Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Német Vizsla  (Megtekintve 130968 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #75 Dátum: 2009. November 18. - 08:14:12 »

Köszönöm a tanácsokat!

A kutya elméletileg fel lett készítve a VAV-ra, de mivel közbejött ez a félénkség-probléma, így elmaradt a vizsga.
Az előző gazdája mesélte, hogy mikor jelentkezett nála a félelem, akkora macskától, fűnyírótól, de még egy hirtelen mozdulattól is farkát behúzva menekült. Ehhez képest sokat javult. Lehet, a környezetváltozás is jót tett neki, mert új helyre, új emberek és más kutyák közé került -amik között ő legnagyobb-, mert én eddig nem tapasztaltam vészesnek a problémáját. Mindent felfedez, mindent megszaglászik, nem szűköl, és ha új helyzettel találkozik, látszik rajta távolságtartás, de két-három kör lefutása után győz a kíváncsiság és közelebb merészkedik. Rettentően érdeklik a foglyok, a fürjek és a szüleimnél a mangalicák Bion

A visszahívásra is egyre jobban reagál, de azért látszik rajta, hogy próbálgatja a határait -barátkozás ide-barátkozás oda, azért nem hagyhatok rá mindent.

Vadászni nem is akartam kivinni egyenlőre. Szerintem pár hétig puska nélkül járunk majd ki, aztán egyéni vadászatra viszem magammal és utána jöhet majd a társas vadászat puskával vagy puska nélkül,majd meglátjuk.  Wave Wave Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #76 Dátum: 2009. November 18. - 08:28:48 »

Szia Gergely!

Szerintem is jobb egyelőre otthon barátkozni az ebbel, szokjon Hozzád! Egy elhamarkodott kimenetelnél váratlan esemény hatására (pl. hirtelen hanghatás autótól, motortól, netán puskától) otthagyhat a kutya.
Türelmesnek kell lenni vele. Ha van bőven vadászszenvedélye, akkor a lelkesedése legyőzi majd félelmeinek egy részét.
De oda kell rá figyelni, mert lehet, hogy harapósabb lesz idegenekkel félénksége miatt.

Egy kalappal hozzá!

U.i.: A Kutyáról se feledkezzél meg, tudod Tapiról.  Ördög Wave
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #77 Dátum: 2009. November 18. - 08:47:38 »


Egy kalappal hozzá!

U.i.: A Kutyáról se feledkezzél meg, tudod Tapiról.  Ördög Wave

Szia!

Nem feledkeztem meg róla sem, sőt! Hogy ne legyen féltékeny és össze is szokjanak, így együtt kapnak enni (de nem egy tálból), együtt kapnak simogatást és lassan már játszanak is egymással. Hiába a kíváncsiság mindkettőnél nagy úr! Bion
Az, ahogy a két kutya(a nagy testű, félénk, új kutya és az elkényeztetett, rámenős, kis "ribanc" aki eddig egyeduralkodó volt két udvaron és egy játszótéren, valamint az autóban és a lesen...) fölfedezi egymást, szintén megérne egy szakkönyvet Bion Bion Bion

Hogy harapós lenne majd?-nem tudom, hogy mivé fejlődik nálam, de most azt látom, hogy ha meglát egy idegent, akkor eleinte félénken elhúzódik, aztán kb.fél perc után kíváncsian közelebb somfordál és ha az idegen személy nem tesz hirtelen mozdulatot, esetleg hívja is magához, akkor lassan odamerészkedik(ezt csak az uidvarban láttam, eddig, mert még nem járt a kapun kívül és még egy ideig nem is fog).

 
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
huntinggirl
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #78 Dátum: 2009. December 29. - 22:38:47 »

Az "of Hunting Girl" kennelünkben Toszka drótszőrű németvizsla szukánk 2009. december 20-án 11 csemetének adott életet:

A kölykök édesanyja ismertebb nevén Toszka, vagyis Yiskra of Family Urban.

Eredményei: CACx5, CACIBx2, R.CACIB, BOB, BOG III.
VJP - 64, CACT.






A kölykök apja németországi import kan, Kliff III Wupperaue, mely kimagasló munkateljesítménnyel rendelkezik.

Eredményei: VJP - 75; VGP - 334 I preis; HZP - 230 Hegewald, HD – frei






Tíz nap után tíz kis kutyus maradt:


1. szuka, barna spriccelt:




2. szuka, fekete spriccelt:




3. szuka, fekete spriccelt:




4. szuka, fekete spriccelt:




5. szuka, fekete spriccelt:




6. szuka, fekete spriccelt:




1.kan, barna spriccelt:




2. kan, fekete spriccelt:




3. kan, fekete spriccelt:




4. kan, fekete spriccelt:


Naplózva
YZXPF
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132



« Új üzenet #79 Dátum: 2009. December 30. - 16:35:17 »

Jófejek az apróságok.
Igazi nagyüzem van most nálatok Kacsint
Naplózva

Láss a szimatoddal!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #80 Dátum: 2009. December 30. - 20:04:25 »

Az "of Hunting Girl" kennelünkben Toszka drótszőrű németvizsla szukánk 2009. december 20-án 11 csemetének adott életet:


Szia!

Aranyosak a picik. Milyen áron mozog most nálatok egy ilyen kölyök?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
huntinggirl
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #81 Dátum: 2010. Január 11. - 23:55:23 »

Toszka drótszőrű kicsinyei pedig 3 hetesek::




















Naplózva
huntinggirl
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #82 Dátum: 2010. Január 12. - 00:04:06 »

Szia!

Aranyosak a picik. Milyen áron mozog most nálatok egy ilyen kölyök?

Köszi. Nálunk a drótszőrű németvizsla nagyon népszerű és közkedvelt, mivel sokan nem tehetik meg, hogy a különböző vadásznemekre külön fajtát tartsanak, a drótszőrű pedig egy univerzális vadászkutya. Vadászunk vele rekkenő hőségben fürjre, és mínuszokban vízi munkát, természetesen apró vadat, de vaddisznóhajtásra és vérnyomra is kiválóak.

Én a kiskutyákat kb. 70000 forintért (250 eu) árulom,  törzskönyvvel,   export törzskönyvvel,  mikrochippel,    útlevéllel,    megkezdett oltássorozattal és féregtelenítéssel.

Ez nálunk egy tisztességes árnak számít egy ilyen küllem és munkaeredménnyel rendelkező szülők esetében.

Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #83 Dátum: 2010. Január 12. - 07:49:27 »

Köszi. Nálunk a drótszőrű németvizsla nagyon népszerű és közkedvelt, mivel sokan nem tehetik meg, hogy a különböző vadásznemekre külön fajtát tartsanak, a drótszőrű pedig egy univerzális vadászkutya. Vadászunk vele rekkenő hőségben fürjre, és mínuszokban vízi munkát, természetesen apró vadat, de vaddisznóhajtásra és vérnyomra is kiválóak.

Én a kiskutyákat kb. 70000 forintért (250 eu) árulom,  törzskönyvvel,   export törzskönyvvel,  mikrochippel,    útlevéllel,    megkezdett oltássorozattal és féregtelenítéssel.

Ez nálunk egy tisztességes árnak számít egy ilyen küllem és munkaeredménnyel rendelkező szülők esetében.

Ez tényleg egy jó, elfogadható ár értük. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #84 Dátum: 2010. Január 12. - 11:20:56 »

Éppen szalonkát áll...  Vadász Fejvakarás Bion
Érdekes volt, és szép, olyan igazi 10 forintos lövésre kelt, és utána kis idővel mint a lepke szépen visszajött 20 forintos lövésre.

Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #85 Dátum: 2010. Január 12. - 11:21:36 »

Oh csak összekevertem a nemzetiségeket  Fejvakarás Bion
Naplózva

Üdv End
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #86 Dátum: 2010. Január 18. - 09:53:58 »

A hétvégén kimentem Artúrral gyakorolni egy kicsit. Eleinte elbohóckodta a dolgot, aztán egy rendreutasítás után jó volt látni, ahogy a magunkkal kivitt fácánnal dolgozott.(Igaz, másnap a hajnali szarkázáson esett dolmányost pár próbálkozás után otthagyta, de remélem, ha sokat járunk ki, akkor gatyába tudom rázni őszre.)









Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #87 Dátum: 2010. Január 18. - 10:05:39 »

Üdv St.Girgesz !  Igen Olyan ismerősnek tünik ez a táj? Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #88 Dátum: 2010. Január 18. - 10:10:03 »

Üdv St.Girgesz !  Igen Olyan ismerősnek tünik ez a táj? Wave

Pedig itt még nem jártál... csak 2km-rel arrébb.(Ez már Ladánybene mellett van, de nem messze a megyehatártól, ahol már voltál kotorékozni -nem tudom emlékszel-e az "égett fenyő" nevezetű részre? Bion Wave)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #89 Dátum: 2010. Január 18. - 16:51:48 »

Gergő!

Sok vadásztól hallottam, hogy kitűnően hozza a haszonvadat a vizslája, de a szarkával és a varjúval nem foglalkozik.
Az én vizslám is ezt csinálta.
Fácán, nyúl és még a "köpködős" gerle is ment simán, de a szarkát csak megszagolta, megböködte az orrával, de fel nem vette.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: