Oldalak: 1 ... 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 [393] 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792051 alkalommal)
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #5880 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 09:48:43 »

A hídtok mit bír csinálni?Azt nem kéne látnom,ha törött? Függőre gyanakszom,mert hangja nincs. Majd 1-2 nap mőlva okosabnak leszünk...
Köszönöm
Bakker ! Stoel A Samu tényleg merevhidas. Benéztem a vitaráéval. Utánanézek a robbantott ábrán mi okozhat illent!
 Emelem
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #5881 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 10:12:00 »

A hídtok mit bír csinálni?Azt nem kéne látnom,ha törött? Függőre gyanakszom,mert hangja nincs. Majd 1-2 nap mőlva okosabnak leszünk...
Köszönöm
Szia!
A felső lengőkar vagy gömbfej lehet a ludas. Ha alkatrész kell emberbaráti áron nézek árakat esetleg privátban is írhatsz.
 Emelem
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #5882 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 11:36:15 »

Szia!
A felső lengőkar vagy gömbfej lehet a ludas. Ha alkatrész kell emberbaráti áron nézek árakat esetleg privátban is írhatsz.
 Emelem

Esetleg még a függőcsapszeg csapágy alul felül, tűgörgős és szerencsére a kerékagyat sem kell hozzá megbontani . Négy db. 8-as csavar fogja a függőcsapszeget és simán kiütve lehet cserélni a két csapágyat !
 Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #5883 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 21:05:20 »

Szia!
A felső lengőkar vagy gömbfej lehet a ludas. Ha alkatrész kell emberbaráti áron nézek árakat esetleg privátban is írhatsz.
 Emelem

Lengőkar? Itt szerintem nincs olyan.

Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #5884 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 21:07:09 »

Esetleg még a függőcsapszeg csapágy alul felül, tűgörgős és szerencsére a kerékagyat sem kell hozzá megbontani . Négy db. 8-as csavar fogja a függőcsapszeget és simán kiütve lehet cserélni a két csapágyat !
 Emelem

Köszönöm, de szerintem majd a szerelő megoldja. Sajnos szüretidőben nincs időm babrálni vele.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #5885 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 23:18:09 »

Én cseréltem függőcsap csapágyat meg ökölfej-szimmeringet... Jó játék az, pláne ha kicsit már beázott és berohadt a csapágy Mosolyog A hídtok görbesége széttöri a kerékcsapágyat is meg a féltengelyt is. Természetesen látnád, a híd vége meg van roppanva az ökölfejnél és "ferde". Hegesztett toknál ritkán, de előfordul.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #5886 Dátum: 2016. Szeptember 26. - 11:56:55 »

Szombaton kalandban voltam.
Megyek hazafelé a szöcskével az erdőről, leint egy szembejövő autós csapat, hogy segíteni kéne, mert az egyikük megsüllyedt a Dusterrel a "sárban".
Kb 2, 2.5 óra után meg is találtuk a kocsit, mert Jozef (made in Austria) igazán azt sem tudta, hogy hol hagyta el az autót. Baszdmeg, ha te sem tudod, akkor én honnan a francból tudhatnám. Ráadásul még józan is volt.
Egy meredek erdei út közepén állt, a hasán felülve úgy, hogy mind a négy kerék a levegőben volt. A hátsók fél méter magasan. Az úton előtte még akkora kátyúk, hogy nem tudtam elé állni, mert én is felborultam volna. Olyan állapot volt, amivel egy Unimog sem boldogul.
Csörlővel még csak-csak lehúzhattam volna, de akkor valószínűleg kosárban viszik haza a talicskát.
Egy óra alatt megkerültem a fél hegyet, mögé álltam, aztán visszafelé, amerről jött, felhúztuk a hegytetőre. Többszöri nekifutásra, mert a magyar "mentőcsapat" legrészegebb tagja vette kezébe az irányítást, és csak háromszor sikerült kikormányoznia a vontatmányt a horhosból, be az erdőbe.
Tulajdonképpen ha mindez nem töksötétben, 9 óra tájt végződik, akár jól is szórakozhattam volna.
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #5887 Dátum: 2016. Szeptember 26. - 15:05:14 »

Szombaton kalandban voltam.
Megyek hazafelé a szöcskével az erdőről, leint egy szembejövő autós csapat, hogy segíteni kéne, mert az egyikük megsüllyedt a Dusterrel a "sárban".
Kb 2, 2.5 óra után meg is találtuk a kocsit, mert Jozef (made in Austria) igazán azt sem tudta, hogy hol hagyta el az autót. Baszdmeg, ha te sem tudod, akkor én honnan a francból tudhatnám. Ráadásul még józan is volt.

Fejvakarás Lehet, hogy azért nem tudta?


Egy meredek erdei út közepén állt, a hasán felülve úgy, hogy mind a négy kerék a levegőben volt. A hátsók fél méter magasan. Az úton előtte még akkora kátyúk, hogy nem tudtam elé állni, mert én is felborultam volna. Olyan állapot volt, amivel egy Unimog sem boldogul.
Csörlővel még csak-csak lehúzhattam volna, de akkor valószínűleg kosárban viszik haza a talicskát.
Egy óra alatt megkerültem a fél hegyet, mögé álltam, aztán visszafelé, amerről jött, felhúztuk a hegytetőre. Többszöri nekifutásra, mert a magyar "mentőcsapat" legrészegebb tagja vette kezébe az irányítást, és csak háromszor sikerült kikormányoznia a vontatmányt a horhosból, be az erdőbe.
Tulajdonképpen ha mindez nem töksötétben, 9 óra tájt végződik, akár jól is szórakozhattam volna.
 

És saját "lábán" ment tovább a Duster?
Gondolom, hogy "meghálálták" neked, hogy megmentetted őket ?!?  Stoel
Piál

 Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #5888 Dátum: 2016. Szeptember 27. - 07:18:08 »


És saját "lábán" ment tovább a Duster?


Gondolom, hogy "meghálálták" neked, hogy megmentetted őket ?!?  Stoel

[/quote]

Jozef nagyon gáláns volt. Természetesen nem kértem tőle semmit, mert elvem, hogy aki szarban van, azon vagy segít az ember ingyen, vagy benne hagyja, de amíg visszafogtam a pótkocsit (amit az útszélén hagytam a kaland elején) csak becsempészett a vezetőülésre két tízezrest.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #5889 Dátum: 2016. Szeptember 27. - 08:45:07 »

Jozef nagyon gáláns volt. Természetesen nem kértem tőle semmit, mert elvem, hogy aki szarban van, azon vagy segít az ember ingyen, vagy benne hagyja, de amíg visszafogtam a pótkocsit (amit az útszélén hagytam a kaland elején) csak becsempészett a vezetőülésre két tízezrest.

Lajos!
Respekt  Emelem
Nem vagyok nagyon jó ember ismerő, de amióta olvasom a hozzászólásaidat ebben biztos voltam, hogy természetes volt, hogy segítesz és nem mondtad, azt, amit a szomszéd utcában levő állatorvosról mesélnek:
 "-Mivel tartozok doktorúr?
- volt egy jó napot köszönés az 2500.-Ft, ja kézfogás is volt? akkor 4650.-Ft, továbbá  a kezelés....."

Az a nagy baj, hogy kihalófélben van az emberség és a segítőkészség, pedig egyre nagyobb szüksége lesz majd rá, ha így megy tovább...

Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #5890 Dátum: 2016. Szeptember 27. - 10:09:29 »

Lajos!
Respekt  Emelem
Nem vagyok nagyon jó ember ismerő, de amióta olvasom a hozzászólásaidat ebben biztos voltam, hogy természetes volt, hogy segítesz és nem mondtad, azt, amit a szomszéd utcában levő állatorvosról mesélnek:
 "-Mivel tartozok doktorúr?
- volt egy jó napot köszönés az 2500.-Ft, ja kézfogás is volt? akkor 4650.-Ft, továbbá  a kezelés....."

Az a nagy baj, hogy kihalófélben van az emberség és a segítőkészség, pedig egyre nagyobb szüksége lesz majd rá, ha így megy tovább...



Offtopic  Stoel

Nagyon kedves gumis ismerősnél ez van kitéve:



Negyed órát vinnyogtam  Röhög 

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #5891 Dátum: 2016. Szeptember 27. - 10:58:50 »


Nem vagyok nagyon jó ember ismerő, de amióta olvasom a hozzászólásaidat ebben biztos voltam, hogy természetes volt, hogy segítesz...


Nem természetes, hogy segítek.
Hagytam már ott a patakban terepjárót, meg offroadozó suhancokat - ha bele tudtatok menni, jöjjetek is ki - válasszal. Nem geciségből, nevelő szándékkal. Azt nem tudom, hogy hatott-e, mindenesetre megpróbáltam.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #5892 Dátum: 2016. Szeptember 27. - 15:12:50 »

Megkérném a Gördülő Panda topiktársat görgessen már ide néhány képet az új szerzeményről.  Vigyorog
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #5893 Dátum: 2016. Szeptember 27. - 15:32:02 »

Megkérném a Gördülő Panda topiktársat görgessen már ide néhány képet az új szerzeményről.  Vigyorog

 :Mosolyog :Mosolyog
Melyikről is?
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #5894 Dátum: 2016. Szeptember 27. - 15:35:21 »

:Mosolyog :Mosolyog
Melyikről is?

Egy kis Honda Jazz lett a befutó, nem terepjáró. Így sajnos nem ide való.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 [393] 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: