Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 6,5-es kaliber  (Megtekintve 164610 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #345 Dátum: 2013. április 01. - 18:26:15 »

Engem óvtak hogy a Carl Gustihoz könnyű 6 - 7 grammos lövedékeket használjak inkább a 9-10 grammosokat ajánlották amit meg is fogadtam és lyukba lyukat lőtt vele a fegyver. A 6,5x57 hez meg 6 tól  9 grammig látok lőszereket ezért gondoltam hogy tálán más a huzagemelkedés . Mindenesetre én nem nyúlnék a jó 6,5x55 höz. Egy német vendég vadászott velem 6,5x54MSH kaliberű és márkájú öreg fegyverrel de az is  Igen 

Affene tudja, hogy hogy van ez, Stefi!
Barátom kurtított csövű Gusztávja nagyon jól lőtte a 120-as és a 140-es Speer lövedéket is, eredeti cső került megkurtításra.
Két 6,5x57-esről tudok, mindkettő gyári csővel, amelyik nagyon pontosan lövi a nehéz Megát. Az egyik jobban lövi, még a 139-es Scenarnál is.(sokkal jobban..)
Tudok Gusztávról, amely a 130-as Sciroccot lövi kiválóan......
Az a helyzet, hogy a sokak által megénekelt "próba cseresznye" a biztos dolog...
Persze, attól még le lehet mérni a drallt, de hát van még egy pár befolyásolója a dolognak.  Kacsint
Én nem is hallottam Gusztiról, ami - hozzányúlás nélkül - ne lőtte volna a nehéz lövedékes lőszert jól, vagy nagyon jól. Persze, ha valaki hozzá akar piszkálni, meg akarja "jobbítani", abban vastagon benne van az is hogy elszarják..... Lásd kamrázás, csőkurtítás, cső vékonyítás... stb.

 Emelem
Naplózva
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #346 Dátum: 2013. Május 15. - 18:25:45 »

Üdv!
Érdeklődnék, hogy 6,5x57-es kaliberhez melyik lenne az a lőszer fajta ami árban és "hatásban" is megfelelő lehet nagyjából őztől szarvasig, tehát ilyen "mindenes"?
Válaszokat előre is köszönöm!
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #347 Dátum: 2013. Május 15. - 18:33:01 »

Üdv!
Érdeklődnék, hogy 6,5x57-es kaliberhez melyik lenne az a lőszer fajta ami árban és "hatásban" is megfelelő lehet nagyjából őztől szarvasig, tehát ilyen "mindenes"?
Válaszokat előre is köszönöm!
Szerintem nincs ilyen lőszer.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #348 Dátum: 2013. Május 15. - 19:05:12 »

Üdv!
Érdeklődnék, hogy 6,5x57-es kaliberhez melyik lenne az a lőszer fajta ami árban és "hatásban" is megfelelő lehet nagyjából őztől szarvasig, tehát ilyen "mindenes"?
Válaszokat előre is köszönöm!

Szia!

Évekig vadásztam ezzel a kaliberrel. Nem javasolnám "mindenesnek"! Vannak jó hatású lőszerek (RWS, Hirtenberger), de szarvasra és nagyobb disznóra rizikós. Gondold át!

Topi
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #349 Dátum: 2013. Május 15. - 19:06:41 »

Üdv!
Érdeklődnék, hogy 6,5x57-es kaliberhez melyik lenne az a lőszer fajta ami árban és "hatásban" is megfelelő lehet nagyjából őztől szarvasig, tehát ilyen "mindenes"?
Válaszokat előre is köszönöm!


Az RWS DK némi kompromisszumokkal jó, azonban van egy csomó de !De drága, de az őzet szétszedi,stb.!
Naplózva
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #350 Dátum: 2013. Május 15. - 19:37:23 »

Rendben, köszönöm szépen az információkat, az itt leírtaktól tartottam én is!!  Emelem
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #351 Dátum: 2013. Május 15. - 21:01:57 »

Rendben, köszönöm szépen az információkat, az itt leírtaktól tartottam én is!!  Emelem
Szevasz.
Mitől tartasz?
Ha pontosan lősz ,okosan vadászol és az eszed is a helyén van bármit biztosan elejthetsz ezzel és más kaliberekkel is.
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #352 Dátum: 2013. Május 16. - 08:09:37 »

Rendben, köszönöm szépen az információkat, az itt leírtaktól tartottam én is!!  Emelem

Nem kell azért megijedni ! A 10 gramm körüli lőszerekkel ezzel a kaliberrel minden hazai nagyvad terítékrehozható.
Azt ne várd hogy sok vér marad a rálövés helyén és az utánkeresés - megkeresés is nehezebb de sokkal nagyobb kalibereknél is előfordul ez.
Sok nagy disznóról tudok amit ilyen lőszerrel ejtettek el.                       

                                                                                                 Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #353 Dátum: 2013. Május 18. - 09:09:07 »

Nem kell azért megijedni ! A 10 gramm körüli lőszerekkel ezzel a kaliberrel minden hazai nagyvad terítékrehozható.
Azt ne várd hogy sok vér marad a rálövés helyén és az utánkeresés - megkeresés is nehezebb de sokkal nagyobb kalibereknél is előfordul ez.
Sok nagy disznóról tudok amit ilyen lőszerrel ejtettek el.                       

                                                                                                 Emelem

"Azt ne várd hogy sok vér marad a rálövés helyén és az utánkeresés - megkeresés is nehezebb"

 Igen Wave
Naplózva

Üdv End
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #354 Dátum: 2013. Május 18. - 11:02:10 »

Sok évig volt a szolgálati puskám egy 6,5x57 Mauser. Nagyon szerettem, bár nem olcsö, de ha be tudod szerezni jó választás erősebb vadra a 9,1 grammos Hirtenberger Nosler Partition. Nem tudom mennyit lősz el egy évben, ha egy -két dobozzal, nem olyan nagy költség, és ha szereti a puskád, kitűnő!
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
clint
Vendég
« Új üzenet #355 Dátum: 2013. Május 18. - 14:00:49 »

Sok évig volt a szolgálati puskám egy 6,5x57 Mauser. Nagyon szerettem, bár nem olcsö, de ha be tudod szerezni jó választás erősebb vadra a 9,1 grammos Hirtenberger Nosler Partition. Nem tudom mennyit lősz el egy évben, ha egy -két dobozzal, nem olyan nagy költség, és ha szereti a puskád, kitűnő!
Ruger! Üdv.  Emelem most látom az idézeted. Lenne egy ikertestvérem?  Piál  'Girl 'Girl 'Girl 'Girl  Piál
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #356 Dátum: 2013. Május 18. - 22:02:05 »

Ruger! Üdv.  Emelem most látom az idézeted. Lenne egy ikertestvérem?  Piál  'Girl 'Girl 'Girl 'Girl  Piál

Igen az lehet, Taps Taps Piál Fácánvadász 'Girl de tudod, kitől származik az idézet? Bár most nem tudom pontosan melyik, de Széchenyi Zs. bá egyik könyvéből, hogy legyen egy kis vadászati vonatkozása is :-)
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #357 Dátum: 2013. Május 18. - 22:23:57 »

Sok évig volt a szolgálati puskám egy 6,5x57 Mauser. Nagyon szerettem, bár nem olcsö, de ha be tudod szerezni jó választás erősebb vadra a 9,1 grammos Hirtenberger Nosler Partition. Nem tudom mennyit lősz el egy évben, ha egy -két dobozzal, nem olyan nagy költség, és ha szereti a puskád, kitűnő!

 Igen Éppen ezen eszelek én is. Ha jól tudom akkor a Norma cég gyártja?  (8,2 grammos Kegelspitz volt az ami a legpozitívabb élményeket okozta számomra eddig.)
S.Peti-nek és Topi-nak igaza van, univerzális lőszer ebben a kaliberben sincs igaziból.  Mindenesnek kicsit necces, de ha megfontolt vagy, terítékre hozható vele bármi kis Hazánkban. De soha ne feledd, hogy ez csak erős korlátokkal igaz!
A DK használatához: Nem tudom ki hogyan van ezzel, de eddigi gyakorlatom során az egyik legnagyobb csalódásnak tartom. Nekem a vad terítékre hozatala és a megsemmisítése kozött azért van egy választóvonal... Egyszerűen brutálisnak tartom ezt a lövedéket. Roppant szilánkhatás, vérömlenyek mindenhol. Gímet nem lőttem vele, de őzre, süldőre nem javasolom senkinek, főleg ha úgy gondolja enne is az elejtett vadból...
 Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #358 Dátum: 2013. Május 18. - 22:33:01 »

Igen Éppen ezen eszelek én is. Ha jól tudom akkor a Norma cég gyártja?  (8,2 grammos Kegelspitz volt az ami a legpozitívabb élményeket okozta számomra eddig.)
S.Peti-nek és Topi-nak igaza van, univerzális lőszer ebben a kaliberben sincs igaziból.  Mindenesnek kicsit necces, de ha megfontolt vagy, terítékre hozható vele bármi kis Hazánkban. De soha ne feledd, hogy ez csak erős korlátokkal igaz!
A DK használatához: Nem tudom ki hogyan van ezzel, de eddigi gyakorlatom során az egyik legnagyobb csalódásnak tartom. Nekem a vad terítékre hozatala és a megsemmisítése kozött azért van egy választóvonal... Egyszerűen brutálisnak tartom ezt a lövedéket. Roppant szilánkhatás, vérömlenyek mindenhol. Gímet nem lőttem vele, de őzre, süldőre nem javasolom senkinek, főleg ha úgy gondolja enne is az elejtett vadból...
 Emelem
Ez így igaz!  Igen
Nem véletlenül nevezi a német szakzsargon úgy, hogy Splittergranate ( repeszgránát).....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
fulop.zsolt15
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új üzenet #359 Dátum: 2014. Február 04. - 21:41:37 »

Üdv
Érdeklődni szeretnék hogy kinek van tapasztalata a 6.5x55 kaliberű fegyverrel. Erről a kaliberről kaptam hideget meleget. Elsősorban disznóra és szarvasra szeretném használni. Ki milyen lőszert használ hozzá? Milyen hosszú szokott lenni a menekülési táv ês hogy van e vér???
A válaszaitokat előre is köszönöm! Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: