Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magaslesek, ülőkék, les székek...  (Megtekintve 222596 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. április 16. - 12:30:58 »

Szia Lajos!

Igen részben igaz, de mint említettem 3 oldalon nyitva van a les.
Ezek nem kis lőrések, hanem az eleje teljes, az oldalai pedig fél hosszban nyithatóak.
A vad jövetele pedig szemből, jobb előről illetőleg esetenként bal oldalról várható.
Mögöttem egy nagy nudum fenyő van, amögött meg szintén semmi vadrejtő.
Elvétve hallok 1-1 szarvast a hátam mögül jönni, de a legött esetben őket is hallom amint mögöttem ropognak.
Disznó azonban még sosem jött és a nyomát sem láttam mögöttem.

Nyáron az volt a jó, hogy a minimális szélmozgás ott a "magasban" érzékelhető és jól átjárja a lest...nem kell saját levében főni a pógárnak a lesen.
Persze ez egy szórós les, csak disznóvadászatra.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #16 Dátum: 2008. április 16. - 12:33:10 »

Engem is a süketség zavar a zárt leseken.
Este nagyon fontos a hallás, enélkül nagyon rosszúl érzem magam. Persze más egy szép behavazott erdőben, erdőszélen ülni, ahol lát is az ember, nem csak a hallására van utalva.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. április 16. - 12:41:00 »

Szia Zoli!

Én minden esetben ráengedem a disznót a szóróra, főként ha konda jön és hagyom őket eszegetni amíg csak lehet.
Azért teszem mindezt, mert ha lövök akkor a konda aznapra nagyon meggondolja hová megy a továbbiakban.
Így a meglövöttet kivéve mndegyiknek már lesz valami aznapra a gyomrában.
Ráadásul a szóróink úgy vannak kialakítva, hogynem is igen lehet csak a szóró környékén jó lövét tenni, bent vannak az erdőben.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #18 Dátum: 2008. április 16. - 12:53:52 »

Szia Zoli!

Én minden esetben ráengedem a disznót a szóróra, főként ha konda jön és hagyom őket eszegetni amíg csak lehet.
Azért teszem mindezt, mert ha lövök akkor a konda aznapra nagyon meggondolja hová megy a továbbiakban.
Így a meglövöttet kivéve mndegyiknek már lesz valami aznapra a gyomrában.
Ráadásul a szóróink úgy vannak kialakítva, hogynem is igen lehet csak a szóró környékén jó lövét tenni, bent vannak az erdőben.

Szia Roli!
Ez nagyon jó gondolkodásmód. Igen
Ilyet még nem sok mindenkitől hallottam.
Én egyébként nem szeretek szórón vadászni, de van amikor alkalmazom ezt a módot. A szórót inkább csak megfigyelés céljából szoktam használni. Persze, ha kiáll egy kívánatos kan vagy éppen rendezvény miatt disznóhús kell, akkor a süldőt is elejtem, ha tudom, vagy hajnali cserkeléskor útba szoktam ejteni a szórót, ha van.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #19 Dátum: 2008. április 16. - 12:56:47 »

Nos igen.
Véleményem szerint meg kell különböztetni ki milyen helyen vadászik.
Mert ott ahol nagy a vadsűrűség - magyarul jó nagyvadas a terület - ott nem biztos, hogy kell fullos fedett, zárt les, eléág egy olyan aminek van teteje. ...

Így van, de a tető mindenképp szükséges. Bőgéskor gyakran előfordul hogy 1-2 nap esik, a vendég ideje pedig elég szűkre szabott. Nem engedheti meg magának hogy a 10-12 alkalomból 4-et kihagyjon, mert esik az eső. A fedett lesen ilyenkor is el lehet üldögélni.
További előnye hogy ha fedett lesen ülsz akkor sötétben vagy, és a világosba nézel ki.
Nem beszélve arról hogy a nyitott les kívül-belül ázik, hamarabb tönkremennek a deszkák.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. április 16. - 12:58:15 »

Nálunk a terület adottsága és a HSZ miatt az esetek 95%-ban csak ez a vadászati mód engedett disznóra.
Nappal disznóba belefutni hihetetlen szerencse, lőni meg pláne.
Amit nem szórón lövök, azt általában az apróvadas részünkön a napraforgók, kukoricák közti pocsolyákon, "szúnyogetetés" közben.  Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #21 Dátum: 2008. április 16. - 13:00:54 »

Szevasz Jani!

Igen ez is igaz, én is a fedett les híve vagyok.
Node voltam olyan helyen vadászni, ahol minderről úgy vélekednek, ha esik az eső ne vadásszanak, a vadnak elég baj az eső is.
(ez persze a jó bőgőhelyek közelében nem így van, azok feett lesek náluk is.)

Sokféle mentalitás létezik ez is egy közülük.
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #22 Dátum: 2008. április 16. - 13:25:59 »

Nappal disznóba belefutni hihetetlen szerencse, lőni meg pláne.

Ha vannak délies kitettségű szálaserdők, olyanok ahová a fák közé besüt a nap (télen), és ahol kisebb kökényes-rózsás -szedres foltok vannak, ott meg lehet csípni a desznyót nappal is. A pihenővackokból több is van egymás mellett, szívesen használja a sertés napokon keresztül ugyanazt a foltot, vagy akár hosszabb ideig is, ha megélhetése a környéken biztosított.

Nekem volt olyan, hogy pár nap eltéréssel ugyanabból a vacokból felugró ugyanazon disznót hibáztam el fényes nappal kétszer. Lövök

A vackán lapító disznó, ha csendesen mész, 30-40 méterre is bevár...no hamég egykis görbelábú vadászkutya is előre van küldve, akkor még nagyobb esélyed lesz a kutyával foglálkozó disznót meglőni. De ha nincs kutya, úgy is jó...
Ha két vadász megy rá ezekre a helyekre óvatosan, úgy még jobb.

Bocs', hogy belekotyogtam, de szeretek erről a számomra kedves vadászati módról beszélgetni.

 Wave

Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #23 Dátum: 2008. április 16. - 14:40:46 »



Ha vannak délies kitettségű szálaserdők, olyanok ahová a fák közé besüt a nap (télen), és ahol kisebb kökényes-rózsás -szedres foltok vannak, ott meg lehet csípni a desznyót nappal is. A pihenővackokból több is van egymás mellett, szívesen használja a sertés napokon keresztül ugyanazt a foltot, vagy akár hosszabb ideig is, ha megélhetése a környéken biztosított.

Nekem volt olyan, hogy pár nap eltéréssel ugyanabból a vacokból felugró ugyanazon disznót hibáztam el fényes nappal kétszer. Lövök

A vackán lapító disznó, ha csendesen mész, 30-40 méterre is bevár...no hamég egykis görbelábú vadászkutya is előre van küldve, akkor még nagyobb esélyed lesz a kutyával foglálkozó disznót meglőni. De ha nincs kutya, úgy is jó...
Ha két vadász megy rá ezekre a helyekre óvatosan, úgy még jobb.

Bocs', hogy belekotyogtam, de szeretek erről a számomra kedves vadászati módról beszélgetni.

Boldog lehetsz Anti, hogy ilyen helyeken vadászhatsz. Wave
 
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #24 Dátum: 2008. április 16. - 14:45:42 »

Nálunk csak nyitott lesek vannak, "vegyesvadas" terület, mindenki felülhet mindegyik lesre.
Most igyekszünk egy kicsit rábeszélni a vadőr srácot meg a többieket hogy tetőt kellene csinálni azoknak amik nincsenek mozgatva, mert megázni én sem szeretek.
Most kora tavasszal mire kiértem, zuhogott a hó, de mint tudjulk van jó idő meg mégjobb.
Fel is ültem, mire egy kicsit megálapodott és elő mertem venni a keresőt már kint volt egy koca, utánna még 5 disznót láttam persze a hóvihar 10-15 percig tartott.
De jó lett volna egy kis tető legalább...
Naplózva

Üdv End
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #25 Dátum: 2008. április 16. - 20:05:33 »

Tudom sokaknak ez "flancolás", de sajnos az ember izületei a sporttól, a motorozástól már eléggé "Kivannak" így a hideg lesen való ücsörgést ha lehet valamivel jobbá kell tenni.

Igaz! És ez a korral csak fokozódik!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #26 Dátum: 2008. április 17. - 21:25:09 »

 Ez ugye 1,5 m  Ha így van akkor kijavítom!
Igen 1,5 méter. Köszönöm a javítást. Wave

Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #27 Dátum: 2008. április 18. - 14:45:02 »

Mi is készülünk a vadkárelháritó vadászatokra.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #28 Dátum: 2008. április 18. - 14:46:14 »

Ezek fedett lesek lesznek,de nem zártak.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #29 Dátum: 2008. április 18. - 15:52:36 »

Milyen anyagból lesz a tető???
És mennyi lesz a túlnyúlás kb. ???
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: