Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Német Vizsla  (Megtekintve 130993 alkalommal)
koppany26
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #60 Dátum: 2009. Szeptember 11. - 14:57:42 »

A Német vizsla általában egy gazdás kutya.Sokat kell vele foglalkoznod, hogy elfogadjon gazdájának .Elöszőr otthon ,majd inger szegény környezetben a fegyelmi gyakorkatokat csinálj vele ül,fekszik ,behivás, ill aport behozatala  mindig nagyon dicsérni  ill akár jutalom falatot is adhatsz neki ha jól hajtotta végre a feladatát Eleinte max 10 percet de napjában többször foglalkozzál vele .Arra figyeljél ,hogy  a sikeresen elvégzet feladat után hagyd abba a munkát,és utánna jöhet egy kis játék vele ,hogy feloldódjon.A vadászati résszel nem lesz gondod, mert a német vizsla munkamániás .Sok sikert hozzá
 Wave
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #61 Dátum: 2009. Szeptember 11. - 20:39:19 »

Egy kérdés?
Mi a véleményetek arról, ha valaki egy három éves, bevadászott -és azóta is aktívan vadászó- német vizslát vesz magához? Lehet-e egy ilyen kutyát új gazdához szoktatni? Hallgatni fog-e rá? Lehet-e sikeres a közös vadászat?  Fejvakarás

(A dolog úgy néz ki,hogy már eldőlt, de mivel eddig mindenki más-más véleményen volt, így gondoltam érdemes itt is elbeszélgetni róla.) Wave
Én ugyan így jutottam kutyához igaz magyar vizslához nekünk semmi gondunk nem volt simán elfogadott és hat-hét után kezdtük a vadászatot.
Naplózva
koppany26
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #62 Dátum: 2009. Szeptember 12. - 16:19:56 »

Hallottam egy mondást a Magyar vizsla a gazdának ,a Német vizsla pedig magának vadászik.Körülmények úgy alakultak hogy megváltam a Németvizslámtól bevadászva ÖTV 1 tele pontos minösitéssel két éves volt.Sípra feküdt kézjellel irányitható volt.Az ujj gazda azt hitte hogy ez egy autó elfordítja a kulcsot és megy ha kell  fékez stb.Mivel nem foglalkozott a kutyával teljesen a fejére nőtt.Én három évre rá találkoztam a volt kutyámmal pár perc játék utána parancs lábhoz megkerülve láb mellé leült kézjel már feküdt is a kutya.A gazdája nem hitt a szemének.A kutya tudta hogy mit várnak töle el nekem ennyi év után is hibátlanul teljesített az új gazdaját nem ismerte el falkavezérnek.Mai napig bánt hogy akkor megváltam töle.Bár jelenleg van egy 3 éves Magyarvizslám de nem tudtam megállni ,hogy ne hozzak mellé egy Németet is 14 hetes az anyja Köröskuti Vackor-Pötyi apa Castor Von Hinschen-Hof.Ő az új reménység.
Naplózva
Fecó
Vendég
« Új üzenet #63 Dátum: 2009. Szeptember 12. - 17:54:00 »

"Hallottam egy mondást a Magyar vizsla a gazdának ,a Német vizsla pedig magának vadászik."
Ilyen és ehhez hasonló sztereotipiákkal van tele a két fajta összehasonlítgatása. Saját tapasztalatom szerint sokkal több múlik az adott egyeden (fajtán belül is akár), és a neveltetésén, mintsem,hogy német vagy magyar,vagy angol.
A többivel teljesen egyetértek.
Kicsit olyan ez mintha egy élsportoló testét megkapnánk mi kanapén ülők. Hiába az acélos izomzat,ha chipsen és kólán élünk.
Ha nem tartja karban az új gazdi a tudást, akkor fene megette a kiképzett kutyát. Lehet energiát spórolni ilyen eb beszerzésével, de sokkal kevesebbet mint gondolnák. Max az odáig vezető út amit nem közösen járnak be(ami meg igen szép ám) a kétes hozadék.
Ha ajándék az persze más kérdés, de meló akkor is marad bőven. Venni viszont sosem vennék kész vadászkutyát. Eleve gyanus ha eladnak egy jónak mondott ebet. Ha meg mégis valóban jó, akkor annak biztosan csillagászati az ára, és nem kölyök ár mint egyik-másik hirdetésben...
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #64 Dátum: 2009. Szeptember 13. - 13:46:32 »


Ha ajándék az persze más kérdés, de meló akkor is marad bőven. Venni viszont sosem vennék kész vadászkutyát. Eleve gyanus ha eladnak egy jónak mondott ebet. Ha meg mégis valóban jó, akkor annak biztosan csillagászati az ára, és nem kölyök ár mint egyik-másik hirdetésben...

Ajándék. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
huntinggirl
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #65 Dátum: 2009. Október 13. - 10:55:35 »

A segítségeteket szeretném kérni. Régebben beszéltem telefonon az Aranyszegi drótszőrű németvizsla kennel tulajdonosával, Petrovics Imrével. Most viszont mikor fel akartam hívni, mind a vonalas, mind pedig a mobil telefonszáma az automata szerint nem érvényes. Ismeri-e valaki közületek Petrvics Imrét, esetleg meg tudná-e adni új elérhetőségét. A címe régebben a következő volt, de lehet, hogy már ez is megváltozott: Petrovics Imre. 4200 Hajdúszoboszló, Szurmay u. 41.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #66 Dátum: 2009. November 17. - 11:25:45 »

Megint egy kis segítséget szeretnék kérni a rutinosabb kutyázóktól:

Magamhoz vettem egy fiatal kan német vizslát, mert az előző gazdája besokallt a kutyákkal(mármint túl sok volt az udvarban és szóvá tették nála).
A neve Artúr és most kb. 10-12 hónapos. Eleven, okos portéka(két napja van nálam, ez idő alatt már elég jól összebarátkoztunk, persze tudom, hogy a teljes bizalom eléréséhez ennél jóval több idő kell.
Szóval Artúr elméletileg be lett már tanítva minden, a vadászat szempontjából fontos dologra és amit a kertünkben mutatott tényleg jó vér csörgedezik benne.

Viszont van egy kis probléma vele, meg lenne pár kérdésem...

A probléma, hogy pár hónapja volt egy kisebb nézeteltérése egy quadossal, minek következtében félénké vált. Ez abban mutatkozik meg, hogy ha új helyrekerül, vagy idegent lát, esetleg idegen kutyával találkozik, a farkát a hasa alá húzza és percekig meg sem mozdul, csak figyel riadtan. Hogy lehetne ebből kinevelni, mert szeretném vinni társas vadászatra majd, és így elég problémás. Hozzáteszem, hogy nálunk otthon rajta kívül van még 3 kutya, és sokan járnak hozzánk, tehát alkalma lesz szocializálódni, csak kérdés, hogy fog-e, vagy kell-e még valamilyen segítség neki az időn kívül.
A kérdésem pedig a következők: mivel elméletileg be volt tanítva így tudnia kell az alapvető dolgokat. Mennyi idő kell hozzá, hogy ha kiadom a parancsszót, akkor végre is hajtsa az utasítást? Mitől függ, hogy hallgat-e majd rám?
Ha esetleg gyakorlás hiányában kijött a gyakorlatból, akkor kezdhetem az elejéről a tanítást, vagy egy kis gyakorlás után beugrik neki?
Egyáltalán mit kell tudnia egy vizslának(gondolom/tapasztalom: ül, marad, apport, vad leállása, felkeresése, visszahívhatóság... de mi kellhet még?) -és mit kell tudnia egy ilyen idős kutyának?

Előre is köszönöm a segítségetek!

Gergő
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #67 Dátum: 2009. November 17. - 12:34:32 »

Megint egy kis segítséget szeretnék kérni a rutinosabb kutyázóktól:
Viszont van egy kis probléma vele, meg lenne pár kérdésem...
Egyáltalán mit kell tudnia egy vizslának(gondolom/tapasztalom: ül, marad, apport, vad leállása, felkeresése, visszahívhatóság... de mi kellhet még?) -és mit kell tudnia egy ilyen idős kutyának?
Előre is köszönöm a segítségetek!
Gergő
A fent említett kérdések megoldásában Te leszel a kulcs! Nagyon fontos, hogy a kutya bízzon benned, ismerjen, ismerje a hangszíneidet, mikor vagy mérges, mikor vagy boldog, stb.  Ezek után ha bízik benned, ki kell venned belőle a blokkot, akár úgy, hogy veled együtt menjen oda az ismeretlen dolgokhoz, a Te nyugtató szavaid mellett élje meg újra a találkozást a jó oldaláról. Érdemes megnézni, hogy a lövéstől fél-e, mert ha igen, akkor nagy eséllyel nem lesz belőle jó vadászkutya.
Korban még nem vagy elkésve, mert most a legfogékonyabb a kutya... Fotos, hogy minden jól végzett feladatért dícséret jár, és addig ne hagyj abba egy feladatot, amíg azt nem sikerül megoldani. Az elején sokat ne apportíroztasd, mert az sem jó ha megunja. 7-8 kísérlet után mást kell gyakorolni!
Elméletileg, VAV nélkül nem vehet részt kutya a vadászaton. Ez áll lövésállóságból, behívhatóság, irányíthatóság, légszimatos keresésből, vonszalékos csapa kidolgozásból, vízimunkából, mindezeknél a vad elhozásából és átadásából, ha jól emlékszem. Majd a tapasztaltabbak kiigazítanak.
A kutya felejt! Szinten kell tartani ahhoz, hogy jól dolgozzon, nemcsak fizikailag, hanem szellemileg is.
Sok sikert hozzá! Emelem
És ha van lehetőséged, mégha puska nélkül is, de minél többet legyetek együtt a területen, bokrásszatok, és gyakoroljatok sokat!
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #68 Dátum: 2009. November 17. - 12:49:54 »

És ha van lehetőséged, mégha puska nélkül is, de minél többet legyetek együtt a területen, bokrásszatok, és gyakoroljatok sokat!

A lövéstől nem fél és -miután elkezdtünk összebarátkozni- már arra is rájöttem, hogy ha egy szituációt megszokott, akkor nagyon jól visel mindent (gondolok hirtelen mozdulatokra, éles zajra, stb.) Szóval úgy tűnik, hogy az újdonságtól fél és nem a hirtelen dolgoktól.
Amint összebarátkoztunk és minden helyzetből vissza tudom majd hívni, akkor elindulunk majd bokrászni. Puska nélkül van lehetőségem jobban, mert ha ötven métert megyek a kapunktól, már erdőbe vagy legelőre érek... Arra gondoltam, hogy viszek magammal valami elejtett vadat is, hogy legyen min gyakorolnia. Mi a jobb? Ha eldobom a vadat és azt kell visszahoznia, vagy eldugom úgy, hogy ne lássa és úgy kerestetem, esetleg mindkettő?

Mennyire nehéz egy VAV vizsga?-van aki azt mondja, hogy rendszeres elkaszálják azokat a kutyákat is, amelyek egy sima, mezei apróvadazáson elfogadhatóan teljesítenek, van aki pedig azt, hogy nem kell tőle tartani, ha egy kutya elfogadhatóan dolgozik, akkor megkapja a vizsgát. Mi az igazság?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #69 Dátum: 2009. November 17. - 13:34:47 »

Mi a jobb? Ha eldobom a vadat és azt kell visszahoznia, vagy eldugom úgy, hogy ne lássa és úgy kerestetem, esetleg mindkettő?

Mennyire nehéz egy VAV vizsga?-van aki azt mondja, hogy rendszeres elkaszálják azokat a kutyákat is, amelyek egy sima, mezei apróvadazáson elfogadhatóan teljesítenek, van aki pedig azt, hogy nem kell tőle tartani, ha egy kutya elfogadhatóan dolgozik, akkor megkapja a vizsgát. Mi az igazság?
Esetleg mindkettő!
De mivel nem lesz mindig kéznél elejtett vad, javaslom, hogy a következő nyúl bőrét tedd rá egy olyan méretű fára ami kényelmes a kutyának és azzal is gyakoroljatok!
A vizsga nehézsége sokszor vizsgáztató függő, de azért a kutyának tudnia kell! Ha jól emlékszem 50%-ra kell teljesíteni.
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #70 Dátum: 2009. November 17. - 13:44:57 »

Esetleg mindkettő!
De mivel nem lesz mindig kéznél elejtett vad, javaslom, hogy a következő nyúl bőrét tedd rá egy olyan méretű fára ami kényelmes a kutyának és azzal is gyakoroljatok!
A vizsga nehézsége sokszor vizsgáztató függő, de azért a kutyának tudnia kell! Ha jól emlékszem 50%-ra kell teljesíteni.

OK-akkor mindkettő. Elejtett vad szinte mindig akad, ha más nem, akkor dúvad... de ezt a bőrös megoldást is kipróbálom, úgyis levágásra kerülnek az utolsó üregik...

Mennyibe fáj mostanság egy ilyen vizsga? És mennyire zártkörű a lebonyolításuk?-már csak azért kérdem, mert ha bárki elmehet megnézni, akkor érdemes lehet szétnézni ott, hogy mit kérnek és mit nyújtanak a kutyák.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #71 Dátum: 2009. November 17. - 13:49:09 »

OK-akkor mindkettő. Elejtett vad szinte mindig akad, ha más nem, akkor dúvad... de ezt a bőrös megoldást is kipróbálom, úgyis levágásra kerülnek az utolsó üregik...

Mennyibe fáj mostanság egy ilyen vizsga? És mennyire zártkörű a lebonyolításuk?-már csak azért kérdem, mert ha bárki elmehet megnézni, akkor érdemes lehet szétnézni ott, hogy mit kérnek és mit nyújtanak a kutyák.
5-10e közt, de nem emlékszem pontosan. A neten megvan valahol a követelmény leírás is. Ha van több kutya is, akkor érdemes helyben megszervezni.
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #72 Dátum: 2009. November 17. - 13:55:46 »

5-10e közt, de nem emlékszem pontosan. A neten megvan valahol a követelmény leírás is. Ha van több kutya is, akkor érdemes helyben megszervezni.

Köszi! Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #73 Dátum: 2009. November 17. - 16:40:33 »

Szia Gergő!

Gratulálok a kutyádhoz!
Ha valóban a kutya már be van tanítva, akkor sok gondod nem lesz vele. Az új gazdánál megpróbálnak egy kicsit több önállóságot kivívni maguknak, de ezt ne engedd!
Nagyon következetes, és türelmes legyél vele. Az új környezet, az új gazda -még ha nem is látszik rajta- eléggé megviseli a kutyát.
Ha nincs meg a megfelelő alapidomítás, és a "vadászati alapismerete", akkor egy kicsit más a helyzet.
Én Sam-mal ellenkezőleg azt mondom, hogy egy vizslának egy éves korára minden idomításon túl kell esnie, és attól kezdve csak finomítani, és gyakorolni kell vele. Azt tapasztaltam, hogy amit ennyi idős korára nem tanítottam meg a kutyáimmal, azt már csak nagyon nehezen tudom elérni. Ez főleg a fegyelmezésre vonatkozik. A vadászat terén nagyon sok mindenre inkább a kutya tanítja meg a gazdáját, csak oda kell rá figyelni. Szvsz az a vizsla, amelyik másfél, max két éves korára nem éri el a tökéletes szintet, az onnan kezdve már csak romlik. (kivéve az én tíz éves Jollymat, aki most kezdi szájába venni a vadat!) Az első időkben a vadászat a Te részedről másodlagos dolog kell hogy legyen, az első a kutya tanítása. Egyszerre tanítani, és szórakozni nem lehet. Ez a későbbiekben sokszorosan megtérül.
Bár nyolc éve nem vizsgáztattam vizslát, de nem hiszem, hogy gyökeres változás lenne a rendszerben.
Amit nagyon figyelnek: A kutya és gazda közötti kontaktus, a fegyelmezettség,(maradéktalan szófogadás) a kutya keresési stílusa (magas, vagy alacsony), dinamikája, az elhozás (nem teheti le a vadat sem útközben, sem átadáskor) és természetesen a vadászati adottságok.
Jó munkát, és sok élményt kívánok együtt! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #74 Dátum: 2009. November 17. - 20:29:28 »

Szia Girgesz!

Hogy mit kell tudnia a vadászkutyának? Hát, elég sok mindent. Javaslom azt az egy-két hetet, amíg a kutya teljesen megszokja a környezetét és téged, töltsd olvasással. Jilly Bertalan: Vadászkutyák idomítása. Ha nem is értesz mindent belőle, vagy elakadsz valamivel, akkor is tudsz kérdezni, úgy könnyebben segítünk.
A kutyáddal elvileg VAV nélkül is mehetsz vadászatra, mert 18 hónapos korig nem kell. Egyelőre még sem javaslom, a bevadászást nem azzal kell kezdeni, hogy társas vadászatra mégy vele, illetve előtte tisztázni kell mit is tanult eddig a kutya?
Végül egy kérdés, remélem nem bántódsz meg. Mennyi idő kell, hogy tudd, milyen parancsot kell kiadnod ahhoz, hogy a kutya azt tegye, amit elvársz tőle? Javaslom légy együtt vele minél többet! Olvass és figyeld a kutyát! Mellesleg tájékozódj az előző gazdájától, hogy pontosan mire tanította, milyen jeleket használt?

Üdv:
Gábor
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: