Oldalak: 1 ... 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 [403] 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 791667 alkalommal)
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #6030 Dátum: 2017. Február 01. - 17:06:06 »

Lehet......
A kocsiról bármikor tudok képet csinálni, mert hogy otthon büszkélkedik a harci sérüléseivel, és esetleg nyalogatja sebeit a garázsában, ha senki nem látja...... (most nem sütöm el a cigányviccet, a mekkora a károd? alappoénűt, mert nem biztos, hogy átmenne... Vigyorog)
A betonoszlop káráról viszonylag könnyű beszámolni..... Én, egyszerű, mezei kormánytekergető állampolgárként úgy értékelem, hogy ha egy betonoszlop tőből kitörik, és vele a vízszintes betongerendái is, az elég nagy kár, szvsz. konvergál a 100%-hoz. Vállat von
Természetesen, ha egy magyar biztosító kérfelvételi szakemberét kérdeznéd (vagy a fekete lovagot, a híd őrét, a gyalog galopp-ból....), ők valószínűleg csak "kis karcolásnak" minősítenék, a biztosítós ember némi csúszópénz ellenében hajlandó lenne egy 10-12%-os kárlapot felvenni, azzal, hogy a letört betonoszlopot tökéletesen vissza lehet ragasztani, és az egynémely folytonossági hiányok az oszlopban nem befolyásolják annak eredeti funkcióját...... A fekete lovag szvsz. igazi megvesztegethetetlen jellemként továbbra is hajthatatlan lenne!! Vigyorog
De megkérem Pista barátomat, aki továbbra is fenn harcol az elemekkel és Diana istennő közönyösségével, hogy ha arra jár megint, dobjon már az oszlopról, illetve a maradékáról egy pár fotót, ha tényleg érdekel...
 Emelem
Örülünk, hogy megúsztátok!  Igen
 Nem úgy, mint mint kéthete , a szombat esti lázban égő, besziloplasztozot  két fiatal partizán, aki ellenségnek gondolván  eltervezte, hogy a gyerekek és szülők által  gondosan megépített hóembereket elpusztítja.
 Tervük tökéletesen sikerült addig a pontig ,  amíg a barátomék , házához érve , az úgymond INSTANT KARMA felszínre nem tört, ugyanis a barátom,  egy 3 méteres betongyámra építette a  hóembert , ami 2 méterre be volt ásva a főldbe.
 Kicsit végigszántotta gerincemet a szakmai írígység, mert ilyen gyorsan még nem láttam Hi-Lux motort és válót autóból kijönni!!
 Az anyagi káron túl , inkább csak erkölcsi kár érte a fiatalokat, de nem is kívánnánk nekik többet.
 Arra is rájöttem, hogy a legszebb dolog a káröröm , mert abban nincs irigység!  Röhög Röhög Röhög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6031 Dátum: 2017. Február 02. - 19:42:50 »

Örülünk, hogy megúsztátok!  Igen
 Nem úgy, mint mint kéthete , a szombat esti lázban égő, besziloplasztozot  két fiatal partizán, aki ellenségnek gondolván  eltervezte, hogy a gyerekek és szülők által  gondosan megépített hóembereket elpusztítja.
 Tervük tökéletesen sikerült addig a pontig ,  amíg a barátomék , házához érve , az úgymond INSTANT KARMA felszínre nem tört, ugyanis a barátom,  egy 3 méteres betongyámra építette a  hóembert , ami 2 méterre be volt ásva a főldbe.
 Kicsit végigszántotta gerincemet a szakmai írígység, mert ilyen gyorsan még nem láttam Hi-Lux motort és válót autóból kijönni!!
 Az anyagi káron túl , inkább csak erkölcsi kár érte a fiatalokat, de nem is kívánnánk nekik többet.
 Arra is rájöttem, hogy a legszebb dolog a káröröm , mert abban nincs irigység!  Röhög Röhög Röhög

Köszi az együttérzést! Én úgy érzem, hogy nem érdemeltem meg az Instant karmát, se sziloplasztot, se technokol rapidot, de még leukoplasztot vagy celluxot sem szívtam…. Simán „rácsesztem a sompolygásra”.  Ördög
Egyébként a kocsival is mákom volt, ha fél méterrel arrébb kapom el az oszlopot, az simán betolja a csörlőt a hűtőbe, az összetört hűtő meg álmoskönyv szerint még télen sem előny a motor hűtése szempontjából. Szóval megúsztam. Angyal
Csúnya látvány lehetett a Hilux…
 Emelem
Naplózva
clockman
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #6032 Dátum: 2017. Február 03. - 17:40:03 »

Szia!

8 éve használok X-Trail-t, úgy gondolom mindent tud, amire készítették.
Ha valaki van olyan botor, és rak rá kemény terepgumit, szerintem elmegy ott ahol az "igazi" terepjárók többsége, egyszer..., kétszer..., talán harmadszor is. Negyedszer viszont biztos szakad, törik valami.
Egyszerűen nem erre készült.

 Emelem

Köszi  Emelem
Ha nem esik akkor elég jól járható  területünk. Azért gondoltam az X-Trailre, mert elég sokat kell autózni a területig közúton. Szerintem nyomozgatok még pár hónapot, figyelembe veszek minden szempontot, csinálok egy halom összehasonlítást majd (remélem) szerelem első látásra alapon veszem meg a verdát, az ész érveket figyelmen kívül hagyva. Ördög
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #6033 Dátum: 2017. Február 03. - 18:11:21 »

A Duster meg a Trail alja nem ugyanaz?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #6034 Dátum: 2017. Február 03. - 18:26:24 »

Ha nem esik akkor elég jól járható  területünk.

De jót nevettem!  Röhög

Baszki, ha nem esik, akkor a miénk is.
Csak elég gyakran esik.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
clockman
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #6035 Dátum: 2017. Február 03. - 22:05:10 »

De jót nevettem!  Röhög

Baszki, ha nem esik, akkor a miénk is.
Csak elég gyakran esik.

Igen, így visszaolvasva elég mulatságos.  Ördög Nem könnyíti meg a beazonosítást. Stoel
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #6036 Dátum: 2017. Február 03. - 22:10:52 »

Csónakra gondótá?  Ördög

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Gerkovics
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #6037 Dátum: 2017. Február 21. - 17:26:35 »

Halihó!!!!

Valaki tudna segíteni geo trackerhez keresek keménytetőt.
Köszönöm előre is!

 Emelem
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #6038 Dátum: 2017. Február 22. - 18:07:15 »

Üdv!
Valakinek van tapasztalata a Kama abroncsokkal kapcsolatban? Egy barátomat kérdeztem de neki nem volt túl jó véleménye róla,azért mert a nagymedvéék gyártják. Nekem nincs vele tapasztalatom,ezért érdekel,hogy érdemes e vele megpróbálkozni vagy erősen a felejtős kategória (a Vitarát meg jobban nem rázatnám szét,így is eléggé csámcsog rajta a rozsda...).
Eddig próbáltam a Bridgestone duelert,ami bevált,de elkopott az évek során,eddig az volt a legjobb,futott az autó valami kisteher téli gumival is kényszerből,az nem volt egy leányálom,eddig Maxxis gumik voltak rajta,de azokat használtan vettem és hiába a jó mintamélység elkezdtek kirepedni és nincs kedvem valamelyik árokban kikötni.
 A felhasználást tekintve jórészt közút,de terepre is megyek vele,igaz ott ésszel,mert sem megfelelő rutinom nincs terepen,meg az autó sincs kiemelve.
Mellesleg megjegyzem nem áll épp nálam halomban a pénz ezért nézelődöm az olcsóbb gumik között (tudom,hogy híg a leve az olcsó húsnak,de valami kell az autóra...).
A segítséget előre is köszönöm!

Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #6039 Dátum: 2017. Február 23. - 09:27:16 »

Üdv!
Valakinek van tapasztalata a Kama abroncsokkal kapcsolatban? Egy barátomat kérdeztem de neki nem volt túl jó véleménye róla,azért mert a nagymedvéék gyártják. Nekem nincs vele tapasztalatom,ezért érdekel,hogy érdemes e vele megpróbálkozni vagy erősen a felejtős kategória (a Vitarát meg jobban nem rázatnám szét,így is eléggé csámcsog rajta a rozsda...).
Eddig próbáltam a Bridgestone duelert,ami bevált,de elkopott az évek során,eddig az volt a legjobb,futott az autó valami kisteher téli gumival is kényszerből,az nem volt egy leányálom,eddig Maxxis gumik voltak rajta,de azokat használtan vettem és hiába a jó mintamélység elkezdtek kirepedni és nincs kedvem valamelyik árokban kikötni.
 A felhasználást tekintve jórészt közút,de terepre is megyek vele,igaz ott ésszel,mert sem megfelelő rutinom nincs terepen,meg az autó sincs kiemelve.
Mellesleg megjegyzem nem áll épp nálam halomban a pénz ezért nézelődöm az olcsóbb gumik között (tudom,hogy híg a leve az olcsó húsnak,de valami kell az autóra...).
A segítséget előre is köszönöm!




Azzal nincs,de nekem nagyon bejött a Vitaran a Good Year Wrangler AT  205/70R15 méretben. Nem is horribilis az ára, 20-23 között mozog és mindenben jó, mint a krumpli.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #6040 Dátum: 2017. Február 23. - 14:08:42 »

Köszi  Emelem
Ha nem esik akkor elég jól járható  területünk. Azért gondoltam az X-Trailre, mert elég sokat kell autózni a területig közúton. Szerintem nyomozgatok még pár hónapot, figyelembe veszek minden szempontot, csinálok egy halom összehasonlítást majd (remélem) szerelem első látásra alapon veszem meg a verdát, az ész érveket figyelmen kívül hagyva. Ördög

Én ugyan csak két éve használok X-trail-t, de ha tudod a határait akkor jó komprimusszum lehet.
Én főleg munkába járni használom, családi autónak, illetve normális "viszonyok" közt erdőn, mezőn is.
Télre megkapta az új Godd Year téli gumikat, amivel a 40 cm-es szűz porhóban játszi könnyedségel szaladozott. Ha érdekel teszek fel képet. A Kaiman gumival szerelt B2500 (amit ténylegesen vadászni használok) gyámoltalanabb volt a nagy hóban.
Szerintem egy A/T gumival meglepően sok helyen elmenne. Nekem őszig egy 4 évszakos Dunlop volt fenn minimál mintával és azzal se volt gond.
Amire nagyon oda kell figyelni az a mély keréknyomok, ugyanis az eleje/alja a személyautókhoz hasonlóan van telepakolva pl a klíma kompresszorral.
Tehár ha egyébként normális, vagyis nem összevágott, mély keréknyomokkal tarkított útjaitok vannak, illetve nincs kényszer az állandó kimenetelre akkor nem rossz, de kompromisszumos választás.
Viszont a területre kényelemben leérsz, lazán viszi a 120-140-et, személyautós kényelem, 7-7,5 l fogyasztással, pazar helykínálattal.
Szerintem közelebb áll a terepjárókhoz mint a Rav4.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 23. - 14:55:09 írta Voldi » Naplózva

Üdv: Bence
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #6041 Dátum: 2017. Február 23. - 15:13:03 »


Szerintem közelebb áll a terepjárókhoz mint a Rav4.


Nagyon nem egy templomba és vagy kocsmába járnak. Ha nem lenne olyan .szott nagy női autónak, én is az Xtrailben gondolkodtam volna.   

   Fejvakarás Nyihi visszaolvastam  Nyihi

Szóval én olyan terepjárófélét kerestem, amivel amúgy a feleség jár.  Angyal
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #6042 Dátum: 2017. Február 23. - 21:52:09 »

Urak!

Nyomja valaki amarok-kal, terepen?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #6043 Dátum: 2017. Február 24. - 07:22:31 »

Nagyon nem egy templomba és vagy kocsmába járnak. Ha nem lenne olyan .szott nagy női autónak, én is az Xtrailben gondolkodtam volna.   

   Fejvakarás Nyihi visszaolvastam  Nyihi

Szóval én olyan terepjárófélét kerestem, amivel amúgy a feleség jár.  Angyal

A feleségem imádja, vagyis imádta. Amikor megvettem ki se tudtam robbantani belőle  Woest, sokkal jobban kilátott belőle mint az astrából, meg megy is.
Úgyhogy lett neki egy új ASX, azóta az a szerelem, az X-trail meg végre ismét csak enyém.  Kacsint
Naplózva

Üdv: Bence
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6044 Dátum: 2017. Február 24. - 14:03:46 »

http://m.origo.hu/auto/20170224-a-legmegbizhatobb-autok-friss-listaja.html
Márk nem fog örülni...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 [403] 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: