Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magaslesek, ülőkék, les székek...  (Megtekintve 222681 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #825 Dátum: 2016. Március 11. - 15:27:04 »

Következő a kérdésem a jogban jártas Urakhoz!
Ugye az 1996.évi LV.törvény és annak módosításának 8.§.(2.) g./ pontja kimondja,hogy a közút nem része a vadászterületnek. Adott egy külterületi,helyrajzi számos,önkormányzati földút.
/amely csak térképen van,fizikálisan 50 éve visszafoglalta a természet/.Ezen az úton el lehet-e helyezni vadgazdálkodási berendezést (hord.lest,sózót,stb) ?
Ugye az elhelyezéshez kell a tulajdonos hozzájárulása. A jegyző a törvényre hivatkozik,hogy az út nem része a v.területnek,így ő nem ad rá engedélyt.


Mi az adott út elnevezése a tulajdoni lapon?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #826 Dátum: 2016. Március 11. - 16:03:07 »

Következő a kérdésem a jogban jártas Urakhoz!
Ugye az 1996.évi LV.törvény és annak módosításának 8.§.(2.) g./ pontja kimondja,hogy a közút nem része a vadászterületnek. Adott egy külterületi,helyrajzi számos,önkormányzati földút.
/amely csak térképen van,fizikálisan 50 éve visszafoglalta a természet/.Ezen az úton el lehet-e helyezni vadgazdálkodási berendezést (hord.lest,sózót,stb) ?
Ugye az elhelyezéshez kell a tulajdonos hozzájárulása. A jegyző a törvényre hivatkozik,hogy az út nem része a v.területnek,így ő nem ad rá engedélyt.


Szvsz ha két méterrel az út mellé teszed, sok bosszúságtól mented meg magad.  Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #827 Dátum: 2016. Március 11. - 17:12:31 »

Mi az adott út elnevezése a tulajdoni lapon?

Kivett.....Saját használatú út. Tulajdonos: Községi Önkormányzat 1/1
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #828 Dátum: 2016. Március 11. - 17:15:32 »

Szvsz ha két méterrel az út mellé teszed, sok bosszúságtól mented meg magad.  Kacsint
Ellenben...az út mindkét oldalán lévő terület tulajdonosa sem járul hozzá,éppen ezért kellene az "útra" tenni.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #829 Dátum: 2016. Március 11. - 17:29:40 »

Ellenben...az út mindkét oldalán lévő terület tulajdonosa sem járul hozzá,éppen ezért kellene az "útra" tenni.

 Fejvakarás  Keveredett állapotok lehetnek ott !  A két földtulajdonos nem engedi az önkormányzat nem engedi (mindegy hogy miért és mennyire nőtte fel az akác ) akkor miért erőlteted ?
Csak felesleges civakodás van belőle és jogilag nekik van igazuk. ( Példa: Akár milyen elhanyagolt egy terület erdő,szántó,rét a tulajdonos hozzájárulása nélkül vadászati , vadgazdálkodási létesítmény oda nem telepíthető . Nincs jogod kritizálni ha 3 méter magas rajta a gaz akkor sem. Az másnak - valamely hatóságnak a jogköre.)     Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #830 Dátum: 2016. Március 12. - 07:51:26 »

Nem "állásfoglalás", csak vélemény:

Szerintem a saját használatú út része a vadászterületnek. A törvény csak közutat említi abba a felsorolásban, amit kivesz a vadászterületből.
Ettől függetlenül a terület tulajdonosának, tehát az önkormányzatnak a hozzájárulása kell vadászati létesítmény elhelyezéséhez.
Szerintem tehát mondhatja azt, hogy nem, de nem azért, mert nem vadászterület, hanem azért, mert nem akarja, hogy az úton les álljon. Ki tudja, talán még olyan hátsó szándéka is van, hogy egyszer kitisztíttatja és azon járnak a közlekedők, nem a szántóföldön.   
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #831 Dátum: 2016. Március 12. - 08:47:02 »

Nem "állásfoglalás", csak vélemény:

Szerintem a saját használatú út része a vadászterületnek. A törvény csak közutat említi abba a felsorolásban, amit kivesz a vadászterületből.
Ettől függetlenül a terület tulajdonosának, tehát az önkormányzatnak a hozzájárulása kell vadászati létesítmény elhelyezéséhez.
Szerintem tehát mondhatja azt, hogy nem, de nem azért, mert nem vadászterület, hanem azért, mert nem akarja, hogy az úton les álljon. Ki tudja, talán még olyan hátsó szándéka is van, hogy egyszer kitisztíttatja és azon járnak a közlekedők, nem a szántóföldön.   
Kösz Lajos,én is így értelmezem a törvényi részét. Soha nem lesz kitisztítva,mert nem érdeke senkinek.Térképen egy erdőt szelne ketté,a természetben viszont egybeművelt (műveletlen) terület,nagyon jó vadmozgással.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #832 Dátum: 2016. Március 12. - 10:50:05 »

Ez tipikus példája azoknak az eseteknek, amikor jobb, ha nem kérdez az ember... Fejvakarás
(Már nem itt, hanem a jegyző úrtól)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #833 Dátum: 2016. Március 12. - 10:59:15 »

Ez tipikus példája azoknak az eseteknek, amikor jobb, ha nem kérdez az ember... Fejvakarás
(Már nem itt, hanem a jegyző úrtól)
Jegyző Nő!  'Girl egyébiránt öröm hozzá bemenni  Kacsint
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #834 Dátum: 2016. Március 12. - 11:15:52 »

Jegyző Nő!  'Girl egyébiránt öröm hozzá bemenni  Kacsint
Akkor meg balfasz vagy...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #835 Dátum: 2016. Március 12. - 11:32:32 »

Akkor meg balfasz vagy...
Inkább csak hűséges családapa...
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #836 Dátum: 2016. Március 12. - 11:39:30 »

Ellenben...az út mindkét oldalán lévő terület tulajdonosa sem járul hozzá,éppen ezért kellene az "útra" tenni.
Ilyen esetekben én mindenkinek küldök egy tértivényes levélkét, hogy a vadkárt is hasonlóan fogjuk kezelni.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #837 Dátum: 2016. Március 12. - 12:23:32 »

Kösz Lajos,én is így értelmezem a törvényi részét. Soha nem lesz kitisztítva,mert nem érdeke senkinek.Térképen egy erdőt szelne ketté,a természetben viszont egybeművelt (műveletlen) terület,nagyon jó vadmozgással.

Szerinted ha a két erdőtulajdonos nem engedi meg ( miért is ?) akkor ha még sikerül is oda varázsolni lesz ott vadmozgás ? Ha nem értenéd a kérdést az erdőtulajdonosok nem tennének erról hogy oda még az egér se merjen rámenni ?  Ezért nem értem az erőltetést.     Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #838 Dátum: 2016. Március 12. - 13:02:44 »

Inkább csak hűséges családapa...
Ezt mondom én is...balfasz... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #839 Dátum: 2016. Március 12. - 17:53:00 »

Ezt mondom én is...balfasz... Ördög
Egyszer is erős volt,kétszer meg már unalmas... Nem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: