Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Német Vizsla  (Megtekintve 130992 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #15 Dátum: 2008. április 28. - 14:50:15 »

No egyik topicban már megkérdeztem ugyan, de hátha van itt gyakorló, tapasztalt vizslás.  Kacsint

Szóval sörétes puskás lövéshez szoktatást mikortól célszerű elkezdeni?

Az én kutyámat elég későn kaptam meg 5 hónapos volt, (nem lett gazdija)
volt neki 2-3 nap megnyugvás és Kb. egy hét alatt megszokta a lövést.
Igaz jó vér van benne, csak ne lenne néha alkalmi süket... Türelmetlenül
Én elsőnek (igaz éppen neked mondom) a petárdát próbáltam apuval dobatni, és én meg vigyáztam nehogy utánna indúljon,
inkább csak nem tudta mi az, kis pastikolás. Egy hét alatt már aportal összekötve is működött.

A cimborám mikor elhozta az övét (n.vizsla) 2 nap után megnézte mi a helyzet hasonló módszerrel, és neki se volt probléma, pedig a kis szőrős alig látszott ki a fűből.
Szerintem ha megszokott a kutya és bizik bened, akor már lehet próbálkozni...
Naplózva

Üdv End
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #16 Dátum: 2008. Május 10. - 15:15:19 »

Nos ma megvolt az első lövéspróba.
A kellemest a hasznossal összekötve kimentünk egy fiatal vtársammal, aki ki akarta próbálni a vegyescsövűjét Lightfield-del és söréttel is.
Nos először a cimbora lőtt 3-at brekekével olyan 20 m-re voltunk tőle, a kutya mellettem, de meg sem rezzent a lövésre.

Ezután én lőttem kettőt söréttel, a kutya ott volt körülöttem, a 2. lövésre kapta fel a fejét, de csak annyira, hogy megnézett, aztán tovább semmi.
Holnap és a jövő héten viszem minden nap és ismételjük a dolgot, de úgy néz ki semmi gond nem lesz.
Naplózva
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #17 Dátum: 2008. Május 10. - 17:16:17 »

Nos ma megvolt az első lövéspróba.
A kellemest a hasznossal összekötve kimentünk egy fiatal vtársammal, aki ki akarta próbálni a vegyescsövűjét Lightfield-del és söréttel is.
Nos először a cimbora lőtt 3-at brekekével olyan 20 m-re voltunk tőle, a kutya mellettem, de meg sem rezzent a lövésre.

Ezután én lőttem kettőt söréttel, a kutya ott volt körülöttem, a 2. lövésre kapta fel a fejét, de csak annyira, hogy megnézett, aztán tovább semmi.
Holnap és a jövő héten viszem minden nap és ismételjük a dolgot, de úgy néz ki semmi gond nem lesz.

A leírtak alapján biztos nem lesz gond vele lövésnél.
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #18 Dátum: 2008. Május 18. - 11:49:09 »

Elég jól haladok a németemmel már leül, ülésből fekszik(állásból még nem) keres, bár néha maszekol is, aporttal nincs gond vadmegállása is jó, vizet imádja, bár onnan még nem aportíroztattam vele, visszahívással nincs gond, le kell gugolni és üni a combom akkor akár honnan visszajön, lábmellett követés nem megy (igaz még nem is gyakoroltuk)+ a helyben maradás is korlátozott ideig kb 1 percig olyan 2-3 méteres távolságból, de minden nap haladok egy lépést hátra. Csak egy problémám van vele ha megunja baszik rám szó szerint, ez kb udvaron olyan 15perc alatt következik be terepen kb 1-1,5 óra amig érdeki a dolog. De a kajáért bármit megcsinál.
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
sako4
erdésztechnikus, vadgazdamérnök hallgató, sportvadász
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #19 Dátum: 2009. Február 03. - 20:05:26 »

Szerbusz Barna!
Nekem van egy németvizsla szukám most lessz két éves márciusban. Mennyi idős is a kutyád ?
Ha addhatok egy tanácsot bízz benne! Viszont ha fegyelmezetlen soha ne úgy hagyd abba a foglalkozást vele, hogy ráhagyod ha nem csinálja meg a feladatot, hanem addig dolgoztasd amíg érzed rajta hogy kedvel csinálja.
Azt iszont ne felejtsd el, hogy németvisláról beszélünk és elég sokat kell fegyelmezni de folyamatosan. Itt nem a verésről beszélek csak el kell érni, hogy tiszteljen és tudjamikor csinált rosszat. Ami pedig a legfontosabb ösztönözni kell, ha kezdetben bohémabb késöbb jobb lesz összeszoktok, és ne fegyelmezd túl.
Mindig úgy tartottam egy kutyát vissza lehet fogni de tolni nem!
Naplózva

,
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #20 Dátum: 2009. Február 03. - 20:15:15 »

Hogy lehet egy kutyát túl fegyelmezni?  Ha csak nem megfélemlíteni veréssel.  Vállat von 
Én úgy tartom, egy alaposan fegyelmezett kutyánál később van miből engedni.  De a kevésbé fegyelmezett később még rosszabb lesz. Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
sako4
erdésztechnikus, vadgazdamérnök hallgató, sportvadász
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #21 Dátum: 2009. Február 03. - 20:23:31 »

Bocsánat rossz szót használtam, a fegyelmezés alatt a túlzott verést, félemlítést értettem!
Naplózva

,
sako4
erdésztechnikus, vadgazdamérnök hallgató, sportvadász
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #22 Dátum: 2009. Február 03. - 20:33:03 »

Mint már írtam jómagam is németvizsla tulajdonos vagyok és aktívan vadászom a kutyámmal, szinte mindent megcsinál nekem, vezényszóra ugat, helybenmarad, őriz akár embertől is, aportíroz vizből szárazról fedett terepről nyitott terepről. Kétszer kellett jobban megfenyítenem(elvernem) (máskor elég ha rászólok vagy felemelem a kezem dorgálóan) akkor mikor elszökött kölyökkorában azóta ha nyitva van a kapu sem megy el sehova a kapu vonalában megáll. Viszont van aki majdnemhogy laposra veri a kutyáját és semmit nem csinál meg neki. Így értettem az elöbbi mondanivalómat. A ,,túlfegyelmezés" szóra példának hoznám azt mikor egy ismerősöm vadászta be a kutyáját és ugye tudjuk ez még ismerkedés, akkor ha a kutya felvett a fonalat rögtön visszahívta mert neki úgy tetszett. Ezzel azt érte el, hogy nem tudta kinevelni a kutyájából azt, hogy ne láb mellett kövesse.
Naplózva

,
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #23 Dátum: 2009. Február 03. - 20:50:11 »

Egyet értünk!
Én sem a verést értettem a fegyelmezettség alatt, és azt sem, hogy a kutyából kinevelek minden adottságot. Nincs is annál visszataszítóbb, mint amikor egy gazda felemeli a kezét, a kutya meg farkát behúzva elszalad!
A kutyát hagyni kell dolgozni, de az utasításokat maradéktalanul be kell vele tartatni.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #24 Dátum: 2009. Február 08. - 17:48:32 »

A ,,túlfegyelmezés" szóra példának hoznám azt mikor egy ismerősöm vadászta be a kutyáját és ugye tudjuk ez még ismerkedés, akkor ha a kutya felvett a fonalat rögtön visszahívta mert neki úgy tetszett. Ezzel azt érte el, hogy nem tudta kinevelni a kutyájából azt, hogy ne láb mellett kövesse.

Igen, a túlfegyelmezés az, amikor a kutyába az alapfegyelmet sikerült jól belenevelni, ugyanakkor rosszul használjuk ezeket a lehetőségeket és saját, sokszor rossz elképzeléseink megvalósítását várjuk tőle, vagyis nem adunk neki kellő teret, hogy képességeit , intelligenciáját megmutassa. Könnyű mellényúlni...
Naplózva
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #25 Dátum: 2009. Május 03. - 12:17:36 »

Olyan, mint én: nem szereti a vizet:
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #26 Dátum: 2009. Május 03. - 13:32:55 »

Laci!
Ez a kép nem a Rózsa szigetnél készült?  Soroksári -Duna makádi oldal?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #27 Dátum: 2009. Május 03. - 14:14:09 »

Nem, ez a hatvani kavicsbánya tónál
Naplózva
norbica
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


csak leendő VADÁSZ...


« Új üzenet #28 Dátum: 2009. Május 04. - 20:25:43 »

Kaptam ma egy barátomtol egy 7 hetes vizslát!Probáltam képet felrakni,de egy idő után feladtam,félő volt,hogy törni fog a gép! ;DA kedvesem kérdezte milyen vizsla,azóta nem szól hozzám:mondtam neki,sváb...Kicsit magyar,kicsit német...Ja,Ő is sváb. Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

A valóság azoknak való,akik nem bírják az alkoholt!
norbica
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


csak leendő VADÁSZ...


« Új üzenet #29 Dátum: 2009. Május 05. - 18:25:29 »

Naplózva

A valóság azoknak való,akik nem bírják az alkoholt!
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: