Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7mm. Rem. Magnum  (Megtekintve 58522 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #270 Dátum: 2016. Július 19. - 21:16:39 »

An itthon 160…175-ös NP-vel bàrmire merném 0-tòl 250-ig hasznàlni, és nem a kaliber vagy a kugli lenne kudarc esetén a hibàs. Túl van ez spilàzva! Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #271 Dátum: 2016. Július 19. - 23:17:46 »

An itthon 160…175-ös NP-vel bàrmire merném 0-tòl 250-ig hasznàlni, és nem a kaliber vagy a kugli lenne kudarc esetén a hibàs. Túl van ez spilàzva! Emelem


Persze mindent lehet  Igen
Uzbence szerint : Csak akkor lődd nyaktövön a sertevadat, de akkor meg jó a 222-es is  Vállat von
Ui: NP-nel a Nosler Partitonra gondolsz
« Utoljára szerkesztve: 2016. Július 20. - 05:33:24 írta Sakac » Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #272 Dátum: 2016. Július 20. - 10:05:07 »


......nem vita, csak tapasztalat.........

 Emelem

Majd kérdezek sokat, személyesen (keresztmetszeti terhelés f@sz tudja mennyit számít, 6,5x55nek is igen jó az áthatolási képessége nagyobb kaliberekkel összevetve, milyen távolságok voltak, meg stb.), ha már megígértem, h meglátogatlak  Stoel Nem vinném el itt a témát jobban.
Gondolkoztam, hogy nem is lassítani, hanem inkább gyorsítani kellene, ha már szétmegy az eleje, akkor a sebesség kompenzálja. Van 100 db magom, el nem adom, ki nem dobom, ki kellene belőle hozni a legjobbat.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Július 20. - 10:50:51 írta Sakac » Naplózva
Kaktusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #273 Dátum: 2016. Július 20. - 13:46:11 »

Tisztelt Uraim!

Nem akarok beleszólni a nagyok dolgába, csak az én tíz éves tapasztalatom szerint ez a kaliber nem egy rossz választás volt nekem, igaz véletlen volt, de nem bántam meg. Igaz én egy számomra megfelelő lőszer és lövedék fajtát találtam hozzá elsőre, és ezt másoknak is nagyon tudom ajánlani. Ez pedig a Geco 10,7 g-os fajta. Én csak ezt a lőszer és lövedék fajtát használtam szórón és minden más vadászat fajtán, akár közelről, vagy messzire, ami nekem 150 m, nem szeretek messzebbre lőni. A harmincöt vaddisznó, amit evvel a kaliberrel ejtettem el, és hat gímszarvas, hat dám, és még nagyon sok őz. A keresések mindig egyszerűek voltak, mert a vad vagy ott feküt a rálövésnél, vagy jó vérrel követhető volt. Elveszített vadam csak egy volt, az is egy gyenge láblövött gím volt és a kutyám sem tudta megállítani. Sebzésem sajnos volt, ami a saját hibámból keletkezett, de azokat tudtam orvosolni a kutyám segítségével.
Én igazából nem bántam meg ezt a kalibert és máskor is használnám, de csak evvel a lőszerrel és maggal. Igaz, volt olyan, akivel beszéltem és ő nem dicsérte ezt a kalibert, de ő más lőszert használt, de miután kipróbálta a Gecot neki is bevált minden.

Tisztelettel Tamás.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #274 Dátum: 2016. Július 20. - 13:56:11 »

Tisztelt Uraim!

Nem akarok beleszólni a nagyok dolgába, csak az én tíz éves tapasztalatom szerint ez a kaliber nem egy rossz választás volt nekem, igaz véletlen volt, de nem bántam meg. Igaz én egy számomra megfelelő lőszer és lövedék fajtát találtam hozzá elsőre, és ezt másoknak is nagyon tudom ajánlani. Ez pedig a Geco 10,7 g-os fajta. Én csak ezt a lőszer és lövedék fajtát használtam szórón és minden más vadászat fajtán, akár közelről, vagy messzire, ami nekem 150 m, nem szeretek messzebbre lőni. A harmincöt vaddisznó, amit evvel a kaliberrel ejtettem el, és hat gímszarvas, hat dám, és még nagyon sok őz. A keresések mindig egyszerűek voltak, mert a vad vagy ott feküt a rálövésnél, vagy jó vérrel követhető volt. Elveszített vadam csak egy volt, az is egy gyenge láblövött gím volt és a kutyám sem tudta megállítani. Sebzésem sajnos volt, ami a saját hibámból keletkezett, de azokat tudtam orvosolni a kutyám segítségével.
Én igazából nem bántam meg ezt a kalibert és máskor is használnám, de csak evvel a lőszerrel és maggal. Igaz, volt olyan, akivel beszéltem és ő nem dicsérte ezt a kalibert, de ő más lőszert használt, de miután kipróbálta a Gecot neki is bevált minden.

Tisztelettel Tamás.


Tisztelt Tamás!

Ha csak 150 méterig lősz, akkor okafogyottá válik a magnum kaliber használata, ezen a távon ugyanúgy meg lehet lőni a vadat hagyományos kaliberekkel, sokkal olcsóbb lőszerekkel, nagyobb választékból keresve. Mondom ezt úgy, hogy nekem is van magnumom, teljesen feleslegesen!  Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Kaktusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #275 Dátum: 2016. Július 20. - 14:36:34 »

Szia Sanyooo!

Igazad van benne, de mint írtam mást akartam venni, egy 30-06-os fegyvert Steyerbe, csak ez a kalibert árulta egy ismerősöm barátja két évesen és tíz lövéssel benne, meg ár alatt.

Üdv: Tamás.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #276 Dátum: 2016. Július 20. - 16:05:56 »

Tisztelt Uraim!

Nem akarok beleszólni a nagyok dolgába, csak az én tíz éves tapasztalatom szerint ................

Tisztelettel Tamás.


Nehogy szerénykedj már itt..... ahogy elnézem a díszes kompániát, a legelső kommentelőtől az utolsóig, senkinek nincs, és lehet, hogy nem is volt soha 7-es Rem magnumja, viszont jó szokás szerint mindenki szana-szét tudja szakérteni az agyát Ördög... főleg olyan témában, amihez lövése (akarom mondani.. személyes tapasztalata Mosolyog) sincs, természetesen velem az élen!!! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Jól jön néha egy autentikus hozzászólás! Kacsint
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #277 Dátum: 2016. Július 20. - 16:09:12 »

Nehogy szerénykedj már itt..... ahogy elnézem a díszes kompániát, a legelső kommentelőtől az utolsóig, senkinek nincs, és lehet, hogy nem is volt soha 7-es Rem magnumja, viszont jó szokás szerint mindenki szana-szét tudja szakérteni az agyát Ördög... főleg olyan témában, amihez lövése (akarom mondani.. személyes tapasztalata Mosolyog) sincs, természetesen velem az élen!!! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Jól jön néha egy autentikus hozzászólás! Kacsint
 Emelem


Bocs, Miklósnak from Canada tán van valami ilyen kaliberű csúzlija, lőtt is vele egynémely mackókat, szarvasokat..... stb.
Amennyire jól tudom.
 Emelem
Naplózva
bady
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #278 Dátum: 2016. Július 20. - 19:45:14 »

Érdeklődni szeretnék az Uraktól!A topikot végigolvasva nekem a 7mm rem mag,szimpatikus kaliber,és ha jól értelmeztem a leírtakat a lövedék tömegével lehet játszadozni,a közeli-távoli lövéseknél,illetve a kis és nagytestű vadak elejtésénél?

Uraim nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat,tanácsokat,és az egynéhány fórumtárs segítségét!
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #279 Dátum: 2016. Július 20. - 20:15:12 »



Nagyon szivesen bady  Mosolyog
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
sako8
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #280 Dátum: 2016. November 01. - 15:37:29 »

Szaisztok!  Szinte "muszáj" volt megvennem annyira ár alatt kaptam egy 7 mm steyr-t.  Viszont ahogy olvasom a hozzászólásokat a lőszerválasztás nem lesz könnyü. Én  Winchester Pow. Po. 11.34 gr gondoltam. Van aki ilyet használ,ha igen megírná a tapasztalatát? Előre is köszönöm!
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #281 Dátum: 2016. November 01. - 15:53:07 »

Szaisztok!  Szinte "muszáj" volt megvennem annyira ár alatt kaptam egy 7 mm steyr-t.  Viszont ahogy olvasom a hozzászólásokat a lőszerválasztás nem lesz könnyü. Én  Winchester Pow. Po. 11.34 gr gondoltam. Van aki ilyet használ,ha igen megírná a tapasztalatát? Előre is köszönöm!
Annakidején futottam egy kört ebben a témában. Ha jól emlékszem a Nosler Partition lövedékkel szerelt lőszert ajánlottak a nagyok. A Winchester Power point lőszerből 3 dobozzal használtam el 30-06-ban. Az árától várható minőséget hozza.Pszichés bajom volt vele elsősorban,de kíséleti körülmények között is mutatta,hogy túlzottan fröcsögős nekem. (Lőtéren kiástam,Hornady interlockkal összemérve.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
sako8
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #282 Dátum: 2016. November 01. - 18:00:16 »

Köszi Balkóbátya,de kaliberenként u.az a töltény másképpen viselkedik.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #283 Dátum: 2016. November 01. - 19:50:40 »

Köszi Balkóbátya,de kaliberenként u.az a töltény másképpen viselkedik.
Akkor még jobban fröcsög.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #284 Dátum: 2016. November 01. - 20:47:53 »

Annakidején futottam egy kört ebben a témában. Ha jól emlékszem a Nosler Partition lövedékkel szerelt lőszert ajánlottak a nagyok. A Winchester Power point lőszerből 3 dobozzal használtam el 30-06-ban. Az árától várható minőséget hozza.Pszichés bajom volt vele elsősorban,de kíséleti körülmények között is mutatta,hogy túlzottan fröcsögős nekem. (Lőtéren kiástam,Hornady interlockkal összemérve.)

Kinek van itt problémája a fröcsögős lőszerekkel ?   NoNo
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: