Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magaslesek, ülőkék, les székek...  (Megtekintve 222672 alkalommal)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #750 Dátum: 2014. Május 17. - 09:09:30 »

   Üdv dobbasszus!  Emelem



Köszönöm ismételten, a gesztust!
A részemre felajánlott paprikádat, felajánlom, a fórumtalira.  Stoel ..

Úgy gondolom, tartozom egy magyarázattal, az érthetőség kedvéért..

A tegnapi napon, egy kicsit utána néztem az erőspaprikáknak a googlén..
Meglepődve tapasztaltam, hogy a Gewehr által említett scorpiót, kb. 2. éve ismerem és nemkeveset fogyasztottam is már belőle.
Tegnap Édesapámnál voltam a szokásos látogatásom keretében. Ahol igen érdekes dolgokra derült napfény.
A történet érthetőségének kedvéért, el kell mondjam, az évi erőspaprika adagunkat a saját kertemben szoktam megtermelni.
Miután beérnek, felfűzöm őket, és felviszem Apámhoz, akinél szakszerű tárolásra kerül a felhasználásig, darálásig, ami szintén az Ő asztala.

A múlt év végén is ugyanígy történt minden. Február végén, megkértem, hogy daráljon már nekem, mert készletem igencsak fogyóban van.

A készletfeltöltés első kipróbálása után éreztem, hogy valami "történt".., mintha erősebbnek tűnne a portéka. De nem tulajdonítottam nagyobb jelentőséget neki, mert "kiváló árut" vittem fel ( gyönyörű, mélyvörös, egészséges paprikát).

Tegnap aztán a beszélgetésünk kapcsán, szóba került ez a paprikadolog is.
Elmondta, hogy kapott egyik jóismerősétől, kuncsaftjától, egy fűzér paprikát abból amit 2 évvel ezelőtt már megkóstoltatott velünk, és azt is beledarálta a többi közé ( kb. 20 % ban).  Mosolyog ..

Nekem abban a pillanatban leesett a tantusz! ( figyelsz, Boar.. Kacsint ) Azért éreztem "picit" csípősebbnek,mert a skorpió is belekerült  :Mosolyog ..

El kell mondjam, egyre nagyobb mennyiséget kell szórjak a ételeimhez.

Lehet, hogy egyre immunisabb leszek, a kapszaicinre?!   Vállat von .. Fejvakarás ..

Amennyiben így haladok, lassan király-vizet kell használnom szájöblögetésre is..  Ördög ..     Emelem


Üdv Cheyenne!

Egyáltalán nem hihetetlen amit írsz. Részben.
Azt azért érdemes tudni, hogy ezek a paprikák "laboratóriumi" körülmények között lettek kinemesítve, nem kis munka árán és a névleges (valamint meglehetősen szubjektív) scoville érték csak a rekorder bokor egyetlen, legerősebb paprikájára vonatkozik (ugyanis azonos bokron belül is óriási eltérések lehetnek csípősség tekintetében).
Ezen felül számolni kell azzal a ténnyel, hogy az itthoni paprikák folyamatosan vesztenek az erejükből, minden generáció után (sőt, az időjárástól kezdve sokminden befolyásolja ezt a folyamatot), méghozzá drasztikusan. Ezért is írtam a génfrissítés fontosságáról korábban (célszerű az USA-ból rendelni a friss vérvonalat).
Summa summárum: hiszek Neked, hogy ettél már trinidadi skorpiót, de azt kétlem, hogy az eredeti erősségű tiszta paprikából. Abból ugyanis az aktuális világbajnok paprikazabáló sem evett meg túl sokat.  Ördög

Két éve pedig..., nos akkor termett a földön a legelső példány a New Mexico Egyetemen, szóval még nekik is igen bajosan volt akkoriban szárított füzérük.  Stoel

Egyébként jól látod, a kapszaicinhez igenis hozzá lehet szoktatni a szervezetet. Így készülnek a versenyekre a profi paprikafalók is, de néhány darabnál így sem bírnak többet megenni. Utána pedig tudjuk, hogy nem lesz kellemes a napjuk kupa és elismerés ide vagy oda.  Ördög

 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #751 Dátum: 2014. Május 17. - 09:19:21 »



Két éve pedig..., nos akkor termett a földön a legelső példány a New Mexico Egyetemen, szóval még nekik is igen bajosan volt akkoriban szárított füzérük.  Stoel



Szia!

Bár nem ismerem az új fajtákat.., mivel csak fogyasztó vagyok.

Erre hasonlít a legjobban, amit kaptunk két éve először.  Vállat von ..     Emelem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #752 Dátum: 2014. Május 17. - 09:21:06 »

Szia!

Bár nem ismerem az új fajtákat.., mivel csak fogyasztó vagyok.

Erre hasonlít a legjobban, amit kaptunk két éve először.  Vállat von ..     Emelem

Bocs.  Stoel ..       Erre.

http://444.hu/2013/07/22/444-vs-moruga-scorpion/
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 17. - 17:17:40 írta Voldemort » Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #753 Dátum: 2014. Május 17. - 09:22:48 »

Szia!

Bár nem ismerem az új fajtákat.., mivel csak fogyasztó vagyok.

Erre hasonlít a legjobban, amit kaptunk két éve először.  Vállat von ..     Emelem

Ha feldobsz egy képet (de most már tényleg a kertészkedőkbe, mert szét fogják rúgni a s*ggünket  Vigyorog ), esetleg megpróbálhatok rájönni, mi is az.  Igen

 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #754 Dátum: 2014. Május 17. - 10:14:54 »

   Üdv dobbasszus!  Emelem



Köszönöm ismételten, a gesztust!
A részemre felajánlott paprikádat, felajánlom, a fórumtalira.  Stoel ..

Úgy gondolom, tartozom egy magyarázattal, az érthetőség kedvéért..

A tegnapi napon, egy kicsit utána néztem az erőspaprikáknak a googlén..
Meglepődve tapasztaltam, hogy a Gewehr által említett scorpiót, kb. 2. éve ismerem és nemkeveset fogyasztottam is már belőle.
Tegnap Édesapámnál voltam a szokásos látogatásom keretében. Ahol igen érdekes dolgokra derült napfény.
A történet érthetőségének kedvéért, el kell mondjam, az évi erőspaprika adagunkat a saját kertemben szoktam megtermelni.
Miután beérnek, felfűzöm őket, és felviszem Apámhoz, akinél szakszerű tárolásra kerül a felhasználásig, darálásig, ami szintén az Ő asztala.

A múlt év végén is ugyanígy történt minden. Február végén, megkértem, hogy daráljon már nekem, mert készletem igencsak fogyóban van.

A készletfeltöltés első kipróbálása után éreztem, hogy valami "történt".., mintha erősebbnek tűnne a portéka. De nem tulajdonítottam nagyobb jelentőséget neki, mert "kiváló árut" vittem fel ( gyönyörű, mélyvörös, egészséges paprikát).

Tegnap aztán a beszélgetésünk kapcsán, szóba került ez a paprikadolog is.
Elmondta, hogy kapott egyik jóismerősétől, kuncsaftjától, egy fűzér paprikát abból amit 2 évvel ezelőtt már megkóstoltatott velünk, és azt is beledarálta a többi közé ( kb. 20 % ban).  Mosolyog ..

Nekem abban a pillanatban leesett a tantusz! ( figyelsz, Boar.. Kacsint ) Azért éreztem "picit" csípősebbnek,mert a skorpió is belekerült  :Mosolyog ..

El kell mondjam, egyre nagyobb mennyiséget kell szórjak a ételeimhez.

Lehet, hogy egyre immunisabb leszek, a kapszaicinre?!   Vállat von .. Fejvakarás ..

Amennyiben így haladok, lassan király-vizet kell használnom szájöblögetésre is..  Ördög ..     Emelem

Az bizony megeshetik. Hozzá edződik lassan az ember gyereke.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #755 Dátum: 2014. Május 17. - 10:30:05 »

"Csak" a szemem töröltem meg kesztyűmentes paprikázás után úgy három órával. Rííí Ördög
Mázlista. Én hugyoztam is:-) Hát nincs az a forró cigányp....na .......
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #756 Dátum: 2014. Május 17. - 10:40:17 »

Mázlista. Én hugyoztam is:-) Hát nincs az a forró cigányp....na .......

Jujjjj! Röhög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #757 Dátum: 2014. Május 17. - 12:35:00 »

Anno dominó szerves kémia gyakorlaton a szobatársam megnyerte a kapszaicin szintézisét. Meg is csinálta ahogy kell, le is adta, el is mosogatott mindent, szóval az anyag már sehol nem volt, amikor odanyúlt a szeméhez......
Úgy vezették át a lányok kézenfogva a szemklinikára, és utánna napokig borzasztó vörös volt a szeme.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #758 Dátum: 2014. Május 17. - 12:38:56 »

Jó lenne, ha a paprikások befejeznék az offolást!  Türelmetlenül
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #759 Dátum: 2014. Május 17. - 13:01:36 »

Jó lenne, ha a paprikások befejeznék az offolást!  Türelmetlenül
Helyezd át kérlek a kertészkedőbe... Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #760 Dátum: 2014. Május 18. - 11:38:23 »

Helyezd át kérlek a kertészkedőbe... Vigyorog

Megtettem az első lépést.  Vigyorog
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #761 Dátum: 2014. Június 12. - 23:46:33 »

Nagy segítség lenne,ha valaki megtisztelne egy x-láb ülőke tervrajzával,méretezésével.  Wave (lényeges,hogy ne tartalmazza az "ahogy kiadja a deszka meg a léc" az "érzéssel"  illetve "az ahogy jónak látjátok" mértékegységeket... Vigyorog )
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #762 Dátum: 2014. Június 13. - 08:43:38 »

Nagy segítség lenne,ha valaki megtisztelne egy x-láb ülőke tervrajzával,méretezésével.  Wave (lényeges,hogy ne tartalmazza az "ahogy kiadja a deszka meg a léc" az "érzéssel"  illetve "az ahogy jónak látjátok" mértékegységeket... Vigyorog )
Emelem
Most szerkesztem a sajátomat. Az anyag már megvan, nagyjából "kiszabva", még hátra van a tényleges a méretre vágás és a rögzítés. Igaz most elég sok a munkám, meg itt vannak a holdas éjszakák és muszáj kiülni, de egy héten belül meglesz. De, ki is próbálhatod, 100kg+ lesz a teherbírása Nyihi   
 Wave
Naplózva

Üdv Chris
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #763 Dátum: 2014. Június 13. - 12:57:20 »

Emelem
Most szerkesztem a sajátomat. Az anyag már megvan, nagyjából "kiszabva", még hátra van a tényleges a méretre vágás és a rögzítés. Igaz most elég sok a munkám, meg itt vannak a holdas éjszakák és muszáj kiülni, de egy héten belül meglesz. De, ki is próbálhatod, 100kg+ lesz a teherbírása Nyihi   
 Wave
Rajta leszek. Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #764 Dátum: 2014. Június 24. - 09:55:00 »

 A minap emlegetett sakálvokál úgy felpisztergálta a hangulatunkat, hogy Nagy Sanyi cimborám szerzett valahonnan kölcsönbe egy famászó magaslest. Mivel ilyen herkentyűt eddig még csak képen láttunk nekiálltunk "tesztelni". Hát mit mondjak valahová a Benny Hill Show tájékára tudnám tenni próbálkozásainkat. Elől mene Sanyi haver baltával, fűrésszel, hátizsákkal, két puskával feldíszítve. Mögötte én, hátamon a konyhaszekrénnyel, amikor szembesültünk bizonyos problémákkal. Elsősorban a kiszemelt facsoport körül kefesűrű kökény és galagonyabozót található, amiben a disznók is hasoncsúszva közlekednek. Itt kellett utatvágni, hogy valahogy áttudjam cepelni a pecerájt a tetthelyre. Ott aztán Sanyi barátom előadta a "reumás araszolóhernyó enyhe tériszonnyal megmássza a tölgyfát" című magánszámát. Fél óra alatt a szédítő 3 méteres magasságig jutott amikor eszébe jutott, hogy a puskáját bezzeg lenn felejtett. Szerencsére egy darab madzaggal utánna küldtem. Látva a technika eme csodájának macerás voltát én lemondtam arról hogy megismételjem a cimbora teljesítményét és inkább elmentem cincogni egy tarlóra, ahol sajna semmit nem lőttem. A haver szerencsére egy óra ücsörgés után úgydöntött, hogy hazamegy asszonypajtáshoz és rámszólt hogy menjünk. A lemászás első nekifutására persze becsípődött a dereka, amit ordítva közölt. Erre felajánlottam, hogy hazaugrok a stilért és kivágom alatta a fát. A vállaszát nem írom le, mert megártana a galambleketeknek, de részletesen elmagyarázta, hogy mit csináljak a stillel, a fával, a famászó lessel valamint egy lónak a hímnemiszervével. Végül csak lemászott valahogy, de még várt ránk egy röpke félórás séta a bozótosban, sötétben a kocsiig. Ojtott vadász barátom ott aztán kijelentette, hogy jó ez a magasles, csak meg kell tanulni használni, meg egy kicsit edzeni kell hozzá, mert olyan hasizomláza van mint már rég. Erre felhívtam a figyelmét arra az apróságra, hogy amennyiben nem tartok vele sherpai minőségben kétszer kellett volna fordulnia, tehát elég macerás ez a dolog. Szóval gyakorolunk szorgalmasan, és hatalmas respektussal gondolunk Bentsaftra meg az összes ijjász-vadásza akik képesek kilométereken keresztül cipelni 30 kilónyi cuccot és még boldogulnak is vele egyes egyedül a vadonban.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: