Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Német Vizsla  (Megtekintve 53978 alkalommal)
Balkóbátya
Vadász
Nem elérhető Nem elérhető

Swamp thing

« Új üzenet #360 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 20:30:23 »

Kizártnak tartom, még a többször tüzelt szukáknál is az összes tünet kialakulása után a "ecsetelő"vérzést követően durván egy hét mire felveszi a kant.
Érdekelne a két fajta közötti különbség főleg fegyelmezés terén az adott korban? Idáig rsz. magyar vizsláim voltak akiket a mostani dr. német  7 hónapos szukámhoz képest álom volt tanítani.
Üdv: Tamás
A labrador egy álom kutya,könnyen tanul,megy a lábam mellett 200 méter futkározás után. A németvizsla gyönyörű,kedves nagyon menős szuka,jó orral és vadászvérrel:neki nem tudok elég mozgást nyújtani.Egy bajom van vele,de ennek most fogok utánajárni,hogy valamiért túl félősnek látom,attól tartok lövésfélő is lesz,de ne legyen igazam. Jól beleválasztottam.
Naplózva

Nagyapám és édesapám nyomában járni, velük vadászni, életem egyik legszebb időszaka volt,éppen ezért dédelgetett reményem , hogy egyszer majd gyermekeim kísérnek a vadászösvényen engem.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász

« Új üzenet #361 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 13:40:00 »

A labrador egy álom kutya,könnyen tanul,megy a lábam mellett 200 méter futkározás után. A németvizsla gyönyörű,kedves nagyon menős szuka,jó orral és vadászvérrel:neki nem tudok elég mozgást nyújtani.Egy bajom van vele,de ennek most fogok utánajárni,hogy valamiért túl félősnek látom,attól tartok lövésfélő is lesz,de ne legyen igazam. Jól beleválasztottam.

Balázs! Emelem

Én a vizsláimat úgy "fárasztottam", hogy ahogy a területre kiértem futtattam őket a kocsi mellett. Na nem százhússzal, de olyan sebességgel, hogy ne tudjanak a kocsi mellé, alá kerülni. 3-4 km elég volt ahhoz, hogy egész nap bírjanak magukkal, és jó izomzatuk is lett.

A lövéshez szoktatáshoz meg kérjél meg valakit, hogy tőled távolabbról lőjön egy párat a levegőbe amíg te a kutyádat simogatod! Meglátod, hogy reagál rá!
Naplózva

“Hiába van jó viszonyom a munkához, ha a szervezetem nem kívánja!”  Be is fejeztem erre az életre! Mosolyog
tam1949
Vadász

« Új üzenet #362 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 14:03:31 »

Három hete vettem a kutyát.Az első héten bokrot, bálát, útjelzőt behúzott farokkal, felálló szőrrel messziről került. Nem akartam még fegyelmezéssel is gyötörni, rá hagytam hogy önállóan keressen, csak biztattam rá.Most ott tartok, hogy elektromos nyakörvben kell gondolkoznom, mert ha végigverek rajta csak röhög rám a büdös pofájával.
Naplózva
Balkóbátya
Vadász

Swamp thing

« Új üzenet #363 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 20:12:23 »

Balázs! Emelem

Én a vizsláimat úgy "fárasztottam", hogy ahogy a területre kiértem futtattam őket a kocsi mellett. Na nem százhússzal, de olyan sebességgel, hogy ne tudjanak a kocsi mellé, alá kerülni. 3-4 km elég volt ahhoz, hogy egész nap bírjanak magukkal, és jó izomzatuk is lett.

A lövéshez szoktatáshoz meg kérjél meg valakit, hogy tőled távolabbról lőjön egy párat a levegőbe amíg te a kutyádat simogatod! Meglátod, hogy reagál rá!
Megyünk a tenyésztőhöz,aki gyakorlott kutyás. Több kutya közt,területen,csak megjön az önbizalma.
Naplózva

Nagyapám és édesapám nyomában járni, velük vadászni, életem egyik legszebb időszaka volt,éppen ezért dédelgetett reményem , hogy egyszer majd gyermekeim kísérnek a vadászösvényen engem.
Balkóbátya
Vadász

Swamp thing

« Új üzenet #364 Dátum: 2017. Szeptember 18. - 22:03:23 »

Megyünk a tenyésztőhöz,aki gyakorlott kutyás. Több kutya közt,területen,csak megjön az önbizalma.
Ma a kis félős kutyalányom egy díjnyertes kannal párban bizonyította,hogy területen van igazán elemében. Úszott,dolgozott s hálistennek nem félt a lövésektől sem. Persze igazán nyugodt majd akkor leszek,ha nem csak a kiképzőkkel,hanem velem is hasonlóan viselkedik.
Naplózva

schpeter
Vadász
Elérhető Elérhető

« Új üzenet #365 Dátum: 2017. Szeptember 18. - 22:15:38 »

Ma a kis félős kutyalányom egy díjnyertes kannal párban bizonyította,hogy területen van igazán elemében. Úszott,dolgozott s hálistennek nem félt a lövésektől sem. Persze igazán nyugodt majd akkor leszek,ha nem csak a kiképzőkkel,hanem velem is hasonlóan viselkedik.

No, hála Istennek!
Rozimat idehaza légpuska, utána startpisztoly, később területen távoli sörétes, majd közeli sörétes hangjával szokattam. Nincs semmi baj vele, lövéskor csak azt figyeli, hol/merre esik valami. A VAV-on is kitűnő lett.
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Balkóbátya
Vadász

Swamp thing

« Új üzenet #366 Dátum: 2017. Szeptember 20. - 07:59:28 »

Tegnap összenéztem Alízt egy nagynénjével. Első pillantásra nem tudtam eldönteni,hogy melyik a felnőtt kutya. Alíz apja-anyja átlagnál nagyobb,de akkor is érdekes lesz mekkora lesz majd felnőtt korában. Most múlt 7 hónapos.
Naplózva

csvarasdy
Vadász

« Új üzenet #367 Dátum: 2017. Szeptember 20. - 11:08:54 »

SZiasztok!
http://www.ikp2017.com/hu/nevezesi-felhivas/

Ugyan nevezni már nem lehet, de talán sokakat érdekelhet az év egyik legkomolyabb német vizslás eseménye:

Tisztelt Sporttársak, Tisztelt Rövidszőrű Német Vizsla kedvelők!

Nagy büszkeséggel tölti el Egyesületünket a Német Vizsla Klub Magyarországot, hogy 2017-ben megrendezhetjük a 28. IKP-t (Internationale Kurzhaar Prüfung).
20 évet kellett várni arra, hogy ismét kiérdemeljük ezt a bizalmat, közösen sikerült kiküszöbölni a múltban felmerült nehézségeket.

Az IKP. a rövidszőrű német vizslások nemzetközi családjának egyik legfontosabb találkozója, vízi, mezei tenyészvizsgája és tenyészszemléje
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: