Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Német Vizsla  (Megtekintve 130918 alkalommal)
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #180 Dátum: 2012. Január 19. - 22:04:13 »

Akkor csak hajrá! A módszer működik, tapasztalatból mondom. Mellé kell tenni egy stabil "drop"-ot és megoldódnak a gondjaid. Lassan vége az idénynek, most már ne erőltesd. Kezdd vadászidény után, gyakorolj rendszeresen! Ha ez OK., akkor rövid keresésre fogva, lehetőleg hosszú pórázon, vagy elektromos nyakörvvel vidd rá mezei nyúlra. Erre legalkalmasabb időszak a március vége, április eleje. Ilyenkor a nyulat még megláthatod a vetésben, lucernában, de elég magas a növényzet ahhoz, hogy ne ugorjon el. Távcsővel megkeresed, amikor meglapul, jó széllel a kutyát rövid keresésre fogva rámégy. Az a jó, ha a kutya rá tud húzni a nyúlra és az minél közelebb kel előtte. Amikor a nyúl kel, fekteted a kutyát, ha beugrana, póráz vagy impulzus. Ha jól csináltad a házinyulas képzést és minden stimmel, hasal a nyúl felugrásakor. Később üres lövést lehet tenni, hogy a kutya megszokja, akkor sem mehet, ha lövés volt.Ne engedd a kutyát messzire magadtól! Tudom, macerás a módszer, de működik. Később, társas vadászaton használva a fegyelem biztosan csökkenni fog, ezért az elején nagyon következetesnek kell lenni. Leírva egyszerű, az alapelv is egyszerű, de munkaigényes a folyamat.
Naplózva
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #181 Dátum: 2012. Január 20. - 09:22:19 »

Oh nagyon köszönöm a sok jó tanácsot,igen pár könyvet olvastam, nagyon jónak tűnik a kutyus,2napja volt nálam 5hóaposan libavadászatkor ahogy a liba leeset már hozta is ,csak ámult bámult mindenki, ha vízbe ha gazba eset és látta hogy leesett már ment is érte.Nagyon készségesen apportíroz, a bokorba esik az aportfa addig nem lehet elhozni onnan amíg meg nem találja.A nyúllal én is azt vettem észre hogy ha kiugrik akkor spuri van utána , csak az elektromos nyakörv a sípszó és a parancs után hatásos.A Jilly-féle könyv sajnos nincs meg nekem , kerestem letölthető pdf be is megvolt valahol de már az oldal megszűnt.
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #182 Dátum: 2012. Január 20. - 09:49:50 »

Oh nagyon köszönöm a sok jó tanácsot,igen pár könyvet olvastam, nagyon jónak tűnik a kutyus,2napja volt nálam 5hóaposan libavadászatkor ahogy a liba leeset már hozta is ,csak ámult bámult mindenki, ha vízbe ha gazba eset és látta hogy leesett már ment is érte.Nagyon készségesen apportíroz, a bokorba esik az aportfa addig nem lehet elhozni onnan amíg meg nem találja.A nyúllal én is azt vettem észre hogy ha kiugrik akkor spuri van utána , csak az elektromos nyakörv a sípszó és a parancs után hatásos.A Jilly-féle könyv sajnos nincs meg nekem , kerestem letölthető pdf be is megvolt valahol de már az oldal megszűnt.

Nekem megvan pdf-ben a Jilly könyv. Privátba adj meg egy e-mail címet és megpróbálom elküldeni, ha érdekel
 Emelem
Naplózva

Andorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



« Új üzenet #183 Dátum: 2012. Január 20. - 14:33:44 »

Nekem megvan pdf-ben a Jilly könyv. Privátba adj meg egy e-mail címet és megpróbálom elküldeni, ha érdekel
 Emelem

Szia Bence!

Nekem is elküldhetnéd az alábbi címre: andorka@autoforumriegler.hu

Nagyon szépen köszönöm.

Üdv.
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #184 Dátum: 2012. Január 20. - 15:48:26 »

Szia Bence!

Nekem is elküldhetnéd az alábbi címre: andorka@autoforumriegler.hu

Nagyon szépen köszönöm.

Üdv.

Szia Péter!
Most küldöm, meg egy másikat is.

Üdv.
Naplózva
nroli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új üzenet #185 Dátum: 2012. Január 20. - 15:49:05 »

Szia Bence!
Elküldenéd nekem is? a címem ucsimata@freemail.hu
Naplózva
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #186 Dátum: 2012. Január 20. - 16:48:45 »

Köszi Bence megjött, már ki is nyomtattam:)
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #187 Dátum: 2012. Január 20. - 17:09:09 »

Szívesen!

Ne haragudjatok, megyek el ma itthonról, és készülődnöm kell, ha vasárnapig nem sikerül megszereznetek, egy privát üzenetet írjatok, és nagyon szívesen elküldöm.

 Emelem
Naplózva

Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #188 Dátum: 2012. Január 20. - 19:45:19 »

Szia kalandtúra !
A kutyád még fiatal , ne erőltesd még a vadmegállást mert lehet nem alakult ki nála még a vadmegállás ösztöne . Osztom Gábor javaslatát a droppal kapcsolatban . A hasalás a vizslatanítás alfája és omegája . A kutyának ketrecbe raksz ki fácánt , mert ha igen akkor lehet azért nem álja meg . Mégegy jótanács ! Ha a kutya látja esni a vadat ne küld érte ! Várj vele pár percet. Ha fácán vagy nyúlért küldöd csak olyanért ami a sűrűbe esett és a kutya nem látja, vizivadnál meg a lehetőségekhez képest a húzás végén mert ellenkező esetben a kutya szemre fog keresni és ha a lövés után küldöd azonal a vadért lőbolondot csinálsz belőle. Első mezős kutyának az a legjobb ha nyílt terepre esett vadat te veszed fel és még a vadért mész a kutyát fektesd . Ne is lássa , hogy te felvetted a vadat. A németvizslához meg a Carl Tabel féle mindenes vadászkutya című könyvet szerezd meg .
Üdv !  Emelem
Naplózva
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #189 Dátum: 2012. Január 20. - 20:26:44 »

Szia kalandtúra !
A kutyád még fiatal , ne erőltesd még a vadmegállást mert lehet nem alakult ki nála még a vadmegállás ösztöne . Osztom Gábor javaslatát a droppal kapcsolatban . A hasalás a vizslatanítás alfája és omegája . A kutyának ketrecbe raksz ki fácánt , mert ha igen akkor lehet azért nem álja meg . Mégegy jótanács ! Ha a kutya látja esni a vadat ne küld érte ! Várj vele pár percet. Ha fácán vagy nyúlért küldöd csak olyanért ami a sűrűbe esett és a kutya nem látja, vizivadnál meg a lehetőségekhez képest a húzás végén mert ellenkező esetben a kutya szemre fog keresni és ha a lövés után küldöd azonal a vadért lőbolondot csinálsz belőle. Első mezős kutyának az a legjobb ha nyílt terepre esett vadat te veszed fel és még a vadért mész a kutyát fektesd . Ne is lássa , hogy te felvetted a vadat. A németvizslához meg a Carl Tabel féle mindenes vadászkutya című könyvet szerezd meg .
Üdv !  Emelem
Szia Emel!
Nem ketrecbe rakom a fácánt, hanem kimentem a határba láttam hogy hol vannak a fácánok , széllel szemben szépen elindultunk és a nádast jártuk, de vadászni is viszem magammal már  lőtt vadat megkeresi hozza, csak a vad megállása nem megy neki.Lehet később kialakul nála, most házinyúllal próbálkozok majd , na meg a dropp sípra tanítása.Elfektetés is már megy nála  , ha vissza hozza  az aport galambot vagy fácánt akkor leül és addig tartja a szájába míg el nem veszem, képes órákig hordozni az aport fát , csak dobjam már el és tűz utána.
Naplózva
Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #190 Dátum: 2012. Január 22. - 07:41:07 »

Szia kalandtúra !
Először próbáld meg a droppot beletuszkolni a kutyába és ha megvan szerezz neki nyulat (házi is jó )   vagy fácánt vagy japánfürjet . Pányvázd ki mondjuk a fácánt 10-15 máteres zsinegre . A kutyára tegyél hosszúpórázt és németvizslánál ajánlatos a szöges nyakörv. Helyezd ki a " vadat " úgy hogy a kutya ne lássa . 100 méterről menj rá a kutyával úgy hogy fogod a hosszú pórázt . Ha odaértek a kirakott madárhoz és a kutya nem álja hanem rá akar ugrani rántsd meg a pórázt erősen és hasaltasd a kutyát 2-3 percig. Addig még a kutya hasal a kihelyezett vad tovább gyalogol és megint rá lehet menni .Ha megint be akar ugrani a kutya ismét az előbi megoldást kell alkalmazni . Ha minden jól megy 10-15 ismétlés után álni fog a kutya . Ha a legkisebb jelét is mutatja a kutya az állásra nagyon dícsérd meg és ami a legfontossab emeld fel az öledbe és úgy vidd el. Az állásból ne rángasd el . Ha már odáig jutottál hogy egy percig áll a kutya akkor hosszúpórázzal a nyakán hivd halkan magadhoz ha nem akar menni finoman húzd a pórázzal . Ha bejött hozzád nagyon dícsérd meg és újra engedd a kirakot vadra felhúzni és megint behívás .Nem tudok ennél jobb módszert a kitartóan álló kutya nevelésére . Még annyit , hogy az állásból való behívásnak nagy jelentősége van a gyakorlati vadászat szempontjából pl: mikor nagy nádban áll a kutya és te magadhoz akarod hívni. üdv !
Naplózva
Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #191 Dátum: 2012. Január 22. - 07:46:16 »

Kalandtúra ! Ezen a videón az én kutyám van és a már általam említett módszerrel csináltam a vadmegállást .
Naplózva
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #192 Dátum: 2012. Január 22. - 13:28:43 »

Kalandtúra ! Ezen a videón az én kutyám van és a már általam említett módszerrel csináltam a vadmegállást .

Köszi Jakec! Profi a kutyád:)  ezen a szép napsütéses napon kimentünk gyakoroltuk a "droppot" ment is neki, csak ha rászólok hogy drobb ...vissza fordul és hozzám jön ott fekszik le.Most a kajás tál.. megoldást gyakoroljuk és úgy droppoltatom, azt tudja hogy ha "dropp" vezényszó van akkor addig marad úgy míg fel nem szabadítom egy "más parancsal  " Talán a vessző jött be a legjobban , az elektromos nyakörvet csak a kitöréseknél használom.
Naplózva
Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #193 Dátum: 2012. Január 22. - 14:14:05 »

Szia kalandtúra!
A kutyád még fiatal , felejtsd el egyenlőre a teletaktot. Próbáld meg beszerezni a Tabel féle " A mindenes vadászkutya" címíű könyvet és aszerint tanítsd a droppot a kutyádnak. A teletaktot csak akkor használd ha már perfekt a kutyád hasalása és azt is csak vadkelésnél ha nagyon muszáj. Én pl; nem használtam és csak szögest meg hosszú pórázt és avval is meg lehet tanítani a kutyát. De ha nem tudod beszerezni a fent említett könyvet a Jilly - féle könyvben is van egy fejezet a kényszeridomításról , javaslom a német vizslát így tanítsd ha mást nem is de a hasalást igen. ha hasalás 100%-os avval is meg tudod a kutyát fogni ha ki akar törni. De én 10 hónapos kor alatt nem kezdeném a kutyát intenzíven tanítani. Elég ha megtanulja a pórázon követést és a behívást . Apropó, behívás . Ha korrekt a hasalás a behívás is könnyebb. A hosszú porázt mindíg használd csak akkor csináld a gyakorlatokat nélküle mikor már mindenféle pórázzal való beavatkozás nélkül hibátlanul csinálja a kutya a feladatot.
üdv ! Jakec!
Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #194 Dátum: 2012. Január 22. - 20:46:34 »

Jakec,javíts ki,ha tévednék! A kényszeridomítás nem való "lelkes amatőröknek" mert nagyon tudni kell,mikor kell azonnal felszabadítani a kutyát a kényszer alól. Ha ezt valaki benézi,egy életre elronthatja a kutyáját.  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: