Oldalak: 1 ... 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 [409] 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 791326 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #6120 Dátum: 2017. Március 18. - 16:30:20 »

Ez terepjáró.



Azert ilyen szep csini, csillogo mert Arizona-i. Jo onnan hasznalt autot venni, nem latnak telet, sot.  A DNY -rol sok auto jon fel hozzank.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Pannon Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 98


WWW
« Új üzenet #6121 Dátum: 2017. Március 18. - 16:41:11 »


A motorméret azért kőbevésett, nagyon-nagyon maximum. Ennél nagyobb fenntartása, itatása már fehérnemű gondokat okozna.

Esetleg a "gázosítás" segíthet a nagy fogyasztás mérséklésén...
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6122 Dátum: 2017. Március 18. - 17:02:47 »

Drága Arany Barátom!
De akkor mégis hova, kihez lehet fordulni bizalommal, efféle esetekben?  Te is igazán összefoglalhatnád az elvárásaidat, én szivesen olvasnám.

P.S:  A fentebb leírtakat olvasva jogos a kérdés, hogy mi a fenét akarok én az amarokkal meg társaival? Nos a preferenciák nem kőbe vésettek.

Az, hogy nekem mik az elvárásaim, mennyiben segítene neked egy terepjáró választásban?
De hisz feltettél egy feltuningolt autót… az eléggé egzakt, típus is, tuning-jelleg is, akkor mi ez a tanácstalanság?  Mosolyog
Feltételezem, a tuning jelleg meghatározza, hogy kőkemény terepre keresel valamit…. erdős, szűk útfordulós is lehet a terület, merthogy a külső méret, így a fordulékonyság is szempont.
Ha már ültél is hasonlóban, feltételezem tudod is, hogy milyen nagy belülről.  Ördög  Ördög A zasszony szokta a cégeset vezetni, én is becipőkanalaztam már magam egy párszor mellé, kifele valamivel még nehezebb is volt, utcai gúnyában. Én nem tudom magam elképzelni télen a lesruhámban előadni ezt a mutatványt……… megmégahátizsák, megmégapuska……. ja, és – enyhe költői túlzással - ehhez az emelt magassághoz egy kis hokedli is a bemászáshoz, legalábbis nekem. Vigyorog Vigyorog
Induljunk ki abból, hogy én nem értek hozzá, mivelhogy eddig csak két terepjáróm volt, arról tudnék csak beszélni…… tehát még a kívánt hármat sem tudnám felsorolni……… mert megvan az a szörnyű rossz tulajdonságom, hogy nem szakértek abban, amihez halvány lila fingom sincs…. csak hallottam ettől-attól, ezt meg azt, erről meg arról, és úgy jártatom a számat róla, mintha világéletemben ilyenek gyógyultak volna rá a seggemre éveken keresztül a legintenzívebb napi használat közben. Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Tehát attól kell érdeklődni, aki használta is az eszközöket….. praktikusan hivatásos vadászoktól, akiknél az ár-érték-használati érték mindig fontos volt, és nem volt feneketlen a finanszírozásra hivatott pénzesláda.
A legfontosabb talán az – nálam legalábbis -, hogy én nem keverném a napi, esetleg családi használatú autót a terepjárásra használt autóval. A dízelt sem vetném el ennyire kategorikusan. Mennyit mennél vele egy évben? Mit akarnál vontatni néha……. ezzel a kis seggbosszantóval, amit feltettél, valami kis utánfutót lehet csak…
4 guriga azért már ad komoly lehetőségeket itthon használt autó vásárlás esetén….. szerintem.
Ja, és egy kéretlen jótanács…  Stoel ha 4 gurigád van a mutatványra, 3-ért vegyél valamit, és egy maradjon meg tartalékba, mert egy meggondolatlan, béna mozdulat, és ezeknél mindig minden sokkal többe fáj, mint egy, teszem azt SuzukaSwiftnél…..
 Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #6123 Dátum: 2017. Március 18. - 17:12:19 »

A Jeep Wranglerek 3.6 L benzin motorokkal jonnek gyarilag. Itt nincs dizel. ( 2018 -ba  jon a 3 L. Turbo Dizel a Wranglerekbe.....amit senki nem fog venni ugyanaz ami  jelenleg a Grand Cherokee -be van)

....ez mindharom 2.5" emeles,  35" gumikkal. Itt a legnepszerubb kombinacio. Gyarilag is rendelheted direkt mar igy. Ennel tobb nem is kell mindennapi autonak.
Nézd...elfogadhatnád, hogy nálunk a Jeep nem opció.
Nem jobb, mint egy TLC.
És nálunk qrva drága is...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #6124 Dátum: 2017. Március 18. - 17:19:28 »

Az, hogy nekem mik az elvárásaim, mennyiben segítene neked egy terepjáró választásban?
De hisz feltettél egy feltuningolt autót… az eléggé egzakt, típus is, tuning-jelleg is, akkor mi ez a tanácstalanság?  Mosolyog
Feltételezem, a tuning jelleg meghatározza, hogy kőkemény terepre keresel valamit…. erdős, szűk útfordulós is lehet a terület, merthogy a külső méret, így a fordulékonyság is szempont.
Ha már ültél is hasonlóban, feltételezem tudod is, hogy milyen nagy belülről.  Ördög  Ördög A zasszony szokta a cégeset vezetni, én is becipőkanalaztam már magam egy párszor mellé, kifele valamivel még nehezebb is volt, utcai gúnyában. Én nem tudom magam elképzelni télen a lesruhámban előadni ezt a mutatványt……… megmégahátizsák, megmégapuska……. ja, és – enyhe költői túlzással - ehhez az emelt magassághoz egy kis hokedli is a bemászáshoz, legalábbis nekem. Vigyorog Vigyorog
Induljunk ki abból, hogy én nem értek hozzá, mivelhogy eddig csak két terepjáróm volt, arról tudnék csak beszélni…… tehát még a kívánt hármat sem tudnám felsorolni……… mert megvan az a szörnyű rossz tulajdonságom, hogy nem szakértek abban, amihez halvány lila fingom sincs…. csak hallottam ettől-attól, ezt meg azt, erről meg arról, és úgy jártatom a számat róla, mintha világéletemben ilyenek gyógyultak volna rá a seggemre éveken keresztül a legintenzívebb napi használat közben. Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Tehát attól kell érdeklődni, aki használta is az eszközöket….. praktikusan hivatásos vadászoktól, akiknél az ár-érték-használati érték mindig fontos volt, és nem volt feneketlen a finanszírozásra hivatott pénzesláda.
A legfontosabb talán az – nálam legalábbis -, hogy én nem keverném a napi, esetleg családi használatú autót a terepjárásra használt autóval. A dízelt sem vetném el ennyire kategorikusan. Mennyit mennél vele egy évben? Mit akarnál vontatni néha……. ezzel a kis seggbosszantóval, amit feltettél, valami kis utánfutót lehet csak…
4 guriga azért már ad komoly lehetőségeket itthon használt autó vásárlás esetén….. szerintem.
Ja, és egy kéretlen jótanács…  Stoel ha 4 gurigád van a mutatványra, 3-ért vegyél valamit, és egy maradjon meg tartalékba, mert egy meggondolatlan, béna mozdulat, és ezeknél mindig minden sokkal többe fáj, mint egy, teszem azt SuzukaSwiftnél…..
 Emelem


Miért tanácstalanságot olvasol ki a szavaimból? Miért nem információ vágyat? A Te preferenciáid közöttlehet hogy olyasmi is van, lesz amire én nem is gondolok, de még sem árt ha tudja az ember. Mint írtam egyedül szoktam póklászni, ritkán ketten. Tisztában vagyok vele mennyire kicsi. Igen, nem családi autónak szánom, évente kb. 12-15.000 km. használat nellett.




Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #6125 Dátum: 2017. Március 18. - 17:19:49 »

Azert ilyen szep csini, csillogo mert Arizona-i. Jo onnan hasznalt autot venni, nem latnak telet, sot.  A DNY -rol sok auto jon fel hozzank.
Nem azért tettem fel, mert csillog.
És nem azért, mert arizonai.
Hanem mert szerintem ez a típus tudja azt, amire szükség lehet itthon.
Nem épített, egy pici emeléstől és a csörlőtől eltekintve.
Megbízható, üzembiztos jármű.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #6126 Dátum: 2017. Március 18. - 17:24:21 »

Ja, és egy kéretlen jótanács… 
 Emelem


Ez is jöhet, bármikor és nem csak tőled!
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #6127 Dátum: 2017. Március 18. - 18:21:20 »

-Burlak
-G Merci
-Pajero, Land Crusier

Mondom, má' csak megnézem, mi az a Burlak.
Enélkül azért jól elvadászgathatunk idehaza. Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #6128 Dátum: 2017. Március 18. - 18:29:07 »

Igazán fingreszelő-zsiradék lemosó törlőkendő kérdésem következik:a legjobb terepjárók sorrendjét ki hogyan állítaná össze? Mondjuk képzeletbeli dobogóra gondoltam...3 gépet ér nevezni. Kacsint

Lajosbá!

Ez volt az eredeti kérdés, ezért került bele a Burlak. Nem volt kitétel a hazai használat.
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #6129 Dátum: 2017. Március 18. - 18:37:23 »

1. Wrangler, mert Jeep  Kacsint
2. G Merci, mert olyan masszív, mintha betonból öntötték volna
3. Defender, mert olyan, amilyen

Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6130 Dátum: 2017. Március 18. - 18:39:10 »

Ez is jöhet, bármikor és nem csak tőled!



Legyen…
De én tényleg nem értek hozzá!!!!
Volt egy Nívám. Benzines-gázos. Csak az ellenségeimnek ajánlom. Nekik viszont nagyon…… Igen
Van egy Pajero-m. Dízel, tehát neked nem jó. Ilyenben azt hiszem, hogy csak 3,5-es benzines van, tehát neked nagy. Vállat von
Elvagyok vele, sőt nekem – ide - túlzás is. Ketten-hárman is eljárnak nálunk Vitara-val. Nekem is bőven elég lenne. Valami meglehetősebb gumival és egy kis ésszel, meg némi terület ismerettel nem kell ide „traktor”.  A B Karcsi qrva nagy, vagy 2,5-3 méter magas gumijú IH traktornyomába tök mindegy, hogy mivel csúszok be ősszel, onnan terepjáróval ember ki nem jön segítség nélkül………  Vigyorog Vigyorog
Egyik disznóhajtáson találkoztam Murczin Zsolttal, nézz utána, hogy ki. Akkor is valami baszomnagy spécizett túraautóval jött. Nagyon földön járva közelítette meg a témát. Kérdeztem a Pajero-ról. Azt mondta, hogy már nem egy rossz terepjáró, természetesen bizonyos korlátokkal, viszont még emberi léptékkel fenntartható. A Patrol is, a TLC is sokkal drágább minden tekintetben, nem mondja, hogy nem jobbak, mint a Micu, de SOKKAL drágább minden tekintetben…… (nem akarok vitát, sem Patrolosokkal, sem TLC-sekkel, lehet kérdezni Murczin urat, hogy hogy értette…… Vállat von)
Valószínűleg ért hozzá a pasi, és látta rajtam, hogy nem igen leszek kundsaft, nem akarok túraautót, sem off-road autót építtetni nála.
Terepjáró formára a legjobban tetszik a HZJ 80-as Toyota LC. Persze, hogy van az egyik legjobb barátomnak egy 4,2-es dízel! 35-ös, vagy 37-es gumikon van, tényleg nem tudom, hogy melyik, azt hiszem a jogi kereteket súrló méret, mindenesetre láthatóan nagyobb mint az én 33-asom, ami azért már tényleg hülyebiztos…… Qrva jól is néz ki, még elég tűrhetően megy is…. eddig 7 misinél tart bekerülésben, de vannak apróbb – pontosan 18 – bütykölni-javítani valók még rajta…… Életkor tekintetében – mármint az autó - ilyet ír fel az orvos az ilyen fénfaszoknak mint én, csak menyecskében……… Olyan 20 év körüli lehet a gép........
Ja, és max. 20 centis padkára áll fel vele, terepre még nem vitte, nem is fogja, viszont qrva jól néz ki…. vagy 20 évig edzettünk együtt, mármint a barátommal, most van két TLC-je (a másik a rövid, kisebb 3 literes, az is spécizett, az sem rossz cucc….), eleget láttam az öltözőben, neki sincs pöcshosszabbítóra szüksége…. és mégis. Terepre egyikkel sem jár……… Ez a betegség ilyen!!
Lehet így is, meg ésszerűen is. Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög
Tied a döntés.
 Emelem

Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #6131 Dátum: 2017. Március 18. - 18:44:14 »

Lajosbá!

Ez volt az eredeti kérdés, ezért került bele a Burlak. Nem volt kitétel a hazai használat.

Jóvanna, csak nem tudtam, mi az.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #6132 Dátum: 2017. Március 18. - 18:54:56 »

Na megy ez kérem, csak neked is annyit kell udvarolni mint egy 18 évesnek!
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #6133 Dátum: 2017. Március 18. - 18:57:12 »

Jóvanna, csak nem tudtam, mi az.

 Piál  Pacsi
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #6134 Dátum: 2017. Március 18. - 18:58:28 »

Nézd...elfogadhatnád, hogy nálunk a Jeep nem opció.
Nem jobb, mint egy TLC.
És nálunk qrva drága is...

Terepjarokrol beszelgetni azert meg lehet gondolom, nem Peti ? Draganak meg mint dragak arba a Toyota es a Jeep itt egyformak, mondjuk a Wranglerbe jon 3 difizar es merev hidak mig a Toyotakba csak hatul van merevhid es csak hatso difizar mostansag.  A TLC nem vitas, hogy egy nagyon jo auto. A helyzet az, hogy azokbol a jo autoikbol mar csak oskovuletek maradtak mert a mostani TLC mint irtam egy luxus SUV,  oceanjaro meretekkel....es arral. Amugy amit a TLC tud ugyanazt tudja a Toyota 4 Runner, es a Toyota Sequoia is itt nalunk (amiota az FJ Cruiser - t beszuntettek)  A Sequoia-ba  ugyanaz az 5.7 L benzines V8 van mint a TLC- be de osszegezve mas ktg mint a Jeep Wrangler, de kimondottan terepen es foleg extrem terepen semmivel sem tudnak tobbet mint egy Wrangler es extrem terepen mogotte vannak .....(oszinten megvallva nem tudom mi tud tobbet, ami meg megfizetheto)  lattam oket mint amit te felraktal a Wranglerek mellett terepen, semmi baj veluk amellett hogy regiek, es hatranyba vannak mert nincs meg az az after market alkatresz ellatas hozzuk mint a Jeep- ekhez.  Ezek a mostani uj TLC meg felejtosek mint "terepjaro"  hacsak nem kirandulni akarsz a csaladdal.



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 ... 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 [409] 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: