Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Német Vizsla  (Megtekintve 131284 alkalommal)
Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #195 Dátum: 2012. Január 22. - 21:13:38 »

Szia k.vajk !
Az igaz hogy a kényszeridomítás nem lelkes amatőröknek való és ezért javaslom a Tabel féle könyv tanulmányozását. Ha sosem kezdi el az ember akkor mindíg csak lelkes amatőr marad. Egyépként aki kutyát tanít és valahol megakad az kérdezzen olyanokat akiknek van tapasztalata , mert kérdezni és tanulni nem szégyen . Mondjuk egy hat hónapos kutyát a teletaktal igazán meg lehet reccsenteni jobban mint a kényszerrel. A kényszer nem azt jelenti , hogy hülyére kínozzuk a kutyát.  A kényszeridomítás a kellő pillanatban alkalmazott büntetés aminek az a lényege ,hogy a kutya rájöjjön arra ha megcsinálja azt amit követelünk tőle az nem olyan kellemetlen mint az amikor nem teljesíti a parancsot. Az okos kutya nagyon hamar rájön ,hogy melyiket kell neki választani.
üdv!
Naplózva
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #196 Dátum: 2012. Január 22. - 22:07:42 »

Szia k.vajk !
Az igaz hogy a kényszeridomítás nem lelkes amatőröknek való és ezért javaslom a Tabel féle könyv tanulmányozását. Ha sosem kezdi el az ember akkor mindíg csak lelkes amatőr marad. Egyépként aki kutyát tanít és valahol megakad az kérdezzen olyanokat akiknek van tapasztalata , mert kérdezni és tanulni nem szégyen . Mondjuk egy hat hónapos kutyát a teletaktal igazán meg lehet reccsenteni jobban mint a kényszerrel. A kényszer nem azt jelenti , hogy hülyére kínozzuk a kutyát.  A kényszeridomítás a kellő pillanatban alkalmazott büntetés aminek az a lényege ,hogy a kutya rájöjjön arra ha megcsinálja azt amit követelünk tőle az nem olyan kellemetlen mint az amikor nem teljesíti a parancsot. Az okos kutya nagyon hamar rájön ,hogy melyiket kell neki választani.
üdv!
Nagyon iszom szavaitokat, eddig nem volt olyan kutyusom  amit tudtam volna így idomítani és ami ennyire jól dolgozott volna.Sajna nem kiskorába került hozzám , 5 hónaposan kaptam, de már akkor nagyon lelkesen apportírozott és fegyelmezetten ült és maradt.Most pedig a "Drop"  ami tanulás alatt van, elég szép lépésekkel haladunk. Közben vittem vadászni és nagyon szépen mozog lövést állja , figyel és az esett vadra megy és apportírozza .Most a vad állását nem erőltetem amíg a drop nem megy zökkenő mentesen.
Naplózva
stille
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #197 Dátum: 2012. Január 23. - 20:45:34 »

Üdv mindenkinek! Wave
Naplózva
stille
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #198 Dátum: 2012. Január 23. - 21:01:52 »

Sziasztok,üdv!Tanácsot szeretnék kérni.Van egy 2 és fél éves szuka német vizslám.Nagyon okos,és értelmes,de van egy gondom vele.Igazi futóbajnok.Ezzel nem is lenne baj,csak a vadászaton!!Nagyon szépen keres és állja a vadat,ügyesen apportirozik is.De a vadászaton gondot okoz,hogy nagyon nagy távolságokat villám gyorsan átkeres.Egyszóval nagyon előre megy!Amíg a magyar vizslák 20-30 méteren belül(röviden)keresnek.Addig Ö előre megy akár 150-200 méter is.Ha hívom vissza jön,de ahogy elengedem újra pillanatok alatt megint elöl van.Mit tegyek??Hogyan tanítsam meg neki a rövid keresést.Az a baj,hogy nagyon viszi a vére előre.Minden tanácsot szívesen fogadok és előre is köszönöm. Mosolyog
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #199 Dátum: 2012. Január 24. - 09:24:05 »

Mindenki azt javasolja, hogy vissza kell hívni amint meglódul és akkor megszokja a távolságot amin keresnie kell, ha ez nem működik akkor szerintem a hosszú pórázas megoldást lenne érdemes megpróbálnod, de biztos van akinek több tapasztalata van ebben a témában.  Emelem
Naplózva

Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #200 Dátum: 2012. Január 24. - 18:54:47 »

Sziasztok,üdv!Tanácsot szeretnék kérni.Van egy 2 és fél éves szuka német vizslám.Nagyon okos,és értelmes,de van egy gondom vele.Igazi futóbajnok.Ezzel nem is lenne baj,csak a vadászaton!!Nagyon szépen keres és állja a vadat,ügyesen apportirozik is.De a vadászaton gondot okoz,hogy nagyon nagy távolságokat villám gyorsan átkeres.Egyszóval nagyon előre megy!Amíg a magyar vizslák 20-30 méteren belül(röviden)keresnek.Addig Ö előre megy akár 150-200 méter is.Ha hívom vissza jön,de ahogy elengedem újra pillanatok alatt megint elöl van.Mit tegyek??Hogyan tanítsam meg neki a rövid keresést.Az a baj,hogy nagyon viszi a vére előre.Minden tanácsot szívesen fogadok és előre is köszönöm. Mosolyog

Ha fektetni tudod a kutyát menet közben, mindez könnyen orvosolható. Eltávolodik, droppoltatod, behívod. Gyorsan megtalálja, hol a határ, ahogy pbence93 is írta. A drop jobb, mint a sima behívás, nagyobb fegyelmező ereje van.
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #201 Dátum: 2012. Január 24. - 19:16:58 »

En nem vagyok vizslas, de megrobalnam azt, vadaszaton egy jo kutyas vadaszbaratom melle allnek. Megbeszelnem vele, hogy az altala lott vadat 30 meteren belulrol az en kutyam hozhassa, ellenben ha a joszagom kirandulni van, akkor az o kutyaja. Nyilt terepen vadasznank, hogy a kutyam eszlelhesse a masik kutya munkajat, ezert gondolom ha van esze a kutyanak, akkor irigysegbol kesobb a kozelemben maradna. Gyakorolni lott vaddal is lehetne. Ha messze megy, lovok, facant dobok, masik kutyat kuldok, es hosszasan alapodan dicserek, mig a visszatero kutyaval nem foglalkozok.
Szerintem jobb, ha a kutya magatol jon ra a lenyegre, mintha csak gepies cselekvesr eroltetnek ra kivulrol.
Bocs', csak tacskos aggyal gondolkodtam.
Naplózva

Erdő az én templomom...
Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #202 Dátum: 2012. Január 24. - 20:02:27 »

Szia stille !
A kutyádat csak a droppal tudod fékezni mint ahogy Gábor is írta . Ha egy kicsit visszább olvasol a topikban az eggyik hozzászólásomban írtam a vizslatanítás és vizslával való vadászat alfája és omegája a feltétlen és perfekt dropp . A hasalással tudod leálítani a kutyádat. Egyépként a német vizslád azért megy távolabra mint a magyarvizslák mert nagyobb benne a vadászszenvedéj. A magyarvizslákat a harmadik nap egésznapos vadászat után othon kell hagyni mert kimerül , a német vizsla meg a 14 napon is úgy vadászik mint az első napon. Ezért is ajánlom a németvizsla kiképzéséhez a Carl Tabel " A mindenes vadászkutya című könyvet . Visszatérve a te esetedre a kutyád akkor kész a hasalásban ha tőled 150 méterre van és te belefújsz a golyós sípba és a kutyád hasra vágja magát vagyis droppol.  Na szóval ha kutyád előre indul ott ahol szeretnéd hogy megáljon hasaltatod. Vársz 1 percet behívod és megint keresni küldöd , ha tovább menne akkor ugyan ez, de hansúlyozom ez csak akkor működik ha a kutya tökéletesen engedelmes és a droppja 100%-os.
Naplózva
stille
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #203 Dátum: 2012. Január 24. - 20:24:53 »

Köszönöm a válaszokat!És várom a többi hozzászólást is.
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #204 Dátum: 2012. Január 25. - 22:01:23 »

Szia Jakec!
Teljesen korrekt amit írtál. Egy bajom van, de ezen már egy ideje gondolkodom. Emlegetjük folyamatosan a Tabel-féle könyvet, de nehezebb hozzájutni, mint 40 évvel ezelőtt a banánhoz.  Magam is csak egy bő éve kaptam egy példányt. Még a Jilly könyv beszerzése sem egyszerű, pedig lényegesen többször kiadták itthon, mint az előzőt. Nem tudom, hogyan lehetne orvosolni ezt az áldatlan állapotot, mert azért a fénymásolgatás egyáltalán nem jogszerű. Hogy tényszerűségét, részletes leírását tekintve a legjobb, amit olvastam, az biztos. Nagy szükség lenne rá, hogy minél többen kézhez vehessék, de egyelőre nincs rá megoldás.
Naplózva
Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #205 Dátum: 2012. Január 25. - 22:13:23 »

Szia Gábor !
Először nem tudom ki adta ki akönyvet de talán a vadászkutya ujság ki tudná adni vagy közbenjárni mint ahogy a Félix Endre féle könyveket reprint kiadták. Nekem annak idején még a Führer adott el egy pédányt a másik példányt meg a Klem Gabitól kaptam és az eggyiket odaajándékoztam a Kapronczainak mikor elvitte tőlem az első németvizsláját köjökként.De ahogy eröltetem az agyam azt hiszem a meoe adta ki valamikor a 90-es évek végén.
üdv !
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #206 Dátum: 2012. Január 25. - 22:39:57 »

Szia Jakec!
Így volt a kiadás, ahogy írod, csak valamiért a jogdíjak egyszeri kiadásra vonatkoztak, ha jól tudom. A Vadászkutya által kiadott Félix könyveket nagyszerű dolognak tartom, nagyra tartom a fiúk munkáját, de azt hiszem ebben az esetben a szerzői jogok már elévülhettek, míg a Tabel könyvnél nem. Azért remélem lesz még újabb kiadása.
Naplózva
Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #207 Dátum: 2012. Január 26. - 15:50:41 »

Szia Gábor !
Én is remélem , hogy még ki fogják adni a Tabel féle könyvet , mert igény lenne rá! Csak meg kéne reklámoztatni , ja és fel kéne mérni az igényt . azt hiszem ma az internet világában ez nem nagy dolog ! A Félix féle könyvek szerintem is nagyszerüek . Én is megvettem mindegyiket .
üdv !
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #208 Dátum: 2012. Január 28. - 09:19:50 »

Szia Gábor !
Én is remélem , hogy még ki fogják adni a Tabel féle könyvet , mert igény lenne rá! Csak meg kéne reklámoztatni , ja és fel kéne mérni az igényt . azt hiszem ma az internet világában ez nem nagy dolog ! A Félix féle könyvek szerintem is nagyszerüek . Én is megvettem mindegyiket .
üdv !


Dr.Carl Tabel A mindenes vadászkutya. Kiadja a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete 1999
Nekem ez van meg. Lassan kiöregszik a Német Vizslám (sajnos) lehet hogy egy kölyökér megválnék a könyvtől.   Vállat von  Alku alapnak jó ?
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #209 Dátum: 2012. Január 28. - 09:43:41 »

Mennyit szolgált a kutyát Stefi?
 Emelem
Naplózva

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: