Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magaslesek, ülőkék, les székek...  (Megtekintve 222665 alkalommal)
rezső73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #645 Dátum: 2014. Május 04. - 10:04:33 »

Röhög

Találó megfogalmazás. Ördög


 Mi a kocsi tetejére szerkesztettünk lőtámaszos forgószéket. A téliesítése folyamatban van, még megy az ötletelés. Egyelőre még sz@rrá ázok a kocsitetőn, de majd csak kitalálunk valami könnyen szétszedhető és könnyű szerkezetet.

 Emelem
Én is szereztem egy forgo széket,de nem tudom megoldani a fel és le szerelés praktikus modját.Kérnék képet,a megoldásrol.Előre is köszönőm!
Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #646 Dátum: 2014. Május 04. - 10:06:05 »

Én inkább ezeket használom, igaz hogy ezek beáznak, viszont könnyűek és bárhová lerakhatom őket.

A kisebbik
Ez bramac lécből épült(3cm x 5cm) kb 8kg és 1,8m magas


A nagyobb

Ennek viszont 5cm x 5cm-es stafni az alapja olyan 16kg és 2,5 m magas.

 Emelem
Naplózva
rezső73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #647 Dátum: 2014. Május 04. - 11:02:23 »

Őtletes magasles és praktikus.  Igen Esőben én sem szeretek kintűlni.Mivel sikságrol van szó,elég 2-2,5m magaságu les,hogy a kukoricásban felálitva láthasak valamit.Köszönőm!  Emelem  Lehet,hogy valakinek segitségére lesz a vas szerkezetű.  Mikkor fúj a szél,csőrőg a lánc és zavarja a vadat.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #648 Dátum: 2014. Május 04. - 11:18:23 »

Őtletes magasles és praktikus.....  
Mikkor fúj a szél,csőrőg a lánc és zavarja a vadat.
"Nyugodtan lehet rajta szaladgálni le-fel....." Röhög

Amúgy nem rossz elgondolás és megvalósítás. Igen
A lánc nem fog csörögni, ha be van húzva egy méretének megfelelő méretű kerti locsolótömlőbe.
De én inkább használnék hozzá vékony sodronykötelet.
Kicsit nagyobb tappancsokkal látnám el a lábakat, egy-egy becsavarható tüskével, akkor minden talajon stabilan megáll akár lánc, vagy sodrony nélkül is.

Ha meg a dögnehéz vas helyett alumíniumból készülne...... Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
immi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #649 Dátum: 2014. Május 04. - 11:29:11 »

Őtletes magasles és praktikus.  Igen Esőben én sem szeretek kintűlni.Mivel sikságrol van szó,elég 2-2,5m magaságu les,hogy a kukoricásban felálitva láthasak valamit.Köszönőm!  Emelem  Lehet,hogy valakinek segitségére lesz a vas szerkezetű.  Mikkor fúj a szél,csőrőg a lánc és zavarja a vadat.

 Esetleg valamiféle rajzot nem lehete látni róla (méretekkel?) ?? Stoel Wave
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #650 Dátum: 2014. Május 04. - 12:30:17 »

Én inkább ezeket használom, igaz hogy ezek beáznak, viszont könnyűek és bárhová lerakhatom őket.

A kisebbik
Ez bramac lécből épült(3cm x 5cm) kb 8kg és 1,8m magas


A nagyobb

Ennek viszont 5cm x 5cm-es stafni az alapja olyan 16kg és 2,5 m magas.

 Emelem
A bramac léc hány kilós vadászra van méretezve?
Én nem érezném magam biztonságban rajta. Azonos dimenziójú keményfa léceknél persze más a helyzet.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #651 Dátum: 2014. Május 04. - 17:57:49 »

A bramac léc hány kilós vadászra van méretezve?
Én nem érezném magam biztonságban rajta. Azonos dimenziójú keményfa léceknél persze más a helyzet.


Engem simán elbír (80kg), apósom is felmászott rá aki 100kg. Az akác biztosan erős, viszont nehezebb is. Lehet hogy vetekedne a nagyobbik lesem súlyával, de akkor már a magasság miatt  a nagyobbik les a jobb.
 Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #652 Dátum: 2014. Május 04. - 19:00:59 »

A bramac léc hány kilós vadászra van méretezve?
Én nem érezném magam biztonságban rajta. Azonos dimenziójú keményfa léceknél persze más a helyzet.

Csak nem híztál meg annyira a télen, hogy nehezebb vagy egy Bramac tetőnél?  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #653 Dátum: 2014. Május 04. - 21:08:34 »

Csak nem híztál meg annyira a télen, hogy nehezebb vagy egy Bramac tetőnél?  Ördög
Négyzetméterre átszámolva eddig is nehezebb volt !  Ördög
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #654 Dátum: 2014. Május 04. - 21:10:12 »

Négyzetméterre átszámolva eddig is nehezebb volt !  Ördög
Stoel
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #655 Dátum: 2014. Május 05. - 00:21:43 »

Csak nem híztál meg annyira a télen, hogy nehezebb vagy egy Bramac tetőnél?  Ördög
Az attól függ, mekkora tető...  Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
forester73
Vendég
« Új üzenet #656 Dátum: 2014. Május 05. - 14:40:41 »

100 kg alatt csak karácsonyfadísz a férfi . Stoel

nedutki
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #657 Dátum: 2014. Május 05. - 17:10:44 »

100 kg alatt csak karácsonyfadísz a férfi . Stoel

nedutki
Múlt héten régi szobatársamhoz voltam hivatalos elhárítani.Olyan területre tartottunk, amit édesapjával ketten tartanak karban. Magukhoz,maguknak építenek leseket,mert ritka alkalom a vendéghívás:szabályzatuk nem engedi.Most is csak a vadkár-nyomás miatt hívhattak vendéget...Kifelé menet-az amúgy nem túl visszafogott- barátom egy időre mély hallgatásba burkolózott...Kérdeztem,hogy mi a baj?? Hááát,azon gondolkoztam,hogy téged melyik lesünk fog elbírni....-jött a válasz... Ördög Ördög
(A lesek közül,ha csak lehet fedetlen lest választok,mert ott kevesebb a lódarázs... Vigyorog Ki bánja,hogy lövök -e valamit,csak ezek a nehézbombázók hagyjanak békén... Röhög)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #658 Dátum: 2014. Május 05. - 17:20:27 »

Múlt héten régi szobatársamhoz voltam hivatalos elhárítani.Olyan területre tartottunk, amit édesapjával ketten tartanak karban. Magukhoz,maguknak építenek leseket,mert ritka alkalom a vendéghívás:szabályzatuk nem engedi.Most is csak a vadkár-nyomás miatt hívhattak vendéget...Kifelé menet-az amúgy nem túl visszafogott- barátom egy időre mély hallgatásba burkolózott...Kérdeztem,hogy mi a baj?? Hááát,azon gondolkoztam,hogy téged melyik lesünk fog elbírni....-jött a válasz... Ördög Ördög
(A lesek közül,ha csak lehet fedetlen lest választok,mert ott kevesebb a lódarázs... Vigyorog Ki bánja,hogy lövök -e valamit,csak ezek a nehézbombázók hagyjanak békén... Röhög)

Én szemrebbenés nélkül elvagyok velük, igaz a pipa nem mindig jön be nekik, de ha nem hadakozik velük az ember, akkor nem kell félni.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #659 Dátum: 2014. Május 06. - 19:29:58 »

Én is szereztem egy forgo széket,de nem tudom megoldani a fel és le szerelés praktikus modját.Kérnék képet,a megoldásrol.Előre is köszönőm!


 Wave

Hétfőn küldök képet, sajnos előbb nem tudok.
 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: