Oldalak: 1 ... 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 [175] 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 ... 673   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Na, viccelődjünk egy kicsit...  (Megtekintve 1026550 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2610 Dátum: 2010. Június 03. - 14:08:27 »

Kutyakedvelőknek:

http://www.youtube.com/watch_popup?v=pkPNa4DBFHI
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #2611 Dátum: 2010. Június 03. - 14:23:07 »

" Tisztelt Munkatársak!

Köszöntjük a Kollégákat cégünk éves összejövetelén!

Szeretnénk hangsúlyozni, hogy a Szervezeti és Működési Szabályzat
értelmében, csak 1, azaz egy pohár alkohol tartalmú ital/fő
fogyasztható a rendezvény ideje alatt.

Köszönjük megértésüket és együttműködésüket, az összejövetel alatt.


Jó szórakozást kívánunk minden kedves kollégának! "

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #2612 Dátum: 2010. Június 03. - 14:55:30 »

no comment

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #2613 Dátum: 2010. Június 03. - 15:01:03 »

Ezt csak linkként mert nagy a kép: http://napirajz.hu/files/BSZP.jpg
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #2614 Dátum: 2010. Június 03. - 22:02:28 »

Régi vicc, de nekem tetszik:

Tanár kérdezi a gyerekeket matekórán:
-Gyerekek, 18-an vagytok a teremben, 42-es a lábam, 26-os teremben vagyunk, 86 kiló vagyok és 3 színű póló van rajtam. A kérdés: Hány éves vagyok?
Nagy a teremben a csend, szinte mindenki arcáról a kétségbeesett tanácstalanság olvasható le, egyedül Móricka jelentkezik.
A tanár felszólítja:
-Na Móricka, hány éves vagyok?
-46!
-Ügyes vagy, valóban annyi vagyok! Áruld el a többieknek, hogy hogy számoltad ki!
-Hát, tudja Tanár Úr, van egy bátyám, az 23 éves és félhülye!
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #2615 Dátum: 2010. Június 06. - 16:34:01 »

Nyugodjál le!!!!

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #2616 Dátum: 2010. Június 07. - 10:25:06 »

Ti hallottatok már az erdei nyúlról?  Nyihi
Népegészségtan vizsgára készülök, és a jegyzetben találkoztam eme érdekes lénnyel, miszerint terjeszti a tularaemiát a házi, és az erdei nyúl.  Bion
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #2617 Dátum: 2010. Június 07. - 13:03:00 »

Ti hallottatok már az erdei nyúlról?  Nyihi
Népegészségtan vizsgára készülök, és a jegyzetben találkoztam eme érdekes lénnyel, miszerint terjeszti a tularaemiát a házi, és az erdei nyúl.  Bion

„A nyúl – Jäger szerint – főkép a nyílt vidékek lakója és nagy összefüggő erdők belsejében teljesen hiányzik; rögtön megtaláljuk azonban ott, ahol az erdőben rét és szántófölddel tarkázott tisztás van. A vadász ezeket erdeinyúl néven különbözteti meg a mezeitől.

Sőt még egy harmadik fajtát, a bozóti nyulat is ismer. A mezeinyúl egyáltalán nem megy az erdőbe. A bozótinyúl felváltva hol a mezőn, hol az erdőn tartózkodik. Az igazi erdei nyúlat még a lombhullás zöreje sem zavarja, nappal mindig az erdőben van és csak nyáron – de akkor se mindig – jár ki a mezőre legelni.”

Wöber humorosan jellemzi a mezei- és erdeinyúl életét. „A mezeinyúl csavargó, aki, ha éppen eszébe jut, a nap minden órájában társakat keres és verekedik velük, nem tartja be az étkezési idejét, tanyáját ma itt, holnap ott üti fel, tetszése szerint; szóval lumpéletet folytat. Az erdeinyúl ellenben mindig betartja útjait, föltéve, hogy nem zavarják, egy helyen tanyázik és mint az őzike, bizonyos órákban – reggel – jár élelme után. Az erdeinyúl mindig párosan él, míg a mezeit sokszor találjuk csoportosan. Alkalmam volt két pár erdei nyulat egy teljes évig megfigyelni és bár reggel és este egy kis tisztásra jártak legelni, sohasem vettem észre, hogy a két házaspár közeledett volna egymáshoz. Egyformán tiszteletben tartották a másik legelőjét, a nélkül, hogy egymással törődtek volna.” Csak egyetlen esetben menekül rögtön a nyílt mezőre, „amikor erős hóesés után hirtelen olvadás áll be és nagy csomókban hull le az olvadó hó a fákról és a bokrokról.

Brehm: Az állatok világa 6. Nyulak(Lepus L.)
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #2618 Dátum: 2010. Június 07. - 13:45:34 »

No, hát ezt nem tudtam. Azt hittem, a vicc kategóriába sorolható a dolog...  Mosolyog Ördög Úgy mondjuk az egész tantárggyal együtt...
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #2619 Dátum: 2010. Június 07. - 14:16:46 »

" Ördög Úgy mondjuk az egész tantárggyal együtt... "

Komoly tárgy lehet  Ördög Ördög Ördög
Inkább mondjuk azt, hogy komolyan veszik. Nagy baromság az egész...  Suicide
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #2620 Dátum: 2010. Június 08. - 15:49:24 »

http://auto.indavideo.hu/video/Webber-Vettel_mash-up
 Ördög Ördög Ördög
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2621 Dátum: 2010. Június 09. - 09:17:59 »

„A nyúl – Jäger szerint – főkép a nyílt vidékek lakója és nagy összefüggő erdők belsejében teljesen hiányzik; rögtön megtaláljuk azonban ott, ahol az erdőben rét és szántófölddel tarkázott tisztás van. A vadász ezeket erdeinyúl néven különbözteti meg a mezeitől.

Sőt még egy harmadik fajtát, a bozóti nyulat is ismer. A mezeinyúl egyáltalán nem megy az erdőbe. A bozótinyúl felváltva hol a mezőn, hol az erdőn tartózkodik. Az igazi erdei nyúlat még a lombhullás zöreje sem zavarja, nappal mindig az erdőben van és csak nyáron – de akkor se mindig – jár ki a mezőre legelni.”

Wöber humorosan jellemzi a mezei- és erdeinyúl életét. „A mezeinyúl csavargó, aki, ha éppen eszébe jut, a nap minden órájában társakat keres és verekedik velük, nem tartja be az étkezési idejét, tanyáját ma itt, holnap ott üti fel, tetszése szerint; szóval lumpéletet folytat. Az erdeinyúl ellenben mindig betartja útjait, föltéve, hogy nem zavarják, egy helyen tanyázik és mint az őzike, bizonyos órákban – reggel – jár élelme után. Az erdeinyúl mindig párosan él, míg a mezeit sokszor találjuk csoportosan. Alkalmam volt két pár erdei nyulat egy teljes évig megfigyelni és bár reggel és este egy kis tisztásra jártak legelni, sohasem vettem észre, hogy a két házaspár közeledett volna egymáshoz. Egyformán tiszteletben tartották a másik legelőjét, a nélkül, hogy egymással törődtek volna.” Csak egyetlen esetben menekül rögtön a nyílt mezőre, „amikor erős hóesés után hirtelen olvadás áll be és nagy csomókban hull le az olvadó hó a fákról és a bokrokról.

Brehm: Az állatok világa 6. Nyulak(Lepus L.)

Ez azért valahol egy fordítási anomália is.
A német (vadász)nyelv valóban ismeri a Waldhase (erdei nyúl) fogalmat, de nem önálló alfajként, hanem az élőhelye szerinti elnevezésként. Valahogy úgy, ahogy mi az őzbakra is rámondjuk - legalábbis felénk, hogy "erdei bak". Bozóti nyúllal viszont még nem találkoztam sem magyarul, sem németül. Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #2622 Dátum: 2010. Június 09. - 09:23:25 »

Ez azért valahol egy fordítási anomália is.
A német (vadász)nyelv valóban ismeri a Waldhase (erdei nyúl) fogalmat, de nem önálló alfajként, hanem az élőhelye szerinti elnevezésként. Valahogy úgy, ahogy mi az őzbakra is rámondjuk - legalábbis felénk, hogy "erdei bak". Bozóti nyúllal viszont még nem találkoztam sem magyarul, sem németül. Ördög Ördög

 Igen

Tankönyvekben is benne van és elkülönítik az erdei őzet és a mezei őzet, mégsem külön alfaj. Szvsz. a nyúlnál is ez a helyzet.

Ld.: wikipédia:

A vadászati és vadbiológiai irodalom megkülönböztet „erdei” és „mezei” őzet, melyeket ökotípusnak is szoktak tekinteni. A kettő közötti különbségnek azonban genetikai okát nem lehet kimutatni. Valószínű, hogy a környezethez való rugalmas alkalmazkodás (viselkedés), illetve a jobb táplálékellátottság (nagyobb testméretek és szaporodás) az oka.
Naplózva
Kedve-lő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 330


« Új üzenet #2623 Dátum: 2010. Június 10. - 21:37:13 »

Egy várandós asszonyka ellenőrzésre megy az orvosához.
A vizsgálat után szégyellősen megszólal:
- A férjem megkért, hogy kérdezzek meg valamit.
- Tudom, tudom - feleli a doki. Megnyugodhat, a szex nem veszélyes egészen a terhesség utolsó hónapjáig.
- Nem egészen erről van szó. Hanem arról, hogy nyírhatom-e továbbra is én a füvet? Vállat von
Naplózva
Kedve-lő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 330


« Új üzenet #2624 Dátum: 2010. Június 12. - 22:19:58 »

Jó és rossz.

Jó: A férjed ért a divathoz.
Rossz: Nőnek öltözik.
Rosszabb: Jobban néz ki, mint te.
Legrosszabb: Fel is szedett egy pasit.
......................
Jó: A fiad szerelmes.
Rossz: A szomszéd csajba.
Rosszabb: Te is.
Legrosszabb: A feleséged is.

........................................
Jó: A feleséged terhes.
Rossz: Ikrei lesznek.
Rosszabb: Hármas ikrei.
Legrosszabb: Két éve megmondta az orvos barátod, hogy nem lehet gyereked.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 [175] 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 ... 673   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: