Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Német Vizsla  (Megtekintve 130951 alkalommal)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #300 Dátum: 2013. November 15. - 10:35:10 »

  Véget ért egy kutyátlan korszak az életemben. Tegnap délután ugyanis beköltözött hozzám Káró a 8 hetes szálkásszőrű német vizsla növendék. A helyi viszonyokhoz képpest jó családfával rendelkezik anyjának ugyanis  megvan az II. fokozatú "mindenes" munkavizsgája, apja meg nem jár ugyan versenyekre viszont személyesen bizonyíthatom, hogy kivállóan dolgozik fácánra-nyúlra-rókára és – ami a szememben komoly plusz – rabsicra és fatolvajra. A kölök legnagyobb meglepetésemre rögtön elfogadta a kazánházat mint lakhelyet, kiútálta a vadmacskámat aki felköltözött a padlásra, összehaverkodott anyám palotapincsijével és amikor este mentem elzárni a fűtést a sötétben jól megugatott. Egészséges idegrendszerűnek tűnik tehát, testre meg épp olyan meláknak ígérkezik mint az apja "aki" van vagy 30 kiló.
Naplózva
emerik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #301 Dátum: 2013. November 15. - 11:01:40 »

 Emelem
 mr.HUCUL ! Gratulálok a kazánház lakójához. Piál
 Engem is reszel a fene egy kis vizsláért,de a mama nem engedi . Tavaszra meg kísérlek
 a portára csempészni egyet.
   Emelem
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #302 Dátum: 2013. November 16. - 17:36:30 »

 Emelem
Gratulálok a kutyushoz! Wave
Naplózva

Üdv Chris
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #303 Dátum: 2013. November 16. - 17:53:10 »

 Kösz fiúk. Remélem jövő összel már használható lesz, mert ez a kutyátlanság nagyon nem volt kóser dolog. Gerlézés-galabozás meg kacsázás terén nagyon kell a négylábú segítség. Arról nem is szólva, hogy csak jó ha van veled valaki akihez lehet szóllni miközben napszámra kinn vagy a területen. Szerecsére vannak komoly tapasztalatú kutyás barátaim akik segítenek a kiképzésben. Azért egy magyar vizslával bizos könnyebb dolgom lenne, de a német meg nem egy piskótakutya és tapasztalatom szerint ha kell akkor a "füstösrécéknél" is odateszi magát. Az apjának legalábbis komoly riszpektje van a Tulipán utca környékén.
Naplózva
vizslás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120


« Új üzenet #304 Dátum: 2014. Január 03. - 20:26:02 »

Arra az elhatározásra jutottam hogy eladom a német vizsla szuka kutyámat 2012.03.13.-án tölti a 2 éves kort tehát fiatal.
1 szezont végig vadászott tavaly ,de sajnos az idei szezonba csak egyszer volt lehetőségünk vadászni.
Apróvadas területen dolgozik sebzett nyúl ,fácán,fogoly jól apportírozza nem töri nem játszik vele keres nádba bokros területen. Kutya
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #305 Dátum: 2014. Február 24. - 09:33:47 »

A tegnapi napon nyugdíjba vonult Robi nevű német vizslám . Elmúlt 12 éves és ebben a szezonba már leginkább csak azért vittem magammal hogy örömet szerezzek neki. Még szépen leállt egy megbúvó fácánt, egyet hozott is de már nagyon nem az igazi . Sok szép emlék disznó,őz,róka , nyúl,fácán,kacsa és liba terítékrehozatala fűződik hozzá . Éljen még sokáig boldogan a többiek között az udvarban ! Nem kell már félni hogy a hormonok által vezéreltem magasan viszi át a kerítést , apróvad hajtáson leszorítja az őzet (hiszen előző héten még az volt a feladata mikor a német vendég elbaltázta a lövést ) Nem tör már ki a nyúlhajtásban mint fiatal korában és nem vágja földhöz süldőt disznóhajtásban. Nem kell megküzdeni a jeges folyóval a gazdi első libájáért és mások kacsáiért sem. Nem kell befejezni a róka életét ha már a puskás ember nem tudta befejezni................  Békés nyugdíjas éveket Robi !      




« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 24. - 09:46:02 írta Voldemort » Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #306 Dátum: 2014. Február 24. - 11:02:04 »

A tegnapi napon nyugdíjba vonult Robi nevű német vizslám . Elmúlt 12 éves és ebben a szezonba már leginkább csak azért vittem magammal hogy örömet szerezzek neki. Még szépen leállt egy megbúvó fácánt, egyet hozott is de már nagyon nem az igazi . Sok szép emlék disznó,őz,róka , nyúl,fácán,kacsa és liba terítékrehozatala fűződik hozzá . Éljen még sokáig boldogan a többiek között az udvarban ! Nem kell már félni hogy a hormonok által vezéreltem magasan viszi át a kerítést , apróvad hajtáson leszorítja az őzet (hiszen előző héten még az volt a feladata mikor a német vendég elbaltázta a lövést ) Nem tör már ki a nyúlhajtásban mint fiatal korában és nem vágja földhöz süldőt disznóhajtásban. Nem kell megküzdeni a jeges folyóval a gazdi első libájáért és mások kacsáiért sem. Nem kell befejezni a róka életét ha már a puskás ember nem tudta befejezni................  Békés nyugdíjas éveket Robi !      




Jusson még neki sok év nyugalom és pihenés,egészség!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 24. - 11:18:30 írta Pyrus » Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #307 Dátum: 2014. Február 24. - 11:49:49 »

A tegnapi napon nyugdíjba vonult Robi nevű német vizslám . Elmúlt 12 éves és ebben a szezonba már leginkább csak azért vittem magammal hogy örömet szerezzek neki. Még szépen leállt egy megbúvó fácánt, egyet hozott is de már nagyon nem az igazi . Sok szép emlék disznó,őz,róka , nyúl,fácán,kacsa és liba terítékrehozatala fűződik hozzá . Éljen még sokáig boldogan a többiek között az udvarban ! Nem kell már félni hogy a hormonok által vezéreltem magasan viszi át a kerítést , apróvad hajtáson leszorítja az őzet (hiszen előző héten még az volt a feladata mikor a német vendég elbaltázta a lövést ) Nem tör már ki a nyúlhajtásban mint fiatal korában és nem vágja földhöz süldőt disznóhajtásban. Nem kell megküzdeni a jeges folyóval a gazdi első libájáért és mások kacsáiért sem. Nem kell befejezni a róka életét ha már a puskás ember nem tudta befejezni................  Békés nyugdíjas éveket Robi !      
Szia Stefi!

Én is boldog lennék egy átvadászott élet után egy ilyen békés, kényelmes öregkorral!
 Emelem

« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 24. - 11:55:12 írta Pyrus » Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #308 Dátum: 2014. Február 24. - 14:32:14 »

A tegnapi napon nyugdíjba vonult Robi nevű német vizslám ...
Békés nyugdíjas éveket neki!
Aztán most már dolgozzon a labrador! (Írhatnál a megfelelő topicban róla, hogy hogyan haladsz vele.)
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #309 Dátum: 2014. Február 24. - 14:50:12 »

Békés nyugdíjas éveket neki!
Aztán most már dolgozzon a labrador! (Írhatnál a megfelelő topicban róla, hogy hogyan haladsz vele.)
 Emelem
Már akartam én is kérdezni.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #310 Dátum: 2014. Február 24. - 15:44:00 »

Stefi!  Emelem

Nem unatkoztatok a Vizsláddal az elmúlt 12 évben!  Igen

Azért még néha vidd ki a területre bokrászni, egy kakas vagy kacsa öreg korában is erőtől kicsattanó ifjút tud csinálni belőle egy kis időre. Én 10 évesen nyugdíjaztam a régi Vizslámat, de 15 éves koráig kivittem minden télen párszor, de már csak kettesben mentünk. 16 éves lett januárban, mikor már beteg volt nagyon, alig bírt menni. Bezártam a házba és mentem a kocsihoz. Hallom, hogy ugat, nyüszít. Visszamentem érte, beraktam a kocsiba. Területre éréskor majd kicsattant, még menni is tudott rendesen, az orrával még nem is volt baj, a fácánokat sorra verte fel. Két kakas után hazafele indultunk, a kocsiba már elaludt. Otthon már a kezemben vittem be, letettem a kandalló elé. Éjjel még bejött hozzám a szobába, megnyalogatta a kezem, majd visszafeküdt a kandalló elé...reggele szépen csöndbe elaludt. Mindha csak az utolsó vadászatát szerette volna még megélni.

Még sok-sok szép, kandalló előtt eltöltött nyugodt évet kívánok neki!  Wave
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #311 Dátum: 2014. Február 24. - 16:13:52 »

Stefi!  Emelem

Nem unatkoztatok a Vizsláddal az elmúlt 12 évben!  Igen

Azért még néha vidd ki a területre bokrászni, egy kakas vagy kacsa öreg korában is erőtől kicsattanó ifjút tud csinálni belőle egy kis időre. Én 10 évesen nyugdíjaztam a régi Vizslámat, de 15 éves koráig kivittem minden télen párszor, de már csak kettesben mentünk. 16 éves lett januárban, mikor már beteg volt nagyon, alig bírt menni. Bezártam a házba és mentem a kocsihoz. Hallom, hogy ugat, nyüszít. Visszamentem érte, beraktam a kocsiba. Területre éréskor majd kicsattant, még menni is tudott rendesen, az orrával még nem is volt baj, a fácánokat sorra verte fel. Két kakas után hazafele indultunk, a kocsiba már elaludt. Otthon már a kezemben vittem be, letettem a kandalló elé. Éjjel még bejött hozzám a szobába, megnyalogatta a kezem, majd visszafeküdt a kandalló elé...reggele szépen csöndbe elaludt. Mindha csak az utolsó vadászatát szerette volna még megélni.

Még sok-sok szép, kandalló előtt eltöltött nyugodt évet kívánok neki!  Wave

Már ez is nehezen ment nekem a végső búcsútól meg egyenesen félek !   Nem szól szám
A labrador......................   Nos amit tavaly vettem az volt a tanulópénz vagyis nem labrador volt inkább valami spániel és golden keverék.  Fejvakarás
Néhány nap után észrevettem hogy a mellén van egy fehér folt amit lefestettek aztán egyre inkább göndör szőrű lett és a növésben is elmaradt. Nem is próbáltam reklamálni mert csak egy telefonszámot tudtam és reménykedtem is kicsit .  A család viszont nagyon megszerette .  Fejvakarás  Kaptam én hideget meleget hogy el akarom paterolni a háztol  Kalapal azért a végén a lányom segítségével egy hónapja új nagykertes gyerekes gazdihoz került a hamis lablador . Nem sokkal később sacacdc barátom segítségével háztól tenyésztőtől vettem egy 8 hetes fekete kölyköt ami annyira lablador hogy a havon aludt mikor bármelyik ólba is be mehetett volna. Majd teszek fel képet az aktuális topikba.           Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #312 Dátum: 2014. Február 24. - 16:55:47 »

Már ez is nehezen ment nekem a végső búcsútól meg egyenesen félek !   Nem szól szám
A labrador......................   Nos amit tavaly vettem az volt a tanulópénz vagyis nem labrador volt inkább valami spániel és golden keverék.  Fejvakarás
Néhány nap után észrevettem hogy a mellén van egy fehér folt amit lefestettek aztán egyre inkább göndör szőrű lett és a növésben is elmaradt. Nem is próbáltam reklamálni mert csak egy telefonszámot tudtam és reménykedtem is kicsit .  A család viszont nagyon megszerette .  Fejvakarás  Kaptam én hideget meleget hogy el akarom paterolni a háztol  Kalapal azért a végén a lányom segítségével egy hónapja új nagykertes gyerekes gazdihoz került a hamis lablador . Nem sokkal később sacacdc barátom segítségével háztól tenyésztőtől vettem egy 8 hetes fekete kölyköt ami annyira lablador hogy a havon aludt mikor bármelyik ólba is be mehetett volna. Majd teszek fel képet az aktuális topikba.           Emelem
Ha jobban megmostad volna a szőrét ,még lehet hogy jegesmedve lett volna belőle... Röhög Akkor az  ifjoncról várjuk majd a tapasztalatokat idő múltával.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vizslás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120


« Új üzenet #313 Dátum: 2014. Február 24. - 19:55:13 »

Stefi!  Emelem

Nem unatkoztatok a Vizsláddal az elmúlt 12 évben!  Igen

Azért még néha vidd ki a területre bokrászni, egy kakas vagy kacsa öreg korában is erőtől kicsattanó ifjút tud csinálni belőle egy kis időre. Én 10 évesen nyugdíjaztam a régi Vizslámat, de 15 éves koráig kivittem minden télen párszor, de már csak kettesben mentünk. 16 éves lett januárban, mikor már beteg volt nagyon, alig bírt menni. Bezártam a házba és mentem a kocsihoz. Hallom, hogy ugat, nyüszít. Visszamentem érte, beraktam a kocsiba. Területre éréskor majd kicsattant, még menni is tudott rendesen, az orrával még nem is volt baj, a fácánokat sorra verte fel. Két kakas után hazafele indultunk, a kocsiba már elaludt. Otthon már a kezemben vittem be, letettem a kandalló elé. Éjjel még bejött hozzám a szobába, megnyalogatta a kezem, majd visszafeküdt a kandalló elé...reggele szépen csöndbe elaludt. Mindha csak az utolsó vadászatát szerette volna még megélni.

Még sok-sok szép, kandalló előtt eltöltött nyugodt évet kívánok neki!  Wave
Emelem
Én ma temettem el a család boxer kutyusát  S.Peti
Naplózva
Cudar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #314 Dátum: 2014. Február 24. - 20:09:05 »

A tegnapi napon nyugdíjba vonult Robi nevű német vizslám . Elmúlt 12 éves és ebben a szezonba már leginkább csak azért vittem magammal hogy örömet szerezzek neki. Még szépen leállt egy megbúvó fácánt, egyet hozott is de már nagyon nem az igazi . Sok szép emlék disznó,őz,róka , nyúl,fácán,kacsa és liba terítékrehozatala fűződik hozzá . Éljen még sokáig boldogan a többiek között az udvarban ! Nem kell már félni hogy a hormonok által vezéreltem magasan viszi át a kerítést , apróvad hajtáson leszorítja az őzet (hiszen előző héten még az volt a feladata mikor a német vendég elbaltázta a lövést ) Nem tör már ki a nyúlhajtásban mint fiatal korában és nem vágja földhöz süldőt disznóhajtásban. Nem kell megküzdeni a jeges folyóval a gazdi első libájáért és mások kacsáiért sem. Nem kell befejezni a róka életét ha már a puskás ember nem tudta befejezni................  Békés nyugdíjas éveket Robi !      


Nagyon szépen összefoglaltad a német vizsla lényegét, temperamentumát!  Emelem
Én éppen ezért szeretem (és fenyegetem meg a lelövéssel naponta többször  Stoel), és kíváncsi leszek a gyakorlati tapasztalataidra Nv vs. Labi ügyben.
Legyen még sok szép nyugdíjas éve az öregnek, és csak hagy tanítsa az ifjoncot  Vadász.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: