Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magaslesek, ülőkék, les székek...  (Megtekintve 222331 alkalommal)
Steve
Vendég
« Dátum: 2008. április 15. - 10:06:05 »

Ki, milyen magaslest szeret építeni?
Ki, milyen les ülőkét részesít előnyben?
Kinek, milyen lesszéke van? (saját készítésűek előnyben)
« Utoljára szerkesztve: 2008. április 15. - 11:22:55 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #1 Dátum: 2008. április 15. - 13:23:07 »

Ki, milyen magaslest szeret építeni?----Kérlek én személyszerint előnyben részesítem a masszív, nem túl magas leseket ugyanis kövér is vagyok meg tériszonyom is van. ezenkívül van egy vascsövekből hegyesztett ugynevezett létra ami kb 15 kg és akárhova eltudom vinni. 15, méter magas.
Ki, milyen les ülőkét részesít előnyben?----Sima deszkát rajta egy pokróccal.
Kinek, milyen lesszéke van? ---egy házi készítésű székem van ülő felületének teteje bőr alja teherautóponyva a kettő összevarva tuti erős. Wave
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #2 Dátum: 2008. április 15. - 15:00:44 »

Nekem a fán lévő ülőkék tetszenek! Van is egy képem, de azon Boar alszik! Vigyorog
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #3 Dátum: 2008. április 15. - 15:07:19 »

Mennyit ücsörögtem ennél sokkal rosszabb ülőkéken.
Az ülőkét azért nem szeretem, mert annyira mozgáskorlátozott, hogy csak pár órát bírok rajta ülni.
Egy kis hajnali megfigyelésre vagy kora esti leselkedésre alkalmas eszköznek tartom és ezekre megfelelő is, de vadkárba, egész estére kicsit kényelmetlen.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #4 Dátum: 2008. április 15. - 16:15:15 »


Kicsit szeretek már kényelmeskedni, főleg télen. Itt szoktam:

Azért is kedves, mert magam csináltam.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #5 Dátum: 2008. április 15. - 16:32:38 »

Na akkor méegyszer:

Ha földön kell ülnöm, akkor a szétnyitható karosszéket részesítem előnyben, csakis azért mert kényelmes...
A lőbot elé, egy kabát pulóver álcázásnak, hoban egy lepedő, és kész.
Szerintem a legjobb, persze nekem nem kell sokat cipelnem.
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #6 Dátum: 2008. április 15. - 16:33:19 »


Kicsit szeretek már kényelmeskedni, főleg télen. Itt szoktam:

Azért is kedves, mert magam csináltam.

Ez igen "jó" les.
 Wave
Naplózva

Üdv End
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7 Dátum: 2008. április 15. - 16:48:48 »

Ki, milyen magaslest szeret építeni?----Kérlek én személyszerint előnyben részesítem a masszív, nem túl magas leseket ugyanis kövér is vagyok meg tériszonyom is van. ezenkívül van egy vascsövekből hegyesztett ugynevezett létra ami kb 15 kg és akárhova eltudom vinni. 15, méter magas.
Ki, milyen les ülőkét részesít előnyben?----Sima deszkát rajta egy pokróccal.
Kinek, milyen lesszéke van? ---egy házi készítésű székem van ülő felületének teteje bőr alja teherautóponyva a kettő összevarva tuti erős. Wave


15 m magas 15 kg???   Ez ugye 1,5 m  Ha így van akkor kijavítom!


Üdvözlégy a Vadásznak!  Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #8 Dátum: 2008. április 15. - 18:46:35 »

"Kicsit szeretek már kényelmeskedni, főleg télen. Itt szoktam"
Horrido fene a gusztusod, én a "gyári" WC-n szoktam! Vigyázz, mert az már lassan környezet szennyezés lesz! Vigyorog
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #9 Dátum: 2008. április 15. - 18:48:40 »

"15 m magas 15 kg???   Ez ugye 1,5 m  Ha így van akkor kijavítom!"
Attila nem azt kérdezték, Te milyen magsra mersz még felmászni! Az aluminium létra lehet ilyen könnyű, de ilyen magas?
« Utoljára szerkesztve: 2008. április 15. - 19:08:33 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #10 Dátum: 2008. április 16. - 09:57:26 »

Nos igen.
Véleményem szerint meg kell különböztetni ki milyen helyen vadászik.
Mert ott ahol nagy a vadsűrűség - magyarul jó nagyvadas a terület - ott nem biztos, hogy kell fullos fedett, zárt les, eléág egy olyan aminek van teteje.
Nálunk, ahol bizony későn mozdul a disznó, kell egy olyan les ahol este is akár 10-11-ig kint tud ülni az ember.
Mivel új területrészünk van tavalytól és érdemlegesebb helyre kaptam lesépítési lehetőséget, így rászántam és építettem egyet apósommal itthon és úgy vittük ki.
A keret hidegen hajlított laposvas, amire 2. osztályú hajópadló került rá kívülről, ami kapott 3 réteg favédő alapot (kívül-belül), meg 2 réteg zöld festést (kívül).
A hajópadló nagyon jó, mert mindkét oldala falcolt így jól lehet illeszteni.
Van rajta 3 lőnyílás amin billenőablakok vannak.
Nagyon jól szolgál ez a les, mert a metszően hideg É-ÉNY-i szelet sem engedi át, nyáron pedig a nyílásokat és akár az ajtót is kinyitva remekül szellőzik.
Az aljára hegesztettünk 4 db 105-ös vascső csonkot, amibe belepasszentottuk a 4 db. 4 m-es akác lábat, 1 m mélyen ástuk le.
Így állítottuk be egy fenyő szélébe, ahová kiválóan beleolvad, a lestől 100-150 m-re már alig-alig látni.

Tudom sokaknak ez "flancolás", de sajnos az ember izületei a sporttól, a motorozástól már eléggé "Kivannak" így a hideg lesen való ücsörgést ha lehet valamivel jobbá kell tenni.
Persze olyan revíren ahol nem kell kiülni 4-5 órát, ott nem kell ilyen les.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #11 Dátum: 2008. április 16. - 09:59:03 »

Elfejetettem említeni, hogy minderre persze a hideg téli éjszakai vadászatok miatt van szükség, mert nyáron sem kell ilyen szintű les.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9986



« Új üzenet #12 Dátum: 2008. április 16. - 10:15:59 »

Nyáron sem rossz ez kérem, többet hagynak belőled a szúnyogok reggelre.
No, meg télen-nyáron kevésbé hordja a szagodat a szél, azontúl mindig száraz ülésdeszkára ülsz. A tető miatt élettartama is hosszabb, mint a nyitott leseké.
Hátránya, hogy süket vagy benne, mint a nagyágyú, csak a látásodra támaszkodhatsz, igaz esetleges mocorgásod sem hallatszik ki annyira, mint a nyitott lesről. Ja, és vendéggel a halk beszéd is megengedhető.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #13 Dátum: 2008. április 16. - 11:35:59 »

Nyáron sem rossz ez kérem, többet hagynak belőled a szúnyogok reggelre.
No, meg télen-nyáron kevésbé hordja a szagodat a szél, azontúl mindig száraz ülésdeszkára ülsz. A tető miatt élettartama is hosszabb, mint a nyitott leseké.
Hátránya, hogy süket vagy benne, mint a nagyágyú, csak a látásodra támaszkodhatsz, igaz esetleges mocorgásod sem hallatszik ki annyira, mint a nyitott lesről. Ja, és vendéggel a halk beszéd is megengedhető.

Nálunk kevésbé váltak be eze ka lesek, mert állandó darázsinvázió leldzik körülöttük, ami meg óvatlanul volt hungarocellel kibélelve, oda meg az egerek költözek be...  Szomorú Egy helyre tudom elképzelni, ahol az ilyen les az én elméleteim szerint nagyon is kiváló: róka dögtéri vadászata... Ebben biztos benne van a Maderspach és társai által leírt medvelesek hangulata  Vigyorog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9986



« Új üzenet #14 Dátum: 2008. április 16. - 12:08:28 »

Igen, mindezek a hátrányok kétségtelenül fennállnak.
Egy nyestcsalád évek óta albérlő a lesház "padlásán".
Időnként nagyok aktívak.
Tavaly nyáron akkora darázsfészek épült a lesházon belül (sárból), mint egy szakajtó. Érdekes módon sosem bántottak, pedig többször tartózkodtam karnyújtásnyira tőlük.
Ősszel aztán a madarak szétszedték teljesen. Mármint a darázsfészket.
Engem mégis leginkább a szűrt információ zavar, nem hallok semmit az erdőn történő mozgásból. A más lesen tett lövés hangja behallatszik ugyan, de irányának azonosítása is kétséges.
Volt olyan vendégem, aki inkább esélytelenebb lesre kérte magát, de nem akart ebben az "ingerszegény" környezetben vadászni.
Fényképezni viszont nagyon jól lehet ám belőle!

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: