Oldalak: 1 ... 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 [389] 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792047 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5820 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 11:12:44 »

A dízel Jeep olyan, mint a cukros halászlé  Ördög

Kendtek is inkább elhozta vón a saját kis gasoline-nal működő hajtányát megmutatni a talira, mint itten fikázódik, kérem........... Angyal
 Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #5821 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 11:49:40 »

Oks, értem... :Mosolyog
Mit tudtok esetleg mondani az 1,8-as Suzuki Vitaráról? Van egy olyan is a hirdetésekben.
Automata kivitel, 1.8 121Le

Az én 1,6-os,benzines,kéziváltós, 3 ajtós Vitarám fogyaszt 8 és 10 között időjárási és terepviszonyok függvényében. Az 1,8-as automatát inkább nem tippelném meg. Bár az is régi tapasztalatom,hogy nem az üzemanyag ára szokott a legnagyobb tétel lenni. Itt az automata váltó tűnik a leggyengébb láncszemnek. Nekem legalábbis,akinek sosem volt olyan és nem is merném megvenni használtban.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #5822 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 12:05:01 »

Oks, értem... :Mosolyog
Mit tudtok esetleg mondani az 1,8-as Suzuki Vitaráról? Van egy olyan is a hirdetésekben.
Automata kivitel, 1.8 121Le

Csak nem arra az izézöld színű csodára gondolsz a Hahun? 19 éves korára van benne 93 ezer kilométer!!! Na az az egy nem látszik rajta. Olyannak kéne lennie, mint a patika. De nem olyan. Hát még ha azokat a szép sötétzöld kerékjárati íveket lecsavaroznánk,akkor mit láthatnánk?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #5823 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 12:36:30 »

Zusammen érvényes: osztrák-német terepjárót ne keress. Mind sz*rrá van rohadva Szomorú Az olasz ütve-vágva van de a hibái látszanak, rohadni nem rohad. Főleg az észak-olasz...
Ez sajnos tapasztalat, nem hallomás. Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #5824 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 12:44:01 »

Ha belegondolsz ez logikus is. Osztrák-német szinte csak télen használja, hóban-sárban. Nem dísztárgynak, mint én a Cherokeet
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #5825 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 12:53:44 »

Kendtek is inkább elhozta vón a saját kis gasoline-nal működő hajtányát megmutatni a talira, mint itten fikázódik, kérem........... Angyal
 Emelem

Nem fikázódok én Mestör. Csak azért említettem példaként, mert a cukros halászlé olyasvalami ami hasonlít az igazira, de qrvára más az íze  Kacsint. Eddig 6200 mérföldet mentem az enyémmel és jórészt elővárosi-városi forgalomban (Csömör-V. ker napi szinten) 12,3 - at fogyaszt. Szerintem egy dízel is bekapna közel tízet. Szerintem ez vállalható különbség. És ég és föld a 3.7-es benzines meg a 2.7-es dízel (kíváncsiságból kipróbáltam egyet) főleg járáskultúrában, arról nem is beszélve, hogy egy ekkora benzinmotort itthon nagyon nagy ügyességgel lehet csak tönkretenni és sokkal (feltételezem) olcsóbban is javítható a gázolajosnál. Egy offroad versenyző szerelőhöz járok, aki miután megvettem először hozzá se akart nyúlni. Most az a véleménye, hogy "utálom a benzinest, az automatát és az amerikai autót, de b+ ez egy qrva jó autó Mosolyog ".
Naplózva
Pannon Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 98


WWW
« Új üzenet #5826 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 13:08:29 »

Csak nem arra az izézöld színű csodára gondolsz a Hahun? 19 éves korára van benne 93 ezer kilométer!!! Na az az egy nem látszik rajta. Olyannak kéne lennie, mint a patika. De nem olyan. Hát még ha azokat a szép sötétzöld kerékjárati íveket lecsavaroznánk,akkor mit láthatnánk?

De arra... Mosolyog amúgy az a 93e km az mérföld és 150e körül van benne. Ezt már sikerült vele tisztáznom  Mosolyog
Nem volt vételi szándékom csak érdeklődtem  Mosolyog
Az igazság az, hogy keresek egy megfelelő autót, de nem igazán futottam eddig még bele...
Automata kell legyen (sajnos...) és kb 70% közút - 30% terep.
Ajánlottak már mindenféle SUV-kat, de nem igazán volt bennük bizadalmam...
Tömören ennyi....

 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5827 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 15:36:50 »

Nem fikázódok én Mestör. Csak azért említettem példaként, mert a cukros halászlé olyasvalami ami hasonlít az igazira, de qrvára más az íze  Kacsint. Eddig 6200 mérföldet mentem az enyémmel és jórészt elővárosi-városi forgalomban (Csömör-V. ker napi szinten) 12,3 - at fogyaszt. Szerintem egy dízel is bekapna közel tízet. Szerintem ez vállalható különbség. És ég és föld a 3.7-es benzines meg a 2.7-es dízel (kíváncsiságból kipróbáltam egyet) főleg járáskultúrában, arról nem is beszélve, hogy egy ekkora benzinmotort itthon nagyon nagy ügyességgel lehet csak tönkretenni és sokkal (feltételezem) olcsóbban is javítható a gázolajosnál. Egy offroad versenyző szerelőhöz járok, aki miután megvettem először hozzá se akart nyúlni. Most az a véleménye, hogy "utálom a benzinest, az automatát és az amerikai autót, de b+ ez egy qrva jó autó Mosolyog ".

OK.. és mi a túróért nem jössz már egyszer át ebédezni.... hogy szóban is megbeszéljük az élet ezen nagyon fontos kérdéseit??? Kacsint
Tudom, 130 méter qrva sok, de majd küldök érted Taxit Vigyorog Vigyorog

Egyébként igazad van, a diesel Pajero eddig amit mértem kb. 10 országút és 14-15 mocsoknagydágvány.
Így utólag sokkal jobb lett volna egy aranyos kis Vitara, de néha jó a nagy hely, mert ezt a batárt azért jobb pakolni. A Vitarához kellett volna akkor egy utánfutó....
Már nem is mérem, mi a fenének?, fogyaszt, amennyit fogyaszt.. ha valami miatt ezzel kell menni, akkor úgysem az asszony seggbosszantójával megyek...
De a nagybüdös benzinesek tényleg sokkal jobban mennek Kacsint Igen... vannak még halovány emlékeim az 5,7-es Grand Cherokee-ról....meg a 250-es Ford pickupról..... Angyal
Qrva nagy járgányok az itthoniakhoz képest.
 :Emel0
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #5828 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 17:13:10 »

De arra... Mosolyog amúgy az a 93e km az mérföld és 150e körül van benne. Ezt már sikerült vele tisztáznom  Mosolyog
Nem volt vételi szándékom csak érdeklődtem  Mosolyog
Az igazság az, hogy keresek egy megfelelő autót, de nem igazán futottam eddig még bele...
Automata kell legyen (sajnos...) és kb 70% közút - 30% terep.
Ajánlottak már mindenféle SUV-kat, de nem igazán volt bennük bizadalmam...
Tömören ennyi....

 Emelem

Hát a Vitara az nagyon jó gondolat. Azt már nem tudom,hogy automatában mi a helyzet,mert úgy nem ismerem. De miért is kötelező opció az automata? A Samuraiom 87-es volt ezelőtt, a Vitara 93-as és jön megy,ahogy kell és ahol kell. Hazudnék ha azt mondanám néha nem kér ezt,azt,de messze nem annyit amennyit a korából következően sokan gondolnának. Pláne nem drágán és jókora választékból. Legnagyobb ellensége a vasoxid. De ha az rendben van,akkor már csak hajrá,menni kell vele. Jó,a kényelme (illetve annak hiánya)  nem az igazi,de cserében nagy kihívásoknak meg tud felelni terepen. A második generációnak viszont már a kényelme is sokkal jobb. Summa,summárum én már ezután akkor is megmaradok a Suzukinál ha rámszakad valami istentelen nagy bank. Mondjuk egy vadiúj Vitara Táncol
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Pannon Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 98


WWW
« Új üzenet #5829 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 17:20:17 »

Hát a Vitara az nagyon jó gondolat. Azt már nem tudom,hogy automatában mi a helyzet,mert úgy nem ismerem. De miért is kötelező opció az automata? A Samuraiom 87-es volt ezelőtt, a Vitara 93-as és jön megy,ahogy kell és ahol kell. Hazudnék ha azt mondanám néha nem kér ezt,azt,de messze nem annyit amennyit a korából következően sokan gondolnának. Pláne nem drágán és jókora választékból. Legnagyobb ellensége a vasoxid. De ha az rendben van,akkor már csak hajrá,menni kell vele. Jó,a kényelme (illetve annak hiánya)  nem az igazi,de cserében nagy kihívásoknak meg tud felelni terepen. A második generációnak viszont már a kényelme is sokkal jobb. Summa,summárum én már ezután akkor is megmaradok a Suzukinál ha rámszakad valami istentelen nagy bank. Mondjuk egy vadiúj Vitara Táncol

Köszi!
Azbautomata azért tényező, mert volt egy gerincműtétem és azóta a bal lábfejem érzéketlen (kuplung....) ami idővel visszaáll, de lehet, hogy hosszú idő....addig is vezetnék... Mosolyog
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #5830 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 17:48:17 »

Köszi!
Azbautomata azért tényező, mert volt egy gerincműtétem és azóta a bal lábfejem érzéketlen (kuplung....) ami idővel visszaáll, de lehet, hogy hosszú idő....addig is vezetnék... Mosolyog

Sajnos a muszáj az nagy úr.  Mielőbbi gyógyulást! Emelem  Addig is jó keresgélést. Jó szórakozás ám az is.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Pannon Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 98


WWW
« Új üzenet #5831 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 18:15:21 »

Sajnos a muszáj az nagy úr.  Mielőbbi gyógyulást! Emelem  Addig is jó keresgélést. Jó szórakozás ám az is.

Köszönöm szépen!  Emelem
Jó szórakozás azt már tapasztaltam... Mosolyog de azért bízom benne. hogy sikeresen megoldódik.
SUV is lehetne akár, csak nem tudom azok terepjáró képességei milyenek....

 Emelem
Naplózva
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #5832 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 22:35:48 »

Mondjuk egy vadiúj Vitara Táncol

Most vettünk Barcikán, szigorúan családi autónak. Látom a hirdetésben: 4*4 +600 eFt. Mondom szívem csücskének egyszuszra: "Nem is oly' sok az a többletke, és majd egyszer hét éves korában, amikor átvált vadászautóvá, akkor lesz egy kivvválóóó kocsikám. De ismerem magam. Már a vétel másnapján bemennék oda, ahová nem kéne..." No, summa summarum, nem lett négykerekes, hihetetlen önuralmamnak köszönhetően.
Viszont, az autókhoz egyáltalán nem értve, de látva az árkategóriát, én nem hiszem, hogy az új Vitara anyagminőségben, és más fontos, a terepjárókat jellemző tulajdonságában tudná azt, amit egy pl. régi, vagy egy samuraj. De az is lehet, hogy tévedek.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #5833 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 00:06:16 »

Oks, értem... :Mosolyog
Mit tudtok esetleg mondani az 1,8-as Suzuki Vitaráról? Van egy olyan is a hirdetésekben.
Automata kivitel, 1.8 121Le
RZoli egy automata váltós Vitarát használ vadászni, vele vedd fel a kapcsolatot. Amúgy is látott már kettőnél több suzuki Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #5834 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 09:10:37 »

Most vettünk Barcikán, szigorúan családi autónak. Látom a hirdetésben: 4*4 +600 eFt. Mondom szívem csücskének egyszuszra: "Nem is oly' sok az a többletke, és majd egyszer hét éves korában, amikor átvált vadászautóvá, akkor lesz egy kivvválóóó kocsikám. De ismerem magam. Már a vétel másnapján bemennék oda, ahová nem kéne..." No, summa summarum, nem lett négykerekes, hihetetlen önuralmamnak köszönhetően.
Viszont, az autókhoz egyáltalán nem értve, de látva az árkategóriát, én nem hiszem, hogy az új Vitara anyagminőségben, és más fontos, a terepjárókat jellemző tulajdonságában tudná azt, amit egy pl. régi, vagy egy samuraj. De az is lehet, hogy tévedek.


Mondjuk én sem vadászni venném. Ez már nem terepjáró csak szerepjáró.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 [389] 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: