Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Német Vizsla  (Megtekintve 131272 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #330 Dátum: 2016. November 16. - 06:17:15 »

Üdvözletem az Uraknak!

Azt szeretném kérdezni a Tisztelt Fórumtársaktól, hogy volt-e valaki az idén megrendezésre kerülő Sz-Sz-B megyei VAV vizsgák valamelyikén, és ha sikeresen vette a feladatokat kutyájával, mennyi idő alatt küldték meg a hivatalos VAV igazolványt?

Az utolsó vizsgán (nov. 10-én) is szép létszámú, emlékeim szerint 21 kutya vett részt a mustrán. Nekünk is ott sikerült megszerezni a hivatalos igazolást, az éppen 5 hónapos kiskutyámmal.
"Gratulálok, postai úton küldjük a papírt", hangzott az utolsó feladat végeztével az ítélet. Nem kicsit örültem. Taps
Hétvégén nálunk is beindul a társas vadászati idény, aztán vinni kellene a kis bolhafészket is, hagy lomoljon ott előttem, de ugye papír nélkül nem lehet. OOO

A válaszokat előre is köszönöm.

Vadászüdvözlettel: Urbán Zsolt


Gratulálok, és szerintem 5 hónaposan viheted papír nélkül is.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Urbán Zsolt
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #331 Dátum: 2016. November 16. - 07:50:49 »

Üdvözletem.
Köszönöm szépen! Én is feltettem a kérdést, hogy ennyi idősen kell-e a papír, a válasz egyértelműen az volt, hogy VAV igazolvány nélkül a kutya nem vehet részt társas vadászaton.
Emiatt várnám a papírt, mert az ördög sosem alszik, egy esetleges ellenőrzés alkalmával problémás szituáció alakulhat ki.

Vadászüdvözlettel: Urbán Zsolt
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #332 Dátum: 2016. November 16. - 08:57:23 »

Üdvözletem.
Köszönöm szépen! Én is feltettem a kérdést, hogy ennyi idősen kell-e a papír, a válasz egyértelműen az volt, hogy VAV igazolvány nélkül a kutya nem vehet részt társas vadászaton.
Emiatt várnám a papírt, mert az ördög sosem alszik, egy esetleges ellenőrzés alkalmával problémás szituáció alakulhat ki.

Vadászüdvözlettel: Urbán Zsolt
Akkor ez is változott.
Apropó, van köztünk valaki, aki látott már olyat, hogy ellenőrizték a kutya papírjait?
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #333 Dátum: 2016. November 16. - 09:05:45 »

Akkor nálunk nagy baj lenne, mert nincs a társaságban kutty akinek lenne vizsgája, kíváncsi lennék mi lenne ha reggel megjelenne egy ilyen ellenőrzés, valószínű elmaradna a vadászat... Én biztos nem mennék nélküle egy métert sem...
Egyébként 5 hónaposan mindegyik kutyámat vittem már magammal, a mostani német vizslám 7 hónaposan kezdett társasvadászaton, az előző magyarvizsla 5 hónaposan már hozta a fácánt, igaz nem bírta felemelni, úgyhogy húzta a havon... Táncol

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #334 Dátum: 2016. November 16. - 09:52:09 »

Akkor nálunk nagy baj lenne, mert nincs a társaságban kutty akinek lenne vizsgája, kíváncsi lennék mi lenne ha reggel megjelenne egy ilyen ellenőrzés, valószínű elmaradna a vadászat... Én biztos nem mennék nélküle egy métert sem...
Egyébként 5 hónaposan mindegyik kutyámat vittem már magammal, a mostani német vizslám 7 hónaposan kezdett társasvadászaton, az előző magyarvizsla 5 hónaposan már hozta a fácánt, igaz nem bírta felemelni, úgyhogy húzta a havon... Táncol

 Emelem


Megmondom mi lenne. Belerugdalnánk őket a nádba,gazba és ők dolgoznának a kutyák helyett. Vagy eltakarodnának amerről jöttek. S.Peti
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #335 Dátum: 2016. November 16. - 10:06:43 »

Nálunk birkák vannak, behúzott farokkal elsunnyognának aztán a kocsmában nagy hanggal előadnák az általad leírtakat...  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #336 Dátum: 2016. November 16. - 11:57:47 »

Nálunk birkák vannak, behúzott farokkal elsunnyognának aztán a kocsmában nagy hanggal előadnák az általad leírtakat...  Fejvakarás

 Emelem

Hát nálunk nem. Mint a nicknevem is mutatja nem vagyok az a túl ideges,nyugtalan fajta így aztán mielőtt saját lábúlag belerugdalnám őket  az említett helyekre, gondolom a többieket kellene lefognom és/vagy lefegyvereznem.  Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #337 Dátum: 2016. December 07. - 15:13:58 »


Nagy bánat ért bár sajnos már számítottam rá . Ma  elpusztult Robi a német vizslám . 2001. ben született , még 2013 ban vadászott velem , azóta nyugdíjasként élt az udvaron a többivel .
nagyon jó igazi VIZSLA volt.





Csipetkével nagyon szerették egymást.    Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #338 Dátum: 2016. December 07. - 18:21:48 »

Részvétem!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #339 Dátum: 2016. December 07. - 19:03:08 »





Csipetkével nagyon szerették egymást.    Emelem

Sajnálom! Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #340 Dátum: 2016. December 07. - 20:12:32 »

Fogadd együttérzésem!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #341 Dátum: 2016. December 07. - 21:02:56 »


Köszönöm Urak !  Emelem
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #342 Dátum: 2016. December 07. - 21:52:04 »





Pista!

Veled érzek... Egy igaz barát, családtag elvesztése tud ilyen lenni.  MeCry
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #343 Dátum: 2016. December 08. - 01:45:43 »

Stefi! Nagyon sajnalom! Szomorú
Naplózva
Gyui69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #344 Dátum: 2016. December 08. - 18:38:23 »

 Sajnálom! Sajnos tudom mit érez ilyenkor az ember,nekem is volt benne részem!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: