Oldalak: 1 ... 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 [436] 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 791948 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6525 Dátum: 2018. Szeptember 08. - 08:49:05 »

Urak!
Van olyan fórumtárs, akinek van több-kevesebb (de inkább több Vigyorog) tapasztalata Mercedes ML autóval?
Lenne pár kérdésem róla.
Van nálam próbaidőre egy 320-as 4-matic, ami nagyon tetszik, de (mert milyen az én szerencsém) természetesen most
durrant ki az egyik hátsó gumitömlő a légrugózásnál. Fej a falba
Jó kis sáros földes úton követtem egy parasztot a károsított kukoricájához, mivel az út jó bakhátas volt, ezért megemeltem a kasznit a legfelső állásba.
Be is úsztunk gond nélkül, aztán megálltunk és a kocsi hátuljánál elkezdtem felvenni a vadkárbecsléshez szükséges adatokat, amikor egy jó 222-es lövésnyi
durranás után a kocsi jobb hátulja leült, majdnem rá a kerékre.....hűvazze! Kicsit megijedtünk OOO 

A kezdeti pánikroham után érdeklődtem szervizekben és mindenhol azt az infót adták, hogy az a gumibizbasz bizony kopó-alkatrész
és főleg ha nem használják, akkor a bele rakódott szutyok viszonylag hamar ki is tudja nyírni.
Mondjuk a német tulaj mondta is, hogy a kocsi terepen soha nem járt, azt sem tudta elmondani, hogy mi az a két gomb,
amin az autó, és egy-egy fel- és lefelé mutató nyilacska látható Ördög
Így a kocsi jelenleg áll, várja az alkatrészt és, hogy a műhelyben vállalni tudják a javítást.
(Természetesen a jelenlegi tulajdonos költségére, mert ezt telefonon sürgősen letárgyaltam vele Ördög)

Amúgy a járgány igen tetszik, ez a kis malőr még nem tántorít el a vételi szándékomtól.

Szóval, ha valakinek vannak ilyen élményei, akkor legyen szíves írjon rám egy privát üzenetet.
Köszönettel!
 Wave

Csak jól fizet ez a vadkárbecslés !  Ördög   Mercédeszt a Gálos ?  Ja tudom már -  Visszavitted az üres üvegeket !   Röhög
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #6526 Dátum: 2018. Szeptember 08. - 09:44:32 »

Urak!
Van olyan fórumtárs, akinek van több-kevesebb (de inkább több Vigyorog) tapasztalata Mercedes ML autóval?
Lenne pár kérdésem róla.
Van nálam próbaidőre egy 320-as 4-matic, ami nagyon tetszik, de (mert milyen az én szerencsém) természetesen most
durrant ki az egyik hátsó gumitömlő a légrugózásnál. Fej a falba
Jó kis sáros földes úton követtem egy parasztot a károsított kukoricájához, mivel az út jó bakhátas volt, ezért megemeltem a kasznit a legfelső állásba.
Be is úsztunk gond nélkül, aztán megálltunk és a kocsi hátuljánál elkezdtem felvenni a vadkárbecsléshez szükséges adatokat, amikor egy jó 222-es lövésnyi
durranás után a kocsi jobb hátulja leült, majdnem rá a kerékre.....hűvazze! Kicsit megijedtünk OOO 

A kezdeti pánikroham után érdeklődtem szervizekben és mindenhol azt az infót adták, hogy az a gumibizbasz bizony kopó-alkatrész
és főleg ha nem használják, akkor a bele rakódott szutyok viszonylag hamar ki is tudja nyírni.
Mondjuk a német tulaj mondta is, hogy a kocsi terepen soha nem járt, azt sem tudta elmondani, hogy mi az a két gomb,
amin az autó, és egy-egy fel- és lefelé mutató nyilacska látható Ördög
Így a kocsi jelenleg áll, várja az alkatrészt és, hogy a műhelyben vállalni tudják a javítást.
(Természetesen a jelenlegi tulajdonos költségére, mert ezt telefonon sürgősen letárgyaltam vele Ördög)

Amúgy a járgány igen tetszik, ez a kis malőr még nem tántorít el a vételi szándékomtól.

Szóval, ha valakinek vannak ilyen élményei, akkor legyen szíves írjon rám egy privát üzenetet.
Köszönettel!
 Wave

Ugyanannyiba kerül hozzá a légrugó, mint a Land Roverhez  Bion Namármost.  S.Peti  Akkor biztos ...va jó, mert a Land Roverhez ugyanezt heroin áron mérik.  Vigyorog (Aztán lehet hogy csak számolni nem tudnak. A lényeg, hogy ha valami gyíkja van, a megoldás 100.000-rel mindig maradék nélkül osztható.  Ördög  )
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #6527 Dátum: 2018. Szeptember 08. - 12:59:16 »

Ugyanannyiba kerül hozzá a légrugó, mint a Land Roverhez  Bion Namármost.  S.Peti  Akkor biztos ...va jó, mert a Land Roverhez ugyanezt heroin áron mérik.  Vigyorog (Aztán lehet hogy csak számolni nem tudnak. A lényeg, hogy ha valami gyíkja van, a megoldás 100.000-rel mindig maradék nélkül osztható.  Ördög  )

Egy hátsó légrugót már 50K körül meg lehet venni. Az azért nem akkora tragédia.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6528 Dátum: 2018. Szeptember 08. - 13:48:58 »

Egy hátsó légrugót már 50K körül meg lehet venni. Az azért nem akkora tragédia.
Kb. 700 euróért adnak hozzá komplett készletet, tokkal-vonóval ángílus földön,
de most rendeltem hátra 2 gumitömlőt a germánoktól 90-ért postával együtt.
ML fórumon azt írták, hogy nem egy agysebészet kicserélni.
A 24 éves VW Taro az elmúlt évben, terepi használat mellett felélt majd 600 ezret, és ez csak alkatrész+óradíj Stoel
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #6529 Dátum: 2018. Szeptember 08. - 22:19:29 »

Kb. 700 euróért adnak hozzá komplett készletet, tokkal-vonóval ángílus földön,
de most rendeltem hátra 2 gumitömlőt a germánoktól 90-ért postával együtt.
ML fórumon azt írták, hogy nem egy agysebészet kicserélni.
A 24 éves VW Taro az elmúlt évben, terepi használat mellett felélt majd 600 ezret, és ez csak alkatrész+óradíj Stoel

Nálunk a helyi uzsorás nagyfiú ( Kölcsön Jóskának csúfolják  mögött a fajtársai )  már a másodikat nyőrti. Majd megkérdezem mit mond róla. Esetleg kérjek neked a szakmájáról is tájékoztatót?   Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #6530 Dátum: 2018. Szeptember 08. - 22:20:21 »

Nálunk a helyi uzsorás nagyfiú ( Kölcsön Jóskának csúfolják  mögött a fajtársai )  már a másodikat nyőrti. Majd megkérdezem mit mond róla. Esetleg kérjek neked a szakmájáról is tájékoztatót?   Ördög

Szóval a hàta mögött.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6531 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 19:42:03 »

https://totalcar.hu/tesztek/2018/09/24/suzuki_jimny_bemutato_2018/?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #6532 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 20:41:27 »


Lám, lám, a Suzuki hajlandó tanulni a hibáiból és az elektromos hajtásmód kapcsolóról visszatért a hagyományos mechanikus kapcsolásra. Piros pont !!! Amúgy teccik!  Igen
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #6533 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 07:47:42 »

Kíváncsi vagyok mennyit kérnek érte.
Takaros nagyon.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #6534 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 09:26:35 »

Kíváncsi vagyok mennyit kérnek érte.
Takaros nagyon.

Sine ira et stodio  S.Peti   azért a töréstesztjét is érdemes hozzánézni.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6535 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 10:29:01 »

Kíváncsi vagyok mennyit kérnek érte.
Takaros nagyon.

Valahol azt olvastam 5 millió felett várható az ár .   Fejvakarás  ( 10-12 literes fogyasztás esetén nem sokat nyer aki újat vesz .  Akkor már az igazi terepjárók között Toyota LK . Nissan P , Jeep W , csapatból is találni jó használtat .  Némelyiknek a csomagtartójába bele is fér a kis Jimny .)
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #6536 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 11:04:11 »

Sine ira et stodio  S.Peti   azért a töréstesztjét is érdemes hozzánézni.

Ki akarná összetörni? Én biztos nem. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #6537 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 11:33:44 »

Sine ira et stodio  S.Peti   azért a töréstesztjét is érdemes hozzánézni.
Ezeknél az alvázas autóknál érdemes fenntartásokkal kezelni a töréstesztet. Azt mondják a teszteredmények alapján, hogy jobban sérülsz mint az önhordó karosszériás autókban mert az alváz nem gyűrődik annyira és nagyobb lesz a lassulás. Ez a teszten a mérőműszerek szerint ki is jön. Azt azonban nem szabad elfelejteni, hogy a valóságban általában nem betonfalba ütközik a delikvens hanem egy másik autóba...és ebben az esetben a másik autó lesz a "gyűrődési zónám", az ő deformálódása "véd meg" engem.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6538 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 12:40:33 »

Csak azért tettem fel,mert tetszik ez a forma. Ha lenne xxl-esben nekem kellene.  Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #6539 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 12:42:57 »

Futómű emeléssel kapcsolatban érdeklődöm, mert homályban tapogatózom. Patroldoktornál hírdetnek 38.000 -ért + 5 cm-t. Suzuki Grand Vitara kocsim van, 2005.07. 3 ajtós 1.6 benzin. Közúton is használom kb. 50 % + 50 % terep. A levehető vonófejes vonóhorog felszereltetése után vagyok és nem annyira tetszik, hogy ennyire lelóg. Nézegettem az emelőszetteket , ahol a lengéscsillapítókat kell cserélni, ha jól értem... De elég borsos az ára. Kérdésem hozzá nem értőként, mit tud, mit nyújt az önök által fentebb hírdetett, kedvező árú 5cm-t emelő szett? Mit emel, hová kell a módosítást beszereltetni, mi emelkedik tőle-mi nem és mi változik ettől? Milyen lesz a menettulajdonsága a kocsinak közúton illetve terepen? Imbolygás...kanyarstabilitás kérdése...valamilyen alkatrészt hamarabb kinyírok vele a kocsiban...meg amire esetleg nem is gondoltam? Műszakin problémám lesz vele? Tisztelettel: Cs.R. (A kérdést oda is feltettem, próbálok okosodni, kell e ilyesmi egyáltalán a kocsimra...)
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 [436] 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: