Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Német Vizsla  (Megtekintve 131289 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #210 Dátum: 2012. Január 28. - 10:16:15 »

Mennyit szolgált a kutyát Stefi?
 Emelem
Most 10 éves. Még elég jól dolgozik de látszik hogy hamar fárad. Azért még a társaság legtöbb kutyáját kenterbeveri !
Tényleg igazi mindenes vadászkutya (volt) . Lefogta és megölte a sebzett rókát. Hajtotta a disznót a süldőt földhözvágta . (Sajnos elég korán kapott egy sallert a kantól utánkeresés során.) Hozta a libát ,kacsát a jeges Dunából, Sióból . Persze fácán és nyúlvadászaton is király volt.



Képek a legutóbbi nyúlvadászatról. Ez a nyúl se lett volna meg.
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #211 Dátum: 2012. Január 28. - 11:14:50 »

Én is német vizsla párti voltam, de aztán azt javasolták első kutyának magyar vizslát vegyek, azt könnyebb tanítani.
Nem sikerült pároztatni, hogy esetleg ebből a vérvonalból maradjon kölyök kutyád?
 Emelem
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #212 Dátum: 2012. Január 28. - 11:39:06 »

Én is német vizsla párti voltam, de aztán azt javasolták első kutyának magyar vizslát vegyek, azt könnyebb tanítani.
Nem sikerült pároztatni, hogy esetleg ebből a vérvonalból maradjon kölyök kutyád?
 Emelem

Nem volt könnyű a féket beleszerelni de megérte ! Még nincs jelentkező a pároztatásra . Majd újra felteszem a netre is.
Nincs papírja de egy kitűnő vérvonal . Szerintem küllemre is kifogástalan.
Felteszek néhány képet. Kérem a MÓDIKAT forgassák el amelyik nem jól áll !   Meghajol







« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 28. - 13:03:30 írta Voldemort » Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #213 Dátum: 2012. Január 28. - 13:46:59 »

Kösz Voldi ! Meghajol
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #214 Dátum: 2012. Január 28. - 19:19:17 »

Szia Stefi!
Sajnos a könyv nem nem alku alap, de elsősorban azért, mert én nékem német vizslám nincs, ráadásul a két kan kutyámtól is nehezen várható el, hogy kölyköt neveljen.  Vigyorog Nézegetve a képeket, a kutyád tényleg jó formájú. Nagyon sajnálom, hogy nincs "papírja", mint ahogy sajnálnám más jó munkateljesítményű kutyáknál is. Azért sajnálom, mert elvesznek a fajta számára. Mondom ezt úgy, hogy az első kutyám nekem is német vizsla volt, aminek "spórolós" alapon nem lett kiváltva a származási lapja. Kár, nagy kár, mert igen jó volt. (akkor ezt persze még nem tudtam, de ma már nagyon is tudom) Nagy kár, hogy egyébként fajtatiszta kutyák, amelyek a gyakorlatban kitűnően megállják a helyüket, nem maradnak a rendszerben, nem követhetők. Pedig milyen fontos is lenne!
Bízom benne, hogy az öreg kutyád azért még egy-két alkalommal meg fogja mutatni, "hogy is kell csinálni", mielőtt nyugdíjba menne!  Wave
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #215 Dátum: 2012. Január 28. - 23:00:47 »

Most 10 éves. Még elég jól dolgozik de látszik hogy hamar fárad. Azért még a társaság legtöbb kutyáját kenterbeveri !
Tényleg igazi mindenes vadászkutya (volt) . Lefogta és megölte a sebzett rókát. Hajtotta a disznót a süldőt földhözvágta . (Sajnos elég korán kapott egy sallert a kantól utánkeresés során.) Hozta a libát ,kacsát a jeges Dunából, Sióból . Persze fácán és nyúlvadászaton is király volt.



Képek a legutóbbi nyúlvadászatról. Ez a nyúl se lett volna meg.

Akinek nincs..az el sem tudja képzelni, mit jelentenek néha az ember számára  Emelem
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
koppany26
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #216 Dátum: 2012. Január 29. - 20:34:12 »

Tisztelt vadásztársak!Fontosnak tartanám megemlíteni hogy a Tabel A mindenes vadászkutya című könyvet Bősz József fordította és adta Magyar nyelven a vadászok kezébe.Szerencsés vagyok mert én még vadászhattam vele és tőle kaptam egy dedikált példányt,ö segített kiképezni az első Német vizslám Abajgató Matyit
Naplózva
kocsmarerika
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3



« Új üzenet #217 Dátum: 2012. Február 05. - 12:04:00 »

Helló mindenki!

Német vizsla nevelésében szeretnék tanácsokat kérni. Nem vadászunk, negyedik emeleten lakunk, de jó nagyokat sétálunk. Kicsit félénk, az új dolgoktól megretten. De a fő problémánk, hogy ha másik kutyát lát lemerevedik és nem hajlandó tovább jönni bárhogy is hívjuk, rángatjuk. Ha a másik kutya oda jön hozzánk azonnal behódol (hasra vágja magát) aztán indulhat az őrületes játék.
Elég hisztis, nagyon sokat nyüszög otthon. Ha meg makacsolja magát az ismert parancs szavakat sem hajtja végre (ülés, behívás).
Segítség! Mit rontottunk el?

Köszi a válaszokat.

Üdv: Era 
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #218 Dátum: 2012. Február 05. - 14:58:11 »

Kedves Era!
Nem biztos, hogy családi kutyának a legszerencsésebb választás volt a német vizsla. Ezzel együtt sincs minden veszve, de néhány dolgot javaslok megszívlelni. A leírtak alapján a kutya nem lehet túl idős, én valahol a "kamaszkor" környékinek gondolom. Nem nagyon lehetett alkalma más kutyákkal találkozni, ha ennyire hevesen reagál, ez lehet az első gond. Hozzá kell tehát szoktatni ehhez, de előtte el kell foglalnod Neked, vagy valaki másnak a családban a megkérdőjelezhetetlen vezér szerepét. E nélkül bizony könnyen kiderül, hogy "elfelejti" a már ismert dolgokat is. Mivel Számodra a kutya elsősorban családi kutya, javaslom, hogy tanulmányozd Jan Fennel könyveit, ezek ma szinte bármelyik könyvesboltból beszerezhetők. A kérdéseidre érthető válaszokat kapsz belőlük és módszereket is a probléma kezelésére. Nem feltétlenül lesz egyszerű, de működő, logikus dolgokat ír közérthető módon, tehát nyugodtan vágj bele! Sok sikert hozzá!
Naplózva
kocsmarerika
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3



« Új üzenet #219 Dátum: 2012. Február 19. - 09:31:57 »

Helló Gábor!

Köszönöm a tippeket. Valóban kamasz korú a szentem, most lesz 10 hónapos. Amint sétáltathattuk minden kutyához oda engedtük akihez csak lehetett. Pont ezt a heves reagálást akartuk elkerülni vele. Jelenleg úgy tűnik javul a dolog, a tovább parancsszóra kezd reagálni. A behívás is kezd menni, bár még tesz egy fél kör kitérőt mielőtt oda jönne. Rettentően makacs és önfejű. Az általad ajánlott könyveket olvassuk, tényleg sok érdekes dolog van benne, ami segít. Talán ha túl leszünk a kamasz koron és addig is sokat gyakorlunk, jó városi kutya lesz belőle. Ha még eszedbe jut valami hasznos ötlet, azt szívesen fogadnám.

Köszönöm.

                                          Era
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #220 Dátum: 2012. Február 19. - 14:35:19 »

Kedves Era!

Bizony, makacs és önfejű, ez nem meglepő a fajtánál. Általánosságban elmondható, hogy keményebb gazdát igényel, nagyon következetesnek kell lenni vele. A kutya nagy mozgásigényű, ugyanakkor szellemi leterhelést is igényel. Javaslom, rendszeresen és sokat mozgasd, terheld le feladatokkal! Nem lenne rossz, ha tenyészvizsgához szükséges dolgokat megtanulná, bár ez sok idő és energia. Csak megjegyzem, láttam már olyat, aki a kutyája miatt kezdett vadászni  Vigyorog No, de ha Te nem is kezdesz bele, valami elfoglaltságot biztosíts neki ! Legyen olyan, ami nem csak fizikailag terheli, taníthatod bármire, csak az lekösse a kutyát! Éppen ezen tulajdonságai miatt elsősorban nem hobbikutya, de azért nem kell feladnod, csak fogadd el azt a tényt, hogy ezt a fajta nagy munkabírású, kemény és szenvedélyes! Sok sikert hozzá!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #221 Dátum: 2012. Február 19. - 14:44:06 »

Reggel felkelsz, megvered, akkor délig, kora délutánig rendben van... Stoel Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #222 Dátum: 2012. Február 19. - 16:41:56 »

Rííí Úgy látom, nem volt neked rendes kutyád. Vagy a kutyádnak nem volt még rendes gazdája  Nyihi De ha már így van, legalább mások kedvét ne vedd el tőle 
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #223 Dátum: 2012. Február 19. - 16:44:28 »

Rííí Úgy látom, nem volt neked rendes kutyád. Vagy a kutyádnak nem volt még rendes gazdája  Nyihi De ha már így van, legalább mások kedvét ne vedd el tőle 
Ezt egy orosházi németvizslás mondta volt anno... Vigyorog
Nekem volt német vizslám, a fejemre is nőtt rendesen mert nem tudtam kellően szigorú lenni hozzá.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #224 Dátum: 2012. Február 19. - 16:46:11 »

.....a kutyádnak nem volt még rendes gazdája...

Fején találtad a szeget! Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: