Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 6,5-es kaliber  (Megtekintve 164613 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #510 Dátum: 2016. Január 16. - 11:46:26 »

Már meg akartam írni, de eddig elmaradt:
A napokban olvastam Medveczky György: Kürttel és kopóval c. könyvét, és ő azt írja, hogy szinte minden vadra - beleértve a bőgő bikát, remetekant és medvét is -, rendszeresen a 6,5-es Schönauerét használta, teljes megelégedettséggel...  Vállat von
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #511 Dátum: 2016. Január 16. - 12:06:20 »

Megfutjuk a köröket újra...(?)
 Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #512 Dátum: 2016. Január 16. - 12:12:08 »

Már meg akartam írni, de eddig elmaradt:
A napokban olvastam Medveczky György: Kürttel és kopóval c. könyvét, és ő azt írja, hogy szinte minden vadra - beleértve a bőgő bikát, remetekant és medvét is -, rendszeresen a 6,5-es Schönauerét használta, teljes megelégedettséggel...  Vállat von

Azt nem kéne figyelmen kívül hagyni, hogy akkoriban nem volt minden utcasarkon vadászbolt, de még minden városban sem. Mindenki azzal vadászott, amihez hozzá jutott. Nem kéne a szükségből erényt kovácsolni. Nálunk is lőtték a "gyöngygolyó"-val, amit gyakran maguk öntöttek a vadászok, az őzet, szarvast, mindent, ma meg már törvénybe ütközik! Meg reszelték a hadi lőszert. Kittenberger sem azért vett 7x57-est, mert azt tartotta a legjobbnak, azt tudott szerezni!
Igaz én is az " egy bizonyos korosztálytól felfele" csoportba tartozom, biztos azért nehéz nekem feldolgoznom a modern világ csodáit!  Vigyorog
Naplózva
Wolfie77
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4



« Új üzenet #513 Dátum: 2016. Január 16. - 12:26:28 »

https://rws-munition.de/en/rws-hunting-area/rws-hunting-ammunition/rws-centerfire-rifle-cartridges-for-hunters.html#!0/40/29

Erre gondolsz, vagy valami másra, így székfoglalónak kicsit disszonáns az írásod. Emelem

Erre gondolok: https://rws-munition.de/en/rws-hunting-area/rws-hunting-ammunition/rws-centerfire-rifle-cartridges-for-hunters.html##!0/40/29

Előtte volt Hirtenberger lőszerem (akitől a puskát vettem ezzel vadászott és maradt neki 10-12 lőszere), az volt olyan 5,5-5,8 grammos, már nem emlékszem. Továbbra is fenntartom, hogy a németek és az osztrákok állandóan sikító frászt kapnak a Kelet-európaiak kalibereitől. Amúgy 2013-ban vettem a puskát, ezt elrontottam, a többi változatlanul áll.
Naplózva
Wolfie77
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4



« Új üzenet #514 Dátum: 2016. Január 16. - 12:27:44 »

Erre gondolok: https://rws-munition.de/en/rws-hunting-area/rws-hunting-ammunition/rws-centerfire-rifle-cartridges-for-hunters.html##!0/40/29

Előtte volt Hirtenberger lőszerem (akitől a puskát vettem ezzel vadászott és maradt neki 10-12 lőszere), az volt olyan 5,5-5,8 grammos, már nem emlékszem. Továbbra is fenntartom, hogy a németek és az osztrákok állandóan sikító frászt kapnak a Kelet-európaiak kalibereitől. Amúgy 2013-ban vettem a puskát, ezt elrontottam, a többi változatlanul áll.

Csoda ez a bevágós lehetőség... "szóval RWS 6,5x57R Doppelkern" (Double core ha angolul nézed)
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #515 Dátum: 2016. Január 16. - 12:29:40 »

" a németek és az osztrákok állandóan sikító frászt kapnak a Kelet-európaiak kalibereitől"

Biztos vagy Te ebben? Elég sok német vadászik 8x68-assal. De .375 H&H Magnumról is hallottam bikavadászat alkalmából. Sikoltoztak közben, de lőtték! Mosolyog
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #516 Dátum: 2016. Január 16. - 12:53:15 »

Erre gondolok: https://rws-munition.de/en/rws-hunting-area/rws-hunting-ammunition/rws-centerfire-rifle-cartridges-for-hunters.html##!0/40/29

Előtte volt Hirtenberger lőszerem (akitől a puskát vettem ezzel vadászott és maradt neki 10-12 lőszere), az volt olyan 5,5-5,8 grammos, már nem emlékszem. Továbbra is fenntartom, hogy a németek és az osztrákok állandóan sikító frászt kapnak a Kelet-európaiak kalibereitől. Amúgy 2013-ban vettem a puskát, ezt elrontottam, a többi változatlanul áll.

Melyikek a kelet európai kaliberek?
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #517 Dátum: 2016. Január 16. - 13:07:53 »

Megfutjuk a köröket újra...(?)
 Ördög
Nem. Rövidre zárjuk. Kacsint
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #518 Dátum: 2016. Január 16. - 13:19:40 »

Erre gondolok: https://rws-munition.de/en/rws-hunting-area/rws-hunting-ammunition/rws-centerfire-rifle-cartridges-for-hunters.html##!0/40/29

Előtte volt Hirtenberger lőszerem (akitől a puskát vettem ezzel vadászott és maradt neki 10-12 lőszere), az volt olyan 5,5-5,8 grammos, már nem emlékszem. Továbbra is fenntartom, hogy a németek és az osztrákok állandóan sikító frászt kapnak a Kelet-európaiak kalibereitől. Amúgy 2013-ban vettem a puskát, ezt elrontottam, a többi változatlanul áll.

Egy jó tanács!
Itt jó szándékú dögkeselyűk lesik írásod minden betűét, Ördög és a pontatlanságok miatt magyarázkodásra fogsz szorulni!
Először emlegettél 5 grammos lőszert, meg RWS DK-t (nyugi ismerjük) most már képbe kerül a Hirtenberger is. Az általad leírt keret történetek és lőszer fúziójának végkövetkeztetései, enyhén szólva is gyenge lábakon állnak. A találati helyek kiemelése csak alátámasztja a téves végköveztetéseidet. A kelet-európai kaliberek definíciója nekem új, ez még kibontásra szorul. Egyébként az elejtésekhez gratulálok, azért nem kellet volna ekkora köröket futnod, elég lett volna a megfelelő topikba leírni. Kacsint
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #519 Dátum: 2016. Január 16. - 13:24:54 »

Itt jó szándékú dögkeselyűk lesik írásod minden betűét, Ördög
Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #520 Dátum: 2016. Január 16. - 13:28:34 »

Ördög Ördög Ördög

Én úgy gondolom az első beöntés megvolt, megvárom mit hoz ki Vállat von Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #521 Dátum: 2016. Január 16. - 13:31:30 »

Én úgy gondolom az első beöntés megvolt, megvárom mit hoz ki Vállat von Ördög
Szerintem többen fantáziálnak már a májának elfogyasztásáról csak még visszafogják magukat. Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #522 Dátum: 2016. Január 16. - 14:35:20 »

Szerintem többen fantáziálnak már a májának elfogyasztásáról csak még visszafogják magukat. Ördög
Aki már vadászot is, csak mosolyog.
Az ágyúsok meg csóválják a fejüket.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Wolfie77
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4



« Új üzenet #523 Dátum: 2016. Január 16. - 16:04:10 »

Aki érteni akarta értette, aki kötekedni akar kötekszik. Nem megyek bele, a foglalkozásom az hogy mások szavait kiforgatom, csak erről nekem papírom is van.  Vigyorog
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #524 Dátum: 2016. Január 16. - 16:28:56 »

Aki érteni akarta értette, aki kötekedni akar kötekszik. Nem megyek bele, a foglalkozásom az hogy mások szavait kiforgatom, csak erről nekem papírom is van.  Vigyorog

Milyen papír, kórházi zárójelentés Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: