Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792036 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #180 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 10:38:11 »

Az Uaz lehet, hogy jobb terepn a G-nél, amíg nincs sár - lélektani okokból. Nem félsz betenni a dágványba, nem félsz karcolni, ölni. Egy dízel G gyújtása sosem ázik be, nagyobb nyomaték és sárban 3 diffizár. na ott már az Uaz kapaszkodva sem ér fel a kötél tetejére... Pedig én végképp nem vagyok Mercedes párti.

Ühümm.. meg a Merci másfélszer nehezebb csupasz katonai kivitelben is (amiről írtam és amit nem félsz karcolni)... Mellesleg az UAZ-ba is lehet difizárat szerelni, ha nem is hármat, de kettőt,  ahogyan a szembeszomszédom is csinálta... Kacsint

Ez így igaz. Mondjuk én a Puch-ot sem karcolnám megmondom őszintén  Zavarodott Diffizár beépítés elég durva ahogy nézem, 300e körül van Szomorú
Mindegy, az az egy tény, én UAZ-oztam eleget, hogy végképp megútáljam. Menetkomfort nincs, hangos, megbízhatatlan 8ez mondjuk nem az autó hanem az öreg kor és a gondatlan tulajok bűne) és még szellőzés sincs benne (a nyári fülledt erdőben a leengedett ablak 10km/h-nál nem sokat ér...). Ettől persze nincs jogom lehúzni, mert terepen brutál, futómű örökös, de én nem szeretem sajnos. Ennyi pénzért vennék valami öreg Terranot vagy hasonlót, ugyanannyiba kerül (500e-ért már egész jó van az UAZ korosztályában), azok maximum rohadnak de minden másban jók. M/T gumival tudnak is annyit mint az UAZ - de ez csak az én tapasztalatom.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #181 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 10:40:23 »

Állítólag az új Wranglerrel a Jeep is felkötötte a gatyáját...

Szia Viktor!

Na jó, hogy mondod! A Wranglerek a 90-es években brutális kis dögök voltak. Egy-egy komolyabb gumiuval a siratófalon képes volt hanyattesni a nagy nyomaték - rövid tengelytáv kombó miatt. Nekem nagyon tetszenek azok a kis fordulékony erős gépek, csak sajnos irreális áron mennek. Annyiért néha G-klasse is van...

 Wave

Én meg a gémerciért nem vagyok annyira oda. Szerintem az UAZ ezerszer jobb terepen, ha a régi exkatonai G-kkel hasonlítjuk össze, akkor a kényelmi deficitje sem akkora....
Nekem van egy ilyen"exkatonai "Steyer-Puch Mercedes G,vagy minek is nevezzem.Az L200 helyett vettem,három-négy hónapja.
Sztem sokkal jobb terepjáró,mit a NIVA,UAZ ,L200 stb.A nyáron néhány "dagonyán " átmentem vele,olyanokon ahol a vadőrünk meg sem próbálja belevinni a Niváját.
Az üzembiztonságot meg nem is érdemes összehasonlítani az Uazzal,Nivával.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #182 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 10:46:03 »

Hali

Nálunk is van FJ Cruiser éppen egy óráig araszolt előttem az Erzsébet hídnál (volt alkalmam megnézni) Belülről nem láttam milyen de a szőke macska aki vezette nem valószínű hogy slaggot fogna a kezébe, hogy kimossa Ördög Ördög Ördög ( Inkább másra használná)
 A G Mercikról meg annyit, hogy szerintem ideális  Európában de odakünn meg vagyunk vele áldva. Az elektronikája nem bírja a port. Kapott egy plusz megerősítést ( Armouring Panzerung ) ettől lett a súlya 4 tonna de mivel magas és rövid, a rossz utakon simán tengeri beteg leszel benne, meg összevered a fejedet. Ami jó, hogy olyan vacak kis hidakon amiken a HMMWV meg az IVECO behalnak ez simán elmegy. Bár  ez nem újdonság Boszniába a legtöbbször az erdei utakon fennakadt HMMWV -ket kellett menteni  Fejvakarás
Ráadásul a formája miatt eléggé feltűnő a G Merci ( a helyi hadurak Toyota LC vel rohangálnak ) Na olyat nekünk is sikerült beszerezni szerintem az mostanság a király.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #183 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 10:51:03 »

Hali

Nálunk is van FJ Cruiser éppen egy óráig araszolt előttem az Erzsébet hídnál (volt alkalmam megnézni) Belülről nem láttam milyen de a szőke macska aki vezette nem valószínű hogy slaggot fogna a kezébe, hogy kimossa Ördög Ördög Ördög ( Inkább másra használná)


Az amcsi import lehet. Európában nem forgalmazzák.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #184 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 10:54:29 »

( a helyi hadurak Toyota LC vel rohangálnak ) Na olyat nekünk is sikerült beszerezni szerintem az mostanság a király.

Szia Taser!

Nekem is a LandCruiser tetszik, főleg a régebbiek. Elpusztíthatatlan...
Például ez is egy igen szépen rendbe tett kis cucc:

http://kepfeltoltes.hu/080902/LandCruiserFront_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #185 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 10:55:04 »



Szia Taser!

Nekem is a LandCruiser tetszik, főleg a régebbiek. Elpusztíthatatlan...
Például ez is egy igen szépen rendbe tett kis cucc:

[/quote]

Bocsi, elrontottam...

Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #186 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 10:57:13 »

Nekem van egy ilyen"exkatonai "Steyer-Puch Mercedes G,vagy minek is nevezzem.Az L200 helyett vettem,három-négy hónapja.
Sztem sokkal jobb terepjáró,mit a NIVA,UAZ ,L200 stb.A nyáron néhány "dagonyán " átmentem vele,olyanokon ahol a vadőrünk meg sem próbálja belevinni a Niváját.
Az üzembiztonságot meg nem is érdemes összehasonlítani az Uazzal,Nivával.

Na igen. Egy G Merci vagy a katonai válozata fényévekre van a terepjáró képességekban is az Uaztól, meg a Nívától. Ezt kár is feszegetni.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #187 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 10:58:40 »



Szia Taser!

Nekem is a LandCruiser tetszik, főleg a régebbiek. Elpusztíthatatlan...
Például ez is egy igen szépen rendbe tett kis cucc:


Bocsi, elrontottam...


[/quote]

Hasonlít az én Terranomhoz, legalább is annyiban, hogy ilyen Kumho MT gumim van nekem is rajta. Bion
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #188 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 11:11:22 »



Szia Taser!

Nekem is a LandCruiser tetszik, főleg a régebbiek. Elpusztíthatatlan...
Például ez is egy igen szépen rendbe tett kis cucc:


Bocsi, elrontottam...



Hasonlít az én Terranomhoz, legalább is annyiban, hogy ilyen Kumho MT gumim van nekem is rajta. Bion
[/quote]


Teccik  Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #189 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 11:14:34 »

Trója kérésére felteszem a terepjárója képét:
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #190 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 11:15:46 »

Trója kérésére felteszem a terepjárója képét:

Köszi a képet!
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #191 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 11:16:36 »



No itten van az én aktuális kedvencem. Az a vastag oszlop az elején a nagy távolságú rádió adó antennája, hogy Tálib  Géza bácsi is messziről lássa Nem Kalapal Lövök Az össz súlya 4.5 tonna. Az üveg vastagság 6 cm  gyozo  kb 25-30 litert fogyaszt dizelből. A motor 4.2 a lőerőt azt nem tudom de sok  Táncol Ezt sajnos el lehet pusztítani de kell elég sok cucc kell hozzá Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #192 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 11:17:47 »

Trója kérésére felteszem a terepjárója képét:

Egy kicsit rozsdás,meg 22éves,de nekem jobban tetszik,mint az L200-as!
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #193 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 11:18:10 »



No itten van az én aktuális kedvencem. Az a vastag oszlop az elején a nagy távolságú rádió adó antennája, hogy Tálib  Géza bácsi is messziről lássa Nem Kalapal Lövök Az össz súlya 4.5 tonna. Az üveg vastagság 6 cm  gyozo  kb 25-30 litert fogyaszt dizelből. A motor 4.2 a lőerőt azt nem tudom de sok  Táncol Ezt sajnos el lehet pusztítani de kell elég sok cucc kell hozzá Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Teccik   ez is  Igen
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #194 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 11:19:10 »

Troja!

Király a vas!

Taser!

Brutál!  Vigyorog /cm szélvédőnél nem kell érdekeljen ha követ kapsz - bár ha cserélni kéne híddaruval lehetne csak  Nevet
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: