Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magaslesek, ülőkék, les székek...  (Megtekintve 222668 alkalommal)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #615 Dátum: 2013. December 05. - 21:54:25 »

Igen
Erről szól!
 Emelem

 Emelem
Igazad van, csodálatos dolog kin éjszakázni a szabadban, hallgatni a lombok suttogását, bámulni a csillagos eget... Én is gyakran kínmaradók - alszok, ameddig nem áll be a hideg, és mit se számít hogy a puska csak díszként pihen mellettem. Wave 
Naplózva

Üdv Chris
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #616 Dátum: 2013. December 05. - 21:59:04 »

Elnézést Kama, Lkarcsi által írtakhoz akartam hozzászólni Emelem 
Naplózva

Üdv Chris
Stefi
Vendég
« Új üzenet #617 Dátum: 2013. December 11. - 08:28:02 »

Amikor kimegyek a lesre  akkor általában reggelig vagyok este 5-6-tól.  Unalmas? Dehogy, néha felriadok a horkolásomra Röhög   
Egyébként hallani mindent amikor az ablakok nyitva vannak. A disznók ha kondában érkeznek akkor elég zajt csapnak, mást nem szeretnék írni, mert sok a hiú ember és bár kicsit süketek de nem használnának semmi erősítőt, hallásjavítót vagy iránymikrofont  Stoel
Szóval nekem elhiheted, hogy minden zajt hallani. Múltkorában még a macska lépteit is az avarban...... nyugodjék békében...
Amikor reggelig vagyok, bizony szoktam még fűteni is, főleg nagy hidegben. Vagy gázégővel vagy gyertyákkal.  Aztán meg ki jönne ki az éjszakában ellenőrizni, ha esetleg előkerülne a hátizsákból valami jófajta
gyümölcs is a Boar recept szerinti szarvasszalámi mellé ( áldassék a neve)
Összegezve:  Nem  nagyon zavar, ha nem lövök semmit, ha nem hallom meg és az sem ha bealszok. Igen jó kint lenni, én jól érzem magam kint  és ha néha esik valami azt igencsak megköszönöm Diannának.

Végre egy elégedett ember !    Igen    Wave
Van ennek is hangulata .  Ennyire nem szeretem magam lekötni de (nekem is ) néha jó az ilyen vadászat . Lehet elmélkedni , pihenni , nézelődni . néha lőni is. Megfigyeltem magamon hogy ha egész nap kinti munkát végeztem már nem vágytam annyira kiülni egy huzatos, kényelmetlen ,nyikorgó vasalódeszkára . Én nem vagyok ennyire helyhezkötött de meg tudom érteni mert néha ücsörögtem én is ilyen védett lesen.      Emelem
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #618 Dátum: 2013. December 11. - 20:40:08 »

Végre egy elégedett ember !    Igen    Wave
Van ennek is hangulata .  Ennyire nem szeretem magam lekötni de (nekem is ) néha jó az ilyen vadászat . Lehet elmélkedni , pihenni , nézelődni . néha lőni is. Megfigyeltem magamon hogy ha egész nap kinti munkát végeztem már nem vágytam annyira kiülni egy huzatos, kényelmetlen ,nyikorgó vasalódeszkára . Én nem vagyok ennyire helyhezkötött de meg tudom érteni mert néha ücsörögtem én is ilyen védett lesen.      Emelem
Bár van akinek nem tetszik az ilyen les , de volt benne részem és igencsak megvan a fílingje ennek is !
Nyáron szúnyoghálós ablak , télen fűtés esetleg TV . Stoel
Tényleg komfortban a természetben ! Igen
Ha valaki a vadért meg akar szenvedni hát tegye ! A pénzért is meg kell dolgozni , "szenvedni" hát az menjen vagont kirakodni .
Érdekes módon a második verziót kevesen lájkolják ! Ördög

Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #619 Dátum: 2013. December 11. - 22:12:43 »

Bár van akinek nem tetszik az ilyen les , de volt benne részem és igencsak megvan a fílingje ennek is !
Nyáron szúnyoghálós ablak , télen fűtés esetleg TV . Stoel
Tényleg komfortban a természetben ! Igen
Ha valaki a vadért meg akar szenvedni hát tegye ! A pénzért is meg kell dolgozni , "szenvedni" hát az menjen vagont kirakodni .
Érdekes módon a második verziót kevesen lájkolják ! Ördög


A minuszokban  kiéhezett vad nem fogja lábon lőve lájkolni a vagon rakodást ez biztos ......???? Nem szól szám
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #620 Dátum: 2013. December 11. - 22:12:59 »

A pénzért is meg kell dolgozni , "szenvedni" hát az menjen vagont kirakodni .
Érdekes módon a második verziót kevesen lájkolják ! Ördög

Kitérő ugyan a rovat témájától, de erről írnék pár sort.
15 évig lényegében csak könyveléssel, könyvvizsgálattal foglalkoztam. Egyre erősebben éreztem, hogy valami hiányzik az életemből. Most már tudom, hogy az alkotói munka öröme volt az.
Valahogy nem volt az sikerélmény, hogy kijött egy kivonat, elkészült egy mérleg, megúsztunk bírság nélkül egy adóvizsgálatot, másnap kezdődött elölről a taposómalom, azt éreztem, hogy "csak forog a kerék és csak pörög a kerék", ha holnap feldobom a talpamat, nem marad utánam más, mint egy fél szobányi iromány, amit a kutya sem fog soha elolvasni.
Akkor jött egy lehetőség, földvásárlás, erdőtelepítés, dió telepítés.
Lényegében a teljes magánpraxist feladtam.
Hidd el, soha egy percre nem bántam meg. Akkor sem, amikor 40 fokban nyakamban a fűkasza, vagy mínusz 10-ben berreg a fülembe a motorfűrész. Mert úgy érzem, hogy tapintható hozadéka van annak, amit csinálok. Nem feltétlenül anyagi, bizonyára sokjegyű szám lehetne azóta a bankszámlámon, ha folytatom tanult szakmámat, mert nagyon ment a szekér.
Csak azt tudom kívánni mindenkinek, hogy legyen lehetősége átélni a "teremtés" örömét. Teljesen mindegy hogy mivel, tölgyerdővel, sámlival, vagy fogaskerékkel.
Mert az, ha ránézel arra, amit a két kezeddel csináltál, hatalmas boldogságot tud adni. Olyat, amit pénzzel soha nem lehetne megfizetni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #621 Dátum: 2013. December 11. - 22:16:09 »

Mert az, ha ránézel arra, amit a két kezeddel csináltál, hatalmas boldogságot tud adni. Olyat, amit pénzzel soha nem lehetne megfizetni.

 Igen
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #622 Dátum: 2013. December 11. - 22:23:28 »

Kitérő ugyan a rovat témájától, de erről írnék pár sort....
Lajos!
Nagyon jól esett olvasni a soraidat.
Én ezt úgy fogalmaztam meg magamban egy szerencsésen túlélt súlyos baleset után (amikor igen sok időm volt gondolkodni a saját dolgaimon), hogy
"Csak annyit ér az életem, amennyit az álmaimból meg tudok benne valósítani"
Azóta eszerint élek és mondhatom, sokkal jobban érzem magam, mint előtte, amikor csak a munka és a pénz volt a fontos.
Azóta sokkal jobban tudok örülni egy Napkeltének, egy megfigyelt szorgos rovarnak, egy elkészült magaslesnek, 5 fácánkakasnak a szórómon, vagy ha a nagyfiam 5-ösre érettségizik, a kicsi meg boldog, mert ötvenedik alkalommal végre sikerült neki az aikido edzésen megcsinálnia egy gyakorlatot......
Ma mesélte egy nyugdíj előtt álló kolléga, hogy évtizedeken át megveszett azért, hogy egyszer láthassa a Niagarát.
De már lemondott róla.
Igaz a pénze sokszor megvolt rá, de inkább mindig valami "hasznos" dologba tette (ház, autó, stb...).
Az ilyen ember az én olvasatomban soha nem lesz szabad és boldog sem.
Bocs a nem ide való offolásért.... Stoel
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #623 Dátum: 2013. December 11. - 22:41:19 »

A minuszokban  kiéhezett vad nem fogja lábon lőve lájkolni a vagon rakodást ez biztos ......???? Nem szól szám
Nem kell lábon lőni a vadat sem nyáron sem télen ! Mi köze ennek a leshez ? Fejvakarás
Kitérő ugyan a rovat témájától, de erről írnék pár sort.
15 évig lényegében csak könyveléssel, könyvvizsgálattal foglalkoztam. Egyre erősebben éreztem, hogy valami hiányzik az életemből. Most már tudom, hogy az alkotói munka öröme volt az.
Valahogy nem volt az sikerélmény, hogy kijött egy kivonat, elkészült egy mérleg, megúsztunk bírság nélkül egy adóvizsgálatot, másnap kezdődött elölről a taposómalom, azt éreztem, hogy "csak forog a kerék és csak pörög a kerék", ha holnap feldobom a talpamat, nem marad utánam más, mint egy fél szobányi iromány, amit a kutya sem fog soha elolvasni.
Akkor jött egy lehetőség, földvásárlás, erdőtelepítés, dió telepítés.
Lényegében a teljes magánpraxist feladtam.
Hidd el, soha egy percre nem bántam meg. Akkor sem, amikor 40 fokban nyakamban a fűkasza, vagy mínusz 10-ben berreg a fülembe a motorfűrész. Mert úgy érzem, hogy tapintható hozadéka van annak, amit csinálok. Nem feltétlenül anyagi, bizonyára sokjegyű szám lehetne azóta a bankszámlámon, ha folytatom tanult szakmámat, mert nagyon ment a szekér.
Csak azt tudom kívánni mindenkinek, hogy legyen lehetősége átélni a "teremtés" örömét. Teljesen mindegy hogy mivel, tölgyerdővel, sámlival, vagy fogaskerékkel.
Mert az, ha ránézel arra, amit a két kezeddel csináltál, hatalmas boldogságot tud adni. Olyat, amit pénzzel soha nem lehetne megfizetni.
Lajos éppen erről szóltam !
Nem irigyelni hanem tenni kell !  Igen
Ha jól akarod érezni magad nem a pénz a megoldás !
Kis ötlettel és tenniakarással is lehet komfortosan  vadászni . Ha valaki át akarja érezni a vad szenvedését ............................................
Szóval nem írom le amire gondoltam , de ha valaki vadat lő vagy sebez tök mindegy milyen lesről teszi ! Nem
Mi a külömbség  ,hogy valaki megveszi az extra téli ruhát sok ezer forintért + fűthető talpbélést , vagy épít egy zárt lest fa hulladékból és felvisz egy PB gázpalackot 3000 ft-os,gázégővel ? Vállat von
 
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #624 Dátum: 2013. December 11. - 23:26:14 »

Ha valaki a vadért meg akar szenvedni hát tegye !


Talán EMBERHEZ méltóan akar élni ,vadászni nem csak a pénzével höbörögni ,hát tegye.. Nem
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #625 Dátum: 2013. December 12. - 15:07:20 »


Csak azt tudom kívánni mindenkinek, hogy legyen lehetősége átélni a "teremtés" örömét. Teljesen mindegy hogy mivel, tölgyerdővel, sámlival, vagy fogaskerékkel.
Mert az, ha ránézel arra, amit a két kezeddel csináltál, hatalmas boldogságot tud adni.

 Igen   Mosolyog

Valahogy úgy szokták ezt megfogalmazni, hogy nem a későbbi végeredmény, mások elismerése, a haszon, hanem maga a tevékenység a jutalom. 2 in 1.
És bárkinek, akinek ez nem adatik meg, érdemes keresnie egy "hátországot", ahová visszavonulhat szabadidejében, hogy ilyen önjutalmazó tevékenységet, (hobbit, bármit) űzzön.

 OffTopic
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #626 Dátum: 2013. December 12. - 15:22:00 »

Kitérő ugyan a rovat témájától, de erről írnék pár sort.
15 évig lényegében csak könyveléssel, könyvvizsgálattal foglalkoztam. Egyre erősebben éreztem, hogy valami hiányzik az életemből. Most már tudom, hogy az alkotói munka öröme volt az.
Valahogy nem volt az sikerélmény, hogy kijött egy kivonat, elkészült egy mérleg, megúsztunk bírság nélkül egy adóvizsgálatot, másnap kezdődött elölről a taposómalom, azt éreztem, hogy "csak forog a kerék és csak pörög a kerék", ha holnap feldobom a talpamat, nem marad utánam más, mint egy fél szobányi iromány, amit a kutya sem fog soha elolvasni.
Akkor jött egy lehetőség, földvásárlás, erdőtelepítés, dió telepítés.
Lényegében a teljes magánpraxist feladtam.
Hidd el, soha egy percre nem bántam meg. Akkor sem, amikor 40 fokban nyakamban a fűkasza, vagy mínusz 10-ben berreg a fülembe a motorfűrész. Mert úgy érzem, hogy tapintható hozadéka van annak, amit csinálok. Nem feltétlenül anyagi, bizonyára sokjegyű szám lehetne azóta a bankszámlámon, ha folytatom tanult szakmámat, mert nagyon ment a szekér.
Csak azt tudom kívánni mindenkinek, hogy legyen lehetősége átélni a "teremtés" örömét. Teljesen mindegy hogy mivel, tölgyerdővel, sámlival, vagy fogaskerékkel.
Mert az, ha ránézel arra, amit a két kezeddel csináltál, hatalmas boldogságot tud adni. Olyat, amit pénzzel soha nem lehetne megfizetni.

 Igen   Koccint
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Lkarcsi
Vendég
« Új üzenet #627 Dátum: 2013. December 12. - 17:30:03 »


15 évig lényegében csak könyveléssel, könyvvizsgálattal foglalkoztam.

Kedves Lajos !

Könyvvizsgálat , belső ellenőrzés és egy év óta pluszban építőipar amit csinálok. Teljes mértékben megértelek. Piál
Naplózva
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #628 Dátum: 2013. December 12. - 21:07:05 »

Kedves Lajos ez a diótelepítés érdekelne, én is ezen gondolkodom mostanában, csak hát nem akarok saját káromon tanulni.

Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #629 Dátum: 2013. December 15. - 17:33:02 »

Kedves Lajos ez a diótelepítés érdekelne, én is ezen gondolkodom mostanában, csak hát nem akarok saját káromon tanulni.


A Társagóban, a Kertészkedő vadászok rovaton írtam pár mondatot.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: