doktor úr, én nem hozom ki a jeges vízből a vadkacsát, nem gondolja hogy engem választ!  A doki állítólag behu a röhögéstől... Nyihi

 Emelem

Egyéb szolgáltatásra nem is tartottál igényt ?  Vállat von  " Mög harap !" Mondta az öreg Székely .    Röhög
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1059 Dátum: 2015. Szeptember 03. - 17:58:46 »


mire Ő: Doktor úr, én nem hozom ki a jeges vízből a vadkacsát, nem gondolja hogy engem választ!


Most jöttem gyógytornáról/villanyos kezelésekről, de ez bearanyozta a napomat!!!  Röhög  Nem is a napomat, az egész hetet!
Már csak az írd meg, mi van a kutyával?
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #1060 Dátum: 2015. Szeptember 03. - 19:19:43 »

Ettől aztán megtudta András ,hogy honnan vegyen vizslát. : Fejvakarás
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1061 Dátum: 2015. Szeptember 03. - 21:32:34 »

Ettől aztán megtudta András ,hogy honnan vegyen vizslát. : Fejvakarás
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1062 Dátum: 2015. Szeptember 04. - 11:20:54 »

Most jöttem gyógytornáról/villanyos kezelésekről, de ez bearanyozta a napomat!!!  Röhög  Nem is a napomat, az egész hetet!
Már csak az írd meg, mi van a kutyával?

Köszöni szépen, Ő már rég az örök vadászmezőkön csatangol.
Azóta már a harmadik vizslát szaggatom...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1063 Dátum: 2015. Szeptember 04. - 23:13:03 »

Köszöni szépen, Ő már rég az örök vadászmezőkön csatangol.
Azóta már a harmadik vizslát szaggatom...

 Emelem

Ezek szerint tényleg nem hozza ki az asszony a kacsákat.  Vigyorog Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1064 Dátum: 2015. Szeptember 05. - 12:17:46 »

Sajnos egyik sem, úgyhogy még keresgélek...  Ördög

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: