Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 6,5-es kaliber  (Megtekintve 164609 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #465 Dátum: 2014. November 22. - 20:47:04 »

   
 Na meg persze ha SebyHun fórumtárs is , azt szeretné hogy megnézd ( mert végeredménybe ezek neki szóltak ugye)  .
 Bár szerintem még maga se tudja hogy mit akar egyáltalán , (pedig elég régóta itt van a fórumon ahhoz hogy tudja miért nem ildomos első puskának a 6,5-est venni, főleg  hogy hajtásba   akar menni
  Na mindegy, ezért nem linkeltem tovább , pedig lenne mit, választék van bőven !
 Majd ő választ magának ő tudja 

Nem kell kerjen, megnezem en magamnak is ha kell  Röhög
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #466 Dátum: 2014. November 22. - 20:51:10 »

Nem kell kerjen, megnezem en magamnak is ha kell  Röhög

 azt mindjárt gondoltam
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #467 Dátum: 2014. November 22. - 20:54:06 »

Sziasztok!

Köszönöm a linkeket, írni fogok a hirdetőknek.

Igen valóban régóta itt vagyok, szerintem ez nem baj, inkább kérdezzek hárommal többet, mint megszívjam. Valamint nem célom egy olyan fegyverrel vadászni, amivel több szenvedés okozhatok az elejteni kívánt vadnak mint az ildomos lenne.

Kezd körvonalazódni, hogy mit fogok venni.

Üdvözlettel:
Lassan járj,tovább érsz...Már nem tudom felidézni,hogy mennyi ideig,de biztosan több mint egy évig jártam a puskáim után. Itt a fórumon és a vadászaprón meg a magyarvadászon is sőt a vadászmesteren is figyeltem a hirdetéseket.Kapcsolatot tartottam a környék összes vadászboltjával,ami havi egy telefont vagy személyes látogatást jelentett. Több tucat puskával kerültem közeli kapcsolatba...Az ismerkedés során lassan el tudtam dönteni,hogy mi egy rozsdás cső és mi egy használható puska.Ezen belül kialakult  bennem,hogy mi az, amivel az adott helyzetben maximálisan elégedett lennék.Végül egy szerencsés véletlennek köszönhetően pontosan olyan puskám lett,mint amit szerettem volna...Szóval: ha nincs is nagy kereted egy puskára,akkor sem  (vagy főleg nem) érdemes kapkodni. A régi puskákat/hadipuskákat/olcsó amerikaiakat hagyd meg a szakértőknek,mesterlövészeknek , te pedig vegyél egy .308-as,30-06-os,8x57-es gyorsítós vadászpuskát,hidd el nem bánod meg.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #468 Dátum: 2015. Február 26. - 20:03:27 »

Sziasztok!
2 hete került a szekrényembe egy 1938-as husqvarna. A 10,1-es lapua megát szereti a cső. Szívesen venném a mega felhasználók tapasztalatait, ha van valakinek kedve írni. Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #469 Dátum: 2015. Február 26. - 20:52:30 »

Sziasztok!
2 hete került a szekrényembe egy 1938-as husqvarna. A 10,1-es lapua megát szereti a cső. Szívesen venném a mega felhasználók tapasztalatait, ha van valakinek kedve írni. Emelem

Az enyém fiatalabb, 1941-es.  Ördög

Gondolom X55-ös. Én ezzel a "kombinációval" lőttem a legtöbb vadat. Nekem nagyon bejött. Nem kellett túl sokat utánkeresnem.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #470 Dátum: 2015. Február 28. - 09:02:17 »

Az enyém fiatalabb, 1941-es.  Ördög

Gondolom X55-ös. Én ezzel a "kombinációval" lőttem a legtöbb vadat. Nekem nagyon bejött. Nem kellett túl sokat utánkeresnem.

Köszi Pati!

Úgy néz ki, csak "szerette" a Megát. Elküldtem a vasat barnítani, a cső végére volt egy menet vágva, arra esztergáltattam, egy kupakot, hogy vadásziasabb legyen a látvány. Új szerelék is került rá. Belövéskor, közel sem szakadtak össze a találatok. Előtte viszont igen. Mi a fene történhetett??????? Az új szerelék? A kupak? Vagy nekem volt rossz napom (nem hiszem)????
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #471 Dátum: 2015. Február 28. - 09:06:34 »

Köszi Pati!

Úgy néz ki, csak "szerette" a Megát. Elküldtem a vasat barnítani, a cső végére volt egy menet vágva, arra esztergáltattam, egy kupakot, hogy vadásziasabb legyen a látvány. Új szerelék is került rá. Belövéskor, közel sem szakadtak össze a találatok. Előtte viszont igen. Mi a fene történhetett??????? Az új szerelék? A kupak? Vagy nekem volt rossz napom (nem hiszem)????
Szia!
Írd már meg privátban,hogy kivel dolgoztattál!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #472 Dátum: 2015. Február 28. - 16:20:53 »

Szia!
Írd már meg privátban,hogy kivel dolgoztattál!

megírtam...
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #473 Dátum: 2015. Február 28. - 18:18:07 »

Az enyém fiatalabb, 1941-es.  Ördög

Gondolom X55-ös. Én ezzel a "kombinációval" lőttem a legtöbb vadat. Nekem nagyon bejött. Nem kellett túl sokat utánkeresnem.

Ma leszedtem, a szereléket, áthúzogattam a csavarokat, és 1943-as.
Naplózva
FRAKKI
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #474 Dátum: 2015. Március 02. - 15:14:20 »

Sziasztok!
2 hete került a szekrényembe egy 1938-as husqvarna. A 10,1-es lapua megát szereti a cső. Szívesen venném a mega felhasználók tapasztalatait, ha van valakinek kedve írni. Emelem
Naplózva
FRAKKI
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #475 Dátum: 2015. Március 02. - 15:46:05 »

Sziasztok!

1997 óta használok egy 6,5x55-ös Husqvarna-t ami át lett alakítva vadászias külsejűvé( stucni agyazás). Egészen a 2012-es évig egyedüli golyós puskám volt. Évente 20-35 nagyvadat volt szerencsém elejteni vele. Ezek között szerepel több 100kg zsigerelt súlyú,(legnagyobb 150 kg zsigerelt súlyú)disznó, tavasztól-tavaszig , 3 db bőgő bika, több tarvad, őz(bakok,suta, gida), kevés róka is. Kijelenthetem, hogy nem vagyok mesterlövész, de nagyon "ritka" volt a kutyás vaddisznós utánkeresés (1 db), tüdőlövés-menekülési táv 40-50m, zsigerelt súly 150 kg.
Mivel lehetőségem volt bőgő gímszarvasbika elejtésére 3 különböző évben, természetesen éltem a lehetőséggel, és eszembe sem jutott akkoriban más golyóst vásárolni.
Elmondható, hogy a kalibert tekintve ,  rendkívül pontos, nagy ölőerejű, megfelelő hatékonyságú lőszert feltételezve.
Több lőszertípust használtam:
Norma Vulkan, Norma Oryx, Norma Alaska, Lapua Scenar, Mega, S&B, Frankonia,

Leghatékonyabbnak a Norma Vulkan-t, és a Lapua Mega-t tartom.
A Vulkan esetében több volt a tűzben rogyott vad, fajtól mérettől függetlenül(nem idegrendszeri találatok), normál kamratalálatokkal, kivéve a bögő bikák 2 db(tüdőlövés, )menekülési távok kab 20-30m, lőtáv 130-170m.Gyakori volt viszont, hogy nem verte át a vastagabb disznókat, melyek azonban helyben maradtak.
A lapua Mega esetében szintén előfordultak tűzben rogyások, igaz kevesebb, viszont, minden távolságon, és vastagságú vadnál ,kétoldali  áthatolás történt, megfelelő expanzióval. Azaz mindig produkált elégséges vért, elugrás esetén is, vastag vad esetében.
A lapua Megára az előbbiek és természetesen az ára miatt váltottam. Elárulhatom , hogy a volt 308-as winemhez, és a 9,3x62-esemhez is ezt a lőszertípust használ(tam)-lom.
Maximálisan ajánlom tehát, mind a lőszertípust, mind a kalibert, természetesen a megfelelő önmérséklet, és határok ismerete mellett.
Bizonyítékképen elárulom: a bika kilövési lehetőségekért listaár szerint fizettem, valamint több vaddisznó, és őzbak-kilövéséért is. Igaz sok helyen ennek elsőre nem örültek.
C
Naplózva
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #476 Dátum: 2015. Március 02. - 17:20:12 »

Sziasztok!

1997 óta használok egy 6,5x55-ös Husqvarna-t ami át lett alakítva vadászias külsejűvé( stucni agyazás). Egészen a 2012-es évig egyedüli golyós puskám volt. Évente 20-35 nagyvadat volt szerencsém elejteni vele. Ezek között szerepel több 100kg zsigerelt súlyú,(legnagyobb 150 kg zsigerelt súlyú)disznó, tavasztól-tavaszig , 3 db bőgő bika, több tarvad, őz(bakok,suta, gida), kevés róka is. Kijelenthetem, hogy nem vagyok mesterlövész, de nagyon "ritka" volt a kutyás vaddisznós utánkeresés (1 db), tüdőlövés-menekülési táv 40-50m, zsigerelt súly 150 kg.
Mivel lehetőségem volt bőgő gímszarvasbika elejtésére 3 különböző évben, természetesen éltem a lehetőséggel, és eszembe sem jutott akkoriban más golyóst vásárolni.
Elmondható, hogy a kalibert tekintve ,  rendkívül pontos, nagy ölőerejű, megfelelő hatékonyságú lőszert feltételezve.
Több lőszertípust használtam:
Norma Vulkan, Norma Oryx, Norma Alaska, Lapua Scenar, Mega, S&B, Frankonia,

Leghatékonyabbnak a Norma Vulkan-t, és a Lapua Mega-t tartom.
A Vulkan esetében több volt a tűzben rogyott vad, fajtól mérettől függetlenül(nem idegrendszeri találatok), normál kamratalálatokkal, kivéve a bögő bikák 2 db(tüdőlövés, )menekülési távok kab 20-30m, lőtáv 130-170m.Gyakori volt viszont, hogy nem verte át a vastagabb disznókat, melyek azonban helyben maradtak.
A lapua Mega esetében szintén előfordultak tűzben rogyások, igaz kevesebb, viszont, minden távolságon, és vastagságú vadnál ,kétoldali  áthatolás történt, megfelelő expanzióval. Azaz mindig produkált elégséges vért, elugrás esetén is, vastag vad esetében.
A lapua Megára az előbbiek és természetesen az ára miatt váltottam. Elárulhatom , hogy a volt 308-as winemhez, és a 9,3x62-esemhez is ezt a lőszertípust használ(tam)-lom.
Maximálisan ajánlom tehát, mind a lőszertípust, mind a kalibert, természetesen a megfelelő önmérséklet, és határok ismerete mellett.
Bizonyítékképen elárulom: a bika kilövési lehetőségekért listaár szerint fizettem, valamint több vaddisznó, és őzbak-kilövéséért is. Igaz sok helyen ennek elsőre nem örültek.
C


Ezt szépen megfogalmaztad, jó volt olvasni.

 Wave
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #477 Dátum: 2015. Március 02. - 17:46:33 »

1997 óta használok egy 6,5x55-ös Husqvarna-t......
Jó "kis" kaliber az, de nagyvadra csak (hozzád hasonló) felelősségteljes Vadászember kezébe való Igen
A cseh lőszerrel miket tapasztaltál?
Én tulajdonképen amiatt tettem le a Gusztimat, mert akadozott a Vulkán ellátás.

Bizonyítékképen elárulom: a bika kilövési lehetőségekért listaár szerint fizettem, valamint több vaddisznó, és őzbak-kilövéséért is. Igaz sok helyen ennek elsőre nem örültek.
Ezt nem igazán értem....
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #478 Dátum: 2015. Március 02. - 17:52:22 »

Jó "kis" kaliber az, de nagyvadra csak (hozzád hasonló) felelősségteljes Vadászember kezébe való Igen
A cseh lőszerrel miket tapasztaltál?
Én tulajdonképen amiatt tettem le a Gusztimat, mert akadozott a Vulkán ellátás.
Ezt nem igazán értem....
 Emelem

Szerintem arra gondolt, hogy nem örültek annak, hogy 6,5-össel vadászik bikára.

Naplózva
FRAKKI
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #479 Dátum: 2015. Március 02. - 18:08:45 »

A cseh lőszerrel nagyon rossz volt a szórása(a svéd hadi puskák nem szeretik a cseh lőszert). Szerintem a legjobb a hatásfoka a felsorolt lőszertípusokkal. A vad mindenképpen megérdemli, hogy lehetőség szerint a szenvedés nélkül jusson át az égi legelőkre.

Bocsánat, de gyakorlatlan vagyok a fórum kezelésével.

A vadásztatók nem örültek az általuk kicsinek minősített kalibernek, de csak vadászat előtt. Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: