Oldalak: 1 ... 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 [390] 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792038 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #5835 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 09:20:11 »

Köszönöm szépen!  Emelem
Jó szórakozás azt már tapasztaltam... Mosolyog de azért bízom benne. hogy sikeresen megoldódik.
SUV is lehetne akár, csak nem tudom azok terepjáró képességei milyenek....

 Emelem

Sokáig kissé lesajnáltam a SUV-okat,de amikor a nyár elején a vőm a Nissan X-Trailt felküldte velünk olyan helyre,ahova elképzelni sem tudtam volna,azóta jelentősen módosult a véleményem.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5836 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 11:33:56 »

Sokáig kissé lesajnáltam a SUV-okat,de amikor a nyár elején a vőm a Nissan X-Trailt felküldte velünk olyan helyre,ahova elképzelni sem tudtam volna,azóta jelentősen módosult a véleményem.

Nekem egy 2 literes benyás, vagy 10 éves 5 ajtós Toyota Rav-4 koppantotta a padlón az állam, és még valami hajde-hajde gumi sem volt rajta....
Ok...igazi dágványban meghalnak, de meglepő, hogy milyen helyeken elmennek ezek az "operett terepjárók" is. Én csak sajnálom, hogy milyen retkesek lesznek ezek a szép kis autók egy-egy sárdagasztás után.
Nem illik a Dustert sem dícsérni, de azért az is tud meglepetést okozni  Meglepődött  (pozitív! iráyban, még mielőtt valaki lecsapná a labdát....)
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5837 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 12:03:41 »

Most kezdjem el a Skoda Superb terepjáró képességeit dicsérni?  Kétszer akadtam el egy idény alatt. Az egyik helyre azt mondta az L200 tulaj vadásztársam,hogy ott már ő is becumizta. A másik helyre apósom a Zetorral jött értem... Vigyorog Igazából szerintem néhány nagyon eltalált terepjárón túl,csak a szerencse,hasmagasság,vezetéstechnika,gumi sajátos elegye adja,hogy hol megy el az autó. Akár 4x4 nélkül is.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5838 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 12:34:33 »

Most kezdjem el a Skoda Superb terepjáró képességeit dicsérni?  Kétszer akadtam el egy idény alatt. Az egyik helyre azt mondta az L200 tulaj vadásztársam,hogy ott már ő is becumizta. A másik helyre apósom a Zetorral jött értem... Vigyorog Igazából szerintem néhány nagyon eltalált terepjárón túl,csak a szerencse,hasmagasság,vezetéstechnika,gumi sajátos elegye adja,hogy hol megy el az autó. Akár 4x4 nélkül is.

Kezdjed......... Ördög Ördög
Csak nem tudom, hogy a Skoda Superb terepjáróképesség dícséretről, vagy a Skoda Superb terepjáró képesség dícséretéről írtál. Ezt...., ha lennél szíves.... bővebben kifejteni. Nyihi
De én benne vagyok..... vitatkozzunk! Kacsint
Én pl. nem hiszem el, hogy a Skoda Superb elmegy földúton is!!

Most te jössz....  Röhög

Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #5839 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 12:48:54 »

Sokáig kissé lesajnáltam a SUV-okat,de amikor a nyár elején a vőm a Nissan X-Trailt felküldte velünk olyan helyre,ahova elképzelni sem tudtam volna,azóta jelentősen módosult a véleményem.

Ha már SUV: télen jövök a tapasztalattal egy II. Freelander vonatkozásában. Téligumi lesz alatta, nem terep. 50 centis gázlómélysége van, nyilván nem fogom kipróbálni, de kíváncsi leszek a dágványban mit mutat. Nyáron szárazságban csak a hasmagasság számított eddig, mindenhova bement, kijött, ahova beküldtem. Nem terepjáró, nem is az volt a vásárlás célja, de a nagyritkán szükséges bejutásra, kijutásra sztem elég lesz. Meglássuk...
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Pannon Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 98


WWW
« Új üzenet #5840 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 13:07:04 »

Na azért arra jó volt a felvetésem, hogy elkezdődött egy kis eszmecsere... Mosolyog
Sosem gondoltam volna, hogy az automata váltó ennyire befolyásolni tudja a választás lehetőségeit.
Ha ez nem lenne kitétel akkor már rég megoldottam volna a kérdést. Ill. nem lenne kérdés, mert jó volt a "kis" Ranger...  Mosolyog
Szóval akkor mit vegyek??  Vigyorog  Meglepődött

 Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #5841 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 13:22:00 »

Dusterrel csapattam egy rövid ideig és nagyon jó terepen.
Igaz hogy 1,6-os benzines volt. Jól evett... Röhög 11 körül autópályán!  Röhög Röhög 110km/h nál...
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Pannon Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 98


WWW
« Új üzenet #5842 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 13:25:14 »

Dusterrel csapattam egy rövid ideig és nagyon jó terepen.
Igaz hogy 1,6-os benzines volt. Jól evett... Röhög 11 körül autópályán!  Röhög Röhög 110km/h nál...

A Duster szerintem jó terepen - kialakításához képest. Nálunk a cégnél van pár és szépen dolgoznak még keményebb terepen is.
Ha létezne belőle automata, akkor elgondolkodnék rajta. Főleg ha nem román technika lenne.... Vigyorog
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5843 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 14:08:08 »

Kezdjed......... Ördög Ördög
Csak nem tudom, hogy a Skoda Superb terepjáróképesség dícséretről, vagy a Skoda Superb terepjáró képesség dícséretéről írtál. Ezt...., ha lennél szíves.... bővebben kifejteni. Nyihi
De én benne vagyok..... vitatkozzunk! Kacsint
Én pl. nem hiszem el, hogy a Skoda Superb elmegy földúton is!!

Most te jössz....  Röhög


Nem én egy harmadik változatról,a terepjáró-képességéről kezdtem beszélni. Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5844 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 14:16:32 »

Dusterrel csapattam egy rövid ideig és nagyon jó terepen.
Igaz hogy 1,6-os benzines volt. Jól evett... Röhög 11 körül autópályán!  Röhög Röhög 110km/h nál...

Terepen nem mentem vele, de aki használja, nagyon dícséri. Persze mihez képest?
Most mentem a 110 lovas dízellel egy hosszabbat, 130 felett a sztrádán szerintem egy kicsit sok volt, 8,2-t mértem, ez egy tank üzemanyagra jött ki, mihelyst levettem 110 környékére - végig légkondival - 6,2- lett az átlag, de ebben benne volt a nagyobb tempó is. Ez olyan 2000 kilométer átlaga, de ebben benne van városi tötyögés, meg 150 kilométer hegyre fel- hegyről le is, szóval szvsz egész tűrhető a fogyasztása. A menetteljesítménye sztrádára - hogy is fogalmazzak - kissé alulméretezett.
Ha ingyé adnák nem dobnám vissza, de magamnak ezért - ennyi pénzért - nem vennék ilyet, illetve nem ilyet vennék..... Kacsint
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5845 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 14:17:49 »

Nem én egy harmadik változatról,a terepjáró-képességéről kezdtem beszélni. Vigyorog

 Vigyorog Vigyorog
 Wave
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #5846 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 14:50:47 »

Terepen nem mentem vele, de aki használja, nagyon dícséri. Persze mihez képest?
Most mentem a 110 lovas dízellel egy hosszabbat, 130 felett a sztrádán szerintem egy kicsit sok volt, 8,2-t mértem, ez egy tank üzemanyagra jött ki, mihelyst levettem 110 környékére - végig légkondival - 6,2- lett az átlag, de ebben benne volt a nagyobb tempó is. Ez olyan 2000 kilométer átlaga, de ebben benne van városi tötyögés, meg 150 kilométer hegyre fel- hegyről le is, szóval szvsz egész tűrhető a fogyasztása. A menetteljesítménye sztrádára - hogy is fogalmazzak - kissé alulméretezett.
Ha ingyé adnák nem dobnám vissza, de magamnak ezért - ennyi pénzért - nem vennék ilyet, illetve nem ilyet vennék..... Kacsint
 Emelem

Hát, a két tonnás Freelander automata 2.2-es dízel 9,3-at eszik, ebben van város, pálya (nettó  Vigyorog ) 130-nál.  Egyáltalán nem kevés, de a 8,2-höz képest nem látványos.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #5847 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 15:41:08 »


  Hát szó mi,szó, érdekes dolog ez a terepjárás. Ha láttátok volna felénk annak idején a famanager ómigránsok hova eljutottak slickgumis  Ladákon,igencsak zörögnének az állak a földön. Na az igaz,hogy volt ott jelentős élőerő segítség is,mert ötből négy néha húzta-vonta-tartotta a Ladát,de kimentek.

Az egyik vadásztársam végignézte a kínlódásukat egy patakátkelésen a leséről. Gondolta segít ő is,ahogy tud és belezuhantott a 300-asából a levegőbe. A segéderő 1 azaz egy másodperc alatt eltűnt,de a sofőrnek,aki Ladástól bedőlt a patakba se kellett egy perc.

De a lényeg mégis az,hogy mindenféle szakadt Ladákkal,Moszkvicsokkal (amikre azt mondják már akkor is csúsznak,ha a hátsókerék alá köp valaki),retvás gumikon járták a terepet.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #5848 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 16:22:01 »

A Duster szerintem jó terepen - kialakításához képest. Nálunk a cégnél van pár és szépen dolgoznak még keményebb terepen is.
Ha létezne belőle automata, akkor elgondolkodnék rajta. Főleg ha nem román technika lenne.... Vigyorog

Oszt mennyit voltak szervízben? Az itteniek elég sokat.
Dákwagen = hulladék ez az általános megállapítás róla. Városi használatban elmegy, ráadásul itt még igazán nehéz terep sincs.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Pannon Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 98


WWW
« Új üzenet #5849 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 16:45:41 »

Oszt mennyit voltak szervízben? Az itteniek elég sokat.
Dákwagen = hulladék ez az általános megállapítás róla. Városi használatban elmegy, ráadásul itt még igazán nehéz terep sincs.

Az elmúlt 3 évben szinte alig láttak szervízt kimondott hiba miatt. Egyszer a gyári gallytörő adta meg magát, nem rég meg a 4x4-ben adta meg magát valami, de nem lehetett nagy gond mert gyorsan orvosolták.
Azért azt tudni kell, hogy amennyire lehet vigyáznak rá a kollégák.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 [390] 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: