Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magaslesek, ülőkék, les székek...  (Megtekintve 222682 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #660 Dátum: 2014. Május 12. - 17:51:48 »

Mit csináltok,ha a leskarima túl alacsony és egy pulcsinál több kellene a megfelelő magasságba emeléshez? Rendszeres gondom ez,már arra is gondoltam,hogy lőbotot viszek magammal a lesre és azon állítom be a magasságot.  Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #661 Dátum: 2014. Május 12. - 18:07:05 »

Mit csináltok,ha a leskarima túl alacsony és egy pulcsinál több kellene a megfelelő magasságba emeléshez? Rendszeres gondom ez,már arra is gondoltam,hogy lőbotot viszek magammal a lesre és azon állítom be a magasságot.  Vállat von

Odacsavarozol még egy deszkát. Ugyan ez volt a gondom egyébként, én így oldottam meg (feltéve, ha engedik vagy saját a les).

 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #662 Dátum: 2014. Május 12. - 18:18:25 »

Mit csináltok,ha a leskarima túl alacsony és egy pulcsinál több kellene a megfelelő magasságba emeléshez? Rendszeres gondom ez,már arra is gondoltam,hogy lőbotot viszek magammal a lesre és azon állítom be a magasságot.  Vállat von

Több pulcsit vinnék magammal.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #663 Dátum: 2014. Május 12. - 18:44:01 »

Odacsavarozol még egy deszkát. Ugyan ez volt a gondom egyébként, én így oldottam meg (feltéve, ha engedik vagy saját a les).

 Emelem
Mivel  meghívnak,véletlenszerűen jutok egy-egy lesre...Volt,hogy szinte kétrét görnyedve tudtam csak lőni. Borzalmasan kényelmetlen,ráadásul a rossz pozíció miatt magában hordozza a hibázás és sajnos a sebzés lehetőségét is.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #664 Dátum: 2014. Május 12. - 18:48:09 »

Mivel  meghívnak,véletlenszerűen jutok egy-egy lesre...Volt,hogy szinte kétrét görnyedve tudtam csak lőni. Borzalmasan kényelmetlen,ráadásul a rossz pozíció miatt magában hordozza a hibázás és sajnos a sebzés lehetőségét is.
Vigyél magaddal egy hátizsákot pléddel,kabáttal,pulcsival megtöltve .Felteszed egy próbára aztán kiveszel belőle ,ha magas.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #665 Dátum: 2014. Május 12. - 18:57:42 »

Egy szálfatermetű vendégem (akivel többször vadásztunk együtt és külön lőbotot is csináltam neki, amiről én lábujjhegyen sem tudtam volna lőni) egy spéci kis "babzsákot" hordott magával.
Ez egy vékony bőrből varrott, kb 10cm átmérőjű és 15 centi hosszúságú henger volt, apró műanyag granulátummal töltve.
Teljes hosszában rá volt varrva két bőr fül egymástól kb 2,5 centi távolságra, amik tuladonképpen duplafalú tasakok voltak és mindkettőbe valami nehéz fémlemez volt rakva.
A henger a lesdeszka élére feküdt fel, a két leffegő kintről és bentről lógtak lefelé és stabilan tartották a hengert a deszka élén.
Amikor felültünk, felrakta a várható lőirány felé, majd ha kellett, villámgyorsan áttette bárhová.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #666 Dátum: 2014. Május 12. - 19:12:52 »

Egy szálfatermetű vendégem (akivel többször vadásztunk együtt és külön lőbotot is csináltam neki, amiről én lábujjhegyen sem tudtam volna lőni) egy spéci kis "babzsákot" hordott magával.
Ez egy vékony bőrből varrott, kb 10cm átmérőjű és 15 centi hosszúságú henger volt, apró műanyag granulátummal töltve.
Teljes hosszában rá volt varrva két bőr fül egymástól kb 2,5 centi távolságra, amik tuladonképpen duplafalú tasakok voltak és mindkettőbe valami nehéz fémlemez volt rakva.
A henger a lesdeszka élére feküdt fel, a két leffegő kintről és bentről lógtak lefelé és stabilan tartották a hengert a deszka élén.
Amikor felültünk, felrakta a várható lőirány felé, majd ha kellett, villámgyorsan áttette bárhová.

Mit agyaltam valami hasonlón...!!! Ezért szeretem a fórumot s külön kösz neked Csaba! Wave
(Valami rajzot nem tudnál összehozni esetleg...? Stoel Stoel )
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #667 Dátum: 2014. Május 12. - 19:22:50 »

Mit agyaltam valami hasonlón...!!! Ezért szeretem a fórumot s külön kösz neked Csaba! Wave
(Valami rajzot nem tudnál összehozni esetleg...? Stoel Stoel )
Szerintem ez olyasmi lehet amiről Csaba beszél: http://www.magnumvadasz.hu/s/shop.php?op=look&gr=30&id=PROD110415124417
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #668 Dátum: 2014. Május 12. - 19:27:22 »

Szerintem ez olyasmi lehet amiről Csaba beszél: http://www.magnumvadasz.hu/s/shop.php?op=look&gr=30&id=PROD110415124417
 Emelem
Igen,csak valahogy vastagabbnak kell lennie a felső részének.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #669 Dátum: 2014. Május 12. - 19:31:46 »

Igen,csak valahogy vastagabbnak kell lennie a felső részének.
Valami ilyesmi klónozva,fentről kb a szarvasfej magasságáig műanyaggal,onnan lefelé meg valami nehezebbel töltve...
http://www.browning.com/products/catalog/imagepreview.asp?mid=12976860
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #670 Dátum: 2014. Május 12. - 19:49:42 »

Szerintem ez olyasmi lehet amiről Csaba beszél: http://www.magnumvadasz.hu/s/shop.php?op=look&gr=30&id=PROD110415124417
Yessss! Vigyorog
Csak a felső henger vastagabb volt, a két leffegő meg lapos.
De az elve detto ugyanez.
Okosak ezek az oroszok na...... Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balogh Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115


« Új üzenet #671 Dátum: 2014. Május 12. - 20:05:48 »

Yessss! Vigyorog
Csak a felső henger vastagabb volt, a két leffegő meg lapos.
De az elve detto ugyanez.
Okosak ezek az oroszok na...... Ördög
Kérdezzétek Marksman és CID-et ők készítettek házilag.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #672 Dátum: 2014. Május 12. - 21:03:14 »

Kérdezzétek Marksman és CID-et ők készítettek házilag.
Hasonló készíthető fillérekből ,kábelkötegelő ,levágott vadásznadrág szár kombó.A szár végére kötegelő igény szerint kukorica (lifegő)majdnem középre kötegelő méret és keménység szerint kukorica ,kötegelő, ismét lifegő, kötegelő. A nadrágszár mérete, töltöttsége igény szerint.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #673 Dátum: 2014. Május 12. - 21:05:52 »

Hasonló készíthető fillérekből ,kábelkötegelő ,levágott vadásznadrág szár kombó.A szár végére kötegelő igény szerint kukorica (lifegő)majdnem középre kötegelő méret és keménység szerint kukorica ,kötegelő, ismét lifegő, kötegelő. A nadrágszár mérete, töltöttsége igény szerint.
Alapelv: *5 Igen
Kukorica: negatív....
Egyszer hagyd ott valahol az erdőben véletlenül, az egerek tuti lakodalmat tartanak a puska-alátétből Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #674 Dátum: 2014. Május 12. - 21:12:47 »

Hasonló készíthető fillérekből ,kábelkötegelő ,levágott vadásznadrág szár kombó.A szár végére kötegelő igény szerint kukorica (lifegő)majdnem középre kötegelő méret és keménység szerint kukorica ,kötegelő, ismét lifegő, kötegelő. A nadrágszár mérete, töltöttsége igény szerint.
Egy elszakadt laptop-táskámat kezdtem új fényben látni,de egy turkálós német munkásnadrágnál valóban nincs praktikusabb e célra. Kacsint Csak az okoz fejtörést,hogy a magasságnövelő tényezője is praktikusan működjön,mert nekem elsősorban nem lőzsákként, hanem emelvényként szolgálna.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: