Oldalak: 1 ... 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 [418] 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 ... 512   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 788238 alkalommal)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1402



« Új üzenet #6255 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 21:09:19 »

Hosszbordás szíjtárcsa? Feszítők? Azok ritkahülye ütemes "dallamra" képesek.

Holnap délután megnézem őket is mindenképp!
Köszönöm a tippet!

Franc vinné el, tegnap meghalt a samuraiban a hűtő (és amit még vitt magával, majd kiderül), nagyon nem hiányozna még egy, sokkal drágább mutatvány a másik géppel is.

 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #6256 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 22:36:44 »

Hosszbordás szíjtárcsa? Feszítők? Azok ritkahülye ütemes "dallamra" képesek.
Hidegen, melegen egyformán, vagy ahogy melegszik elmúlik ??hasonló a problema nekem is.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1402



« Új üzenet #6257 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 18:05:08 »

Hidegen, melegen egyformán, vagy ahogy melegszik elmúlik ??hasonló a problema nekem is.

Az a helyzet, hogy ma megjárattam rendesen a nagyvasat, mert nem találtam hibának szemmel látható jelét, de se alacsony, se nagyobb sebességnél, semmi. Sem hideg, sem meleg motornál. Le is kopogom. Érdekesnek találom....
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #6258 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 15:30:08 »

Üdvözlet!
Megint a nálam jártasabb vitara használókhoz intézném a kérdésem... Kicseréltük mindkét első kerékcsapágyat,de a hang a jó égnek nem akar megszűnni...
Motorikus eredetű nem lehet,mert álló helyzetben nem produkálja,szóval csak a hajtásban lehet valahol. A hétvégén is jártam vele távokat,egy barátom szerint valahonnan középről hallatszik,viszont aláfeküdve nem találtam semmi szemmel illetve kézzel érzékelhető hibát.
Még egy gyanúm van,a hátsó fékekre gyanakszok egy kicsit,mert csereérettek a dobok... De amilyen szerencsém van valami a hajtásban adta meg magát.
Jobb első féltengely nem lehet,mert éppen itt van az asztal alatt az is igen kedvesen viselkedett a gumiharang cserénél,az egyik görgő leugrott a helyéről és szépen kiszórodtak alóla a tűgörgők,szóval most keresem az utódját...
Szóval várom a tippeket mi adhat ki ritmikusan ismétlődő,morgó-surlódó hangot,ami természetesen a sebesség növelésével is egyre sűrűbb...
Köszönöm a segítséget!
Naplózva
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #6259 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 19:31:07 »

Üdvözlet!
Megint a nálam jártasabb vitara használókhoz intézném a kérdésem... Kicseréltük mindkét első kerékcsapágyat,de a hang a jó égnek nem akar megszűnni...
Motorikus eredetű nem lehet,mert álló helyzetben nem produkálja,szóval csak a hajtásban lehet valahol. A hétvégén is jártam vele távokat,egy barátom szerint valahonnan középről hallatszik,viszont aláfeküdve nem találtam semmi szemmel illetve kézzel érzékelhető hibát.
Még egy gyanúm van,a hátsó fékekre gyanakszok egy kicsit,mert csereérettek a dobok... De amilyen szerencsém van valami a hajtásban adta meg magát.
Jobb első féltengely nem lehet,mert éppen itt van az asztal alatt az is igen kedvesen viselkedett a gumiharang cserénél,az egyik görgő leugrott a helyéről és szépen kiszórodtak alóla a tűgörgők,szóval most keresem az utódját...
Szóval várom a tippeket mi adhat ki ritmikusan ismétlődő,morgó-surlódó hangot,ami természetesen a sebesség növelésével is egyre sűrűbb...
Köszönöm a segítséget!
Nekem is volt hasonló a Vitarámmal. Ugyanígy középről hallatszott. Azt hittem a sebváltótól jön.  Cseréltek féktárcsát,  betéte, t első kardánkeresztet, de még mindíg szólt. Ekkor egy fiatal szerelő elöl a két hajtást feltöltötte olajjal maj letömítette. Azóta csend van
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #6260 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 20:24:02 »

Üdvözlet!
Megint a nálam jártasabb vitara használókhoz intézném a kérdésem... Kicseréltük mindkét első kerékcsapágyat,de a hang a jó égnek nem akar megszűnni...
Motorikus eredetű nem lehet,mert álló helyzetben nem produkálja,szóval csak a hajtásban lehet valahol. A hétvégén is jártam vele távokat,egy barátom szerint valahonnan középről hallatszik,viszont aláfeküdve nem találtam semmi szemmel illetve kézzel érzékelhető hibát.
Még egy gyanúm van,a hátsó fékekre gyanakszok egy kicsit,mert csereérettek a dobok... De amilyen szerencsém van valami a hajtásban adta meg magát.
Jobb első féltengely nem lehet,mert éppen itt van az asztal alatt az is igen kedvesen viselkedett a gumiharang cserénél,az egyik görgő leugrott a helyéről és szépen kiszórodtak alóla a tűgörgők,szóval most keresem az utódját...
Szóval várom a tippeket mi adhat ki ritmikusan ismétlődő,morgó-surlódó hangot,ami természetesen a sebesség növelésével is egyre sűrűbb...
Köszönöm a segítséget!

Féltengely csukló?
Családban volt hasonló eset, szgk. - nál. A kerék felől korholt valami, főleg jobbkanyarnál. Mondta a szerelő, hogy biztosan csapágy. Ki lett cserélve, de nem szűnt meg. Végül is az első hajtásban ez a féltengely-csukló (nem vagyok szakértője) kopott talán ki, ez lett cserélve. Amennyire nekem mondták, a csapágykopáshoz hasonló jeleket mutat.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #6261 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 23:13:41 »

Nekem is volt hasonló a Vitarámmal. Ugyanígy középről hallatszott. Azt hittem a sebváltótól jön.  Cseréltek féktárcsát,  betéte, t első kardánkeresztet, de még mindíg szólt. Ekkor egy fiatal szerelő elöl a két hajtást feltöltötte olajjal maj letömítette. Azóta csend van

Akartam is kérdezni,hogy a difiben van olaj?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #6262 Dátum: 2017. Szeptember 13. - 07:16:28 »

Akartam is kérdezni,hogy a difiben van olaj?
Igen van  bennük olaj. De amiről én írtam az a két kerékagyban lévő hajtás, amit az enyémen kívülről kell kapcsolni ki és be, mivel a korábbi automata fejrész megadta magát, és cserélve lett.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #6263 Dátum: 2017. Szeptember 13. - 09:33:11 »

Igen van  bennük olaj. De amiről én írtam az a két kerékagyban lévő hajtás, amit az enyémen kívülről kell kapcsolni ki és be, mivel a korábbi automata fejrész megadta magát, és cserélve lett.

Akkor passzolom, az enyém automatikusan kapcsolódik.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6264 Dátum: 2017. Szeptember 13. - 12:28:38 »

Üdvözlet!
Megint a nálam jártasabb vitara használókhoz intézném a kérdésem... Kicseréltük mindkét első kerékcsapágyat,de a hang a jó égnek nem akar megszűnni...
Motorikus eredetű nem lehet,mert álló helyzetben nem produkálja,szóval csak a hajtásban lehet valahol. A hétvégén is jártam vele távokat,egy barátom szerint valahonnan középről hallatszik,viszont aláfeküdve nem találtam semmi szemmel illetve kézzel érzékelhető hibát.
Még egy gyanúm van,a hátsó fékekre gyanakszok egy kicsit,mert csereérettek a dobok... De amilyen szerencsém van valami a hajtásban adta meg magát.
Jobb első féltengely nem lehet,mert éppen itt van az asztal alatt az is igen kedvesen viselkedett a gumiharang cserénél,az egyik görgő leugrott a helyéről és szépen kiszórodtak alóla a tűgörgők,szóval most keresem az utódját...
Szóval várom a tippeket mi adhat ki ritmikusan ismétlődő,morgó-surlódó hangot,ami természetesen a sebesség növelésével is egyre sűrűbb...
Köszönöm a segítséget!

Én a szereléshez nem értek csak a Suzukihoz ,  ezért ajánlom hogy hangosítsd fel a rádiót oszt jóvan !   Sam6 Emelem
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1402



« Új üzenet #6265 Dátum: 2017. Szeptember 13. - 20:00:25 »

Én a szereléshez nem értek csak a Suzukihoz ,  ezért ajánlom hogy hangosítsd fel a rádiót oszt jóvan !   Sam6 Emelem

 Vigyorog Jogos! Én már sokszor az utcai autónkban keresem a "hibát", amikor átülök a Samurai-ból: miért nem csörög-morog, rázkódik minden? Aztán csak-csak leesik a tantusz.  Ördög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #6266 Dátum: 2017. Szeptember 14. - 11:12:31 »

Hasonló helyzetben vagyok én is,amikor átülök egy másik autóba nem értem,hogy miért is nincsenek meg a szokott zörejek,olyan gyanús csend effektus van,aztán rájövök,hogy nem ott vagyok ahol szoktam.
A fentebbi hozzászólásokat olvasva,egyre jobban tartok attól,hogy a difim kezdett el zörögni,a balos féltengely nem lehett,mert épp itt van a számítógép alatt,a jobbost lehetne még a hunyó,de felemelve az csöndben van,a csapágyak most csendben vannak,nem is zörög rögtön a fékbetét az elejében.
Aki szerelni szokta Párom autóját egy ideje már méregeti a Vitarát,eszi a szakmai kíváncsiság,nagyon gondolkozom rajta,hogy gonosz módon hagyom új tapasztalatokat szerezni.
Amúgy megy,szedi a papucsait,csak tényleg tartok attól,hogy valami galiba beüt,aztán jó esetben csak az út szélén ott maradok,rosszabb esetben az árokban.
Szóval köszönöm a segítséget,kutatok még egy keveset!  Emelem
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #6267 Dátum: 2017. Szeptember 14. - 17:55:03 »

Üdvözlet!
Megint a nálam jártasabb vitara használókhoz intézném a kérdésem... Kicseréltük mindkét első kerékcsapágyat,de a hang a jó égnek nem akar megszűnni...
Motorikus eredetű nem lehet,mert álló helyzetben nem produkálja,szóval csak a hajtásban lehet valahol. A hétvégén is jártam vele távokat,egy barátom szerint valahonnan középről hallatszik,viszont aláfeküdve nem találtam semmi szemmel illetve kézzel érzékelhető hibát.
Még egy gyanúm van,a hátsó fékekre gyanakszok egy kicsit,mert csereérettek a dobok... De amilyen szerencsém van valami a hajtásban adta meg magát.
Jobb első féltengely nem lehet,mert éppen itt van az asztal alatt az is igen kedvesen viselkedett a gumiharang cserénél,az egyik görgő leugrott a helyéről és szépen kiszórodtak alóla a tűgörgők,szóval most keresem az utódját...
Szóval várom a tippeket mi adhat ki ritmikusan ismétlődő,morgó-surlódó hangot,ami természetesen a sebesség növelésével is egyre sűrűbb...
Köszönöm a segítséget!
Szia!
A fékdob csak súrlódna szerintem, nem morogna. Ha felemeled és megforgatod a kereket, akkor hallani kellene.
Ha kézi agykapcsolós, akkor kapcsold le az első hajtást az agynál, ha automata akkor az elvileg old (ha kitolatod) - ha hátsó hajtásnál hallatszik, akkor vagy a féltengő külső felén van a baj, vagy a váltó/terepváltóban. Ezzel tudod szűrni (talán) a hiba lehetséges helyét, de az alváz nagyon el tudja vinni ezeket a hangokat... Ha sikerült felfektetned az autót mostanában, akkor a keresztben lévő váltótartót is érdemes megnézni, hogy nem hajlott-e meg. Nekem a kulissza ért bele ettől a kasztniba - persze csak hajtásnál, ha volt terhelés a váltón - , azt hittem hogy a váltóban pusztult el valami, olyan csúnyán tudott muzsikálni. Mondjuk az csak morgó hang volt, nem súrlódós.. Pajszer megoldotta.
A Samumat anno morgó- susogó terepváltóval vagy nemtommivel vettem, nem jöttünk rá soha, mi hangoskodik. Valahol a kiskardán valamelyik végén lehetett a bibi. Úgy voltam vele, ha akar - szétesik, 'oszt csere bontottra. 20.000 km alatt nem ellett meg, pedig kaszkadőrködés is volt vele többször. A hang vagy nem erősödött tovább, vagy nem tűnt fel, nem tudom. Aki tőlem megvette két éve, a mai napig úgy használja. Ugyanúgy megy, ugyanúgy zörög, és ugyanúgy fingjuk sincs, hogy miért.  Röhög

Én megvárnám, míg megadja magát. Bontottan van hozzá minden pár napon belül, és olcsóbb lesz a végén, mint az "addig cserélgetem, míg ki nem derül" módszer.

 Emelem


Naplózva

Üdv,
Barna
Janekk
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #6268 Dátum: 2017. Szeptember 23. - 20:31:45 »

Üdv Vadásztársak !
Valakinek tapasztalata Goodyear wrangler duratrac gumival?
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #6269 Dátum: 2017. Szeptember 23. - 21:06:59 »

Üdv Vadásztársak !
Valakinek tapasztalata Goodyear wrangler duratrac gumival?

Boar dícséri, én is arra akarom lecserélni a mostaniakat, de nem volt még hozzá "kedvem".
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 [418] 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 ... 512   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: