Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Német Vizsla  (Megtekintve 131235 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #90 Dátum: 2010. Január 18. - 19:48:23 »

Gergő!

Sok vadásztól hallottam, hogy kitűnően hozza a haszonvadat a vizslája, de a szarkával és a varjúval nem foglalkozik.
Az én vizslám is ezt csinálta.
Fácán, nyúl és még a "köpködős" gerle is ment simán, de a szarkát csak megszagolta, megböködte az orrával, de fel nem vette.

Márpedig Artúr addig fog gyakorolni, amíg nem hozza a szarkát, varjút is... Bion
Egy vicc jutott erről az eszembe, mikor a skandinávot felveszik raktárosnak. Egy hét múlva hívatja a főnöke, hogy számoljon már el, mert hiányzik egy zsák bab. Erre ő azt feleli, "kérem álássan, há' tudja megették az egerek".
A választ ímmel-ámmal elfogadják, de egy hét múlva megint behívják, hogy most meg két zsák borsó hiányzik. A válasz ugyan az.
Harmadik héten előveszik, mert eltűnt három zsák feketebors, de mondják, hogy valami jobb magyarázatot találjon ki, mert az egér nem eszik borsot. Mire az:
"Há' pedig mondom, hogy az egerek voltak! Ríttak, de ették."

(Na jó, ha nagyon nem megy, akkor nem erőltetem majd, de amennyit eddig fejlődött, bízom benne, hogy menni fog ez is.)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #91 Dátum: 2010. Január 18. - 19:53:43 »

Üdv St.Girgesz ! Emlékszem reá. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #92 Dátum: 2010. Január 19. - 12:14:09 »

Gergő!

Sok vadásztól hallottam, hogy kitűnően hozza a haszonvadat a vizslája, de a szarkával és a varjúval nem foglalkozik.
Az én vizslám is ezt csinálta.
Fácán, nyúl és még a "köpködős" gerle is ment simán, de a szarkát csak megszagolta, megböködte az orrával, de fel nem vette.

Igen, ez sok vizslával így van, de már labitól is láttam hasonlót.
Az enyém még a, a sünit is hozza, de elég sokat szenvedtem vele, még idáig eljutottam. Most már azt veszem észre, hogy meg van bolondulva ha nem mehet apportírozni, néha meg én, mikor a hatodik szomszédból is hozza a madarat... Fejvakarás Bion
Naplózva

Üdv End
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #93 Dátum: 2010. Január 21. - 15:22:23 »

Üdv!

Örömmel tudatom mindenkivel, hogy a Sanyooo klán új férfitaggal gyarapodott, a Nózi nevű kis münszterlandi vizsla személyében!
8 hónapos a gyermek, egy vadász barátomé volt, aki bokros teendői miatt nem tudta Nózi mozgásigényét kielégíteni. Most rám vár e nemes feladat! Mosolyog Mivel nem volt még vizslám Ő előtte, minden jó tanácsot szívesen fogadok! Ha eljön az ideje, szeretném vadászvizsgára vinni! Szóval Ő az:









Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #94 Dátum: 2010. Január 22. - 10:30:33 »

Üdv!

Örömmel tudatom mindenkivel, hogy a Sanyooo klán új férfitaggal gyarapodott, a Nózi nevű kis münszterlandi vizsla személyében!
8 hónapos a gyermek, egy vadász barátomé volt, aki bokros teendői miatt nem tudta Nózi mozgásigényét kielégíteni. Most rám vár e nemes feladat! Mosolyog Mivel nem volt még vizslám Ő előtte, minden jó tanácsot szívesen fogadok! Ha eljön az ideje, szeretném vadászvizsgára vinni! Szóval Ő az:


Sanyi!
Sok sikert hozzá! Emelem
Én nem értek a münsterlandikhoz. De szerintem nem sok ember foglalkozik velük. Wave
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 23. - 14:42:51 írta wetzlar » Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #95 Dátum: 2010. Január 22. - 10:33:16 »

Sanyi!
Sok sikert hozzá! Emelem
Én nem értek a münsterlandikhoz. De szerintem nem sok ember foglalkozik velük. Wave

Írj Eb kollegának, Neki van egy Böbe névre hallgató kis münsterladija, biztos szívesen megosztja a tapasztalatait Veled!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #96 Dátum: 2010. Január 22. - 15:03:48 »

Sanyi!
Sok sikert hozzá! Emelem
Én nem értek a münsterlandikhoz. De szerintem nem sok ember foglalkozik velük. Wave

Szia!
Köszi! Egyenlőre Ő foglalkozik velem, futtat naponta többször, szépen fogyok! Tiszta norbiabdét ez a kutya!  Bion
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #97 Dátum: 2010. Január 22. - 15:05:44 »

Írj Eb kollegának, Neki van egy Böbe névre hallgató kis münsterladija, biztos szívesen megosztja a tapasztalatait Veled!

Köszönöm, megkeresem a Kollégát! De szerintem ez a kutya is pont olyan, mint minden vizsla, csak kisebb, hosszabb a szőre, foltos és egészen más!  Bion
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #98 Dátum: 2010. Január 22. - 21:46:49 »

Köszönöm, megkeresem a Kollégát! De szerintem ez a kutya is pont olyan, mint minden vizsla, csak kisebb, hosszabb a szőre, foltos és egészen más!  Bion
Hát a párhuzamot szépet, és tömören kidomborítottad! Heheh
Legyen sok közös élményetek a kutyussal! Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #99 Dátum: 2010. Január 23. - 14:43:54 »

Üdv!

Örömmel tudatom mindenkivel, hogy a Sanyooo klán új férfitaggal gyarapodott, a Nózi nevű kis münszterlandi vizsla személyében!
8 hónapos a gyermek, egy vadász barátomé volt, aki bokros teendői miatt nem tudta Nózi mozgásigényét kielégíteni. Most rám vár e nemes feladat! Mosolyog Mivel nem volt még vizslám Ő előtte, minden jó tanácsot szívesen fogadok! Ha eljön az ideje, szeretném vadászvizsgára vinni! Szóval Ő az:


Jópofa jószág. Igen
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #100 Dátum: 2010. Január 23. - 19:04:44 »

Hali!
Tudtok ajánlani valami jó kutyatápot, ami megéri az árát?   Vállat von  8 hónapos a kutya.
Köszi!  Wave
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #101 Dátum: 2010. Január 23. - 20:34:56 »

macskahús! Ördög Ördög Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #102 Dátum: 2010. Január 23. - 20:40:50 »

Szia Sanyooo!
Nem javaslom a nagyon olcsó, T***o gazdaságos kategóriát, a legrosszabb választás! A márkázott tápok mindegyike elfogadható, a választékban a közepes ártól a drágáig nagy a szóródás. Kérdés az, mennyit akarsz/tudsz rászánni. Azt vedd figyelembe, hogy még kölyök tápot célszerű etetned. Ha kinn tartod, a téli hónapokra javaslom, vegyél olyat, aminek magasabb a zsír és fehérjetartalma, ez vélhetően drágább is lesz. Később, ha melegszik az idő, jó lesz az olcsóbb is. Én most hasonló korú kutyával Acana-t etetek.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #103 Dátum: 2010. Január 23. - 21:09:39 »

Szia Sanyooo!
Nem javaslom a nagyon olcsó, T***o gazdaságos kategóriát, a legrosszabb választás! A márkázott tápok mindegyike elfogadható, a választékban a közepes ártól a drágáig nagy a szóródás. Kérdés az, mennyit akarsz/tudsz rászánni. Azt vedd figyelembe, hogy még kölyök tápot célszerű etetned. Ha kinn tartod, a téli hónapokra javaslom, vegyél olyat, aminek magasabb a zsír és fehérjetartalma, ez vélhetően drágább is lesz. Később, ha melegszik az idő, jó lesz az olcsóbb is. Én most hasonló korú kutyával Acana-t etetek.

Szia!
Köszönöm a válaszodat, a tápot én kiegészítőnek gondolom, nem azon akarom állandóan tartani. Kap húst és más egyebet is. Van aki csak tápot etet, jó az szerinted? Egy barátom happy dogot árul, dicséri, én egyiket sem ismerem.
 Wave
Kint????  Meglepődött Együtt alszunk a nappaliban, az Asszony tegnap valami Bélát emlegetett, mikor ment lefeküdni a háló szobába, nem tudom miért?  Bion
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #104 Dátum: 2010. Január 23. - 21:12:58 »

macskahús! Ördög Ördög Ördög

Micsodaaaa?????
Két napja van itt a kutya, de egyik macskámat már majdnem megütötte a guta, mesterséges légzésben részesítem, és szívmasszázst is kap!  Macs

 Bion
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: