Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Német Vizsla  (Megtekintve 130950 alkalommal)
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #345 Dátum: 2016. December 09. - 10:33:45 »

Stefi, Együttérzésem!
 Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #346 Dátum: 2016. December 09. - 12:04:48 »

Megmondom mi lenne. Belerugdalnánk őket a nádba,gazba és ők dolgoznának a kutyák helyett. Vagy eltakarodnának amerről jöttek. S.Peti
Nagy valószínűséggel nálam is ez történne és ez nem azt jelenti, hogy itt agresszív barmok vadásznak, hanem sokunknak egyszerűen nincs lehetősége és pénze elvinni a kutyát egy vizsgára. Mi több itt nem VAV van, hanem külön vizsga nyúlra, rókára, fácánra, galambra, kistökömtudja mire. Mindez azért, hogy egy vadászról legalább három vizsga árát (esetenként 12-15 ezer FT ami nállunk azért már nem egy üveg sör ára és sokaknak húsbavágó) lehessen legombolni ahhoz, hogy társas apróvadazásra jogosan vigye az ebet. Az én társaságomban meg érdekes módon pont a "papírtalan" kutyák a legjobbak. Ha meg valaki neveletlen, mások szórakozását rontó vizslával jön papírral vagy a nélkül, azt kutyástól megneveljük ahogy illik.
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #347 Dátum: 2016. December 13. - 11:25:23 »

Megmondom mi lenne. Belerugdalnánk őket a nádba,gazba és ők dolgoznának a kutyák helyett. Vagy eltakarodnának amerről jöttek. S.Peti

Ez igen érdekes hozzá állás! Meglepődött Pláne, hogy a vadászkutyának az a Vav, mint fegyverforgatónak a tartási!  Kacsint Két éves kor után kötelező a Vav! A meglétét még nem ellenőrzik, de valószínűleg fogják , és vannak olyan tervek is , hogy bizonyos átfutási idővel csak igazolt származású kutyák vizsgázhatnak és vehetnek részt vadászaton. Több környező országban ez már évek óta működik.
Egyébként nem értem miért nem lehet levizsgáztatni egy kutyát? Vállat von A legtöbb játszva teljesíti az elvártakat, hisz nem eget verő a követelmény.
Az is érthetetlen, hogy a Vav felett sokan oly könnyen átsiklanak, míg más szabályokat bőszen emlegetnek, és görcsösen betartanak.
 Emelem
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #348 Dátum: 2016. December 13. - 15:16:47 »

Ez igen érdekes hozzá állás! Meglepődött Pláne, hogy a vadászkutyának az a Vav, mint fegyverforgatónak a tartási!  Kacsint Két éves kor után kötelező a Vav! A meglétét még nem ellenőrzik, de valószínűleg fogják , és vannak olyan tervek is , hogy bizonyos átfutási idővel csak igazolt származású kutyák vizsgázhatnak és vehetnek részt vadászaton. Több környező országban ez már évek óta működik.
Egyébként nem értem miért nem lehet levizsgáztatni egy kutyát? Vállat von A legtöbb játszva teljesíti az elvártakat, hisz nem eget verő a követelmény.
Az is érthetetlen, hogy a Vav felett sokan oly könnyen átsiklanak, míg más szabályokat bőszen emlegetnek, és görcsösen betartanak.
 Emelem


Kicsit késve ugyan,de válaszolok,bár Pista már megtette helyettem is. Tisztán pénzlenyúlásnak tartom az egészet. Sosem merészkednék társasvadászatra egy neveletlen ebbel. És úgy ahogy mondja és nálunk is nemegyszer előfordult,hogy a vadászmester autóba záratta az ilyen kutyát és a továbbiakra nézve (legalábbis amíg meg nem nevelik) kitiltotta a vadászatokról.
Ha pedig valóban beválik amiket írtál,hát valószínűleg sok atrocitás fogja érni az ellenőrzőket.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #349 Dátum: 2016. December 13. - 15:33:28 »

Kicsit késve ugyan,de válaszolok,bár Pista már megtette helyettem is. Tisztán pénzlenyúlásnak tartom az egészet. Sosem merészkednék társasvadászatra egy neveletlen ebbel. És úgy ahogy mondja és nálunk is nemegyszer előfordult,hogy a vadászmester autóba záratta az ilyen kutyát és a továbbiakra nézve (legalábbis amíg meg nem nevelik) kitiltotta a vadászatokról.
Ha pedig valóban beválik amiket írtál,hát valószínűleg sok atrocitás fogja érni az ellenőrzőket.


6000Ft a vizsga, azért ez nem akkora összeg. Mosolyog Egy "jobb" vadászaton ettől több elmegy a levegőbe, vagy utána a garatba Kacsint  Vigyorog
Ritka esetben találkozok én is neveletlen kutyával, ha elő is fordul, akkor a társaság inger küszöbén múlik, hogy meddig hagyják.
A Vav jogosítvány a kutyának, egyértelmű szabályzással.
Gondolom pont ugyanannyi atrocitás foga érni az ellenőrzőket, mint a társas vadászaton szondáztató rendőröket. Mosolyog
 Emelem
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #350 Dátum: 2017. Január 04. - 20:05:54 »

Sziasztok!

Egy nem vadászó barátom keres német vizsla kölyköt. Nem első kutya, kertes háznál lenne, kérem aki tud eladót/odaadót az privátban jelezze.

Üdv,
B.  Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #351 Dátum: 2017. Január 04. - 20:53:01 »

Sziasztok!

Egy nem vadászó barátom keres német vizsla kölyköt. Nem első kutya, kertes háznál lenne, kérem aki tud eladót/odaadót az privátban jelezze.

Üdv,
B.  Emelem

Beszéld le róla... nem vadászó gazda német vizslának életfogytos büntetés... előbb utóbb meglép vadászni és csúnya vége lesz... Rííí

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Urbán Zsolt
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #352 Dátum: 2017. Január 05. - 09:55:16 »

Üdvözletem!

Csatlakozom az előttem szólóhoz, szerintem sem a legjobb választás erre célra a vizsla.
Még aktív vadászati használat mellett is nagyon sok energiája marad a kutyának a kert rendezésre, és egyéb a gazda idegrendszerét elég keményen megterhelő egyéb foglalatosságokra.
Bár ha kifejezetten aktív, sportos gazda a leendő jelölt, akkor elgondolkodtató lehet. Kutyás sportokban is kifejezetten jeleskednek, ezt mindannyian tudjuk.
Privát véleményem szerint is inkább vadásszon egy vizsla, ott tudja a gazdát igazán lekenyerezni, hogy ne akarja naponta egyszer-kétszer agyonütni.

De a választás joga nyilván a barátodé. Ha mégis vizslára teszi le a voksát, sok sikert hozzá, sok közös élményt kívánok nekik.

Vadászüdvözlettel: Urbán Zsolt  Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #353 Dátum: 2017. Január 10. - 14:08:11 »

Üdvözletem!

Csatlakozom az előttem szólóhoz, szerintem sem a legjobb választás erre célra a vizsla.
Még aktív vadászati használat mellett is nagyon sok energiája marad a kutyának a kert rendezésre, és egyéb a gazda idegrendszerét elég keményen megterhelő egyéb foglalatosságokra.
Bár ha kifejezetten aktív, sportos gazda a leendő jelölt, akkor elgondolkodtató lehet. Kutyás sportokban is kifejezetten jeleskednek, ezt mindannyian tudjuk.
Privát véleményem szerint is inkább vadásszon egy vizsla, ott tudja a gazdát igazán lekenyerezni, hogy ne akarja naponta egyszer-kétszer agyonütni.

De a választás joga nyilván a barátodé. Ha mégis vizslára teszi le a voksát, sok sikert hozzá, sok közös élményt kívánok nekik.

Vadászüdvözlettel: Urbán Zsolt  Emelem

 Igen  Maxxximálisan egyetértek!  Apámtól megörököltem egy magyar vizslát. Sem vadászni,sem nagyon foglalkozni - a munkám miatt - nem tudok vele eleget. Nem tudom az eltelt három évben volt-e három, azaz 3 nap, amikor nem akartam agyonütni. Ráadásul szuka,hogy még több bajom legyen.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #354 Dátum: 2017. Január 15. - 21:58:42 »

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat és bocsánat, hogy csak most reagálok. Amiket mondtatok azt az elején is, meg azóta is elmondtam neki,de egyenlőre lelkes és hajthatatlan a kérdésben.  Vállat von

Üdv,
B. Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #355 Dátum: 2017. Szeptember 08. - 23:10:33 »

Német vizsla szuka kutyám most lesz 7 hónapos. Labrador kan kutyánk egy héttel idősebb. Mikor kezdjem őket egymástól távoltartani?  Vállat von Mosolyog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #356 Dátum: 2017. Szeptember 08. - 23:50:14 »

Német vizsla szuka kutyám most lesz 7 hónapos. Labrador kan kutyánk egy héttel idősebb. Mikor kezdjem őket egymástól távoltartani?  Vállat von Mosolyog

Gonosz vagy!  Röhög Röhög Röhög Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #357 Dátum: 2017. Szeptember 09. - 05:01:01 »

Német vizsla szuka kutyám most lesz 7 hónapos. Labrador kan kutyánk egy héttel idősebb. Mikor kezdjem őket egymástól távoltartani?  Vállat von Mosolyog

Ha tüzel a szuka.  Vigyorog
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #358 Dátum: 2017. Szeptember 09. - 20:30:50 »

Egész héten nem voltam itthon,nem tudom mi zajlott. Ma este néztem Alízt. Nincs megduzzadva a péra, papírzsepin nem hagyott nyomot. Marley még guggolva pisil... Csak nem csináltak még bajt... Tegnap Marley nyalogatta Alízt altájon,fedező mozdulatokat is tett,a hátára ugorva...ezért kezdtem aggódni.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
tam1949
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új üzenet #359 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 11:57:26 »

Egész héten nem voltam itthon,nem tudom mi zajlott. Ma este néztem Alízt. Nincs megduzzadva a péra, papírzsepin nem hagyott nyomot. Marley még guggolva pisil... Csak nem csináltak még bajt... Tegnap Marley nyalogatta Alízt altájon,fedező mozdulatokat is tett,a hátára ugorva...ezért kezdtem aggódni.
Kizártnak tartom, még a többször tüzelt szukáknál is az összes tünet kialakulása után a "ecsetelő"vérzést követően durván egy hét mire felveszi a kant.
Érdekelne a két fajta közötti különbség főleg fegyelmezés terén az adott korban? Idáig rsz. magyar vizsláim voltak akiket a mostani dr. német  7 hónapos szukámhoz képest álom volt tanítani.
Üdv: Tamás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: