Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 6,5-es kaliber  (Megtekintve 164611 alkalommal)
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #585 Dátum: 2020. Augusztus 14. - 19:29:27 »

Megkészült a 6,5 creedmoor a lőtéren remekelt jó a 8 drall Ha lönék valamit elmondom mi volt.Szerintem pont olyan jó lesz mint a 6,5×55.De ezen ballisztikus tornyos távcső van.Mongyuk nem nagyon tudom még kihasználni de nagyképüsködni már tudok vele😃
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #586 Dátum: 2022. Szeptember 28. - 06:23:25 »

Megkészült a 6,5 creedmoor a lőtéren remekelt jó a 8 drall Ha lönék valamit elmondom mi volt.Szerintem pont olyan jó lesz mint a 6,5×55.De ezen ballisztikus tornyos távcső van.Mongyuk nem nagyon tudom még kihasználni de nagyképüsködni már tudok vele😃

6,5 creedmoornal biztos kihasznaltad mar a ballisztikus tornyot, es rajottel hogy erre a kaliberre nagyon jo dolog Emelem
Naplózva
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #587 Dátum: 2022. Szeptember 30. - 06:47:09 »

6,5 creedmoornal biztos kihasznaltad mar a ballisztikus tornyot, es rajottel hogy erre a kaliberre nagyon jo dolog Emelem
Üdv.Igen egy távmérővel tökéletes.De nem tartottam meg a 6.5×55 mellett.Most egy barátom használja nagy megelégedéssel.Az egyik ok ami miatt nem tartottam meg az az volt hogy a hüvely a magnumok árában volt.Mára ez már nem tényező.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
crabman
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #588 Dátum: 2023. December 15. - 07:18:58 »

Ez mind ugyan az a kaliber,csak más megnevezésekkel.
6,5x55 SE  a CIP szabvány szerinti megnevezés
6,5x55 SKAN a skandináv megnevezés
6,5x55 Swidsh Mauser meg a SAAMI szabvány szerinti megnevezés (tudtommal ez USA rendszer).

Szóval ugyan az,mint  a 7,92x57 mm 8x57 IS,8X57 JS illetve a 8mm Mauser... Ez mind ugyan az a kaliber csak más szabvány szerinti megnevezés.

Ajjaj!  Állást foglalni vlamiben, amiben nem vagyunk biztosak -alap esetben - csak simán nem bölcs dolog, de itt konkrétan mások testi épségéröl van szó! Swedish mauser alacsonyabb nyomású, amit a régi hadipuskák is kibírnak. Asszem a Krag zárja kifejezetten gyenge. Beletennél egy SKAN  vagy egy SE löszert, már kapod is a tolózárat a homlokodba. A swedish mauser és SE között csak ennyi a kulönbség. A SKAN tudomásom szerint azért van, mert a norvég 6.5x55 kicsit nagyobb, mint a svéd 6.5x55. (vagy fordítva) Az egyiket lehet löni a másik puskájába, de fordítva nem. Viszont a 6.5x55-tel való sportlövészetben közösen rendez töb skandináv ország versenyeket. Hogy ezzel többet ne legyen gond, mikor a SAUER STR-t rendszeresítették mint közös skandináv sportlövö fegyver valamikor 80-as évek végén, akkor egységesítették a méretet és az lett a SKAN. Tehát itt már pici (majdnem jelentéktelen) méretbeli kulönbség is van, nem csak nagyobb gáznyomás. A sauer vadászfegyverek csöve SE, míg az STR, TR, SSG3000 6.5x55 csövei SKAN-ok.Feltételezem, hogy az összes többi modern vadászfegyver szintén SE.
Naplózva
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #589 Dátum: 2024. Január 24. - 19:19:57 »

Üdv. az Uraknak!

Születésnapomra megleptem magam egy Sako S20-assal. Nagyon masszív anyag. Egyelőre ment szemlére a PKLV-hez (Szlovákiában vettem), távcső majd szezon után. Időm nincsen most rá..... meg má pízem sem.  Vigyorog

Addig dolgozik a 308-as. A kaliber 6,5 Creedmoor lett.

Az asszony még nem tudta teljesen feldolgozni.  Stoel
Naplózva
crabman
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #590 Dátum: 2024. Január 24. - 19:56:51 »

Üdv. az Uraknak!

Születésnapomra megleptem magam egy Sako S20-assal. Nagyon masszív anyag. Egyelőre ment szemlére a PKLV-hez (Szlovákiában vettem), távcső majd szezon után. Időm nincsen most rá..... meg má pízem sem.  Vigyorog

Addig dolgozik a 308-as. A kaliber 6,5 Creedmoor lett.

Az asszony még nem tudta teljesen feldolgozni.  Stoel

             Gratulálok az új szerzeményhez!  Rögtön kíváncsivá is tettél: Nem bonyolúlt kulföldröl venni puskát? Butokrácia szempontjából kérdezem. Másik, hogy jár hozzá alapból a két féle tus, vagy extraként kell megvenni? Ugye a 6.5 CM az rövid így rövidzáras a puska is?
Naplózva
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #591 Dátum: 2024. Január 24. - 20:35:23 »

             Gratulálok az új szerzeményhez!  Rögtön kíváncsivá is tettél: Nem bonyolúlt kulföldröl venni puskát? Butokrácia szempontjából kérdezem. Másik, hogy jár hozzá alapból a két féle tus, vagy extraként kell megvenni? Ugye a 6.5 CM az rövid így rövidzáras a puska is?

Szia!

Nagyon szívesen válaszolok és segítek is.

Az üzlet Balassagyarmattól kőkemény 15 km- re van.  Vigyorog Balassagyarmat mellett lakom egy kis faluban, de itt dolgozom.

Az eladó srác magyar és nagyon korrekt! A nepo-s árakon van minden. 1645 Euró volt a fegyver. Ez a hosszú, 61 cm-es, bordázott csővel, kétállású elsütőbillentyűvel. Egyből látszik is, hogy ha nem horror áron váltasz Eurót, akkor spórolsz kapásból kb. 130.000 Ft-ot. Legalább..... vagy többet.

A papírmunkát a srác elintézi a nagykürtösi rendőrségen. Holnap napközben keress nyugodtan, mondom a többit. Nem bonyolult! 06205749507

Jakubecz Róbert




Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #592 Dátum: 2024. Január 24. - 21:14:40 »

Szia!

Nagyon szívesen válaszolok és segítek is.

Az üzlet Balassagyarmattól kőkemény 15 km- re van.  Vigyorog Balassagyarmat mellett lakom egy kis faluban, de itt dolgozom.

Az eladó srác magyar és nagyon korrekt! A nepo-s árakon van minden. 1645 Euró volt a fegyver. Ez a hosszú, 61 cm-es, bordázott csővel, kétállású elsütőbillentyűvel. Egyből látszik is, hogy ha nem horror áron váltasz Eurót, akkor spórolsz kapásból kb. 130.000 Ft-ot. Legalább..... vagy többet.

A papírmunkát a srác elintézi a nagykürtösi rendőrségen. Holnap napközben keress nyugodtan, mondom a többit. Nem bonyolult! 06205749507

Jakubecz Róbert





Sanszos, hogy a kollega Svédországból fórumozik...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
crabman
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #593 Dátum: 2024. Január 24. - 21:55:00 »

Sanszos, hogy a kollega Svédországból fórumozik...
Ìgy van. A kulföldi puskavásárlással kapcsolatban pedig rögtön az a gondolatom támadt, hogy ha nem túl bonyolúlt és burokratikus a folyamat, akkor egy jövöbeni hazaköltözésem és ebböl adódó saját fegyverimport esetén sem valószínusíthetö, hogy az lenne.

(fenti okok miatt sajnos nem tudok bizonyos betuket gépelni)
Naplózva
crabman
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #594 Dátum: 2024. Január 24. - 22:05:14 »

Szia!

Nagyon szívesen válaszolok és segítek is.

Az üzlet Balassagyarmattól kőkemény 15 km- re van.  Vigyorog Balassagyarmat mellett lakom egy kis faluban, de itt dolgozom.

Az eladó srác magyar és nagyon korrekt! A nepo-s árakon van minden. 1645 Euró volt a fegyver. Ez a hosszú, 61 cm-es, bordázott csővel, kétállású elsütőbillentyűvel. Egyből látszik is, hogy ha nem horror áron váltasz Eurót, akkor spórolsz kapásból kb. 130.000 Ft-ot. Legalább..... vagy többet.

A papírmunkát a srác elintézi a nagykürtösi rendőrségen. Holnap napközben keress nyugodtan, mondom a többit. Nem bonyolult! 06205749507

Jakubecz Róbert





Kedves Róbert!

Nagyon köszönöm a segítökészséged! Tetszik az S20. Kulönösen tetszik, hogy a zárral egy darabból megmunkálva rajta van a picatinny. Roppant praktikus. De nem keszulök venni. Jó volt viszont olvasni, hogy te vettél egy ilyet. Ráadásul egy tök jó kaliberben. Gondolkodom a hazaköltözésen, s a fegyverimportodról olvasva szögett utött a fejemben, hogy bizony nekem is az lesz, ha majd hazaköltözunk. Ezért lettem kíváncsi. Részletek talán annyira nem is érdekesek egyelöre, csak a tudat, hogy abszolválható majd a dolog.

Még egyszer köszi!
Udv.: Laci

U.I.: majd írj késöbb, hogy mi a tapasztalat az S20-szal meg a 6.5CM-ral!
Naplózva
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #595 Dátum: 2024. Január 25. - 07:17:52 »

Sanszos, hogy a kollega Svédországból fórumozik...

Én csak segíteni próbáltam, nem tudtam, hogy külföldön lakik a kolléga.

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #596 Dátum: 2024. Január 25. - 08:00:50 »

Én csak segíteni próbáltam, nem tudtam, hogy külföldön lakik a kolléga.


   Igen
 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #597 Dátum: 2024. Január 25. - 21:27:30 »

Üdv. az Uraknak!

Születésnapomra megleptem magam egy Sako S20-assal. Nagyon masszív anyag. Egyelőre ment szemlére a PKLV-hez (Szlovákiában vettem), távcső majd szezon után. Időm nincsen most rá..... meg má pízem sem.  Vigyorog

Addig dolgozik a 308-as. A kaliber 6,5 Creedmoor lett.

Az asszony még nem tudta teljesen feldolgozni.  Stoel


Grat a pukkához, különösen a 6.5 Creedmoor-hoz.  Emelem

Nagyon jó kaliber, bár egy kicsit hisztis, elég nehéz jól összehozni a lövedék,
lőpor, csapi és hüvely kombót, hogy rendesen egyben maradjanak a lövések.

Vadászatra ajánlom (bár valszeg beszerezhetetlen) a Hornady ELD-X, hunter precision-t.
Az első és utolsó vadam egy őzbak volt vele és gyakorlatilag tűzben rogyott, eszmèletlen jó az a lövedék.

Ennek lassan 3 éve, azóta csak céllövészet van, de még mindig tart az optimalizálás.  OOO Ördög

Üdv, gaben
Naplózva
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #598 Dátum: 2024. Január 31. - 18:17:27 »

Grat a pukkához, különösen a 6.5 Creedmoor-hoz.  Emelem

Nagyon jó kaliber, bár egy kicsit hisztis, elég nehéz jól összehozni a lövedék,
lőpor, csapi és hüvely kombót, hogy rendesen egyben maradjanak a lövések.

Vadászatra ajánlom (bár valszeg beszerezhetetlen) a Hornady ELD-X, hunter precision-t.
Az első és utolsó vadam egy őzbak volt vele és gyakorlatilag tűzben rogyott, eszmèletlen jó az a lövedék.

Ennek lassan 3 éve, azóta csak céllövészet van, de még mindig tart az optimalizálás.  OOO Ördög

Üdv, gaben

Köszönöm Gaben!

Most nincs időm vele foglalkozni, még távcső sincsen rajta. Vettem hozzá egy doboz Federal Fusion lőszert (140 grain), kipróbálom hogy hordja. Aztán majd áprilistól kint is teljesíthet. Én nem töltök lőszert, arra már tényleg nem volna időm.


Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #599 Dátum: 2024. Január 31. - 21:11:17 »



 Ördög Ördög Röhög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: