Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magaslesek, ülőkék, les székek...  (Megtekintve 222577 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #885 Dátum: 2016. Május 20. - 20:51:24 »

A hegyes láb csak akkor jó, ha van a lábon két gallér is, mert ha nincs megsüllyedhet és úgy eldől mint a liszteszsák!

Ezért értelmetlen a körülmetélés.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #886 Dátum: 2016. Május 21. - 09:38:41 »

Amelyeket én ismerek azokon hátul van három kihegyezett tüske, (a két szélső kicsit hosszabb mint a középső) vagy a hátoldalon egy V alakú kialakítás. A lábak is olyan méterre vannak egymástól, nem szokott feldőlni az első felmászásnál sem. Az enyémet drótkötéllel szoktam kikötni, és úgy hurkolom meg, hogy a jó hosszú  kötelet fentről leeresztve a földről tudjam eloldani ha el akarom hozni.


Tudod Attila aki túlméretes annak vigyázni kell az ilyen dologgal .    Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #887 Dátum: 2016. Május 21. - 11:29:15 »

Tudod Attila aki túlméretes annak vigyázni kell az ilyen dologgal .    Ördög
Erdőjáró súlypontelhelyezkedése is olyan, hogy amikor a függőleges létrán mászik fel, igencsak húzza hátrafelé a rendszert.
Magyarul Ő sem olyan gilisztás alkat, mint a fényképeid alapján Te vagy Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #888 Dátum: 2016. Május 21. - 14:15:27 »

Erdőjáró súlypontelhelyezkedése is olyan, hogy amikor a függőleges létrán mászik fel, igencsak húzza hátrafelé a rendszert.
Magyarul Ő sem olyan gilisztás alkat, mint a fényképeid alapján Te vagy Ördög Ördög Ördög


De jó lenne !   Táncol Táncol Táncol

Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #889 Dátum: 2016. Május 28. - 18:34:02 »

Ez szerintem tényleg megéri!
Elé kell szerelni egy keresztrudat, bevonni polifon csőszigeteléssel! (a két "karfát" is!) Igen Igen Igen

https://www.magyarvadasz.hu/index.php?p=hirdetes&id=14248

Sziasztok!
 Nem mentette le valaki véletlen a fényképét az alumínium ülőkének. Szükségem lenne rá, mert valami hasonlót szeretnék összehozni.
Üdv: KÁ
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #890 Dátum: 2016. Május 28. - 20:04:40 »

Sziasztok!
 Nem mentette le valaki véletlen a fényképét az alumínium ülőkének. Szükségem lenne rá, mert valami hasonlót szeretnék összehozni.
Üdv: KÁ


Ötleteket akarsz az épitéshez?
Cabela's - Hunting - Big Game Hunting - Treestands - Tripod & Ladder Stands.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #891 Dátum: 2016. Május 30. - 20:09:33 »



Ötleteket akarsz az épitéshez?
Cabela's - Hunting - Big Game Hunting - Treestands - Tripod & Ladder Stands.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #892 Dátum: 2016. Június 01. - 08:30:33 »

Sziasztok!
 Nem mentette le valaki véletlen a fényképét az alumínium ülőkének. Szükségem lenne rá, mert valami hasonlót szeretnék összehozni.
Üdv: KÁ
A vadászaprón a mai hirdetések között megtalálható.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #893 Dátum: 2016. Június 01. - 13:05:17 »

A vadászaprón a mai hirdetések között megtalálható.

Szia!
Köszi, de nem az van az aprón, ami itt volt.
Ami itt volt az kb 20.000 volt és nem hajtogatható, de alu.
Üdv:KÁ
Naplózva
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #894 Dátum: 2017. Február 15. - 12:25:33 »

sziasztok,

Szeretnék én is a mobil les tulajdonsok és használók táborába lépni... egy suzuki samurai tetjére szeretnék egy szerkezetet ami lehetővé teszi, hogy a) felmásszak b) fent egy nem fedett, de három oldalú valamibe egy magammal felvitt székre leülni c) mindezt úgy, hogy – mivel kell közúton a területig közlekednem és néha muszáj télen a városba is bejönnöm a kisasszonnyal – a közúti közlekedésben is részt lehessen vele venni.

Tudom, láttam, hogy itt a fórumon is többen kísérleteztek illetve csináltak ilyet, most az lenne a kérdésem, hogy van-e ötletetek (anyaghasználat pld hogy meg is mozduljon a kocsi) szerkezet ügyben, vagy valaki látott-e már olyat élőben ami működik és használható..?

ez aranyos (3. sorban) de hát ugye forgalomban :-)

https://hu.pinterest.com/lepist/samurai/


ez hasonló mint amit itteni olvtársunk csinált (és ami nagyon tetszik), de még mindig nem kezelhető

http://www.zukikrawlers.com/albums/album140/110_2567.sized.jpg

Valami olyasmire gondolok, hogy van egy tetőről kihúzható kis létra amit le lehet hajtani, feljutni a tetőre egy lapra, ott 3 oldalt kihajtani és valahogy rögzíteni egymáshoz, széket, cuccot felvinni és kezdődhet a vadászat.

Üdv
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 15. - 12:49:56 írta Voldi » Naplózva
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #895 Dátum: 2017. Február 15. - 16:28:32 »

sziasztok,

Valami olyasmire gondolok, hogy van egy tetőről kihúzható kis létra amit le lehet hajtani, feljutni a tetőre egy lapra, ott 3 oldalt kihajtani és valahogy rögzíteni egymáshoz, széket, cuccot felvinni és kezdődhet a vadászat.

Üdv


Lessátor + lőbot elvetendő ?  akkor csak egy lap kell a tető csomagtartóra , meg 4 csatlakozó pont a sátor merevítésének. Meg véd is valamelyest.......
Naplózva
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #896 Dátum: 2017. Február 15. - 20:45:02 »

Lessátor + lőbot elvetendő ?  akkor csak egy lap kell a tető csomagtartóra , meg 4 csatlakozó pont a sátor merevítésének. Meg véd is valamelyest.......

Igazából nem elvetendő, csak nem gondoltam eddig rá.... most hogy mondod talán lehetne ötvözni a kettőt:
- a lap mindenképpen kell nyilván
. négy sarokban felnyitni 1-1 (sátor)rudat + feltenni 1-1 keresztmerevítő rudat ami mint keret egyben adhatja  feltámasztást is
- a rudak között pedig a lessátor anyagához hasonló anyag lehet kifeszítve, így ad takarást és némi szélvédelmet, de nem kell egy teljes lap
- nincs teteje így a hallást nem zavarja (mondjuk esőtől sem véd de ez nem zavar
- fel lehet vinni a lőbotot ebben igazad van....

már csak egy vállalkozó szellemű sátor-, és sátorrúd gyártó kéne akivel ki lehetne rajzolni és kivitelezni :-)

de tényleg jó ötlet, köszönöm...

 Emelem
Naplózva
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #897 Dátum: 2017. Február 15. - 21:09:08 »

pld valami hasonló, csak felül merevítve
http://system.magnumvadasz.hu/uploads/15/ameristep_field_hunter_vadasz_sator%7B77078_15344%7D_resized.jpg
Naplózva
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #898 Dátum: 2017. Február 15. - 21:54:36 »


Felül merevíteni minek? Rátámaszkodni nem lehet, lövéshez ott a bot, meg meg sem tartana. Ha ki kell hajolni,pl levágni egy belógó ágat, csak útban van. A lap 4 sarkára 4 cső felrakva, abba vékony falu rozsdamentes gázcső beleállítva, pár furat, amin gumiszalag van átvezetve, a ponyvát meg egy zászlógyártó legyártja gyűrűkkel. Vagy tesz karikát a vitt vászonba. Az alaplapi csőbe meg 1-1 gyűrűs stift, a csövek tetejébe meg 1-1 műanyag pezsgős dugó.  Vigyorog Így a barkács jelleg is megvan, meg nem áll bele senki hasfalába . Én így csinálnám. Vagy vennék egy ilyen paravánt készen.  Vigyorog
Naplózva
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #899 Dátum: 2017. Február 15. - 22:33:42 »

Felül merevíteni minek? Rátámaszkodni nem lehet, lövéshez ott a bot, meg meg sem tartana. Ha ki kell hajolni,pl levágni egy belógó ágat, csak útban van. A lap 4 sarkára 4 cső felrakva, abba vékony falu rozsdamentes gázcső beleállítva, pár furat, amin gumiszalag van átvezetve, a ponyvát meg egy zászlógyártó legyártja gyűrűkkel. Vagy tesz karikát a vitt vászonba. Az alaplapi csőbe meg 1-1 gyűrűs stift, a csövek tetejébe meg 1-1 műanyag pezsgős dugó.  Vigyorog Így a barkács jelleg is megvan, meg nem áll bele senki hasfalába . Én így csinálnám. Vagy vennék egy ilyen paravánt készen.  Vigyorog


Előrebocsátva, hogy tárgyi tudás éleslátásomat semmilyen szinten sem homályosítja, engem már a gázcsőnél elvesztettél  Stoel De a "vennék egy ilyet készen" résznél már újra aktív befogadója és részese voltam a beszélgetésnek...

Naplózva
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: