Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 287448 alkalommal)
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #1020 Dátum: 2015. Június 06. - 16:46:37 »

Jól van na azért irigy lehetek egy kicsit (nagyon).Mindig eszembe jut,hogy néhai Fülöpke után hányszor kellett újraültetni a feleség kikönyörgött növényeit -nem hitte el,hogy nem lesz egyik sem hosszú életű, begereblyézni a krátereket, a fiatal fákat metszeni sem kellett .Sokszor megígértem neki:kitekerem a nyakad ,mész a háztól de érezte nincs igazi harag mögötte.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1021 Dátum: 2015. Június 06. - 18:15:28 »

Jól van na azért irigy lehetek egy kicsit (nagyon).Mindig eszembe jut,hogy néhai Fülöpke után hányszor kellett újraültetni a feleség kikönyörgött növényeit -nem hitte el,hogy nem lesz egyik sem hosszú életű, begereblyézni a krátereket, a fiatal fákat metszeni sem kellett .Sokszor megígértem neki:kitekerem a nyakad ,mész a háztól de érezte nincs igazi harag mögötte.

Hát ezért van a mi kertünk három részre lekerítve! Vigyorog
Ez a fíreg kis tacsim igazából semmi kárt nem csinált kicsiként. Héha-főleg télen- megrágta a kúszó fenyőket, vagy a kúszó bokrokat, de nem volt vészes. Most, hogy elmúlt három éves kezd meghülyülni. Ha nem viszem ki vadászni valamit bosszúból tönkretesz. Vagy szétrágja a matracát, vagy felborogatja és kiássa a virágokat, vagy a legképtelenebb galádságokra vetemedik. A télen bosszúból elrágta az asszony kocsijának lambda szonda vezetékét, mert nem engedte beszállni!  (Fejvakarás. Én már beígértem neki egy rendes verést, és ha még egy ilyet csinál, Isten bizony laposra verem. Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #1022 Dátum: 2015. Június 06. - 21:20:06 »

Hát ezért van a mi kertünk három részre lekerítve! Vigyorog
Ez a fíreg kis tacsim igazából semmi kárt nem csinált kicsiként. Héha-főleg télen- megrágta a kúszó fenyőket, vagy a kúszó bokrokat, de nem volt vészes. Most, hogy elmúlt három éves kezd meghülyülni. Ha nem viszem ki vadászni valamit bosszúból tönkretesz. Vagy szétrágja a matracát, vagy felborogatja és kiássa a virágokat, vagy a legképtelenebb galádságokra vetemedik. A télen bosszúból elrágta az asszony kocsijának lambda szonda vezetékét, mert nem engedte beszállni!  (Fejvakarás. Én már beígértem neki egy rendes verést, és ha még egy ilyet csinál, Isten bizony laposra verem. Vigyorog
Naplózva
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #1023 Dátum: 2015. Június 06. - 21:28:44 »

Lemaradt:pedig már elhatároztam,hogy a nagytestű kutyák után a következő kuty egy drótos tacsi lesz.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1024 Dátum: 2015. Június 07. - 08:08:17 »

Lemaradt:pedig már elhatároztam,hogy a nagytestű kutyák után a következő kuty egy drótos tacsi lesz.

A tacskó az szálkás !  Ez onnét ered hogy fafejű !     Röhög
Naplózva
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #1025 Dátum: 2015. Június 07. - 08:25:20 »

Igen  természetesen igazad van -de annyira röhögtem Attila hozzászólásán ,hogy csak nyomtam a gombot és csak akkor vettem észre a hibát amikor már elküldtem.
Naplózva
RDani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54



« Új üzenet #1026 Dátum: 2015. Június 10. - 20:45:14 »

Érdeklődnék,hogy kinek mennyi idő alatt,és milyen módszerrel sikerült megtanítani a droppolást a kutyájának?
A Jilly féle könyvben olvasottat próbálom gyakorolni több kevesebb sikerrel. 4. napja gyakoroljuk etetések előtt,de hajlandóságot sem látok rajta...ott járok,hogy ha kézzel rásegítek hasal,és addig marad amíg fel nem szabadítom. Sokat várok tőle,vagy ez a tempó a gyakoribb?

Dani
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1027 Dátum: 2015. Június 10. - 21:31:47 »

Érdeklődnék,hogy kinek mennyi idő alatt,és milyen módszerrel sikerült megtanítani a droppolást a kutyájának?
A Jilly féle könyvben olvasottat próbálom gyakorolni több kevesebb sikerrel. 4. napja gyakoroljuk etetések előtt,de hajlandóságot sem látok rajta...ott járok,hogy ha kézzel rásegítek hasal,és addig marad amíg fel nem szabadítom. Sokat várok tőle,vagy ez a tempó a gyakoribb?

Dani

Türelem, türelem és következetesség!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1028 Dátum: 2015. Június 10. - 21:33:43 »

Türelem, türelem és következetesség!

Meg egy óriási adag kutyaszeretet... Vigyorog
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1029 Dátum: 2015. Augusztus 31. - 15:41:18 »

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Egy barátom lánya kint él az Egyesült Államokban és szeretne egy magyar vizslát.
Két lehetőség van:

Vagy itthonról visz egy kölyköt magával január elején, mikor vissza utazik, vagy kint szerez be egyet.
Kérdésem, hogy melyik megoldást javasolnátok, mert a repülés (szerintem nem kis stressz) miatt én inkább a kinti alomból való választást tartom jobbnak. Illetve ismertek-e valakit kint, aki tart vizslákat? (Államokon belüli utazás gond nélkül megoldható)

Köszönöm
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #1030 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 08:18:41 »

Üdv András! -Attól függ a dolog ,hogy valójában tényleg milyen kutyát akar: valódi vizslát vagy annak az amerikanizált változatát .Magyarország a standard ország de már itt is van orange színű vizsla ,mert rátették az ír szettert ,hogy visszahozzák  a kívánt magasságot rátették a rohdésiait és még sok huncutságot elkövetnek a tenyésztők a divat és eladhatóság érdekében itt nálunk is ,akkor képzeld el mi lehet a génkezelt kukoricazabálók országában.A 80-as években Farkasházy Miklós sok jó vizslát kisíbolt az országból de azt az állomány már rég átalakították a yenkik saját ízlésük szerint.-de ha már meg kérdezted ,legyen a vizsla magyar ,és nembiztos ,hogy a legmenőbb tenyésztőtöll kell vásárolni ha van lehetőségetek nézzétek meg a szülőket is .Viszonylag elég sok kutyut hirdetnek vadász oldalakon is ,érdemes ráfordítani néhány napot és némi plusz költséget hiszen remélhetően sok évig lesz a társa.(bár csúnya kutyát is lehet szeretni de azért mégiscsak egy szépre jobb ránézni .   rem223
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1031 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 08:55:37 »

Üdv András! -Attól függ a dolog ,hogy valójában tényleg milyen kutyát akar: valódi vizslát vagy annak az amerikanizált változatát .Magyarország a standard ország de már itt is van orange színű vizsla ,mert rátették az ír szettert ,hogy visszahozzák  a kívánt magasságot rátették a rohdésiait és még sok huncutságot elkövetnek a tenyésztők a divat és eladhatóság érdekében itt nálunk is ,akkor képzeld el mi lehet a génkezelt kukoricazabálók országában.A 80-as években Farkasházy Miklós sok jó vizslát kisíbolt az országból de azt az állomány már rég átalakították a yenkik saját ízlésük szerint.-de ha már meg kérdezted ,legyen a vizsla magyar ,és nembiztos ,hogy a legmenőbb tenyésztőtöll kell vásárolni ha van lehetőségetek nézzétek meg a szülőket is .Viszonylag elég sok kutyut hirdetnek vadász oldalakon is ,érdemes ráfordítani néhány napot és némi plusz költséget hiszen remélhetően sok évig lesz a társa.(bár csúnya kutyát is lehet szeretni de azért mégiscsak egy szépre jobb ránézni .   rem223
Aztamindenit, akkor az én Zsiványom orange vizsla Vigyorog
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1032 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 09:10:42 »

Aztamindenit, akkor az én Zsiványom orange vizsla Vigyorog
http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,89.870.html
870-es hozzászólás
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1033 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 15:55:26 »

Tetszik, nem tetszik, a kutya kiképzése nem véletlenül külön szakma. Az átlag vadászember attól, hogy nagyon tudja, milyen munkavégzésre képes kutyát szeretne magának, mert már látott is olyat, még nagyon messze van attól, hogy azt ő ki is tudja képezni olyanná, ezt persze szinte senki nem hajlandó elismerni. Nagyon sokan elkövetik azt a hibát, hogy elhiszik, hogy a vadászkutyának elég kölyökkorában néha eldobálgatni valamit hátul az udvarban, netán csak ki kell vinni először csak a természetbe, aztán meg vadászni, majd ott "magától" vagy "a többi kutyától" megtanulja, mit várnak tőle. Nyilván egy jó képességet meg ösztönöket örökölt kutyát könnyebb képezni, de akkor is ismerni kell a kiképzés,a kutyával való érthető kommunikáció módszereit. Ennek hiányában életre kel KÉT tévhit is, hogy milyen fasza kutyám van és milyen jól tudom vezetni (mert a két feltételnek egyszerre kell fennállni jó esetben), aztán kint a területen legtöbbször az alapvető kezdeti fegyelmező képzés teljes hiányából adódóan következik a vadásznap totális összerondítása a „végigordibálom a napot, de alig látom a kutyámat”, rosszabb esetben a „kutyám mindenki más szórakozását is elrontja” című mutatvány. Ja, és „mindig a kutya a hibás”, pedig számon kérni a kutyától csak azt lehet és szabad, amit egyszer JÓL megtanítottunk a kutyának. Ha erre nem vagyunk képesek magunk, akkor oda kell adni olyannak, aki ért hozzá, még ha ennek ára is van. És meg kell tanulni JÓL vezetni is a kutyát. Az, hogy valaki (akármilyen rég óta) kijár vadászni, az még erre baromira nem garancia.
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1034 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 18:50:13 »

Makkmarci: így igaz!

Bár személyesen nem ismerem a leendő gazdákat, azt tudom, hogy nem vadásznak. Mondjuk ez nem mentesít a szakszerű kutyakiképzés felelőssége alól, de vadászni nem fognak a vizslával.
A lényeg, hogy kint élnek, szeretnének egy magyar vizslát és felmerült bennem, hogy jobb lenne kint találni kennelt, nem kell repülővel utaztani a kölyköt, ha nem muszáj.
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: