Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Német Vizsla  (Megtekintve 131428 alkalommal)
mdavid
magjouctVE
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



WWW
« Új üzenet #150 Dátum: 2011. November 14. - 16:55:29 »

Első hét után az "eredmények":

Hallottam már egy pár helyről, hogy a német vizslák milyen energikus jószágok, de azt nem gondoltam, hogy ennyire.... Az új helyét már "belakta", nevét már szépen megtanulta, az >ül< is már nagyjából megy, de, hogy ottmaradjon valahol csak egy pillanatra is, nahát olyan nincs Ördög Próbáltam, hogy lefárasztom egy kis játékkal a gyakorlás előtt, de az igazság az, hogy nálam hamarabb elfogyott a szufla, mintsem ő visszább vett volna a tempóból egy kicsit  OOO Nembaj, nem adom fel(legalább edzésben tart) Kacsint Az apportírozáshoz sem fűlik egyenlőre a foga, viszont mikor, pusztán kíváncsiságból, húztam neki egy pár méteres csapát az előző nap lőtt disznó lábával, azon úgy ment, hogy csal lestem. Vigyorog Ezután szépen növeltem a távolságot, de az egyre hosszabb csapákat is úgy dolgozta ki, mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne számára.(Persze nem úgy viselkedik, mint egy profi, de első nekifutásra dicséretes.) Ezt látva olyan ötletem támadt, hogy mi lenne, ha az utánkeresésre koncentrálnék vele, hamár ez annyira érdekli(úgy sincs a közelben normális utánkereső kutya)? Vagy az apróvadazás legyen a fő profilja, ha egy kicsit nehézkes is neki megtanítani? Egyáltalán milyen eredményességgel űzhető egymás mellett a két "szakág"?

Tisztelettel!  Emelem

(U.i.: Remélem, nem untattam senkit az esetleges "buta" kérdéseimmel.) Mosolyog
Naplózva

Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #151 Dátum: 2011. November 14. - 18:45:18 »

Szia mdavid!
Az apróvadas munka és az utánkeresés eredményesen űzhető egymás mellett, de csak igen sok munka árán.Azt javaslom, mielőtt továbblépnél, szerezz be szakirodalmat! Minden képzésnek megvan a maga rendszere, egymásra épülő tudással. Gondolj csak az általános iskola, középiskola, főiskola sorrendre! Ugyanez vizslánál az engedelmesség, apróvadas képzés, utánkeresés. Olvass utána és kezdd az alapokkal! Ha nem így teszel, olyan hibákat vétesz, amit később nem tudsz kijavítani. A Tabel-féle könyvet már említettem, jó a Jilly Bertalan által írt, A vadászkutyák idomítása című is. Ezek beszerzése elég nehéz, de lehet az ismeretségi körödben ilyen. Ami jelenleg is megvásárolható, az Félix Endre: Kezdő vizslás kézikönyve, illetve később a bevadászáshoz Az apróvad vadászata vizslával. Ez utóbbiak nem új keletű könyvek, jelenleg reprint kiadásban lehet megszerezni őket A vadászkutya című újság szerkesztőségétől. A Félix könyv kissé ódivatú (Nem elavult!!!) és nem ad olyan részletes rendszert a képzéshez, mint a Tabel-féle, de ehhez biztosan hozzá lehet jutni, kiindulásnak megfelel, szerintem tapasztalt kutyásoknak is érdemes elolvasni. Ha valamely részfeladattal nem boldogulsz, akkor már esetleg a fórumról is kaphatsz segítséget a konkrét kérdésre, de először Neked kell tudnod a teendőket és nem a kutyának. És még valami, saját tapasztalatból: a "nagyjából megy"="nem megy".
üdv: Gábor
Naplózva
mdavid
magjouctVE
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



WWW
« Új üzenet #152 Dátum: 2011. November 14. - 19:48:52 »

Szia Gábor!
Köszönöm a választ! A tanácsokat megfogadom és megpróbálom beszerezni az általad ajánlott könyveket és ezekkel képezni magam, majd, ha már "képben vagyok", a kutyát is. Mégegyszer köszönöm  Emelem
Üdv: Dávid
Naplózva

Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #153 Dátum: 2011. November 14. - 20:13:28 »

Szia Gábor!
Köszönöm a választ! A tanácsokat megfogadom és megpróbálom beszerezni az általad ajánlott könyveket és ezekkel képezni magam, majd, ha már "képben vagyok", a kutyát is. Mégegyszer köszönöm  Emelem
Üdv: Dávid

Írtam privátot Jilly könyv ügyben.

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
mdavid
magjouctVE
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



WWW
« Új üzenet #154 Dátum: 2011. November 14. - 20:33:06 »

Köszönöm itt is!(lehet,hogy kétszer válaszoltam, de inkább kétszer, mint egyszer sem.... Mosolyog)

 Emelem
Naplózva

Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #155 Dátum: 2011. November 15. - 18:19:05 »

Szia mdavid! Annyit szeretnék mondani még az előző hozzászólásokhoz , hogy a német vizslát mindenes kutyának tenyésztették ki és eredményesen használhatod apróvad és nagyvadvadászaton is.Ha jó német vizslát akarsz akkor a tabel féle könyvet szerezd be. Nekem is német vizslám van és használom apróvadra , után keresni és még disznót is hajt.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #156 Dátum: 2011. November 15. - 18:24:18 »

Szia mdavid! Annyit szeretnék mondani még az előző hozzászólásokhoz , hogy a német vizslát mindenes kutyának tenyésztették ki és eredményesen használhatod apróvad és nagyvadvadászaton is.Ha jó német vizslát akarsz akkor a tabel féle könyvet szerezd be. Nekem is német vizslám van és használom apróvadra , után keresni és még disznót is hajt.

Azért ezt érdemes elolvasni a Tabel féle könyvről:

http://www.vizsla-club.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=28:dr-carl-tabel-a-mindenes-vadaszkutya-cim-koenyvrl&catid=20:szerintem&Itemid=44
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
mdavid
magjouctVE
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



WWW
« Új üzenet #157 Dátum: 2011. November 15. - 19:03:58 »


Ezek szerint itt sem kell mindent készpénznek venni...

Ha jó német vizslát akarsz akkor a tabel féle könyvet szerezd be. Nekem is német vizslám van és használom apróvadra , után keresni és még disznót is hajt.

Az elérhető könyveket megpróbálom majd áttanulmányozni,illetve pár vizslás ismerőssel személyesen is konzultálni(és persze itt a fórumon továbbra is igénybe venni a szakértői segítséget), mert az olvasottak alapján a nagy része rajtam múlik.Remélem, hogy nem vallok szégyent. Mosolyog
 Emelem
Naplózva

Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #158 Dátum: 2011. November 15. - 20:26:06 »

Idézet
Ezek szerint itt sem kell mindent készpénznek venni...

És persze azt sem, amit máshol írnak... Ha elolvasod a könyvet és a kritikával összeveted, meg leszel lepve Vállat von

A könyvet azért javaslom, mert jól felépített képzési tematikát ad. A Jilly könyv is jó, vagy bármely más, fel nem említett könyv is jó lehet. Azt azért tudd, hogy egy 14 hónapos, teljesen "nyers" német vizslát nem úgy kell képezni, mint egy 5 hónapos magyart. Ha mégis úgy akarod, akkor jó eséllyel csalódás lesz a vége. Legszívesebben egyébként azt mondanám, olvasd el az összes emlegetett könyvet, mert mindegyikben rengeteg jó és hasznos dolog van.
Naplózva
Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #159 Dátum: 2011. November 16. - 18:48:19 »

Azért ezt érdemes elolvasni a Tabel féle könyvről:
Ezt a cikket egy olyan ember írta aki kiutáltatta magát minden hazai vizslás egyesületből és csinált magának egy klubot nem igazán nagy sikerrel .Olyan embert fikáz aki megnyerte a Dr. Kleeman prüfungot a kutyájával ami a német vizsla világszövetség legmagasabb szintű vizsgája , hívhatjuk úgy is hogy a mesterek tornája. Olyan vizslás múlttal mint ami a cikk szerzőjének van nem nagyon repegette a versenyek első díjait. Egyébként meg az öreg Jilly féle könyv is tárgyalja a perforce vagyis kényszeridomítás módszerét. Ezt a módszert amit a Tabel féle könyv is ismertet csak a hozzá nem értő laikusok értik félre meg azok akik nem értenek a kutyához. Egyébként egy jó tüzes német vizslát  vagy egy jagdterriert nem biztos , hogy a Tabel féle módszerek nélkül ki tudsz képezni olyan szinten , hogy egy mindenes vizsgát megtudj vele csinálni. Még annyit a Jilly féle könyv kényszeridomításról szóló fejezete ugyan azt írja mint a Tabel féle csak az részletesebb.
Naplózva
mdavid
magjouctVE
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



WWW
« Új üzenet #160 Dátum: 2011. November 16. - 19:19:37 »

Azért ezt érdemes elolvasni a Tabel féle könyvről:
Ezt a cikket egy olyan ember írta aki kiutáltatta magát minden hazai vizslás egyesületből és csinált magának egy klubot nem igazán nagy sikerrel .Olyan embert fikáz aki megnyerte a Dr. Kleeman prüfungot a kutyájával ami a német vizsla világszövetség legmagasabb szintű vizsgája , hívhatjuk úgy is hogy a mesterek tornája. Olyan vizslás múlttal mint ami a cikk szerzőjének van nem nagyon repegette a versenyek első díjait. Egyébként meg az öreg Jilly féle könyv is tárgyalja a perforce vagyis kényszeridomítás módszerét. Ezt a módszert amit a Tabel féle könyv is ismertet csak a hozzá nem értő laikusok értik félre meg azok akik nem értenek a kutyához. Egyébként egy jó tüzes német vizslát  vagy egy jagdterriert nem biztos , hogy a Tabel féle módszerek nélkül ki tudsz képezni olyan szinten , hogy egy mindenes vizsgát megtudj vele csinálni. Még annyit a Jilly féle könyv kényszeridomításról szóló fejezete ugyan azt írja mint a Tabel féle csak az részletesebb.

Jellemző, hogy az ír egy, a témában elismert könyvhöz kritikát,akinek köze nincs a dolgokhoz... Nem  A Jilly féle könyvbe már belekezdtem és máris sok hasznos infót tudtam meg belőle, remélem ezeket kamatoztatni is tudom majd(tudom,ez csakis rajtam múlik.... :Mosolyog )
Naplózva

Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #161 Dátum: 2011. November 16. - 20:31:09 »

Szia Dávid!
Olvasgasd csak a Jilly-féle könyvet, én is azzal kezdtem teljesen nulláról az első kutyámmal! Ha végigviszed a leírtakat jó kutyád lesz. Fölhívom a figyelmedet a házinyulas módszerre, hasonló leírással nem nagyon találkoztam és tapasztalatom szerint eredményesen használható, nagyon komoly fegyelmet lehet vele elérni. Kitartást a munkához és olvass minél többet utána, vesd össze az egyes módszereket! Minden kutya kicsit más, tökéletes sablon nincs. Kérj segítséget tapasztaltabb kutyásoktól, de javaslom olyantól, akinek a kutyáját dolgozni is láttad! Néha tapasztaltnak tűnő emberek bődületes ostobaságokat tudnak mondani.
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #162 Dátum: 2011. November 16. - 20:50:14 »

Azért ezt érdemes elolvasni a Tabel féle könyvről:
Ezt a cikket egy olyan ember írta aki kiutáltatta magát minden hazai vizslás egyesületből és csinált magának egy klubot nem igazán nagy sikerrel .Olyan embert fikáz aki megnyerte a Dr. Kleeman prüfungot a kutyájával ami a német vizsla világszövetség legmagasabb szintű vizsgája , hívhatjuk úgy is hogy a mesterek tornája. Olyan vizslás múlttal mint ami a cikk szerzőjének van nem nagyon repegette a versenyek első díjait. Egyébként meg az öreg Jilly féle könyv is tárgyalja a perforce vagyis kényszeridomítás módszerét. Ezt a módszert amit a Tabel féle könyv is ismertet csak a hozzá nem értő laikusok értik félre meg azok akik nem értenek a kutyához. Egyébként egy jó tüzes német vizslát  vagy egy jagdterriert nem biztos , hogy a Tabel féle módszerek nélkül ki tudsz képezni olyan szinten , hogy egy mindenes vizsgát megtudj vele csinálni. Még annyit a Jilly féle könyv kényszeridomításról szóló fejezete ugyan azt írja mint a Tabel féle csak az részletesebb.

Szia Jakec!
A cikk szerzőjét ugyan nem ismerem, de nekem az kiviláglott a kritikából, hogy csak futólag olvasta el a könyvet és valamiért felületesen mond véleményt. A "magyar vizsla van a címlapon" című problémafelvetésen kívül szinte valamennyi megjegyzés sántít, szövegkörnyezetből kiragadva féreértelmezhető példákat hoz (veréssel dermedtre csaholásra tanított kutya), nyilvánvaló szerkesztésben történt elírást feszeget (a fogás kezdeti tanításánál a fejezetcímben, de csak ott! "hozd" szerepel) és sorolhatnám. A könyv lényegi tartalmát illetően egyetlen használható észrevételt sem találtam. A cikkíróról ugyanakkor elárul valamit a következő mondat: "A kutyák tulajdonságainak elemzése kisértetiesen hasonlít ezen elemzés írója által 1995-be kiadott :A vizslák idomítása és vezetése vadászaton és versenyen c. könyvével, de tegyük fel hogy ez csak a véletlenek egybeesése..." Ez igazából akkor érdekes, ha hozzátesszük a következő, szintén a cikkben, annak elején szereplő mondatot is: "A könyv 1999-ben jelent meg magyar nyelven, de a fordítás alapját képező német kiadás már több mint negyedszázados, az impresszum szerint."  Vállat von Erre mit mondjak? Jobb talán, ha semmit.
Naplózva
Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #163 Dátum: 2011. November 16. - 21:31:00 »

Üdv Gábor ! Mi ismerjük ám egymást ! Egy klubbnál vizslázunk .
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #164 Dátum: 2011. November 16. - 21:35:36 »

Üdv Gábor ! Mi ismerjük ám egymást ! Egy klubbnál vizslázunk .

Biztosan, de a nick alapján meg nem mondom, ki vagy. Wave
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: