Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Német Vizsla  (Megtekintve 129697 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #360 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 20:30:23 »

Kizártnak tartom, még a többször tüzelt szukáknál is az összes tünet kialakulása után a "ecsetelő"vérzést követően durván egy hét mire felveszi a kant.
Érdekelne a két fajta közötti különbség főleg fegyelmezés terén az adott korban? Idáig rsz. magyar vizsláim voltak akiket a mostani dr. német  7 hónapos szukámhoz képest álom volt tanítani.
Üdv: Tamás
A labrador egy álom kutya,könnyen tanul,megy a lábam mellett 200 méter futkározás után. A németvizsla gyönyörű,kedves nagyon menős szuka,jó orral és vadászvérrel:neki nem tudok elég mozgást nyújtani.Egy bajom van vele,de ennek most fogok utánajárni,hogy valamiért túl félősnek látom,attól tartok lövésfélő is lesz,de ne legyen igazam. Jól beleválasztottam.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #361 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 13:40:00 »

A labrador egy álom kutya,könnyen tanul,megy a lábam mellett 200 méter futkározás után. A németvizsla gyönyörű,kedves nagyon menős szuka,jó orral és vadászvérrel:neki nem tudok elég mozgást nyújtani.Egy bajom van vele,de ennek most fogok utánajárni,hogy valamiért túl félősnek látom,attól tartok lövésfélő is lesz,de ne legyen igazam. Jól beleválasztottam.

Balázs! Emelem

Én a vizsláimat úgy "fárasztottam", hogy ahogy a területre kiértem futtattam őket a kocsi mellett. Na nem százhússzal, de olyan sebességgel, hogy ne tudjanak a kocsi mellé, alá kerülni. 3-4 km elég volt ahhoz, hogy egész nap bírjanak magukkal, és jó izomzatuk is lett.

A lövéshez szoktatáshoz meg kérjél meg valakit, hogy tőled távolabbról lőjön egy párat a levegőbe amíg te a kutyádat simogatod! Meglátod, hogy reagál rá!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
tam1949
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új üzenet #362 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 14:03:31 »

A labrador egy álom kutya,könnyen tanul,megy a lábam mellett 200 méter futkározás után. A németvizsla gyönyörű,kedves nagyon menős szuka,jó orral és vadászvérrel:neki nem tudok elég mozgást nyújtani.Egy bajom van vele,de ennek most fogok utánajárni,hogy valamiért túl félősnek látom,attól tartok lövésfélő is lesz,de ne legyen igazam. Jól beleválasztottam.
Három hete vettem a kutyát.Az első héten bokrot, bálát, útjelzőt behúzott farokkal, felálló szőrrel messziről került. Nem akartam még fegyelmezéssel is gyötörni, rá hagytam hogy önállóan keressen, csak biztattam rá.Most ott tartok, hogy elektromos nyakörvben kell gondolkoznom, mert ha végigverek rajta csak röhög rám a büdös pofájával.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #363 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 20:12:23 »

Balázs! Emelem

Én a vizsláimat úgy "fárasztottam", hogy ahogy a területre kiértem futtattam őket a kocsi mellett. Na nem százhússzal, de olyan sebességgel, hogy ne tudjanak a kocsi mellé, alá kerülni. 3-4 km elég volt ahhoz, hogy egész nap bírjanak magukkal, és jó izomzatuk is lett.

A lövéshez szoktatáshoz meg kérjél meg valakit, hogy tőled távolabbról lőjön egy párat a levegőbe amíg te a kutyádat simogatod! Meglátod, hogy reagál rá!
Megyünk a tenyésztőhöz,aki gyakorlott kutyás. Több kutya közt,területen,csak megjön az önbizalma.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #364 Dátum: 2017. Szeptember 18. - 22:03:23 »

Megyünk a tenyésztőhöz,aki gyakorlott kutyás. Több kutya közt,területen,csak megjön az önbizalma.
Ma a kis félős kutyalányom egy díjnyertes kannal párban bizonyította,hogy területen van igazán elemében. Úszott,dolgozott s hálistennek nem félt a lövésektől sem. Persze igazán nyugodt majd akkor leszek,ha nem csak a kiképzőkkel,hanem velem is hasonlóan viselkedik.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #365 Dátum: 2017. Szeptember 18. - 22:15:38 »

Ma a kis félős kutyalányom egy díjnyertes kannal párban bizonyította,hogy területen van igazán elemében. Úszott,dolgozott s hálistennek nem félt a lövésektől sem. Persze igazán nyugodt majd akkor leszek,ha nem csak a kiképzőkkel,hanem velem is hasonlóan viselkedik.

No, hála Istennek!
Rozimat idehaza légpuska, utána startpisztoly, később területen távoli sörétes, majd közeli sörétes hangjával szokattam. Nincs semmi baj vele, lövéskor csak azt figyeli, hol/merre esik valami. A VAV-on is kitűnő lett.
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #366 Dátum: 2017. Szeptember 20. - 07:59:28 »

Tegnap összenéztem Alízt egy nagynénjével. Első pillantásra nem tudtam eldönteni,hogy melyik a felnőtt kutya. Alíz apja-anyja átlagnál nagyobb,de akkor is érdekes lesz mekkora lesz majd felnőtt korában. Most múlt 7 hónapos.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #367 Dátum: 2017. Szeptember 20. - 11:08:54 »

SZiasztok!
http://www.ikp2017.com/hu/nevezesi-felhivas/

Ugyan nevezni már nem lehet, de talán sokakat érdekelhet az év egyik legkomolyabb német vizslás eseménye:

Tisztelt Sporttársak, Tisztelt Rövidszőrű Német Vizsla kedvelők!

Nagy büszkeséggel tölti el Egyesületünket a Német Vizsla Klub Magyarországot, hogy 2017-ben megrendezhetjük a 28. IKP-t (Internationale Kurzhaar Prüfung).
20 évet kellett várni arra, hogy ismét kiérdemeljük ezt a bizalmat, közösen sikerült kiküszöbölni a múltban felmerült nehézségeket.

Az IKP. a rövidszőrű német vizslások nemzetközi családjának egyik legfontosabb találkozója, vízi, mezei tenyészvizsgája és tenyészszemléje
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #368 Dátum: 2017. Október 05. - 09:22:50 »

Naplózva
Urbán Zsolt
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #369 Dátum: 2017. Október 06. - 11:48:07 »

Üdvözlet az Uraknak!

Az előadásban elhangzott vélemények döntő többségével teljesen egyetértek, bár hozzáteszem csakis saját tapasztalatom alapján (kutatásokat nem végeztem) a HB-i és SzSzB megyei helyzet ennél lényegesen rosszabb. Mind állomány, mind képzettség tekintetében.

Elképesztő mentalitásokkal tud találkozni az ember egy-egy társas vadászaton, SAJNOS!

Reméljük felénk is hasonló törekvések érzékelhetőek majd a jövőben.

Addig is jó egészséget és sikeres, balesetmentes vadászatot kívánok minden egyes kutyával vadászó társunknak.

Üdvözlettel:Urbán Zsolt
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #370 Dátum: 2018. Január 06. - 20:42:09 »

A labrador egy álom kutya,könnyen tanul,megy a lábam mellett 200 méter futkározás után. A németvizsla gyönyörű,kedves nagyon menős szuka,jó orral és vadászvérrel:neki nem tudok elég mozgást nyújtani.Egy bajom van vele,de ennek most fogok utánajárni,hogy valamiért túl félősnek látom,attól tartok lövésfélő is lesz,de ne legyen igazam. Jól beleválasztottam.
Ma végigvadászta velem a napot. Jó érzés volt az elismeréseket bezsebelni. Szép,jól mozog,engedelmes. Egy dolog van,ami mindent felülír benne,az a rókaszag... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #371 Dátum: 2018. Január 06. - 23:20:31 »

Ma végigvadászta velem a napot. Jó érzés volt az elismeréseket bezsebelni. Szép,jól mozog,engedelmes. Egy dolog van,ami mindent felülír benne,az a rókaszag... Ördög

Gratula, biztos sok munkád van azért benne.  Kacsint Igen
A rókaszag bennem is sok mindent felülír...  Ördög
Naplózva

Üdv,
Barna
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #372 Dátum: 2018. Január 08. - 10:41:05 »

Ma végigvadászta velem a napot. Jó érzés volt az elismeréseket bezsebelni. Szép,jól mozog,engedelmes. Egy dolog van,ami mindent felülír benne,az a rókaszag... Ördög

Hát ne rókázz előtte! Ördög  Egyébként naggyon szép, jókiállású kutya. Teccik!!!  S.Peti  A labiról is kérnénk képet.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #373 Dátum: 2018. Január 08. - 12:39:17 »

Hát ne rókázz előtte! Ördög  Egyébként naggyon szép, jókiállású kutya. Teccik!!!  S.Peti  A labiról is kérnénk képet.
Köszönöm! A labi is gyönyörű,hálistennek.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #374 Dátum: 2018. Január 08. - 20:10:26 »

Köszönöm! A labi is gyönyörű,hálistennek.


Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: