Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7mm. Rem. Magnum  (Megtekintve 58228 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Dátum: 2008. április 15. - 09:29:30 »

A nagy hetest se hagyjuk ki. Vigyorog
Remélem, ez a téma is telni fog hamarosan.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #1 Dátum: 2008. április 15. - 09:38:34 »

Zolikám!

Merre jártunk aranyoskám az elmúlt időben...?? Vigyorog

De jó, hogy itt vagy! Igen
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #2 Dátum: 2008. április 15. - 09:46:17 »

Szia Pisti! Wave
Sok volt a dolgom, ezért nem nagyon volt időm Fórumozni, csak néha néztem be, bár az elkövetkezendőkben sem lesz túl sok időm, de majd igyekszem. Vigyorog
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #3 Dátum: 2008. április 15. - 09:48:43 »

És mit szólsz az új desinghoz?
Én tegnap este le sem akartam feküdni.... gyozo
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #4 Dátum: 2008. április 15. - 09:59:27 »

Még szoknom kell, de szerintem menni fog. Vigyorog
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Május 29. - 21:03:32 »

Szia P Zoli !
Milen lőszet, lövedéket ajánlaná a Nagy heteshez, ami kis, és közepes lőtávon is kiválóan működik?(Vaddisznó, szarvas)
Köszönettel :   r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Május 30. - 10:03:09 »

Szia P Zoli !
Milen lőszet, lövedéket ajánlaná a Nagy heteshez, ami kis, és közepes lőtávon is kiválóan működik?(Vaddisznó, szarvas)
Köszönettel :   r.

Szia Robi!

Megmondom őszintén én 3 féle lőszert próbáltam hozzá.
1., Winchester Fail Safe. Nagyon jó, főleg nagyobb testű vadnál adja le az energiát, őzet, süldőt nem roncsol. Megszünt a gyártása. :'(
2., Winchester Partition Gold. Szerintem egy szenzációs lőszer. Mindent visz, bár sokkal jobban roncsol, mint a Fail Safe. Megszünt a gyártása. :'(
3., RWS TIG - most már ID Classic. Ez a lőszer nekem nagyon bevált. 99%-ban ad vért, nem is keveset. Keresni a legnagyobb disznómat is csak 50 métert kellett. A húsroncsolás számottevő ez tény, de nagyon jó ezáltal az ölőhatása. Ha a hús is számít, akkor lap mögötti lövést kell alkalmazni, bár én szinte mindíg oda lövök. Igaz, nem olcsó, de ha az ember élőlényre lő, akkor próbálja meg megadni a legtöbbet, ami a lehetősége engedi.
Nem próbáltam a Norma Vulkánt, pedig jó lehet, bár roncsolni talán az roncsol a legjobban és lehet, hogy át sem ütné a vadat.
Aztán ott van még a Sako. Biztos, hogy jó muníció lehet.
Én nem szándékozok váltani, ez az RWS lőszer nekem nagyon tetszik. Nehéz, 11,5 gramm, nem túl gyors 890 m/s a kezdő sebessége és nagyon erős, 4550 J energia van benne.
Nagyon szívesen olvasnám a tapasztalataidat, hogy neked melyik lőszer vált vagy válik be és miért.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Május 30. - 10:22:39 »

"de ha az ember élőlényre lő, akkor próbálja meg megadni a legtöbbet, ami a lehetősége engedi."

 Éljen Éljen Éljen ÖrömNeked
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Május 30. - 18:21:31 »

Szia P Zoli !
Milen lőszet, lövedéket ajánlaná a Nagy heteshez, ami kis, és közepes lőtávon is kiválóan működik?(Vaddisznó, szarvas)
Köszönettel :   r.

Szia Robi!

Megmondom őszintén én 3 féle lőszert próbáltam hozzá.
1., Winchester Fail Safe. Nagyon jó, főleg nagyobb testű vadnál adja le az energiát, őzet, süldőt nem roncsol. Megszünt a gyártása. :'(
2., Winchester Partition Gold. Szerintem egy szenzációs lőszer. Mindent visz, bár sokkal jobban roncsol, mint a Fail Safe. Megszünt a gyártása. :'(
3., RWS TIG - most már ID Classic. Ez a lőszer nekem nagyon bevált. 99%-ban ad vért, nem is keveset. Keresni a legnagyobb disznómat is csak 50 métert kellett. A húsroncsolás számottevő ez tény, de nagyon jó ezáltal az ölőhatása. Ha a hús is számít, akkor lap mögötti lövést kell alkalmazni, bár én szinte mindíg oda lövök. Igaz, nem olcsó, de ha az ember élőlényre lő, akkor próbálja meg megadni a legtöbbet, ami a lehetősége engedi.
Nem próbáltam a Norma Vulkánt, pedig jó lehet, bár roncsolni talán az roncsol a legjobban és lehet, hogy át sem ütné a vadat.
Aztán ott van még a Sako. Biztos, hogy jó muníció lehet.
Én nem szándékozok váltani, ez az RWS lőszer nekem nagyon tetszik. Nehéz, 11,5 gramm, nem túl gyors 890 m/s a kezdő sebessége és nagyon erős, 4550 J energia van benne.
Nagyon szívesen olvasnám a tapasztalataidat, hogy neked melyik lőszer vált vagy válik be és miért.
Szia Zoli !
Köszönöm szépen az infot.Egy barátom számára kutatok, aki kapta ezt a kaliberü fegyvert, vele kapott Norma Vulkánt , és bennem csak megfordult, hogy a Vulkán mennyire viseli ezt a sebességet, energiát.Azt hiszem , tapasztalata nincs még vele, csak céltáblára lött.
Jómagam maradok a jóöreg 06 Mózernál.
Megegyszer köszönöm az infot.
Üdv.r. Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Május 31. - 11:57:23 »

Szia Robi!

Jól gondolkodsz, ebben a kaliberben - meg egyáltalán magnumban - a Vulkan nem a legjobb választás.
Ez egy egyszerű, visszahajtott peremű SP lövedék semmi hókuszpók nincs benne.
Hevesen expandál, ellenben jó a stop és ölőhhatása, viszont nem mindig megy át a vadon.
Magnum kaliberben szerintem pláne így lenne, a nagy sebesség nem tesz jót ennek a lövedéknek cseppet sem.
Alapkaliberben - azok közt is azoknál amelyek nem gyorsan - jó választás.

üdv.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Május 31. - 21:48:36 »

Szia P Zoli !
Milen lőszet, lövedéket ajánlaná a Nagy heteshez, ami kis, és közepes lőtávon is kiválóan működik?(Vaddisznó, szarvas)
Köszönettel :   r.

Szia Robi!

Megmondom őszintén én 3 féle lőszert próbáltam hozzá.
1., Winchester Fail Safe. Nagyon jó, főleg nagyobb testű vadnál adja le az energiát, őzet, süldőt nem roncsol. Megszünt a gyártása. :'(
2., Winchester Partition Gold. Szerintem egy szenzációs lőszer. Mindent visz, bár sokkal jobban roncsol, mint a Fail Safe. Megszünt a gyártása. :'(
3., RWS TIG - most már ID Classic. Ez a lőszer nekem nagyon bevált. 99%-ban ad vért, nem is keveset. Keresni a legnagyobb disznómat is csak 50 métert kellett. A húsroncsolás számottevő ez tény, de nagyon jó ezáltal az ölőhatása. Ha a hús is számít, akkor lap mögötti lövést kell alkalmazni, bár én szinte mindíg oda lövök. Igaz, nem olcsó, de ha az ember élőlényre lő, akkor próbálja meg megadni a legtöbbet, ami a lehetősége engedi.
Nem próbáltam a Norma Vulkánt, pedig jó lehet, bár roncsolni talán az roncsol a legjobban és lehet, hogy át sem ütné a vadat.
Aztán ott van még a Sako. Biztos, hogy jó muníció lehet.
Én nem szándékozok váltani, ez az RWS lőszer nekem nagyon tetszik. Nehéz, 11,5 gramm, nem túl gyors 890 m/s a kezdő sebessége és nagyon erős, 4550 J energia van benne.
Nagyon szívesen olvasnám a tapasztalataidat, hogy neked melyik lőszer vált vagy válik be és miért.

Van egy komám, aki 8x57-esben esküszik a Tig-re, amióta kipróbálta csak ezt lövi. (előtte cseh töltényt lőtt)
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Június 01. - 13:34:00 »

Szia Robi!

Jól gondolkodsz, ebben a kaliberben - meg egyáltalán magnumban - a Vulkan nem a legjobb választás.
Ez egy egyszerű, visszahajtott peremű SP lövedék semmi hókuszpók nincs benne.
Hevesen expandál, ellenben jó a stop és ölőhhatása, viszont nem mindig megy át a vadon.
Magnum kaliberben szerintem pláne így lenne, a nagy sebesség nem tesz jót ennek a lövedéknek cseppet sem.
Alapkaliberben - azok közt is azoknál amelyek nem gyorsan - jó választás.

üdv.

Igen Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Június 02. - 12:56:42 »

Szia Zoli !
Köszönöm szépen az infot.Egy barátom számára kutatok, aki kapta ezt a kaliberü fegyvert, vele kapott Norma Vulkánt , és bennem csak megfordult, hogy a Vulkán mennyire viseli ezt a sebességet, energiát.Azt hiszem , tapasztalata nincs még vele, csak céltáblára lött.
Jómagam maradok a jóöreg 06 Mózernál.
Megegyszer köszönöm az infot.
Üdv.r. Wave

Nagyon szívesen.
Egyébként a Vulkánt használja Espeti ismerőse a 7-es magnumhoz. Lehet, hogy Ő többet tudna mondani a Vulkánról.
Minden esetre annyi biztos, hogy fedett terepen nem ajánlatos használni, mert biztos, hogy könnyen szétfröccsen. Nagytestű vadnál lehet, hogy nem lenne megfelelő mélységi hatása vagy ahogy írtam is, nem ütné át a vadat, de nagyot darálna benne az biztos. Az őzet szerintem egy az egyben összeturmixolná, ahoz sem ajánlatos.
A TIG-ről annyit ehhez kapcsolódóan, hogy egy süldőt lőttem úgy, hogy bokor mögött állt, olyan jó 100 méterre. Láttam mikor bemegy a bokor mögé, ezért tudtam, hogy ki és miféle disznó. Az orra lógott csak ki a bokor mögül, én meg egy kicsit hátrébb vettem az irányzékot, mondván, közvetlen a bokornál áll, csak nem veri szét a bokor a TIG-et. Odalőttem, a disznó elugrott. Vártam, majd megnéztem a rálövés helyét. Hát akkor lepődtem meg, mert a bokor eltakart egy jó csukló vastagságú fatörzset. Persze pont ezt lőttem telibe, de ezen keresztűl még átverte a disznót, ami meg is lett vagy 30 méterre. Igaz a bemeneti nyílás már nem kaliber azonos volt, hanem egy kicsit nagyobb, de átütötte az 45-50 kg. közötti süldőt.
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Június 02. - 20:54:01 »

Szia Zoli !
Köszönöm szépen az infot.Egy barátom számára kutatok, aki kapta ezt a kaliberü fegyvert, vele kapott Norma Vulkánt , és bennem csak megfordult, hogy a Vulkán mennyire viseli ezt a sebességet, energiát.Azt hiszem , tapasztalata nincs még vele, csak céltáblára lött.
Jómagam maradok a jóöreg 06 Mózernál.
Megegyszer köszönöm az infot.
Üdv.r. Wave

Nagyon szívesen.
Egyébként a Vulkánt használja Espeti ismerőse a 7-es magnumhoz. Lehet, hogy Ő többet tudna mondani a Vulkánról.
Minden esetre annyi biztos, hogy fedett terepen nem ajánlatos használni, mert biztos, hogy könnyen szétfröccsen. Nagytestű vadnál lehet, hogy nem lenne megfelelő mélységi hatása vagy ahogy írtam is, nem ütné át a vadat, de nagyot darálna benne az biztos. Az őzet szerintem egy az egyben összeturmixolná, ahoz sem ajánlatos.
A TIG-ről annyit ehhez kapcsolódóan, hogy egy süldőt lőttem úgy, hogy bokor mögött állt, olyan jó 100 méterre. Láttam mikor bemegy a bokor mögé, ezért tudtam, hogy ki és miféle disznó. Az orra lógott csak ki a bokor mögül, én meg egy kicsit hátrébb vettem az irányzékot, mondván, közvetlen a bokornál áll, csak nem veri szét a bokor a TIG-et. Odalőttem, a disznó elugrott. Vártam, majd megnéztem a rálövés helyét. Hát akkor lepődtem meg, mert a bokor eltakart egy jó csukló vastagságú fatörzset. Persze pont ezt lőttem telibe, de ezen keresztűl még átverte a disznót, ami meg is lett vagy 30 méterre. Igaz a bemeneti nyílás már nem kaliber azonos volt, hanem egy kicsit nagyobb, de átütötte az 45-50 kg. közötti süldőt.
Köszönöm Zoli ! Igen Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #14 Dátum: 2008. Június 03. - 14:07:40 »

Szia Robi!
Még egy kis infó a 7-eshez a Vulkánról. Igaz, ezeket csak más felhasználók mondták, nem saját tapasztalat.
Az egyik használó azt írta róla, hogy száz egynéhány disznót lőtt a Vulkánnal és egy kivételével mindnél volt kimenet. Utánkeresni nem nagyon kellett, mert erősen megdolgozta őket belűl. Jó vért is adott, ahol nem esett el rögtön, de 80%-ban helyben maradt a disznó tőle.
A másik felhasználó azt mondta róla, hogy 100 méter felett hasonlóak a tapasztalatai az előbbivel, de 100 méter alatt csak átszúrta a vadat.

Na most légy okos.
Én mindenképpen kipróbálnám, ha már adták a fegyverrel együtt. Ha nem jó, akkor jöhet a következő típus. Wave
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: