Oldalak: 1 [2]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Angol springer spániel  (Megtekintve 22648 alkalommal)
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #15 Dátum: 2017. Szeptember 20. - 11:35:01 »

Egy nagyon jó angol vérvonalból származó (osztrák) tenyészetből érkezett az országba két munkavonalas kölyök, az egyik kan, a másik szuka.
A szukától szerintem terveznek majd kölyköt.

Az mondjuk biztos, hogy nem az 50 000Ft-os kategória lesz...


Hopsz, most nézem, h az cocker nem springer. Az számít? :-)
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #16 Dátum: 2017. Szeptember 20. - 12:44:24 »

Kissrác koromban voltak spánieljeim.  A hetvenes évek elején egy kiemelkedően jó magyar vizslám volt, de az emlékek hatására szerettem volna egy spanielt is.  Egy évig tartottam és tanítottam egy gyönyörű arany spániel szukát vadászatra. Jól nevelhető igen szótfogadó kutya  volt, csak éppen a vad nem érdekelte. Sem szőrmés, sem szárnyas vadat nem vett a szájába. Ha lőttem valamit, és odavittem, legfeljebb megszagolta, és otthagyta a fenében.  Valahogy nem igazán voltam vele megelégedve. Egy nemzetközi spaniel bíró és tenyésztő vadászbarátom azt mondta róluk, hogy kétféle spani van. Az egyik jól vadászik de nevelhetetlen, a másik szótfogadó, de nincs benne "vadászvér". Volt alkalmam látni több spaniel munkáját vadászaton, és -sajnos-igazat kell neki adnom!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #17 Dátum: 2017. Szeptember 21. - 10:45:10 »

Ajánlom figyelmedbe a youtube.com-n a "spaniel championship" kifejezésre való keresést.
Bízok benne, hogy ezt látva megváltozik a véleményed!
Az angoloknál ez olyan szintű sport, mint a lóverseny. Egy komolyan retriever ill spániel versenyen összefuthatsz Her Majesty-vel is (azt nem mondom, hogy fotózkodhatsz is vele) a hajtósorban!
Naplózva
Oldalak: 1 [2]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: