Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mutassuk meg, mit művelnek.  (Megtekintve 99127 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #480 Dátum: 2019. Július 10. - 09:54:17 »

Korai,de már bele járnak.Én is csak   Csodalk  Még csak ujjnyi csövecskék vannak rajta,de törik rendesen.

Kukoricában ugyan még nem láttam, de gabonában igen, hogy még a kalászolás elején, virágzás előtt elég sok disznóbagó volt a táblaszélen.
Előfordulhat, hogy a szárban, csőkezdeményben lévő lé ízlik nekik.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Jager74
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #481 Dátum: 2019. Július 10. - 11:12:49 »

Kukoricában ugyan még nem láttam, de gabonában igen, hogy még a kalászolás elején, virágzás előtt elég sok disznóbagó volt a táblaszélen.
Előfordulhat, hogy a szárban, csőkezdeményben lévő lé ízlik nekik.
Vagy 10 éve májusban,a jól megbokrosodott,zöld őszi árpán lőttem süldőt,kétpofára habzsolta. Én megkóstoltam: édes volt. (lehet,hogy a tavaszi nitrogén műtrágyától?)
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #482 Dátum: 2019. Július 11. - 10:47:43 »

Kukoricában ugyan még nem láttam, de gabonában igen, hogy még a kalászolás elején, virágzás előtt elég sok disznóbagó volt a táblaszélen.
Előfordulhat, hogy a szárban, csőkezdeményben lévő lé ízlik nekik.

Napraforgón lőttem tegnapelőtt disznót, törték, ették. Hétfőn pedig kukoricába láttam belemenni  disznót, majd törni.  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #483 Dátum: 2019. Július 11. - 12:09:42 »

Napraforgón lőttem tegnapelőtt disznót, törték, ették. Hétfőn pedig kukoricába láttam belemenni  disznót, majd törni.  Emelem

A disznó köztudottan mindenevő.   Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #484 Dátum: 2021. November 10. - 13:53:25 »

5 év után eljött az első eset, hogy nem tudtunk a gazdálkodóval megegyezni a vadkár tekintetében.
Jött a kárbecslő, végigjártuk a két táblát, azt mondhatom, hogy nekem korrektnek tűnt az eljárás.
Azt mondta, kb. 2 hét múlva lesz eredmény.
Hétfőn letelt a 2 hét, ma felhívtam, hogy tud-e mondani valamit.
Hát, mondani nem tud, mert éppen kocsiban ül, de már múlt héten megküldte a közjegyzőnek az anyagot.
Felhívom a közjegyzői irodát.
Sajnos most nem tudnak segíteni, mert a közjegyző helyettes asszonynál van az anyag, ő meg tárgyal, hívjam délután.
Hívom az imént, sajnos nem adhatnak nekem információt, csakis a P. úrnak, mert ő kérte a kirendelést, sőt írásbeli anyagot sem fogok kapni. Mondom neki, hogy "károkozó" és egy károsult esetében mégis nem az lenne a normális, hogy mindkét fél tudomást szerezzen a kár becsült mértékéről?
Sajnálja, nem ez az eljárásrend.
Most őszintén, szerintetek épelméjű országban élünk?????? Nooormalis?
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #485 Dátum: 2021. November 10. - 13:55:53 »

5 év után eljött az első eset, hogy nem tudtunk a gazdálkodóval megegyezni a vadkár tekintetében.
Jött a kárbecslő, végigjártuk a két táblát, azt mondhatom, hogy nekem korrektnek tűnt az eljárás.
Azt mondta, kb. 2 hét múlva lesz eredmény.
Hétfőn letelt a 2 hét, ma felhívtam, hogy tud-e mondani valamit.
Hát, mondani nem tud, mert éppen kocsiban ül, de már múlt héten megküldte a közjegyzőnek az anyagot.
Felhívom a közjegyzői irodát.
Sajnos most nem tudnak segíteni, mert a közjegyző helyettes asszonynál van az anyag, ő meg tárgyal, hívjam délután.
Hívom az imént, sajnos nem adhatnak nekem információt, csakis a P. úrnak, mert ő kérte a kirendelést, sőt írásbeli anyagot sem fogok kapni. Mondom neki, hogy "károkozó" és egy károsult esetében mégis nem az lenne a normális, hogy mindkét fél tudomást szerezzen a kár becsült mértékéről?
Sajnálja, nem ez az eljárásrend.
Most őszintén, szerintetek épelméjű országban élünk?????? Nooormalis?
 
Úgy minden második közjegyzőt fejbe kellene lőni internálni kellene szibériába és akkor talán a maradék normálisan viselkedne. Bár nem biztos.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: